Gojira

Dyskusje o innych zespołach i albumach

Moderator: Administracja i Moderacja SanktuariuM

Awatar użytkownika
erosinho
-#Moonchild
-#Moonchild
Posty: 1748
Rejestracja: czw sie 19, 2010 6:35 pm
Skąd: Góra Kalwaria

Re: Gojira

Postautor: erosinho » czw maja 13, 2021 4:34 pm

Płyta jest ogólnie dobra, choć szczerze mówiąc, gdyby ktoś mi powiedział, że jest to dzieło jakiegoś Zespołu X, to byłbym mu w stanie w to uwierzyć.
A ja bym tak w życiu nie powiedział. Może momentami jest grane w nieco inny, odświeżony sposób, ale po wysłuchaniu całości czuć i słychać, że to Gojira.

No tragiczne podejście, niestety.
Gojira jest tak charakterystyczna, ze trudno pomylić ich z innym zespołem.

Awatar użytkownika
erosinho
-#Moonchild
-#Moonchild
Posty: 1748
Rejestracja: czw sie 19, 2010 6:35 pm
Skąd: Góra Kalwaria

Re: Gojira

Postautor: erosinho » czw maja 13, 2021 4:34 pm

Płyta jest ogólnie dobra, choć szczerze mówiąc, gdyby ktoś mi powiedział, że jest to dzieło jakiegoś Zespołu X, to byłbym mu w stanie w to uwierzyć.
A ja bym tak w życiu nie powiedział. Może momentami jest grane w nieco inny, odświeżony sposób, ale po wysłuchaniu całości czuć i słychać, że to Gojira.

Gojira jest tak charakterystyczna, ze trudno pomylić ich z innym zespołem.

Awatar użytkownika
Schizoid
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 9252
Rejestracja: śr cze 25, 2014 3:01 pm

Re: Gojira

Postautor: Schizoid » czw maja 13, 2021 5:28 pm

Oczywiście są tu numery, co do których pochodzenia niemiałbym żadnych wątpliwości, ale sporo tu także elementów, które nie skojarzyłyby mi się z tym zespołem. Zresztą sam Blackmailer pamiętasz, że moją pierwszą reakcją na otwieracz było "O, Slipknot". Nie wiem, czy The Chant znalazłoby się na którymkolwiek wcześniejszym krążku Gojiry. Generalnie sporo tu chwytliwych momentów do nucenia i śpiewania, zestawcie sobie to z Terra Incognita. Nie jest to zupełnie inna bajka, ale odległa już owszem. Niektóre kapele nawet nie zbliżają się do takiego przeskoku artystycznego.
Z tą oryginalnością Gojiry to też bym jakoś nie przesadzał, bo trochę sobie wzięli od Meszugów, trochę od Pantery, gdzieś tam daleeeeko pobrzmiewa Meta, także podejrzewam, że nietrudno znaleźć inny zespół inspirujący się tymi kapelami, który brzmi podobnie do Gojiry.
Lord of infernal, gather my strength
Carry me through the gates

Awatar użytkownika
blackcocker
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 9062
Rejestracja: czw cze 14, 2018 9:04 pm
Skąd: HerbacianePolaBatumi

Re: Gojira

Postautor: blackcocker » czw maja 13, 2021 6:54 pm

Tak tak, nie mówię o pojedynczych wałkach, bo niektóre są dość dziwne jak na Goji, ale o wrażeniu po całym albumie :D
#blackcocker2023

Najlepszą prozę pisze życie.
Ostatni jest wtedy, kiedy idziesz rzygać.


Wróć do „Zespoły i Albumy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Saimon1995 i 1 gość