Monstrum

Dyskusje o innych zespołach i albumach

Moderator: Administracja i Moderacja SanktuariuM

Putra
-#prisoner
-#prisoner

Re: Monstrum

Postautor: Putra » śr kwie 05, 2006 7:16 pm

Graja chłopaki podobno covery Maiden :D
Don't you dare to save your son
Kill him now and save the young ones
Be the mother of birth strangled babe
Be the devils own, Lucifer's my name !!

Jacu
-#charlotte
-#charlotte

Postautor: Jacu » śr kwie 05, 2006 9:36 pm

Chłopaki grają covera Fear of the Dark a pozatym maja swoje kawałki - świetne moim zdnaiem.
MonstruM !

ksero
-#prowler
-#prowler

Postautor: ksero » pt kwie 07, 2006 2:10 pm

Zarejesrtrowałem sie bo usłyszałem ze Jacek rozruszałtemat o MonstruM więc :
Jest to rewe;acyjna kapela jak ktos sie nie zgadza niehc przyjdzie na ich koncert :)
Ich koncerty to rewelacyjne widowisko i show. Nie grają nic odkrywczego ale za to to co robią robią dobrze :) Piosenki , teksty i solówki wymiatają i wgniatają w ziemię :) :solo MonstruM to obok TSA najlepsza kapela grająca tą muzykę w Polsce :)
MonstruM Maiden Manowar :)

Jacu
-#charlotte
-#charlotte

Postautor: Jacu » ndz kwie 09, 2006 1:04 pm

Ksero : Monstrum , CETI, Maiden , HammerFall, Manowar :)
MonstruM !

SebastianArcheo
-#ancient mariner
-#ancient mariner

Postautor: SebastianArcheo » ndz kwie 09, 2006 1:54 pm

Jest to rewe;acyjna kapela jak ktos sie nie zgadza niehc przyjdzie na ich koncert
Ich koncerty to rewelacyjne widowisko i show. Nie grają nic odkrywczego ale za to to co robią robią dobrze Piosenki , teksty i solówki wymiatają i wgniatają w ziemię MonstruM to obok TSA najlepsza kapela grająca tą muzykę w Polsce
bylem na ich koncercie...i usmialem sie do lez!hehehe
wiocha wyszla z nich i tyle,ale czego sie spodziewac przeciez sa z Rzeszow...hhahahah

SebastianArcheo
-#ancient mariner
-#ancient mariner

Postautor: SebastianArcheo » ndz kwie 09, 2006 1:55 pm

Jest to rewe;acyjna kapela jak ktos sie nie zgadza niehc przyjdzie na ich koncert
Ich koncerty to rewelacyjne widowisko i show. Nie grają nic odkrywczego ale za to to co robią robią dobrze Piosenki , teksty i solówki wymiatają i wgniatają w ziemię MonstruM to obok TSA najlepsza kapela grająca tą muzykę w Polsce
bylem na ich koncercie...i usmialem sie do lez!hehehe
wiocha wyszla z nich i tyle,ale czego sie spodziewac przecierz sa z Rzeszow...hhahahah

ksero
-#prowler
-#prowler

Postautor: ksero » pn kwie 10, 2006 2:54 pm

sory, ale jeszcze wtrące. widziałem klip. porażka.
chcieli pokazać to czego nienawidzę - brudni, źli metale. koniecznie mieli piwo. nawet kozie dawali pić, żeby pokazać jacy to są metalowi. nie nie nie. idę.
miłego słuchania. ja już na pewno skończyłem.
sory.
ale mnie ubawiłeś tym tekstem " brudni , źli metale :lol: No i co z tego że dali troche piwa kozie ??To znaczy że są metalowi ?? Tylko metale tak robią ?? :lol:
A klip nie jest profesjonalny - jest to poprostu złożenie zebranego materiału z konceru gdzie była kamienna łza i kilku innych nagrań
POzdrowienia dla Mikiego :)

Jacu
-#charlotte
-#charlotte

Postautor: Jacu » wt kwie 11, 2006 2:32 pm

Wiocha to tu czasem wychodzi z innych a nie z MonstruM ... ale dajmy spokój. Kto chce niech zawita na strone a kto nie to pozdrawiam i zycze miłego dnia.
Ale nie mozesz się przyczepic do ich umiejętności... Chyba że ty grasz lepiej to pogadamy.
Ostatnio zmieniony śr kwie 12, 2006 6:36 pm przez Jacu, łącznie zmieniany 1 raz.
MonstruM !

miki
-#nomad
-#nomad

Postautor: miki » wt kwie 11, 2006 3:45 pm

ale mnie ubawiłeś tym tekstem " brudni , źli metale No i co z tego że dali troche piwa kozie ??To znaczy że są metalowi ?? Tylko metale tak robią ??
nie lubie po prostu takich zachowań. tyle. nic do nich nie mam, niech grają, nagrywają, życją i się cieszą. a ludzie, którzy lubią niech słuchają i kupują. norma. oczywizm.

Wiocha to tu czasem wychodzi z innych a nie z MonstruM ... akled ajmy spokój.
Ostatnio zmieniony śr kwie 12, 2006 7:01 pm przez miki, łącznie zmieniany 1 raz.
Bliska lokalizacja hipermarketu jakim jest Carrefour to niewątpliwy atut bemowskiej areny ciężkich brzmień.

Obrazek

Jacu
-#charlotte
-#charlotte

Postautor: Jacu » śr kwie 12, 2006 6:36 pm

Sory ale miałem mało czasu i mi sie litery poplatały. Czemu Miki jestes do mnie tak źle nastawiony ? nie rozumiem.
I chciałem zwrócic uwage że jeżeli chodziło Ci o teledysk do wolności smak to jest on dosyc stary i amatorski... czasami wręcz smieszny.
MonstruM !

miki
-#nomad
-#nomad

Postautor: miki » śr kwie 12, 2006 7:01 pm

Czemu Miki jestes do mnie tak źle nastawiony ? nie rozumiem.
nie jestem. luzik, ja nie lubie kapeli, Ty lubisz i ok. wybacz 'agresywny' ton. nie chciałem.
a ta literówka to no, z ta wiochą niemiło, no. ale ok.
git.
Bliska lokalizacja hipermarketu jakim jest Carrefour to niewątpliwy atut bemowskiej areny ciężkich brzmień.

Obrazek

ksero
-#prowler
-#prowler

Postautor: ksero » śr kwie 19, 2006 3:26 pm

Tyle użytkowników i żadne nie pize ;) Napiszcie cos :)

Atos
-#prodigal son
-#prodigal son

Postautor: Atos » sob cze 03, 2006 12:42 am

Zasłyszałem od kumpla z zespołu...

ściągnąłem sobie próbki mp3 z ich stronki...

byłem na dwóch koncertach - grali na jednym razem z m.in. Witchking i Dragon`s Eye.

Biorąc pod uwagę poziom ich umiejętności oraz kompozycji są zdecydowanie najlepszą z heavy metalowych kapel w Polsce jaką znam. Poza tym nie boją się śpiewać po polsku - i chwała im za to !!! Muzyka jest bardzo dobra - naprawdę na wysokim poziomie (jak ktoś tak narzeka, to niech sam spróbuje zrobić lepszą). Wspomniane wyżej dwa zespoły są naprawdę muzycznie daleko za nimi.

A teksty o jakiś "wiochach" w ich wykonaniu to zupełne nieporozumienie - naprawdę się potrafią zachować jak na rockowców (tych na poziomie) przystało ;)

Aha!!! - i jak zagrali Fear`a, to ani za 1 ani za 2 razem nie było się do czego przyczepić - wcale nie odbiegało wiele od oryginału (no może oprócz wokalu;) ). Właśnie wokal to jedyna część do której puryści mogą mieć zastrzeżenia - ale jak dla mnie liczy się to, że goście super razem grają, mają radochę z tego co robią i umieją to pokazać na scenie (polecam koncerty, dające znacznie prawdziwszy obraz kapeli niż płytka, która nie powala brzmeniem - a koncerty owszem)

Czekam z niecierpliwością na ich drugi krążek, który ponoć niebawem ma się pojawić.
nothing... just Maiden

miki
-#nomad
-#nomad

Postautor: miki » sob cze 03, 2006 1:03 am

współczuje gustu. ale ja o gustach nie dyskutuje!

termin minął - wyrzuć to i tamto, i mikusia, też wyrzuć

Obrazek

Atos
-#prodigal son
-#prodigal son

Postautor: Atos » sob cze 03, 2006 10:42 am

współczuje gustu. ale ja o gustach nie dyskutuje!
Prawde piszesz!sa ciency jak sik komara!a ten "imidz"-smiech na sali!!!!czyli "ZENADE"!!!!hehe
Są też tacy, którzy mówią, że Mozart to kicha...

na temat muzyki można powiedzieć w dwóch kategoriach:
1) lubię - nie lubię
2) grają dobrze - grają źle

otóż jeśli chodzi o 1 - masz dowolność na szczęście i możesz powiedzieć że Ci się Space Girls podoba i nikt się nie przyczepi (chociaż może nie na tym forum;)). Ale co innego czegoś nie lubić a mówić, że jest do kitu. Nie lubię Dream Theatre - nie podchodzą mi zupełnie, ale nigdy nie powiem, że źle grają z tego tylko powodu. Może się nie wsłuchałem, może nie czuję jeszcze ich muzyki...

A Monstrum, obiektywnie rzecz biorąc, grają naprawdę na poziomie i to Ci powie każdy, kto miał z muzyką w praktyce do czynienia. Są naprawdę wyżej niż wiele polskich uznanych już kapel jak i tych co grają po klubach i dopiero myślą o tym, aby zaistnieć.

Aha - jeszcze a propos tekstów... no jak sobie przetłumaczyć niektóre(!)teksty Miaden, Judas Priest, Ozzy`ego, to tez "fajne" rzeczy śpiewają i Monstrum wcale tak bardzo nie odbiega od tego poziomu - po prostu nie mają oporów śpiewać to samo co wszyscy, ale po polsku. Więc chyba nie ma się za bardzo o co czepiać - przecież to heavy metal a nie poezja śpiewana i przede wszystkim liczy się muzyka a potem są teksty
:rocx
nothing... just Maiden

SebastianArcheo
-#ancient mariner
-#ancient mariner

Postautor: SebastianArcheo » sob cze 03, 2006 10:48 am

no chyba jestes niepoważny!a Ci co ak mowią nie maja bladego pojęcia o muzyce!

a jesli chodzi o teksty...to tez kiepsko trafiasz,przynajmniej jesli chodzi o MAIDENow...bo faktycznie Judas,Ozzy,Dio,Motorhead czy czasem SAXON...rozsmieszaja do lez!hehe

Atos
-#prodigal son
-#prodigal son

Postautor: Atos » sob cze 03, 2006 12:53 pm

No zdarzają się takie kwiatki, co to o muzyce nie mają pojęcia...

A teksty niestety i Maidenom się takie zdarzały - weźmy takie Hooks In You, , który nie jest zupełnie poważny. W ogóle sporo angielskich tekstów po przetłumaczeniu na polski wydaje się być o wiele bardziej zabawnych niż oryginały.
Ale przyznać należy, że Maiden i tak jest chlubnym wyjątkiem, bo teksty są naprawdę na poziomie i to takim, że żaden metalowy zespół się długo do nich nie zbliży - pod tym względem dla mnie są najlepsi (z resztą pod każdym są najlepsi :) ) - akurat przy tym zespole chodziło mi o te wyjątki, żeby pokazać, iż wszyscy czasem śpiewają dość zabawnie.
nothing... just Maiden

ksero
-#prowler
-#prowler

Postautor: ksero » sob sie 05, 2006 10:23 pm

no chyba jestes niepoważny!a Ci co ak mowią nie maja bladego pojęcia o muzyce!
Ci co nie lubią MonstruM nie mają bladego pojecia o muzyce :P

Gaddałęm z nimi duzo razy naprawde fajni ludzie :D Byłem na 7 koncertach i cały czas chce jeszcze :D MonstruM RULEZ :D NA scenie są niezastapieni

Awatar użytkownika
esoka
-#wrathchild
-#wrathchild

Postautor: esoka » wt sie 08, 2006 10:49 am

graja dobrze i niedługo wychodzi nowy CD, ale jak dla mnie nie wybiją się na rynek z Polską wytwórnią muzyczną. Grają standard - HM o wlace itd jak Manowar i hammerfall, ale oni są z Polski. Lubie, słucham, byłem na koncercie i zycze sukcesów
Nie podoba się wam stary porządek ? Pozbądźcie się go ! - Sex Pistols

przemek-monstrum
-#prowler
-#prowler

Postautor: przemek-monstrum » pt sie 25, 2006 2:50 pm

Może jako członek zespołu wypowiem się coś na temat twórczości i tekstów.
Jak wiadomo, każdy dorasta, my również. Na nowej płycie, która prawdopodobnie wyjdzie pod koniec roku, teksty będą bardziej głębokie, przemyślane, pisane pod wpływem chwili, przeżyć, przemyśleń. Utwory na Za horyzontem ciszy były komponowane na przestrzeni lat. Osobiście uważam, że nowa płyta bedzie bardziej dorosła pod względem muzycznym, jak i tekstowym. Myślę, ze w przyszłym tygodniu umieścimy mp3 na naszej stronie jednego utworu, który znalazł sie na singlu promocyjnym.

21:37

Dzień podobny do dnia,
chociaż już nie taki sam,
jak Ty byłeś pośród nas.
Jak negatyw czarno białe
życie w chwili zmienia się.
W mej pamięci pozostanie
dawny obraz Twoich dni
Choć nadzieja łzy ociera
serce z bólu kruszy się
jedna myśl mnie rozwesela
że tam kiedyś spotkam Cię.