ulubione polskie zespoły

Dyskusje o innych zespołach i albumach

Moderator: Administracja i Moderacja SanktuariuM

Awatar użytkownika
Szajba
-#lord of light
-#lord of light

Re: ulubione polskie zespoły

Postautor: Szajba » ndz kwie 04, 2010 12:33 pm

ale ja lubie Turbo ;) tylko, że już dawno przestałem ich regularnie słuchać. Tak samo nadal lubie Grabaża ( :P ) ale słucham żadko
Obrazek

metal
-#assassin
-#assassin

Postautor: metal » ndz kwie 04, 2010 12:42 pm

ja tesz sucham żatko tórbo

Awatar użytkownika
Elevatorman
-#nomad
-#nomad

Postautor: Elevatorman » ndz kwie 04, 2010 12:46 pm

Tak samo nadal lubie Grabaża ( :P )
to już inna sprawa :facepalm: :lol: ;-)
ObrazekObrazek

Listen to metal and dislike Slayer is like going to church when disliking God.

Awatar użytkownika
paniron
-#moonchild
-#moonchild

Postautor: paniron » ndz kwie 04, 2010 3:01 pm

żatko
To 'żatko' brzmi jak jakieś imię dziewczęce.
Jakbyś mówił lasce że słuchasz turbo
Albo odwrotnie? hmm

Awatar użytkownika
Stokrotka
-#the trooper
-#the trooper

Postautor: Stokrotka » ndz kwie 04, 2010 3:18 pm

Właściwie ja też lubię niektóre kawałki Turbo.
Znam i doceniam też twórczość Myslovitz i Dżemu.
Ale wcale nie przemawia do mnie Coma.
Wierzę w diabły takie jak ja wciąż nieskończenie
Przed aniołkiem ty obroń mnie swym ramieniem

Awatar użytkownika
El Dorado
-#lord of the flies
-#lord of the flies

Postautor: El Dorado » ndz kwie 04, 2010 5:17 pm

wykonawczym. Byłem, bez mała na 10 koncertach Rojka i s-ki i każdy z tych koncertów wyglądał tak samo: wyszli-zagrali-poszli. Mniej więcej tak jak koncert Red Hotów w 2007. Co do samych tekstów to też nie są one jakoś wysoce wyszukane. Nie są pompatyczne tak jak teksty Comy, ale żeby były jakiś wysokich lotów to też nie powiem. Poza tym Rojek jest bucem. Miałem, wątpliwą, przyjemność z nim współpracować niedawno i na nie mogę powiedzieć, żeby był on człowiekiem wysokiej klasy(wbrew temu na jakiego się kreuje w mediach)
Igorze, chciałbym wiedzieć na jakich 8 koncertach Myslovitz byłeś od 13 grudnia 2009 roku, bo z tego dnia jest post :

viewtopic.php?p=549017#549017

w którym piszesz, że byłeś na Myslovitz jedyne dwa razy. W tak krótkim okresie czasu idzie się tyle razy na kapele którą sie kocha a nie na którą sie psioczy !

Jesteś żenujący, robisz z siebie znawce muzyki jakim nigdy nie byłeś i nigdy najprawdopodobniej nie będziesz. Tylko nie zrób znów wielkiego odejścia z forum, ok?

Przy okazji chciałbym zapytać Cię o wrażenia koncertu Kata z Hanrym Beckiem, na którym to rzekomo byłeś... I oczywiście jak tam Gary Moore... ? :-)

Matek
-#nomad
-#nomad

Postautor: Matek » ndz kwie 04, 2010 6:56 pm

Myslovitz
Nie czaje kultu tego zespołu wśród ludzi >18. Faktem jest, zespół stworzył coś nowego, co jednak nie zmienia faktu, że jest to dla mnie równie miałkie i denne jak Coma. Siłą rzeczy widziałem kilka(naście) razy na żywo, koncertowo też nie powalają.
zamilcz maszkaro boś niegodny się wypowiadać. co Ty możesz w ogóle wiedzieć o ludziach >18 skoro zatrzymałeś się na etapie gimnazjum?

ja raczej też z tych co mało polskiej muzyki słuchają... od czasu do czasu Coma, Kombajn, Myslovitz. w zeszłym roku Hatifnats mi się spodobali... z kolei bardzo nie lubię wszelkich pitoleń pokroju happysad, strachy oraz kazika w formie dowolnej i nosowskiej ;) a na samym dnie- ira... boli mnie to że nie ma radia bez tych 'klasyków' ;)

juras
-#moonchild
-#moonchild

Postautor: juras » ndz kwie 04, 2010 7:13 pm

Ja akurat generalnie lubię polską muzykę. Trochę mnie śmieszy to podejście, że jak coś jest polskie, to lepiej omijać szerokim łukiem... ;-) Jasne, że są tysiące doskonałych wykonawców z zagranicy, ale, przynajmniej dla mnie, rodzima twórczość zawsze będzie miała pewien niepowtarzalny urok. Ta jakaś nieuchwytna słowiańska dusza, polskie teksty, polska specyfika, no jest w tym coś co łatwiej chwyta za serce ;-)
Nie twierdzę wcale, że to jest przewaga czy że polskie zespoły są lepsze. Tak nie jest, obiektywnie nie możemy się równać z większymi scenami w innych krajach. Może to tylko kwstia inspiracji, korzeni i swojskości? Ja się kosmopolitą nie czuję, ale też nie mam zamiaru wychwalać wszystkich kapel tylko dlatego, że sa polskie. Mam nadzieję, że kumacie o co mi chodzi ;-)
Ulubione zespoły:
Armia/Budzyński/Siekiera/2Tm2,3
Eldo/Grammatik
Komety
KSU
Myslovitz
T. Love
O.S.T.R.
The Analogs
i niech będą Czerwone Gitary ;-)

Awatar użytkownika
Szajba
-#lord of light
-#lord of light

Postautor: Szajba » ndz kwie 04, 2010 7:18 pm

Igorze, chciałbym wiedzieć na jakich 8 koncertach Myslovitz byłeś od 13 grudnia 2009 roku, bo z tego dnia jest post :

http://sanktuariumfc.org/...p=549017#549017

w którym piszesz, że byłeś na Myslovitz jedyne dwa razy. W tak krótkim okresie czasu idzie się tyle razy na kapele którą sie kocha a nie na którą sie psioczy !
Tobiaszu drogi. Gdybyś łaskawie przeczytał to co jest napisane pod listą, zamiast uporczywie szukać miejsc w których możesz się dopieprzyć, zauważyłbyś, że jest tam napisane:
nie wpisywałem wszystkich Polskich kapel
Poza tym w/w lista powstała w oparciu o historie last.fm.
Jesteś żenujący, robisz z siebie znawce muzyki jakim nigdy nie byłeś i nigdy najprawdopodobniej nie będziesz.
dzięki bogu opinia kogoś, kogo iloraz inteligencji nie przekracza 80 i kto potrafi chwalić się tylko tym, jak to się bardzo upił, jest dla mnie warta tyle co nic.
Przy okazji chciałbym zapytać Cię o wrażenia koncertu Kata z Hanrym Beckiem, na którym to rzekomo byłeś
nie za bardzo o czym mówić, zważywszy na fakt, że koncert był de facto próbą, z tą różnicą, że odbywała się w Leśniczówce, na którą zaprosił mnie kumpel, będący uczniem Luczyka. A sam występ - bez rewelacji.
I oczywiście jak tam Gary Moore... ? :-)
nie wiem ale o tym chyba wiesz, prawda?
co Ty możesz w ogóle wiedzieć o ludziach >18 skoro zatrzymałeś się na etapie gimnazjum?
niestety Matku, ale nie masz przesłanek do takich opini. Więc, mówiąc kolokwialnie, pocałuj mnie w 4litery :)
Obrazek

Rogal
-#Administrator
-#Administrator

Postautor: Rogal » ndz kwie 04, 2010 7:46 pm

jeśli znów mają się zacząć forumowe kłótnie miedzy dwoma osobnikami to nie ma sprawy, tylko przypominam że byliście ostrzeżeni jak każda taka kłótnia się skończy [;
What is real?

Awatar użytkownika
Elevatorman
-#nomad
-#nomad

Postautor: Elevatorman » pn kwie 05, 2010 2:37 am

aaaaa jeszcze DEZERTER
ObrazekObrazek

Siwy
-#assassin
-#assassin

Postautor: Siwy » śr kwie 07, 2010 6:33 pm

Wśród ulubionych zespołów/artystów mam chyba więcej tych, pochodzących z Polski niż zagranicznych.

Przede wszystkim Republika! Dla mnie Ciechowski to geniusz totalny i jeden z najzdolniejszych polskich artystów wszech czasów. Szkoda, że umarł tak szybko, bo myślę, że mógłby stworzyć jeszcze parę fajnych rzeczy

Brygada Kryzys, którą odkryłem stosunkowo niedawno, bo jakieś 3 lata temu. Ich utwory mają tak ogromną moc i tak porywają! Jeden z lepszych punkrockowych zespołów z tamtego okresu.

Do tych bardziej ulubionych jeszcze zaliczam Dezertera, Kult i jeszcze parę punkowych zespołów z dawnych czasów.

Do tego słucham większości tych bardziej popularnych grup rockowych z lat 80. Może nie jestem jakimś wielkim fanem np. Lady Punk albo Perfectu, ale mają parę utworów z tamtego okresu, do których lubię wracać.

Jeżeli chodzi o obecną scenę muzyczną, to niestety nie ma tam żadnych artystów, którzy by mnie zachwycali, a to co robią wspomniane wcześniej zespoły teraz już nie jest takie fajne. I tak np. nie przepadam ani za Comą, ani za Myslovitz, ani za Happysadem i innymi tego typu zespołami.

W kwestii Myslovitz, to nigdy nie wsłuchiwałem się w ich teksty, więc nic o nich nie mogę powiedzieć, ale muzycznie w ogóle do mnie nie trafiają. I jeszcze ten "kastracki" śpiew Rojka mnie irytuje. Jedyny utwór, który lubię, to Peggy Brown.
Nigdy nie byłem też na ich koncercie więc nie wiem jak grają, ale jeżeli chodzi o zarzut, że po prostu wychodzą, grają i schodzą i mają kiepski kontakt z publicznością, to np. moja ulubiona Republika w pierwszym okresie swojej działalności nie miała żadnego kontaktu z publiką, ale to dlatego, że mieli takie założenia. Oni wychodzili i dawali swego rodzaju spektakl i ludziom to się podobało. Może Myslovitz też ma takie założenia?
Obrazek

S.I.W.Y. - Siwy I Wszystko Yasne 8)
Metal tworzyli lewaccy kontestatorzy walczący o wolność i pokój wg wskazań agentów Moskwy

Matek
-#nomad
-#nomad

Postautor: Matek » śr kwie 07, 2010 9:10 pm

I tak np. nie przepadam ani za Comą, ani za Myslovitz, ani za Happysadem i innymi tego typu zespołami.
piszesz tak jakby te zespoły były tego samego "typu"... :P

Tomek(JMM)
-#clairvoyant
-#clairvoyant

Postautor: Tomek(JMM) » śr kwie 07, 2010 9:58 pm

I jeszcze ten "kastracki" śpiew Rojka mnie irytuje.
A "kastracki" śpiew Dickinsona nie? ; )

Awatar użytkownika
IM_Power
-#clairvoyant
-#clairvoyant

Postautor: IM_Power » śr kwie 07, 2010 11:32 pm

NIE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Awatar użytkownika
Elevatorman
-#nomad
-#nomad

Postautor: Elevatorman » śr kwie 07, 2010 11:43 pm

dajcie spokój.... pitolicie jak pojebani już...
[mod]i warn dla tego pana :twisted: [/mod]

jak ja to lubie...
Ostatnio zmieniony śr kwie 07, 2010 11:47 pm przez Elevatorman, łącznie zmieniany 1 raz.
ObrazekObrazek

Siwy
-#assassin
-#assassin

Postautor: Siwy » czw kwie 08, 2010 12:33 am

I tak np. nie przepadam ani za Comą, ani za Myslovitz, ani za Happysadem i innymi tego typu zespołami.
piszesz tak jakby te zespoły były tego samego "typu"... :P
Sorry, zła konstrukcja zdania. Oczywiście, że to są różne zespoły i chodziło mi o jeszcze inne typu Happysad

Tomek -> oczywiście, że to wycie Dickinsona mnie wku.wia i nie wiem jak można tego słuchać
;)
Obrazek

Metal tworzyli lewaccy kontestatorzy walczący o wolność i pokój wg wskazań agentów Moskwy

Awatar użytkownika
Elevatorman
-#nomad
-#nomad

Postautor: Elevatorman » czw kwie 08, 2010 1:10 am

Tomek -> oczywiście, że to wycie Dickinsona mnie wku.wia i nie wiem jak można tego słuchać
nie wiem co wam się nie podoba...
ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Stokrotka
-#the trooper
-#the trooper

Postautor: Stokrotka » czw kwie 08, 2010 8:44 am

Dickinson ma świetny wokal. Bardzo męski, drodzy panowie, czym potrafi zauroczyć...

A wracając do polskich zespołów to jeszcze warto wspomnieć o Hey.
Wierzę w diabły takie jak ja wciąż nieskończenie
Przed aniołkiem ty obroń mnie swym ramieniem

Siwy
-#assassin
-#assassin

Postautor: Siwy » czw kwie 08, 2010 9:46 am

a słyszał ktoś taki zespół jak The Bill?
Obrazek

Wróć do „Zespoły i Albumy”