Uriah Heep

Dyskusje o innych zespołach i albumach

Moderator: Administracja i Moderacja SanktuariuM

Awatar użytkownika
IM_Power
-#Clairvoyant
-#Clairvoyant
Posty: 1108
Rejestracja: śr kwie 09, 2008 12:35 pm

Uriah Heep

Postautor: IM_Power » ndz kwie 27, 2008 9:26 am

kiedyś legenda rocka, dziś zespół zapomniany(niesłusznie)

wspaniały zespół, moc hard-rocka, ogień którego mogliby pozazdrościć metalowe kapele, i ten luz ,wspaniały klimat lat 70

takie albumy jak Demons and Wizards czy Look at Yourself a nawet nie tylko, bo i Bird of Prey na Salisbury rozgniata, ale te dwa to faktyczne kanony coś jak In Rock i Machine Head u Purpli, słuchać i zachwycać się !

Awatar użytkownika
IM_Power
-#Clairvoyant
-#Clairvoyant
Posty: 1108
Rejestracja: śr kwie 09, 2008 12:35 pm

Re: Uriah Heep

Postautor: IM_Power » pn wrz 06, 2010 8:03 pm

zero wpisów ...smutno

dodam od siebie po 2,5 roku ,że poznałem tez Wonderworld, Sweet Freedom i The Magician's Birthday i też są godne uwagi, jednak Demons and Wizards i Look at Yourself najlepsze, uwielbiam skład z Byronem, ta kapela wytwarza taki klimat, smutku ale i pewnej euforii, zadumy ,mistycyzmu

nie ma lepszej kapeli do picia samemu

ulubione utwory:

Tears in my Eyes
Look at Yourself
I wanna Be Free
Easy Livin
Traveller in Time
Rainbow Demon
The Spell
Poet's Justice
If I Had the Time
Spider Woman
Stealin
Suicidal Man
So Tired
Spider Woman
Magician's Birthday
Ostatnio zmieniony czw wrz 09, 2010 10:25 pm przez IM_Power, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Dziku
-#Clairvoyant
-#Clairvoyant
Posty: 1106
Rejestracja: pn wrz 27, 2004 7:24 pm
Skąd: Żyrardów

Re: Uriah Heep

Postautor: Dziku » pn wrz 06, 2010 8:23 pm

Znam kilka albumów:

1970 Very 'eavy... Very 'umble
1971 Salisbury
1971 Look at Yourself
1972 Demons and Wizards
1972 The Magician's Birthday

Jedne z najlepszych albumów wydanych w tych latach, wszystkie super, Byron miał poteżny głos, potrafil swietnie wprowadzac sluchacza w nastroj utworu. Nie mozna pominac Micka Boxa, muzyka hard rockowa sporo mu zawdziecza. Ulubione utwory:

July Morning
Sunrise
MAgician's Birthday
Rainbow Demon
Spider Woman
Gypsy
Poet's Justice
Easy Livin... mozna by wymieniac :)

Byłem na koncercie z Berniem, bardzo dobrze radzi sobie z tymi utworami. Koncert był darmowy, a wrazenia niesamowite :) Słuchałem tez płyty Wake The Sleeper (2008), solidne hard rockowe granie :) Mozemy Nomad omowic stare płyty kawalek po kawalku ;)

Awatar użytkownika
IM_Power
-#Clairvoyant
-#Clairvoyant
Posty: 1108
Rejestracja: śr kwie 09, 2008 12:35 pm

Re: Uriah Heep

Postautor: IM_Power » pn wrz 06, 2010 8:30 pm

No teraz słucham So Tired i kończę Starą z Gardzka ,idę zaraz po następna,to będzie długa noc, ja szczerze to najbardziej kocham te refleksyjne utwory Uriah , THe Spell zamykający Demons and Wizards to dla mnie mistrzostwo ,ten patos i ta refleksja w tym utworze ,piękny utwór ,polecam wszystkim którzy chcą przeżywać muzykę ...Poet's Justice to utwór fenomentalny, a największym muzykiemw nim poza Byronem który jest dla mnie totalnym idolem jest Ken Hensley, wsłuchajcie się w jego grę, piękna, porywająca, Lord miał godnego konkurenta

hard-rock 70 +Iron Maiden uber alles, jakoś mam tak ostatnio że ochotę od heavy lat 80 ,tzn kocham Accept,Saxon,Priest ale dużo bardziej cenię lata 70

Awatar użytkownika
Dziku
-#Clairvoyant
-#Clairvoyant
Posty: 1106
Rejestracja: pn wrz 27, 2004 7:24 pm
Skąd: Żyrardów

Re: Uriah Heep

Postautor: Dziku » pn wrz 06, 2010 9:04 pm

Priest tez nalezy do lat 70, do drugiej polowy. Sad Wings Of Destiny, Sin After Sin, Stained Class, Killing Machine i swietna koncertowka. Jedne z najmocniejszych pozycji w ich dyskografii.

Musze przetestowac patent Uriah Heep + gorzała :D

Awatar użytkownika
IM_Power
-#Clairvoyant
-#Clairvoyant
Posty: 1108
Rejestracja: śr kwie 09, 2008 12:35 pm

Re: Uriah Heep

Postautor: IM_Power » pn wrz 06, 2010 9:09 pm

Wiem,wiem co więcej dwie z czterech płyt Priest z tej dekady należą do moich ulubuionych

SWoD,SC,BS,DOTF

ale panowie mocno mnie zdenerwowali tym ,że trasa z całym British Steel nie obiegła Europy, to było ...głupie poprostu

ps. no,ja tak lubię, ale samemu, z kumplami to raczej jakieś AC/DC ,Motorhead,Saxon czy Ironi

Awatar użytkownika
krusejder
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 9750
Rejestracja: wt sie 10, 2010 12:46 pm

Re: Uriah Heep

Postautor: krusejder » pn wrz 06, 2010 10:06 pm

zero wpisów ...smutno

dodam od siebie po 2,5 roku ,że poznałem tez Wonderworld, Sweet Freedom i The Magician's Birthday i też są godne uwagi, jednak Demons and Wizards i Look at Yourself najlepsze, uwielbiam skład z Byronem, ta kapela wytwarza taki klimat, smutku ale i pewnej euforii, zadumy ,mistycyzmu

nie ma lepszej kapeli do picia samemu
Nie wiem, nie praktykowałem picia samemu rzeczy mocniejszych od piwa przy różnych kapelach ;)

Ale też jestem fanem Byrona :) Choć płyty z Lawtonem mają też przebłyski geniuszu, bo jest na nich Hensley. Bez tych 3 panów zespół spada w przeciętność
Krusejder on tour 2024: I: Tierra Santa, Non Iron, Delain, II: Bonnie Tyler, Kazik & ProForma ... III: Helicon IV, Judas Priest, Saxon, Uriah Heep, Piotr Cugowski, U.D.O.

Awatar użytkownika
IM_Power
-#Clairvoyant
-#Clairvoyant
Posty: 1108
Rejestracja: śr kwie 09, 2008 12:35 pm

Re: Uriah Heep

Postautor: IM_Power » pn wrz 06, 2010 10:08 pm

zero wpisów ...smutno

dodam od siebie po 2,5 roku ,że poznałem tez Wonderworld, Sweet Freedom i The Magician's Birthday i też są godne uwagi, jednak Demons and Wizards i Look at Yourself najlepsze, uwielbiam skład z Byronem, ta kapela wytwarza taki klimat, smutku ale i pewnej euforii, zadumy ,mistycyzmu

nie ma lepszej kapeli do picia samemu
Nie wiem, nie praktykowałem picia samemu rzeczy mocniejszych od piwa przy różnych kapelach ;)

Ale też jestem fanem Byrona :) Choć płyty z Lawtonem mają też przebłyski geniuszu, bo jest na nich Hensley. Bez tych 3 panów zespół spada w przeciętność
czyli Byrona,Boxa i Hensleya ?

Awatar użytkownika
krusejder
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 9750
Rejestracja: wt sie 10, 2010 12:46 pm

Re: Uriah Heep

Postautor: krusejder » pn wrz 06, 2010 10:19 pm

Byrona lub Lawtona oraz: Hensleya. Mick Box, przy całym szacunku dla niego, nie tworzy jakości tej kapeli
Krusejder on tour 2024: I: Tierra Santa, Non Iron, Delain, II: Bonnie Tyler, Kazik & ProForma ... III: Helicon IV, Judas Priest, Saxon, Uriah Heep, Piotr Cugowski, U.D.O.

Awatar użytkownika
Zilian
-#Long distance runner
-#Long distance runner
Posty: 800
Rejestracja: wt cze 08, 2010 12:39 pm
Skąd: Głogów

Re: Uriah Heep

Postautor: Zilian » wt wrz 07, 2010 9:02 pm

Z repertuaru UH szczerze mówiąc nie znam zbyt wiele :) Ale pamiętam bodajże jakoś 4 bądź 5 lat temu na dniach Lubina byli gwiazdą główną. Koncert darmowy specjalnie na niego z tata przyjechałem. Był to pierwszy mój koncert gwiazdy większego formatu i był wspaniały. Nie pamiętam już jakie utwory grali ale koncert był super bardzo mi się podobał. No i byłem zaskoczony że zaprosili taka gwiazdę :)

Awatar użytkownika
panzerschreck
-#Lord of the flies
-#Lord of the flies
Posty: 3331
Rejestracja: pn gru 24, 2007 12:22 am
Skąd: Gło/Wro

Re: Uriah Heep

Postautor: panzerschreck » śr wrz 08, 2010 10:15 pm

Nicotine-Valium-Vicodine-Marijuana-Ecstasy and Alcohol

Awatar użytkownika
IM_Power
-#Clairvoyant
-#Clairvoyant
Posty: 1108
Rejestracja: śr kwie 09, 2008 12:35 pm

Re: Uriah Heep

Postautor: IM_Power » czw wrz 09, 2010 10:11 pm

Jak dla mnie teksty Uriah Heep nie sa hippisowski, ale szanuje zdanie Fenriza, z tego co wiem bardzo lubi starego hard-rocka.
Jak dla mnie klimat w Uriah Heep z Byronem był jedyny w swoim rodzaju, od hippisowskiego odróżniam go niebywały dramatyzm, tu nie ma tej sielanki, poza tym mimo wszystko jednak psychodelia ustępuje pewnemu porządkowi, to jednak hard-rock.
A teksty są też jedyne w swoim rodzaju, nawet gdy są o miłości, to tak jakby obiekt wetchnień nie jest ich głównym bohaterem, co tylko odczucia Byrona na temat swojej sytuacji.
Jednak najlepsze są te fantastyczne, przygodowe teksty Uriah które miały ogromny wpływ na takich wykonawców jak Maiden czy Helloween, a wokalnie King Diamond nie byłby tym samym człowiekiem gdyby Byrona nie pośłuchał swego czasu.

takie trzy kawałki na spróbowanie

http://www.youtube.com/watch?v=6x9uNFpkdSI

http://www.youtube.com/watch?v=ZeOUu5CNu9k

http://www.youtube.com/watch?v=pEdKcblm ... re=related totalne mistrzostwo!

ZłapanyWCzasie
-#Clairvoyant
-#Clairvoyant
Posty: 1419
Rejestracja: wt lis 09, 2010 10:39 am

Re: Uriah Heep

Postautor: ZłapanyWCzasie » czw lip 21, 2011 11:50 am

nienawidzę pisać postów nad postem,ale trudno

polecam,genialny utwór,ciekawa sprawa z tymi Uriahami,dotychczas zawsze uważałem,płyty Demons and Wizards i Look at Yourself za zdecydowanie najlepsze,a ostatnio bardziej mnie kręcą utwory z innych płyt, może nie bardziej,ale częściej słucham,mniej takie zagrane są

http://www.youtube.com/watch?v=e-kyXDYBIAE

voivod
-#Long distance runner
-#Long distance runner
Posty: 819
Rejestracja: ndz cze 13, 2010 12:36 pm

Re: Uriah Heep

Postautor: voivod » czw lip 21, 2011 12:54 pm

Pierwsze trzy plyty sa bardzo dobre, ale pozniej to juz troche za bardzo melodyjnie i gejowo graja jak dla mnie. Ale jak widzialem ich koncert pare lat temu to dawali rade.

ZłapanyWCzasie
-#Clairvoyant
-#Clairvoyant
Posty: 1419
Rejestracja: wt lis 09, 2010 10:39 am

Re: Uriah Heep

Postautor: ZłapanyWCzasie » czw lip 21, 2011 1:43 pm

Bez przesady, fakt,że ich muzyka stała się liryczna,ale po pierwsze mocnych hard-rockowych kawałków nie brakowało, dajmy na to So Tired, Suicidal Man,Stealin czy przede wszystkim Easy Livin,poza tym przesadzasz,od kiedy melodyjność jest wadą?

zresztą każdy ma swoje zdanie,ale słowo "gejowe" to ostatnie które pasuje do Uriah Heep,że wysokie wokale złe?

voivod
-#Long distance runner
-#Long distance runner
Posty: 819
Rejestracja: ndz cze 13, 2010 12:36 pm

Re: Uriah Heep

Postautor: voivod » czw lip 21, 2011 2:20 pm

od kiedy melodyjność jest wadą?
hmm, no od jakis 150 lat kiedy w muzyce zaczeto stosowac dysonans ; ) melodia oczywiscie nie jest zła, ale jej nadmiar mnie nudzi. na pierwszych plytach UH byl ciezar, bylo troche bluesa, psychodelii, taka mieszanka mi sie w ich graniu podoba, no ale potem juz tego za duzo nie ma.
zresztą każdy ma swoje zdanie,ale słowo "gejowe" to ostatnie które pasuje do Uriah Heep,że wysokie wokale złe?
no wiesz, ciasne spodnie, brak jąder... ja wole generalnie niższe i bardziej brudne głosy, chciaz oczywiscie Byron to byl swietny spiewak.

lochinvar
-#Long distance runner
-#Long distance runner
Posty: 864
Rejestracja: ndz lip 10, 2011 11:13 pm

Re: Uriah Heep

Postautor: lochinvar » czw lip 21, 2011 7:45 pm

:pijak:

Awatar użytkownika
krusejder
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 9750
Rejestracja: wt sie 10, 2010 12:46 pm

Re: Uriah Heep

Postautor: krusejder » pt sie 19, 2011 12:26 pm

Po raz pierwszy tak na dobre przysłuchuję się nowemu LP Uriah Heep

Obrazek

i powiem, że znakomita płyta ! Najlepsza nowa płyta UH, odkąd ich znam. Czyli z 15 lat
Krusejder on tour 2024: I: Tierra Santa, Non Iron, Delain, II: Bonnie Tyler, Kazik & ProForma ... III: Helicon IV, Judas Priest, Saxon, Uriah Heep, Piotr Cugowski, U.D.O.

IgorW
-#Moonchild
-#Moonchild
Posty: 1591
Rejestracja: śr sie 25, 2004 12:44 am
Skąd: Breslau

Re: Uriah Heep

Postautor: IgorW » pt sie 19, 2011 12:29 pm

Zaiste udany to album, ale poprzedni bardziej mi się podobał. Sonic Origami również.

Życzę Deep Purple, żeby nagrywali tak znakomite płyty. Daleko nie mają - w 1996 wydali jeden ze swoich najlepszych albumów ever. Szkoda, że dalej to już równia pochyła.

Awatar użytkownika
krusejder
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 9750
Rejestracja: wt sie 10, 2010 12:46 pm

Re: Uriah Heep

Postautor: krusejder » pt sie 19, 2011 1:09 pm

Ja z trzech dobrych wybieram ten jako najlepszy. A co do DP, pełna zgoda. O ile miewają dobre koncerty, to płyty studyjne są żenująco słabe. Zwłaszcza Abandon. WTF ??
Krusejder on tour 2024: I: Tierra Santa, Non Iron, Delain, II: Bonnie Tyler, Kazik & ProForma ... III: Helicon IV, Judas Priest, Saxon, Uriah Heep, Piotr Cugowski, U.D.O.


Wróć do „Zespoły i Albumy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: niehouse i 1 gość