24/02/2016 - Ft. Lauderdale, FL @ BB&T Center [SPOILERY]

Wszystko na temat trasy koncertowej promującej najnowszą płytę.

Moderator: Administracja i Moderacja SanktuariuM

Awatar użytkownika
wojczi
-#Trooper
-#Trooper
Posty: 495
Rejestracja: pt cze 12, 2015 12:24 am

Re: 24/02/2016 - Ft. Lauderdale, FL @ BB&T Center [SPOILERY]

Postautor: wojczi » czw lut 25, 2016 5:01 pm

Ma ktoś linka do TRATB? Bo widzę, że wszyscy na niego psioczą, a ja jestem ciekaw jak wypadł.
https://www.youtube.com/watch?v=XHXaYXKEK9k
No i skaszanili panowie, a konkretnie sekcja - Adrian musiał się zdziwić w trakcie swojego drugiego solo ;) Tak pędzili, że nie tylko zmierzali wprost do zabicia klimatu tej bluesowej solówki, która na LP idzie w takim fajnym jakby zwolnionym moodzie, ale w ogóle weszli za szybko ze zmianą tempa.

Nie rozumiem, po co oni tak gonią, skoro nie grają Troopera... Przecież potrafią wolniej, vide Rime of The Ancient Mariner czy Phantom grane w ciągu ostatnich lat.

M.
W okolicy 9 minuty znowu coś sekcja jest skopana... Nawet Adrian chyba się lekko wkurzył :twisted:
Zobaczymy jak będzie to wyglądać po kolejnych koncertach.

Awatar użytkownika
Dejavu
-#Clansman
-#Clansman
Posty: 4927
Rejestracja: pt maja 31, 2013 9:30 pm

Re: 24/02/2016 - Ft. Lauderdale, FL @ BB&T Center [SPOILERY]

Postautor: Dejavu » czw lut 25, 2016 5:10 pm

Tak sobie oglądam to IESF i tak jak przewidywałem - cholera wzięła napięcie..
Odważne rozwiązanie i bardzo prekursorskie. Chyba jednak masz rację, napięcie trochę siada.
A jak dla mnie odwrotnie. Mam ciarki na plecach jak widzę ten wstęp. Bardzo mi się podoba, jak dla mnie napięcie bardzo duże, znakomity klimat jak Bruce wychodzi i śpiewa to intro, a obok są pochodnie. Nie zawsze trzeba zaczynać z mocnym wystrzałem.
Red and Black mimo tego ooo to wcale nie jest utwór stworzony na koncerty. Jest za długi i ma zbyt dużo powtarzanych momentów, tak w zwrotkach jak i motywach gitarowych.
Zobaczysz na koncercie, jak wyjdą te gitarowe melodie po solówkach - będzie kosmos :)

Awatar użytkownika
Ace
-#Prisoner
-#Prisoner
Posty: 116
Rejestracja: śr lip 02, 2014 10:23 am

Re: 24/02/2016 - Ft. Lauderdale, FL @ BB&T Center [SPOILERY]

Postautor: Ace » czw lut 25, 2016 5:21 pm

Ile trwał ten set z gadkami? Standardowo? Czy był przykrótkawy?
The lover of life's not a sinner.

Powerslave_Dś
-#Ancient mariner
-#Ancient mariner
Posty: 500
Rejestracja: wt sty 19, 2016 6:42 pm

Re: 24/02/2016 - Ft. Lauderdale, FL @ BB&T Center [SPOILERY]

Postautor: Powerslave_Dś » czw lut 25, 2016 5:23 pm

Koncert się zaczynał jak była 3:25 czasu polskiego, a skończył jakoś kilka minut po piątej. Standardowo 100 minut.

Dejavu może tak być. Dlatego wstrzymam się jeszcze z ocenami tego utworu. Na koncercie czasami jakiś mały element powoduje, że jest klimat.

Awatar użytkownika
Rafaello
-#Invader
-#Invader
Posty: 221
Rejestracja: śr wrz 06, 2006 3:28 pm
Skąd: Opole

Re: 24/02/2016 - Ft. Lauderdale, FL @ BB&T Center [SPOILERY]

Postautor: Rafaello » czw lut 25, 2016 6:02 pm

Forma Bruce'a cieszy. Dawno nie słyszałem tak wykonanego HBTN na żywo. Mam nadzieję, że utrzyma poziom do Wrocka. :)

Awatar użytkownika
Scoobany
-#Prisoner
-#Prisoner
Posty: 127
Rejestracja: czw sie 13, 2015 11:44 pm

Re: 24/02/2016 - Ft. Lauderdale, FL @ BB&T Center [SPOILERY]

Postautor: Scoobany » czw lut 25, 2016 6:49 pm

Bruce miał jakieś problemy z odsłuchem? Zdarzało mu się w ogóle nie wejść w rytm jak tutaj -> https://youtu.be/UW621i598Wo?t=311

PanPrezes
-#Moonchild
-#Moonchild
Posty: 1714
Rejestracja: czw paź 21, 2010 5:06 pm
Skąd: Żywiec

Re: 24/02/2016 - Ft. Lauderdale, FL @ BB&T Center [SPOILERY]

Postautor: PanPrezes » czw lut 25, 2016 7:02 pm

Po prostu muszą się rozkręcić, na pierwszych koncertach zawsze jest masa baboli. Bruce się strasznie męczył ogólnie, ale widać, że chciał dać z siebie ponad 100%. Nic tylko mieć nadzieję, że im dalej tym będzie lepiej.

Awatar użytkownika
Budziol
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 9518
Rejestracja: pt lip 30, 2004 9:19 am
Skąd: Łódź

Re: 24/02/2016 - Ft. Lauderdale, FL @ BB&T Center [SPOILERY]

Postautor: Budziol » czw lut 25, 2016 7:21 pm

Koncert zyczen nam sie zrobil, co kto chce, a czego nie :-D

Nie bedzie zmian na Europe to pewne, jesli zastapiliby nawet jakis jeden utwor to na bank nie Harrisowy TRATB
To jedyna trasa/okazja by go uslyszec bo na pewno juz go nigdy nie powtorza.

Stroj Becura rozwala :-D wczul sie w klimat ;-)

PanPrezes
-#Moonchild
-#Moonchild
Posty: 1714
Rejestracja: czw paź 21, 2010 5:06 pm
Skąd: Żywiec

Re: 24/02/2016 - Ft. Lauderdale, FL @ BB&T Center [SPOILERY]

Postautor: PanPrezes » czw lut 25, 2016 7:24 pm

Najważniejsze, że nie ma żadnej debilnej czapki. Ogólnie set i oprawa masakryczne, tylko żeby Becur to jakoś wytrzymał... Z tym to niestety może być ciężko.

Awatar użytkownika
MaidenFan
-#Clansman
-#Clansman
Posty: 4449
Rejestracja: śr cze 09, 2010 8:04 pm
Skąd: Rzeszów

Re: 24/02/2016 - Ft. Lauderdale, FL @ BB&T Center [SPOILERY]

Postautor: MaidenFan » czw lut 25, 2016 7:28 pm

Ciekawe jak dźwięk, czy się coś poprawiło czy bez zmian..

Deleted User 5155

Re: 24/02/2016 - Ft. Lauderdale, FL @ BB&T Center [SPOILERY]

Postautor: Deleted User 5155 » czw lut 25, 2016 7:36 pm

Kilka takich myśli nieuczesanych.
Sądzę (liczę), że Becur odśpiewał intro tylko ten pierwszy i jedyny raz - tak na sam początek początku trasy. Jakoś by mi to pasowało ideologicznie a z punktu widzenia widza - to intro jest bodaj najlepszym klimatycznym początkiem jaki kojarzę i szkoda go udziwniać takim dublowaniem, które jednak ciut psuje czystość odbioru.
Clowna słuchając - warto się nauczyć tekstu na pamięć. Przynajmniej ja tak zrobię. Prawdziwa perła koncertowa. Chyba żadnego kawałka nie da się tak zaśpiewać "w duecie". Zachęcam - DO KSIĄŻEK!!!
Red and Black wymaga ciut więcej uwagi i koncentracji .... od grających. Jak się już zgrają i ogarną - kawałek dupska pourywa. Takiego ognia gitarowego jak ostatnie 3 min. nie było.
Jeszcze było kilka kiksów będących efektem owego braku zgrania, ale .... wybaczamy. Wierzę, że nie jestem jedyny w takim podejściu 8) .
Tytułowy - kapitalny! Kopyto jakich mało! (choć na końcu też się ciut Becur nie wpasował)
Super i dzięki za powrót Hallowed - jeden z kilku "primus inter pares" muzycznych diamentów jakie mają na rozkładzie.
No i bisy ... faktycznie - dziwne. Myślę, że - chyba pierwszy raz chłopaki wyszli z konceptu koncertowego for fun. Oczywiście poza 666. Chyba jest jakieś przesłanie w Brothers, którego można się doszukać. Zresztą - gadulstwo na wstępie chyba tego dotyczy. Co do Wasted - zaryzykuję, że po przejściach zdrowotnych to chyba najlepsze przesłanie jakie można było usłyszeć od Becura: "Face up! Make your stand! And realise you're living in the golden years." Teraz odbiór tego tekstu jest mocno szczególny. Miejsce, w którym jest utwór też jest szczególne. Przynajmniej - IMO. No i jest to dobry wstęp do "last but not least" - czyli "always look at the bright side of life" ....
Generalnie - już się cieszę, że będę szalał jak gupi na koncertach :dance: . Żeby - jak zwykle - nawet sznurówki były przepocone :D
I obowiązkowo zaśpiewam Clowna :jee:

Deleted User 1499

Re: 24/02/2016 - Ft. Lauderdale, FL @ BB&T Center [SPOILERY]

Postautor: Deleted User 1499 » czw lut 25, 2016 7:55 pm

Pod tym linkiem macie zdjęcia z wczoraj:
https://www.facebook.com/EddieTheHeadFa ... fref=photo

Przejrzałem sobie dzisiaj na spokojnie te nagrania, i dalej jestem zadowolony. Forma zespołu trzyma poziom, było kilka potknięć ale po kilku koncertach myślę że zgranie będzie spoko. Chyba zespół się przyłożył do prób, nie dość że sam album nagrywany był dość dawno, to od ostatniego występu też minął spory czas. A jak sięgam pamięcią to pierwsze koncerty były mocno średnimi zwłaszcza u Bruca.

Scenografia, no i co że bazuje na tym samym, kiedy jest rewelacyjna.Fajnie odwzorowany klimat płyty, czuć świeżość. Na fotkach zwłaszcza można sobie na spokojnie obadać .Edki super.

Setlista, trochę chaosu w kolejności, a przynajmniej na bisy ale @pinio ciekawie to rozgryzł :P Same kawałki in plus,oprócz Red&Black który tak średnio lubię i trochę im się rozjechał w połowie( Nick w 9 min chciał chyba kończyć :D ).No i minus Bruce ma u mnie za położony refren w TBOS.
Reszta kawałków elegancko, podoba mi się intro tylko usunął bym Bruca z płyty a zostawił same a`Capella bo nie potrzebnie się na siebie wokale nakładają i średnio to pasuje.

Mam nadzieje że panowie dowiozą formę do Europy i zaprezentują co najmniej podobny występ we Wrocku. Czekamy.

Awatar użytkownika
p_kaszuba
-#Charlotte
-#Charlotte
Posty: 8
Rejestracja: czw cze 20, 2013 9:21 pm

Re: 24/02/2016 - Ft. Lauderdale, FL @ BB&T Center [SPOILERY]

Postautor: p_kaszuba » czw lut 25, 2016 9:56 pm

Pozwolę sobie również na opinie. Szczerze nie rozumiem dlaczego niektórym tak bardzo przeszkadza forma Bruca w TRATB? Pomijając fakt, że chłopaki "gitarowcy" trochę się gubili,to wszystko wyszło bardzo ciekawie, a wokal moim zdaniem dawał radę. Żeby jeszcze trochę pomarudzić, uważam, że TBOS "wokalnie" wypadł najgorzej. Bardzo się bałem tego utworu, bo jest cholernie trudny, a jest moim ulubionym na płycie.Bruce strasznie się w nim męczył i widać było po nim, że mimo, iż się stara to jest trochę zagubiony, szczególnie w refrenie. Ktoś ma podobne zdanie?

PanPrezes
-#Moonchild
-#Moonchild
Posty: 1714
Rejestracja: czw paź 21, 2010 5:06 pm
Skąd: Żywiec

Re: 24/02/2016 - Ft. Lauderdale, FL @ BB&T Center [SPOILERY]

Postautor: PanPrezes » czw lut 25, 2016 10:01 pm

W BoS zaśpiewał oktawę niżej ale czysto, a w TRATB nie trafiał w dźwięki.

RALF
-#The Alchemist
-#The Alchemist
Posty: 10216
Rejestracja: czw maja 24, 2007 11:16 pm
Skąd: Pabianice

Re: 24/02/2016 - Ft. Lauderdale, FL @ BB&T Center [SPOILERY]

Postautor: RALF » czw lut 25, 2016 10:09 pm

Spokojnie!!! To pierwszy koncert - poćwiczy i będzie super! Recki są oszałamiająco dobre - ludzie na forach piszą że brzmieli zajebiście... może się poprawiło!??

PanPrezes
-#Moonchild
-#Moonchild
Posty: 1714
Rejestracja: czw paź 21, 2010 5:06 pm
Skąd: Żywiec

Re: 24/02/2016 - Ft. Lauderdale, FL @ BB&T Center [SPOILERY]

Postautor: PanPrezes » czw lut 25, 2016 10:13 pm

Pewnie, ale trzeba poczekać kilka koncertów. TRATB to mój ulubiony numer z BoS i jeden z ulubionych epików Arryego, tylko piekielnie trudny, jak zresztą widać. Trza poczekać na relację Wickera, to będziemy wiedzieć co z brzmieniem.

Deleted User 1499

Re: 24/02/2016 - Ft. Lauderdale, FL @ BB&T Center [SPOILERY]

Postautor: Deleted User 1499 » czw lut 25, 2016 10:18 pm

Pozwolę sobie również na opinie. Szczerze nie rozumiem dlaczego niektórym tak bardzo przeszkadza forma Bruca w TRATB? Pomijając fakt, że chłopaki "gitarowcy" trochę się gubili,to wszystko wyszło bardzo ciekawie, a wokal moim zdaniem dawał radę. Żeby jeszcze trochę pomarudzić, uważam, że TBOS "wokalnie" wypadł najgorzej. Bardzo się bałem tego utworu, bo jest cholernie trudny, a jest moim ulubionym na płycie.Bruce strasznie się w nim męczył i widać było po nim, że mimo, iż się stara to jest trochę zagubiony, szczególnie w refrenie. Ktoś ma podobne zdanie?

TBOS został jak dla mnie zaśpiewany poprawnie jeśli chodzi o zwrotki, Bruce nie trafił w refrenie, śpiewając go niżej. Ale ogólnie nie uważam żeby najgorzej wypadł. TRATB też mi wokal się podobał , pogorszyło się chwilowo w części instrumentalnej.

PanPrezes
-#Moonchild
-#Moonchild
Posty: 1714
Rejestracja: czw paź 21, 2010 5:06 pm
Skąd: Żywiec

Re: 24/02/2016 - Ft. Lauderdale, FL @ BB&T Center [SPOILERY]

Postautor: PanPrezes » czw lut 25, 2016 10:22 pm

Mogliby trochę to wolniej zagrać, efekt byłby dużo lepszy i Becur by nie zdychał, w innym wypadku wykończą chłopa. Nicko zapierdalał jakby się mefedronu najadł, pewnie go emocje poniosły. Zresztą nie ma się co dziwić.

Zakkahletz
-#Rainmaker
-#Rainmaker
Posty: 6550
Rejestracja: sob sie 28, 2010 7:43 pm
Skąd: na północ (od W-wy)

Re: 24/02/2016 - Ft. Lauderdale, FL @ BB&T Center [SPOILERY]

Postautor: Zakkahletz » czw lut 25, 2016 10:27 pm

To pierwszy koncert - poćwiczy i będzie super! Recki są oszałamiająco dobre - ludzie na forach piszą że brzmieli zajebiście...
Oczywiście, na Bronku polegajmy jak na Zawiszy. Pierwsze śliwki robaczywki. :pijak:

Awatar użytkownika
p_kaszuba
-#Charlotte
-#Charlotte
Posty: 8
Rejestracja: czw cze 20, 2013 9:21 pm

Re: 24/02/2016 - Ft. Lauderdale, FL @ BB&T Center [SPOILERY]

Postautor: p_kaszuba » czw lut 25, 2016 10:30 pm

W BoS zaśpiewał oktawę niżej ale czysto, a w TRATB nie trafiał w dźwięki.
I właśnie o to chodzi kolego :) Utwór brzmi wtedy bardzo surowo, można powiedzieć "nieczysto", ale to moje odczucie, po prostu nieco się zawiodłem :( Czekamy na kolejne koncerty, mam nadzieje, że się chłopaki zgrają i nie będę już marudził :P


Wróć do „The Book of Souls World Tour 2016 -2017”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości