Megadeth

Dyskusje o innych zespołach i albumach

Moderator: Administracja i Moderacja SanktuariuM

najlepszy album MegadetH to:

Killing Is My Business... And Business Is Good
11
8%
Peace Sells... But Who's Buying?
14
11%
So Far, So Good... So What!
5
4%
Rust In Peace
61
46%
Countdown to Extinction
18
14%
Youthanasia
16
12%
Hidden Treasures
0
Brak głosów
Cryptic Writings
2
2%
Risk
2
2%
The World Needs a Hero
2
2%
The System Has Failed
1
1%
United Abominations
1
1%

Liczba głosów: 133

Awatar użytkownika
Invader
-#lord of light
-#lord of light

Re: Megadeth

Postautor: Invader » pn cze 13, 2016 2:43 pm

Kto wie może nawet będzie kandydować, podobno taki pomysł miał, tak gdzieś czytałem :lol: ;)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Schizoid
-#assassin
-#assassin

Postautor: Schizoid » pn cze 13, 2016 5:20 pm

Pierwszym postulatem będzie ochrona ludzi przed NWO ;)

Nomad.1985
-#the trooper
-#the trooper

Postautor: Nomad.1985 » ndz cze 26, 2016 11:09 am

Kiedyś bardzo lubiłem ten zespół, a obecnie uważam, że robienie z nich takiej wielkiej gwiazdy to przesada. Nagrali kilka bardzo dobrych płyt, ale są według mnie zbyt wysoko niż być powinni. Tymbardziej, że Mustaine to ani nie jest wielki kompozytor, ani gitarzysta ani tymbardziej wokalista. Chyba ich popularność wynika trochę z tego, że są z Ameryki. Swego czasu amerykańskie zespoły w Polsce miały straszne wzięcie.

Awatar użytkownika
LukaSieka
-#rainmaker
-#rainmaker

Postautor: LukaSieka » ndz cze 26, 2016 1:40 pm

Tymbardziej, że Mustaine to ani nie jest wielki kompozytor, ani gitarzysta ani tymbardziej wokalista
Megadeth zbytnio nie lubie, nie słucham, ale odmówić talentu kompozytorskiego Dave'owi nie można. Gitarzystą też jest świetnym. Co do wokalu to się zgodzę, bo głównie przez wokal miałem przez prawie 20 la problem z tym zespołem.
So what if the master walked on the water.
I don't see him trying to stop the slaughter.

Awatar użytkownika
FaithNoMore
-#lord of the flies
-#lord of the flies

Postautor: FaithNoMore » ndz cze 26, 2016 4:39 pm

Mustaine - słaby gitarzysta i kompozytor? Życzyłbym każdemu muzykowi, żeby był taki "słaby". Naprawdę. ;) A wokal? W TOP10 wokalistów w historii muzyki nie będzie, ale ja się jakoś do tego przyzwyczaiłem i mi nie przeszkadza zupełnie.
Iron Maiden on the road:
07/08/2008 - Warszawa @ Stadion Gwardii
10/06/2011 - Warszawa @ Lotnisko Bemowo
03/07/2013 - Łódź @ Atlas Arena
24/06/2014 - Poznań @ INEA Stadion
03/07/2016 - Wrocław @ Stadion Miejski
27/07/2018 - Kraków @ Tauron Arena
28/07/2018 - Kraków @ Tauron Arena

Nomad.1985
-#the trooper
-#the trooper

Postautor: Nomad.1985 » ndz cze 26, 2016 4:58 pm

No dobrze, wszystko dobrze bo sam lubię Megadeth ale jednak nie porównywałbym Mustaine'a do takich gitarzystów z najwyższego topu jak np. Glenn Tipton czy Wolf Hoffman. Powinna być jednak jakaś gradacja. Megadeth to zespół, który łapie się do 20-tki największych w historii szeroko pojętego metalu, ale już w Top 10 bym go nie umieścił. Tylko, że tak jak wyżej napisałem, zespoły amerykańskie zawsze miały łatwiej.

Awatar użytkownika
LukaSieka
-#rainmaker
-#rainmaker

Postautor: LukaSieka » ndz cze 26, 2016 5:32 pm

A wokal? W TOP10 wokalistów w historii muzyki nie będzie, ale ja się jakoś do tego przyzwyczaiłem i mi nie przeszkadza zupełnie.
No ja właśnie przez dłuuugi czas nie mogłem się przyzwyczaić. Teraz, że tak powiem głos Dave'a toleruje. Ale to już kwestia gustu i moja subiektywna opinia. Muzycznie Megadeth był mocny. Zwłaszcza na 3-4 pierwszych trzech płytach. W latach osiemdziesiątych chłopaki z Megadeth mieli bardzo dużo do powiedzenia i przy tym rządzili na metalowym polu, po obu stronach globu.
Megadeth to zespół, który łapie się do 20-tki największych w historii szeroko pojętego metalu, ale już w Top 10 bym go nie umieścił.
Top 20 na tyle zespołów na świecie to i tak wydaje mi się baaaardzo dobrze :).

Nomad.1985
-#the trooper
-#the trooper

Postautor: Nomad.1985 » ndz cze 26, 2016 5:39 pm

Tylko ile zespołów w ogóle miało okazje przebić się do mediów. Powiedzmy z 30-40, nie więcej przecież. Liczę tutaj już wszystkie media, nie tylko te główne.Tylko te zespoły mają szanse aspirować do tych największych. Staram się tu oczywiście patrzeć w miarę obiektywnie. Jak zobaczymy na zespoły z szeroko pojętego metalu, którym w mediach poświęcono naprawdę dużo to z poza Stanów są to tylko w zasadzie Iron Maiden, Black Sabbath, Judas Priest. Może jeszcze Scorpions, tylko kwestia dyskusyjna czy liczyć ich w tej kategorii. Teraz gdy jest internet może tak tego nie widać, ale w latach 90 gdy dla wielu głównym źródłem było MTV i inne stacje zespoły amerykańskie były bardzo forowane. W samej Ameryce, ale w Europie również, zwłaszcza w takich krajach jak Polska, która szybko otwierała się na wszystkie nowości, których dawniej nie było.

Awatar użytkownika
LukaSieka
-#rainmaker
-#rainmaker

Postautor: LukaSieka » ndz cze 26, 2016 7:28 pm

No, ale układając sobie swój jakiś tam Top20 powiedzmy, nie kierujesz się chyba mediami, co ? Wiec chyba tych zespołów jest troche więcej do wyboru niż 30-40.

Nomad.1985
-#the trooper
-#the trooper

Postautor: Nomad.1985 » ndz cze 26, 2016 8:23 pm

Tak, ale dlatego nie napisałem o 20-tce najlepszych zespołów czy ulubionych tylko tych najsłynniejszych, najbardziej wpływowych. Tutaj raczej trzeba być w miarę obiektywnym. Venom, którego nie słucham jest zespołem po stokroć bardziej wpływowym niż np. Stormwitch czy Virgin Steele ,które bardzo lubię. Podobnie Metallica, która by mogła dla mnie nie istnieć, a w historii muzyki znaczy dużo, dużo więcej niż W.A.S.P, których niektóre płyty uwielbiam. Przykłady można mnożyć w nieskończoność.

Jeśli miałbym się pokusić o 10 najważniejszych zespołów w szeroko pojętych klasycznym metalu to byłyby to

Iron Maiden
Judas Priest
Motorhead
Saxon
Slayer
Metallica
Manowar
Accept
Venom
Mercyful Fate

Dla Megadeth nijak tu nie ma miejsca. Mało tego, z poza tej "10" znalazłoby by się jeszcze kilka zespołów, które uważam za ważniejsze dla rozwoju gatunku niż ekipa Mustaine'a np. Kreator, W.A.S.P, Helloween, Manilla Road czy Angel Witch.

Celowo pominąłem Black Sabbath bo zawsze uważałem, że ten zespół wykracza poza ramy gatunkowe i jakoś nie przystoi go tu umieszczać. Podobnie osoba śp Ronniego Jamesa Dio.

Awatar użytkownika
Dzosef
-#lord of the flies
-#lord of the flies

Postautor: Dzosef » ndz cze 26, 2016 8:57 pm

Slayer ważniejszy od Megadeth? Naprawdę?

Mustaine jako gitarzysta jest jednym z najlepszych w całym gatunku. Rudy i Megadeth to niemal synonimy, wiec do dorobku Rudzielca doliczyc należy Kill'em'All - co sprawia, że nagle mocno awansuje on w tabeli zespołów wpływowych.
2008 Warszawa
2011 Warszawa
2014 Poznań
2016 Oslo, Dessel (Graspop), Herning, Wrocław, Wacken
2017: Glasgow, Aberdeen, Liverpool, Birmingham
2018: Tallin, Helsinki x2, Firenze, Dessel (Graspop), Lizbona

on_the_run
-#the trooper
-#the trooper

Postautor: on_the_run » ndz cze 26, 2016 9:33 pm

Slayer ważniejszy od Megadeth? Naprawdę?

Mustaine jako gitarzysta jest jednym z najlepszych w całym gatunku. Rudy i Megadeth to niemal synonimy, wiec do dorobku Rudzielca doliczyc należy Kill'em'All - co sprawia, że nagle mocno awansuje on w tabeli zespołów wpływowych.
Ale to Slayer rozwinął thrash w nieco innym kierunku, a Rudy grał te swoje pitu pitu. Slayer'a uważa się za jednych z ojców metalu "ekstremalnego". Slayer więc z pewnością zainspirował więcej muzyków, niż Megadeth.

Awatar użytkownika
voivod'
-#moonchild
-#moonchild

Postautor: voivod' » śr lip 06, 2016 8:47 pm

Tak, ale dlatego nie napisałem o 20-tce najlepszych zespołów czy ulubionych tylko tych najsłynniejszych, najbardziej wpływowych. Tutaj raczej trzeba być w miarę obiektywnym. Venom, którego nie słucham jest zespołem po stokroć bardziej wpływowym niż np. Stormwitch czy Virgin Steele ,które bardzo lubię. Podobnie Metallica, która by mogła dla mnie nie istnieć, a w historii muzyki znaczy dużo, dużo więcej niż W.A.S.P, których niektóre płyty uwielbiam. Przykłady można mnożyć w nieskończoność.

Jeśli miałbym się pokusić o 10 najważniejszych zespołów w szeroko pojętych klasycznym metalu to byłyby to

Iron Maiden
Judas Priest
Motorhead
Saxon
Slayer
Metallica
Manowar
Accept
Venom
Mercyful Fate

Dla Megadeth nijak tu nie ma miejsca. Mało tego, z poza tej "10" znalazłoby by się jeszcze kilka zespołów, które uważam za ważniejsze dla rozwoju gatunku niż ekipa Mustaine'a np. Kreator, W.A.S.P, Helloween, Manilla Road czy Angel Witch.

Celowo pominąłem Black Sabbath bo zawsze uważałem, że ten zespół wykracza poza ramy gatunkowe i jakoś nie przystoi go tu umieszczać. Podobnie osoba śp Ronniego Jamesa Dio.
Z tym Saxon, Accept, Manilla Road i Helloween to juz odplynales troche, reszta okej :D

barsiarz
-#ancient mariner
-#ancient mariner

Postautor: barsiarz » czw lip 07, 2016 7:41 am

Oj akurat Helloween odegrał dużą rolę w "rozwoju" metalu. Walls of Jericho i Keepery to kamienie milowe, czy to się komuś podoba czy nie.
Przy czym trzeba pamiętać że metal ma mnóstwo podgatunków.

Awatar użytkownika
Schizoid
-#assassin
-#assassin

Postautor: Schizoid » czw lip 07, 2016 10:47 am

IMO od Slayera wyszedł cały death metal, więc jest znacznie ważniejszy dla muzyki metalowej, niż Megadeth. Powiedzmy sobie jasno: Rudy nagrywał dobre płyty, które są klasykami, ale to po prostu thrash metal. Mimo wszystko wcześniej podobnie grała Metallica (tu posypią się pioruny, bo przecież hurr durr to dwa różne zespoły) i jeśli któraś kapela miałaby być przełomowa, to ta z małym Duńczykiem na bębnach.

on_the_run
-#the trooper
-#the trooper

Postautor: on_the_run » czw lip 07, 2016 12:38 pm

Akurat Helloween bazowali na patentach IM, JP, Rainbow, Manowar etc. Kola to oni nie wynalezli.

Awatar użytkownika
Dzosef
-#lord of the flies
-#lord of the flies

Postautor: Dzosef » czw lip 07, 2016 1:42 pm

Oj akurat Helloween odegrał dużą rolę w "rozwoju" metalu. Walls of Jericho i Keepery to kamienie milowe, czy to się komuś podoba czy nie.
Przy czym trzeba pamiętać że metal ma mnóstwo podgatunków.
Kamienie milowe? Keepery? W 1988?
2008 Warszawa
2011 Warszawa
2014 Poznań
2016 Oslo, Dessel (Graspop), Herning, Wrocław, Wacken
2017: Glasgow, Aberdeen, Liverpool, Birmingham
2018: Tallin, Helsinki x2, Firenze, Dessel (Graspop), Lizbona

barsiarz
-#ancient mariner
-#ancient mariner

Postautor: barsiarz » czw lip 07, 2016 9:41 pm

Tak, dla pewnego rodzaju metalu na pewno.

on_the_run
-#the trooper
-#the trooper

Postautor: on_the_run » pt lip 08, 2016 8:49 pm

A co one nowego wnosiły?

barsiarz
-#ancient mariner
-#ancient mariner

Postautor: barsiarz » pt lip 08, 2016 10:36 pm

Wszystko to, co wykorzystuje do tej pory cała scena power/speed metalowa.
Ale to oczywiście bezsensowna dyskusja typu tej o wyższości świąt Wielkanocnych nad Bożym Narodzeniem albo co było pierwsze jajo czy kura.

Wróć do „Zespoły i Albumy”