Muzyka underground'owa

Dyskusje o innych zespołach i albumach

Moderator: Administracja i Moderacja SanktuariuM

Zdan
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 9898
Rejestracja: wt sty 29, 2019 12:29 pm

Re: Muzyka underground'owa

Postautor: Zdan » pn sie 31, 2020 3:10 pm

Dema Forst to powinien Leszek Wojnicz wydać na CD bo to są bardzo niedoceniane i fajne rzeczy.

Awatar użytkownika
Adrian S.O.S.
-#Nomad
-#Nomad
Posty: 5890
Rejestracja: ndz lut 09, 2014 3:11 pm

Re: Muzyka underground'owa

Postautor: Adrian S.O.S. » pn sie 31, 2020 3:16 pm

12 letni (!!!) Faust nie jeździł wielokrotnie na koncerty Mayhem w 1986 i 1987 roku.
Jeździłem wielokrotnie na koncerty kiedy miałem 12 lat. Jeździłem kiedy miałem 11,kiedy miałem 10, 9 i 8. Mój pierwszy koncert to Acid Drinkers w Koninie. Miałem wtedy 8 lat.
Opowiadałeś mi o tym i opowiadał mi twój ojciec chyba nawet za pierwszym razem kiedy cie odwiedziłem. Do tej pory szczerze zazdroszczę tego. Ja nie miałem z kim chodzić koncerty za dzieciaka. Mój ojciec nie przepadał za koncertami (chociaż był za PRLu na Maiden, Accept) a brat to mnie mógł jedynie na Fun Factory albo DJ Bobo zabrac :)

Awatar użytkownika
Schizoid
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 9252
Rejestracja: śr cze 25, 2014 3:01 pm

Re: Muzyka underground'owa

Postautor: Schizoid » pn sie 31, 2020 3:44 pm

Na setlist.fm są koncerty, które się nie odbyły (swego czasu wisiał tam poznański gig Judas Priest z 1988), więc to generalnie raczej średnie źródło. Tym bardziej, że undergroundowe koncerty są...Undergroundowe. Teraz można łatwiej sprawdzić, co i kiedy się odbyło, bo są eventy na FB, strony zajmujące się takimi tematami, ale wtedy? Piwnica na 35 osób, bilet w formie pieczątki na rękę i tyle. Kto miał być, ten był. Myślę, że w 80s, w okolicach Deathcrush, mało kto zajmował się kolekcjonowaniem setlist małej kapeli pisanych na srajtaśmie. I kto pamięta, gdzie i kiedy grali w tamtych czasach? Pewnie są maniacy, przyjaciele zespołu, którzy mają takie informacje, ale skoro grupy pokroju Accept mają niekompletne dane, to tym bardziej może tak być z Mayhem.
Lord of infernal, gather my strength
Carry me through the gates

Awatar użytkownika
Felcio
-#Lord of the flies
-#Lord of the flies
Posty: 3486
Rejestracja: wt lis 17, 2015 11:42 pm

Re: Muzyka underground'owa

Postautor: Felcio » pn sie 31, 2020 3:46 pm

Z rodzicami pojechałeś na piknik, ale to się nie liczy stary. Ty uważasz, że 12 letni Faust poszedł na koncert do jakiejś budy czy piwnicy na Mayhem, ba jeździł za nimi po Norwegii, no super. Ale kto w to uwierzy?
12 lat miałem kiedy jechałem z kumplami paręset kilometrów na Nasty Savage i gówno mnie to obchodzi że akurat ty w to nie uwierzysz. Moi kumple zakładali kapele w wieku 12 lat, jeździli na rożne koncerty pociągami i się niejednokrotnie niezdrowo wygłupiali. Nie raz kończyło się to izbą dziecka ale komu ja to tłumacze. Żyj sobie w swojej rzeczywistości i najlepiej nie pisz tych pierdół bo facetowi w tym wieku udawać wszechwiedzącego guru wydaje mi się nie przystoi. Może w wieku 16tu, n 20tu ale w takiej sytuacji? Brak słów
12 i 14 lat miałem kiedy widziałem Iron Maiden w Poznaniu. Wieku 14 jeszcze widziałem Accept i Saxon z takich dużych nazw bo na Piekielne Wrota, Imperatora czy Test Fobii tez sie z kumplami jeździło
Na setlist.fm są koncerty, które się nie odbyły (swego czasu wisiał tam poznański gig Judas Priest z 1988), więc to generalnie raczej średnie źródło. Tym bardziej, że undergroundowe koncerty są...Undergroundowe. Teraz można łatwiej sprawdzić, co i kiedy się odbyło, bo są eventy na FB, strony zajmujące się takimi tematami, ale wtedy? Piwnica na 35 osób, bilet w formie pieczątki na rękę i tyle. Kto miał być, ten był. Myślę, że w 80s, w okolicach Deathcrush, mało kto zajmował się kolekcjonowaniem setlist małej kapeli pisanych na srajtaśmie. I kto pamięta, gdzie i kiedy grali w tamtych czasach? Pewnie są maniacy, przyjaciele zespołu, którzy mają takie informacje, ale skoro grupy pokroju Accept mają niekompletne dane, to tym bardziej może tak być z Mayhem.
Otóż to. Masa koncertów nie jest tam w ogóle uwzględniona albo są spore braki

Awatar użytkownika
Felcio
-#Lord of the flies
-#Lord of the flies
Posty: 3486
Rejestracja: wt lis 17, 2015 11:42 pm

Re: Muzyka underground'owa

Postautor: Felcio » pn sie 31, 2020 4:22 pm

Na pewno więcej zapału niż umiejętności i jakiejś wiedzy na ten temat. Kiedy dzisiaj przypominam sobie jak to wyglądało to śmiać mi się chce. Chodzi mi głównie o pisanie recenzji i pytania, które wysyłaliśmy zespołom :D Chociaż kiedy patrze dzisiaj w te wszystkie stare ziny to większość była robiona w takim stylu i na często na tym samym poziomie.
Nie ma sie czego wstydzić bo tak jak piszesz dużo zinów nie była robiona z głowa. Górę brał zapał i ciśnienie żeby tez wydać zina bo w pewnym momencie jak pamiętam to co druga, trzecia osoba w jakimś stopniu związana ze sceną nieoficjalną robiła zina przez co pytania typu -
-dlaczego gracie akurat taką muzykę?
-jakie masz hobby?
-twoje ulubione zajęcia?
-jakie piwo lubicie?
-twój ideał kobiety?
było w zasadzie normą :)
Z zachodnich wywiadów miałem u siebie na pewno skandynawskie Repugnance, Abhorrence, Cemetary, Darkthrone, Dismember, Nihilist, Morbid, Sceptical Schizo, Carbonized, Mayhem, Marduk. Dalej Alastis, Samael, Masacre, Pyogenesis, Anathema, Rotting Christ, Schizo, Frayeurs, Sigh, Blasphemy, Varathron, Shud, Exmortis, Brutality, Vital Remains, Sabbat (jpn). Czyli raczej w większości te undergroundowe, mniej znane zespoły.. A z polskich to raczej standard - Armagedon, DDT, Imperator, Dead Infection, Betrayer, Hate, Vader, Slashing Death i mniej znane dzisiaj Morbid Vision, Dead Evil, Condemnation, Mordor, Neuropolitic, Xantotol, Morbid Shit, Progressor, Morbid Tales, Crom Cruach, Gutted Corpse. Na pewno sporo pominąłem. Musiałbym poszukać, może jeszcze gdzieś sie jakiś egzemplarz wala

Awatar użytkownika
Michał
-#Nomad
-#Nomad
Posty: 5202
Rejestracja: sob lis 02, 2013 10:19 pm
Skąd: Ruda Śląska

Re: Muzyka underground'owa

Postautor: Michał » pn sie 31, 2020 5:11 pm

Vorgel tam był, dlatego wszystko pamięta.
Grał w burzum
Vargel Vikernes

Osobiście naskarzyl rodzicom Fausta, że dwunastolatek nie może sam chodzić na takie koncerty
NAJWIĘKSZY FAN DAWIDA PODSIADŁO NA SANATORIUM


9.12 Morbid

Awatar użytkownika
Schizoid
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 9252
Rejestracja: śr cze 25, 2014 3:01 pm

Re: Muzyka underground'owa

Postautor: Schizoid » pn sie 31, 2020 5:41 pm

Faust dostał szlaban od starych i potem ze złości zabił geja
Lord of infernal, gather my strength
Carry me through the gates

Awatar użytkownika
octavian
-#Lord of the flies
-#Lord of the flies
Posty: 3071
Rejestracja: pn lis 30, 2015 9:34 pm

Re: Muzyka underground'owa

Postautor: octavian » pn sie 31, 2020 6:40 pm

Faust dostał szlaban od starych i potem ze złości zabił geja
:D :D :D :D

Awatar użytkownika
Felcio
-#Lord of the flies
-#Lord of the flies
Posty: 3486
Rejestracja: wt lis 17, 2015 11:42 pm

Re: Muzyka underground'owa

Postautor: Felcio » pn sie 31, 2020 6:42 pm

I wsiadłeś sam do pociągu i pojechałeś na koncert w wieku 8 lat :D Na pewno Ci w to uwierzę. I jeszcze Cię pewnie wpuścili na taki koncert bez osoby dorosłej. Tymczasem koleś w wieku 12 jeździł po piwnicach za Mayhem. Po co bronisz rzeczy, których nie da się obronić?
Do pociągu? Sam? Niezły jesteś. Na serio... Ręce opadają.... Pisałem, gdziekolwiek, że sam? i pociągiem?
Po co wmawiasz mi gdzie ja byłem i co robiłem, skoro podejrzewam, nawet nie widziałeś mnie na oczy? A wiesz, ze nie byłem na Acid Drinkers w wieku 8lat??? Potem kilka razy na TSA w przeciągu roku...
To, że mi nie wierzysz, to mam kompletnie gdzieś. Dla Ciebie, ani po to , żeby Tobie albo komukolwiek coś udowadniać na te koncerty nie jeździłem.
Spokojnie, mi Vorgel wmawiał kilka stron że NIKT nie mógł usłyszeć w Polsce Moirbid Angel przed 1989 rokiem :D. Nawet jak miałes przegrane czy oryginalne demo Thy Kingdom Come z 1987 roku to nie mogło tak być i basta :wink:

Awatar użytkownika
Michał
-#Nomad
-#Nomad
Posty: 5202
Rejestracja: sob lis 02, 2013 10:19 pm
Skąd: Ruda Śląska

Re: Muzyka underground'owa

Postautor: Michał » pn sie 31, 2020 9:06 pm

Bo w 87 miałeś nagrane ale zawartość do osluchu odblokowała się w 89.
Tak samo jest obecnie z grami, Fifę możesz ściągnąć wcześniej ale zagrasz w dniu premiery
NAJWIĘKSZY FAN DAWIDA PODSIADŁO NA SANATORIUM


9.12 Morbid

pz
-#The Man Who Would Be Spammer
-#The Man Who Would Be Spammer
Posty: 16685
Rejestracja: śr maja 07, 2014 12:56 am
Skąd: od dziś Zapluskowęsy

Re: Muzyka underground'owa

Postautor: pz » pn sie 31, 2020 9:11 pm

W ogóle to nie mogłeś mieć tego przed 1990, bo w 1962 Vorgel wysłał koledze z juesej demo Scream Makera i JFK tuż przed zamachem zabronił możliwość przesyłania muzyki pocztą między Ameryką a Europą i ten zakaz został zniesiony dopiero 1.1.1990.

1.03 Turbo /SK 15.03 Helicon /WA 19.04 Myrkur /PO 20.04 Turbo /Damasławek 24.04 G.Hughes /WA 8.05 Riot V /WA 28.05 Springsteen /Praga 5-8.06 Mystic Festival /GD 13.06 Night Demon, Riot City /WA
13.10 Made in Warsaw /WA 16.10 Apocalyptica /WA 31.10 Soen /KR 1.11 Guano Apes /WA 2.11 Soen /GD

Awatar użytkownika
Vorgel
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 8097
Rejestracja: śr sty 27, 2016 5:26 pm

Re: Muzyka underground'owa

Postautor: Vorgel » pn sie 31, 2020 9:25 pm

Jeśli ktoś chce wierzyć, że Faust w wieku 12 jeździł po Norwegii za Mayhem, niech wierzy. Czy ja komuś bronię? Dla mnie są to brednie na resorach, tym bardziej, że Mayhem w latach 80 zagrali dwa koncerty.
I podkreślam jeszcze raz, nie interesuje mnie co sobie kółko wzajemnej adoracji pisze tutaj, że jeden miał 8 lat kiedy był na koncercie (chociaż przynajmniej dodaje, że z rodzicem), a drugi sam przejechał w wieku 12 lat kilkaset kilometrów na koncert Nasty Savage. Jeszcze raz, jak ktoś chce w to wierzyć, niech wierzy. Niech się postara taką ewentualność zobrazować na własnym przykładzie. Mnie interesuje faktografia, którą starałem się przybliżyć w możliwie dokładnym zakresie. Nie jestem w stanie zweryfikować wszystkiego.

PS. Z biegiem lat jak koncerty przypominają bardziej pikniki, to i pojawiają się rodzice z dziećmi, bo rodzice już są fanami takiej muzy. Żaden rodzic kilkunastoletniego dziecka w latach 80 nie zasłuchiwał się w black metalu. A jak ktoś wierzy w takie bujdy, patrzy wyżej.

Awatar użytkownika
Geri666
-#Lord of the flies
-#Lord of the flies
Posty: 3671
Rejestracja: śr lis 17, 2010 11:47 pm
Skąd: Wwa

Re: Muzyka underground'owa

Postautor: Geri666 » pn sie 31, 2020 9:29 pm

Żaden rodzic kilkunastoletniego dziecka w latach 80 nie zasłuchiwał się w black metalu.
Bo?

pz
-#The Man Who Would Be Spammer
-#The Man Who Would Be Spammer
Posty: 16685
Rejestracja: śr maja 07, 2014 12:56 am
Skąd: od dziś Zapluskowęsy

Re: Muzyka underground'owa

Postautor: pz » pn sie 31, 2020 9:32 pm

Bo Vorgel tak powiedział. Jego rodzice nie słuchali.

1.03 Turbo /SK 15.03 Helicon /WA 19.04 Myrkur /PO 20.04 Turbo /Damasławek 24.04 G.Hughes /WA 8.05 Riot V /WA 28.05 Springsteen /Praga 5-8.06 Mystic Festival /GD 13.06 Night Demon, Riot City /WA
13.10 Made in Warsaw /WA 16.10 Apocalyptica /WA 31.10 Soen /KR 1.11 Guano Apes /WA 2.11 Soen /GD

Awatar użytkownika
Vorgel
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 8097
Rejestracja: śr sty 27, 2016 5:26 pm

Re: Muzyka underground'owa

Postautor: Vorgel » pn sie 31, 2020 9:36 pm

Żaden rodzic kilkunastoletniego dziecka w latach 80 nie zasłuchiwał się w black metalu.
Bo?
Bo jest to równie wiarygodne, jak występ Natalii Kukulskiej na Metalmanii. Jak chcesz w to wierzyć, wierz. Ja nie wierzę.

Awatar użytkownika
Schizoid
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 9252
Rejestracja: śr cze 25, 2014 3:01 pm

Re: Muzyka underground'owa

Postautor: Schizoid » pn sie 31, 2020 9:40 pm

Vorgel, ale Ty znasz tych ludzi osobiście (poza Vargiem)? Wiesz, z jakich rodzin pochodzą? Bo jeśli mający 18 lat Faust zabija przypadkowego homosia, a jego kumple palą zabytkowe kościoły i strzelają sobie w łeb, to mogę przypuszczać, że te dzieciaki nie pochodziły z przykładnych domów i rodzice czasami mogli mieć ich gdzieś.
Lord of infernal, gather my strength
Carry me through the gates

Awatar użytkownika
Michał
-#Nomad
-#Nomad
Posty: 5202
Rejestracja: sob lis 02, 2013 10:19 pm
Skąd: Ruda Śląska

Re: Muzyka underground'owa

Postautor: Michał » pn sie 31, 2020 9:41 pm

Btw
O czym pisałeś z Vikernes em?
NAJWIĘKSZY FAN DAWIDA PODSIADŁO NA SANATORIUM


9.12 Morbid

pz
-#The Man Who Would Be Spammer
-#The Man Who Would Be Spammer
Posty: 16685
Rejestracja: śr maja 07, 2014 12:56 am
Skąd: od dziś Zapluskowęsy

Re: Muzyka underground'owa

Postautor: pz » pn sie 31, 2020 9:47 pm

Btw
O czym pisałeś z Vikernes em?
I chyba poprosilibyśmy o jakieś udokumentowanie? Jakaś fotka? Skan? :)

1.03 Turbo /SK 15.03 Helicon /WA 19.04 Myrkur /PO 20.04 Turbo /Damasławek 24.04 G.Hughes /WA 8.05 Riot V /WA 28.05 Springsteen /Praga 5-8.06 Mystic Festival /GD 13.06 Night Demon, Riot City /WA
13.10 Made in Warsaw /WA 16.10 Apocalyptica /WA 31.10 Soen /KR 1.11 Guano Apes /WA 2.11 Soen /GD

Zdan
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 9898
Rejestracja: wt sty 29, 2019 12:29 pm

Re: Muzyka underground'owa

Postautor: Zdan » pn sie 31, 2020 9:48 pm

Vorgel, ale Ty znasz tych ludzi osobiście (poza Vargiem)? Wiesz, z jakich rodzin pochodzą? Bo jeśli mający 18 lat Faust zabija przypadkowego homosia, a jego kumple palą zabytkowe kościoły i strzelają sobie w łeb, to mogę przypuszczać, że te dzieciaki nie pochodziły z przykładnych domów i rodzice czasami mogli mieć ich gdzieś.
Notabene pisanie z Vargiem nie musi oznaczać, że zna się Varga ;)

Awatar użytkownika
Schizoid
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 9252
Rejestracja: śr cze 25, 2014 3:01 pm

Re: Muzyka underground'owa

Postautor: Schizoid » pn sie 31, 2020 9:49 pm

Przecież Vorgel sam mu te syntezatory do pierdla woził :mryellow:
Lord of infernal, gather my strength
Carry me through the gates


Wróć do „Zespoły i Albumy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], Google [Bot], johnny_o, MaidenFan i 4 gości