Riot

Dyskusje o innych zespołach i albumach

Moderator: Administracja i Moderacja SanktuariuM

Awatar użytkownika
LukaSieka
-#rainmaker
-#rainmaker

Riot

Postautor: LukaSieka » wt paź 01, 2013 12:56 am

O zespołach z tak bogatym dorobkiem jak Riot, można by pisać obszerne opracowania. Jak dla mnie jeden z najważniejszych przedstawicieli gatunku, legenda i duch amerykańskiego heavy metalu, elementarna podstawa tego stylu. Band ostatnimi czasy bardzo zaniedbany, stąd ten wątek. A jakby nie było, zespół przecież jest niewiele młodszy od jakiegoś Black Sabbath. Muzycznie niczym nie ustępuje takim Judas Priest czy Iron Maiden. Dziwi mnie więc trochę mała popularność i tak na dobrą sprawę olanie tej kapeli w Europie, która od wielu, wielu lat serwuje nam takie klasyki, dźwięki na najwyższym poziomie. "Fire Down Under", "Thundersteel" i "Born In America" to tylko niektóre tytuły, które każdy szanujący się fan heavy metalu powinnien znać!
So what if the master walked on the water.
I don't see him trying to stop the slaughter.

Awatar użytkownika
widman
-#lord of the flies
-#lord of the flies

Re: Riot

Postautor: widman » wt paź 01, 2013 1:17 am

Dużo racji kolega wyżej, dodam jeszcze, że niestety szanse na jakiekolwiek gęstsze wizyty Riot w Europie spadły do 0% gdyż w 2012 zmarł lider i znakomity gitarzysta - Mark Reale. Szkoda, bo to, co ten facet wyprawia na "ThunderSteel" czy "Privilege of Power" to przechodzi ludzkie pojęcie... Swoją drogą przedostatni kawałek na "Privilege..." to jakby skąś znany... "Black Leather and Glittering Steel" to motyw kojarzony z... no właśnie, myślę, że każdy fan heavy metalu będzie znał odpowiedź... :)
Stare płyty też niesamowicie witalne, świetne pomysły i przebojowe refreny (chociażby "Outlaw", "Gunfighter") naprawdę powodują, że chce się ciągle wracać i wracać... Trzech wokalistów - Guy Speranza, Rhett Forrester i Tony Moore - w okresie "złotym" dla tej kapeli odcisnęło swoje piętno. Każdy z nich miał rozpoznawalny styl i nadał albumom swój wymiar. Polecam gorąco!
FOR THOSE ABOUT TO ROCK - WE SALUTE YOU !

Awatar użytkownika
krusejder
-#nomad
-#nomad

Postautor: krusejder » wt paź 01, 2013 11:20 am

Szanse minimalne są, bowiem pozostali muzycy Riot z okresu Thundersteel planują kontynuować działalność. Czy wyjdzie z tego coś więcej niż 1 klubowy koncert w roku, zobaczymy.
\m/ TRASA 2018: 12.01 Hellhaim, 21.01 AccepT, 3-4.02 Nocny Kochanek, 18.02 Heartrockowanie, 24.02 White Highway, 3.03 Saxon, Diamond Head, 6.03 Rhapsody, 11.03 T. Zwijsen & co., 19.03 G3, 21.03 Ray Wilson, 23.03 Kult, 25.03 Sunnata, 8.04 Magnum, 9.04 Helloween, 14.04 Bracia, 20.04 Rainbow, 25.04 Neuronspoiler, 28.04 Metallica, 4.05 Turbo, 5.05 Bryan Adams, 17.05 Dio - King Rock N Roll, 18.05 Manilla Road, 26.05 Iron Maiden, 8.06 Pokolgep, 13.06 Judas Priest, Megadeth, 3.07 Pearl Jam, 10.07 Richie Kotzen, 17.07 Iced Earth, Chainsaw, 20.07 Kruk, Hensley, Kat & P. Luczyk, 27-28.07 Iron Maiden, 31.08 White Highway/ Lux Perpetua, 4.09 Night Demon, 7.09 Helicon Fest 10.09 Dead Lord, 15.09 Kult, 21.09 Zwijsen & Bakker, 10.10 Mårtensson/ Henriksson 11.10 Saxon \m/

Awatar użytkownika
LukaSieka
-#rainmaker
-#rainmaker

Postautor: LukaSieka » czw paź 17, 2013 10:47 pm

Miejmy nadzieje, ze ten tribute nie ominie chociaż Niemiec czy jakiś Czech, wtedy można byłoby się wybrać, bo niestety jak dotąd nie było mi dane zobaczyć na żywo ekipy Marka Reale'go.
A puki co zostaje http://www.youtube.com/watch?v=nI_tDv5MBso

http://www.youtube.com/watch?v=IZp89BsMr8M

http://www.youtube.com/watch?v=12YichS46aM

Awatar użytkownika
krusejder
-#nomad
-#nomad

Postautor: krusejder » pt paź 18, 2013 11:17 pm

dzięki za podbijanie wątku :)

Niech ludzie słuchają RIOT !!
\m/ TRASA 2018: 12.01 Hellhaim, 21.01 AccepT, 3-4.02 Nocny Kochanek, 18.02 Heartrockowanie, 24.02 White Highway, 3.03 Saxon, Diamond Head, 6.03 Rhapsody, 11.03 T. Zwijsen & co., 19.03 G3, 21.03 Ray Wilson, 23.03 Kult, 25.03 Sunnata, 8.04 Magnum, 9.04 Helloween, 14.04 Bracia, 20.04 Rainbow, 25.04 Neuronspoiler, 28.04 Metallica, 4.05 Turbo, 5.05 Bryan Adams, 17.05 Dio - King Rock N Roll, 18.05 Manilla Road, 26.05 Iron Maiden, 8.06 Pokolgep, 13.06 Judas Priest, Megadeth, 3.07 Pearl Jam, 10.07 Richie Kotzen, 17.07 Iced Earth, Chainsaw, 20.07 Kruk, Hensley, Kat & P. Luczyk, 27-28.07 Iron Maiden, 31.08 White Highway/ Lux Perpetua, 4.09 Night Demon, 7.09 Helicon Fest 10.09 Dead Lord, 15.09 Kult, 21.09 Zwijsen & Bakker, 10.10 Mårtensson/ Henriksson 11.10 Saxon \m/

Awatar użytkownika
LukaSieka
-#rainmaker
-#rainmaker

Postautor: LukaSieka » sob gru 21, 2013 12:10 pm

Riot wystąpi w lutym w Wurzburgu przy okazji czwartej edycji Metal Assault wraz z Omen i Jaguar! Wybrałby się ktoś może ?

Obrazek

Awatar użytkownika
Adrian S.O.S.
-#assassin
-#assassin

Postautor: Adrian S.O.S. » ndz lut 09, 2014 4:28 pm

Bardzo fajna grupa, bardzo z resztą niedoceniona, chyba przez ogólnie panującą wtedy w stanach zjednoczonych mode na ten hair rock w stylu Poison i Motley Crue.
Na prawde dobre granie, utrzymywane zawsze w heavy metalowym stylu.
Nie bedę chyba oryginalny jak napisze, że moimi ulubionymi płytami są Fire Down Under i Thundersteel :)

eyesore
-#charlotte
-#charlotte

Postautor: eyesore » pn lut 17, 2014 11:11 am

Na prawde dobre granie, :)
jak 99% heavy/power z usa.

Awatar użytkownika
Adrian S.O.S.
-#assassin
-#assassin

Postautor: Adrian S.O.S. » pn lut 17, 2014 11:23 am

Może nie 99%, ale ja osobiście np z takiej muzy lubie głównie Anvil, Omen, Armored Saint, Attacker, stary Vicious Rumors, Jag Panzer, Liege Lord i troche starego Lizzy Borden. Zdecydowanie wole europejskie granie, zwłaszcza niemieckie :) Nie ma to jak stary dobry żeglarski Running Wild :) , Grave Digger, Accept, Warlock, Blind Guardian i Stormwitch.

DZIADEK LEON
-#the trooper
-#the trooper

Postautor: DZIADEK LEON » pn lut 17, 2014 11:26 am

Nie ma to jak stary dobry żeglarski Running Wild
ja powiedziałbym raczej piracki ;-)

eyesore
-#charlotte
-#charlotte

Postautor: eyesore » pn lut 17, 2014 11:45 am

Może nie 99%, ale ja osobiście np z takiej muzy lubie głównie Anvil, Omen, Armored Saint, Attacker, stary Vicious Rumors, Jag Panzer, Liege Lord i troche starego Lizzy Borden. Zdecydowanie wole europejskie granie, zwłaszcza niemieckie :) Nie ma to jak stary dobry żeglarski Running Wild :) , Grave Digger, Accept, Warlock, Blind Guardian i Stormwitch.
usa/can>niemcy/europa. tak ja to widze :).
blind guardian to moj najlepszy zespol heavy/power zaraz po manowar. wsrod smietanki tej z europy i tej zza oceanu nie ma generalnie jakiejs kolosalnej roznicy, ale dostrzegalna jest. na korzysc ameryki oczywiscie. poza tym w stanach nie ma takich wynalazkow jak edguy, stratovarius, czy rhapsody of fire (stare rhapsody jest dobre) i pare innych. jest jeszcze taki motyw, ze gros kapel NWOBHM to nawet pod hard rock nie podchodzi, a co dopiero metal. hair/glam metalowe kapele ze stanow maja wiecej pierdolniecia.

Awatar użytkownika
LukaSieka
-#rainmaker
-#rainmaker

Postautor: LukaSieka » pn lut 17, 2014 10:22 pm

usa/can>niemcy/europa. tak ja to widze :).
poza tym w stanach nie ma takich wynalazkow jak edguy, stratovarius, czy rhapsody of fire (stare rhapsody jest dobre) i pare innych.
Dla mnie takie twory jak Edgej, Rhapsody, Dark Moor, Stratovarius, Wisdom, Luca Turilli i jakieś Kotipelto to zakała muzyki rockowej :sad: Kur** te powłóczyste ubranka, czterech klawiszowców w składzie, piosenki o smokach i księżniczkach uwięzionych w wieży :razz: Więcej w tym melodyjek niż w całym popie i disco polo razem wzięte. Do tego większość kojarzy mi się bardziej z jakąś pseudo rockową wersją Harrego Pottera niź z rock 'n' rollem.
Nie lubię kiedy ktoś w jednej linii wymienia te wyżej jako pokrewne do takiego Grave Digger, Running Wild czy Rage :sad:
jest jeszcze taki motyw, ze gros kapel NWOBHM to nawet pod hard rock nie podchodzi, a co dopiero metal. hair/glam metalowe kapele ze stanów maja więcej pierdolniecia.
Bez przesady :mryellow: :mryellow: :mryellow: :mryellow:
Takie Witchfynde, Tank, Raven, Witchfinder General, Jaguar, Tysondog czy Holocaust po prostu kruszą zęby :twisted: ten różowy puder w ogóle nie ma porównania.

Awatar użytkownika
voivod'
-#moonchild
-#moonchild

Postautor: voivod' » wt lut 18, 2014 1:51 am

Dla mnie takie twory jak Edgej, Rhapsody, Dark Moor, Stratovarius, Wisdom, Luca Turilli i jakieś Kotipelto to zakała muzyki rockowej (...) Więcej w tym melodyjek niż w całym popie i disco polo razem wzięte
+1

eyesore
-#charlotte
-#charlotte

Postautor: eyesore » wt lut 18, 2014 8:06 pm

jest jeszcze taki motyw, ze gros kapel NWOBHM to nawet pod hard rock nie podchodzi, a co dopiero metal. hair/glam metalowe kapele ze stanów maja więcej pierdolniecia.
Bez przesady :mryellow: :mryellow: :mryellow: :mryellow:
Takie Witchfynde, Tank, Raven, Witchfinder General, Jaguar, Tysondog czy Holocaust po prostu kruszą zęby :twisted: ten różowy puder w ogóle nie ma porównania.
powiedzialem gros, nie ze wszystkie.
a swoja droga, tez wymieniles pare zespolow z dupy - gdzie w witchfinder general pierdolniecie? to samo w holocaust - ich plyty z lat 80tych, to po 2-3 riffy na krzyz w srednim tempie w kazdej piosence (zeby nie bylo, ja lubie te kapele), a pozniej zmiana stylu na cos co dzisiaj nazwalibysmy progressive, kt. to zmiana tez mi podpasowala, bo bardzo lubie np. covenant. a jaguar? 3 bardzo fajne plytki, w tym jedna zarypista w morde (ostatnia), ale this time to przecietniactwo - bardzo sflaczala.
posluchaj sobie 2 i 3 plyty black rose, legend, quartz, czy nawet bashful alley, czy badge, kt. tez lubie, a zrozumiesz o czym mowie. ktos w temacie o NWOBHM napisal, ze to jakby trzecia fala hard rocka i zgadzam sie z takim przedstawieniem tematu. ten gatunek to wielki wor, do kt. wrzucano wszystko, co troche ciezej brzmialo i ukazalo sie pod koniec lat 70tych i pozniej i nie bylo punkiem. z mojej strony koniec off topu.
RIOT rzadzi! :)

Awatar użytkownika
LukaSieka
-#rainmaker
-#rainmaker

Postautor: LukaSieka » wt lut 18, 2014 9:33 pm

posluchaj sobie 2 i 3 plyty black rose, legend, quartz, czy nawet bashful alley, czy badge, kt. tez lubie, a zrozumiesz o czym mowie.
Wszystkie te kapele znam, nie wszytskie lubię na zabój, ale mimo wszystko każda wymieniona grupa brzmiała bardziej organicznie, zdecydowanie NIEplastikowo (znaczy dla mnie o niebo lepiej) niż te zespoły hair/galm. Ale z resztą nie o to generalnie chodziło w temacie. Mniejsza z tym, bo nie chce już pisać nie na temat.

http://www.youtube.com/watch?v=MVeH0KVO3kg

http://www.youtube.com/watch?v=O4gA6jiyqPU

http://www.youtube.com/watch?v=P9wSyWQbOuE

Awatar użytkownika
voivod'
-#moonchild
-#moonchild

Postautor: voivod' » wt lut 18, 2014 9:44 pm

akie Witchfynde, Tank, Raven, Witchfinder General, Jaguar, Tysondog czy Holocaust po prostu kruszą zęby
Warefare!

Awatar użytkownika
LukaSieka
-#rainmaker
-#rainmaker

Postautor: LukaSieka » śr lut 19, 2014 10:32 am

Warefare!
A nie czasem chodziło Ci o Warfare, tego od "Pure Filth"? Bo jeżeli tak to wiadomo, wyjeb*na kapela, tylko według mnie bliżej im było mimo wszystko do Venom i nawet jakiegoś Bulldozera niż do Diamond Head, Tygers Of Pan Tang czy Angelwitch. Łata NWOBHM jakoś mi do tej wścieklizny podszytej rock 'n' rollo'wym speedem nie za bardzo pasuje. Chyba wiesz o co mi chodzi?

Awatar użytkownika
voivod'
-#moonchild
-#moonchild

Postautor: voivod' » śr lut 19, 2014 6:53 pm

tak, o nich wlasnie mi chodzilo :)

Odyseusz
-#the trooper
-#the trooper

Postautor: Odyseusz » śr lut 19, 2014 7:03 pm

Warefare!
A nie czasem chodziło Ci o Warfare, tego od "Pure Filth"? Bo jeżeli tak to wiadomo, wyjeb*na kapela, tylko według mnie bliżej im było mimo wszystko do Venom i nawet jakiegoś Bulldozera niż do Diamond Head, Tygers Of Pan Tang czy Angelwitch. Łata NWOBHM jakoś mi do tej wścieklizny podszytej rock 'n' rollo'wym speedem nie za bardzo pasuje. Chyba wiesz o co mi chodzi?
Dla mnie łata NWOBHM do większości kapel z tego nurtu nie pasuje, do Ironów bo od początku mieli inklinacje progresywne, do Saxona bo to tak naprawdę zawsze była kapela rock and rollowa, do Def Leppard, bo oni zawsze grali nieco melodyjniej od reszty. Jak bym miał wymienił album, który wyraża takie surowe, proste granie to bym wymienił British Steel, tyle, ze Judas Priest to nie jest NWOBHM. Powiedzmy takim typowym zespołem tego stylu jest Tank, proste, agresywne, surowe granie bez zbędnego kombinowania..bo już np. Angel Witch na debiucie wyraźnie odwołuje się do głębokich lat 70 z pod znaku Black Sabbath, z kolei Tygers of Pan Tang spokojnie można postawić obok Ufo, Thin Lizzy.

Awatar użytkownika
Adrian S.O.S.
-#assassin
-#assassin

Postautor: Adrian S.O.S. » ndz mar 23, 2014 10:33 am

Wczoraj zakupiłem sobie dwie brakujące płyty - The Brethren Of The Long House oraz Through The Storm. Znałem te płyty wcześniej z poszczególnych utworów, ale teraz mogę z czystym sumieniem napisać, ze Riot jak jedna z niewielu kapel heavy metalowych nie ma słabej płyty w dyskografii i nie ma się czego w żadnym wypadku wstydzić. Ok, nie są to może płyty najwyższych lotów a'la Fire Down Under, ale Riot nigdy nie nagrali przecież jakiejś płyty z chwytliwymi melodiami, który by cechowało brzmienie klawiszy czy syntezatorów. Nie złagodzili brzmienia, nie poszli też na szczęście droga wytyczoną przez różowe Poison albo Ratt. Według mnie ten zespół zasługuje na o wiele większy rozgłos i szacunek pośród fanów metalu w Europie i Polsce. Mam nadzieje, że uda mi się jeszcze zobaczyć ich na żywo, bez wzgledu na to w jakim składzie :)

Wróć do „Zespoły i Albumy”