ulubione polskie zespoły

Dyskusje o innych zespołach i albumach

Moderator: Administracja i Moderacja SanktuariuM

juras
-#moonchild
-#moonchild

Re: ulubione polskie zespoły

Postautor: juras » czw kwie 08, 2010 9:54 am

Słyszałem, ale nigdy mi się nie podobał. To taki punk, którego nie lubię ;-)

Awatar użytkownika
Stokrotka
-#the trooper
-#the trooper

Postautor: Stokrotka » czw kwie 08, 2010 1:15 pm

Nie znam. Podaj linka.
Wierzę w diabły takie jak ja wciąż nieskończenie
Przed aniołkiem ty obroń mnie swym ramieniem

Awatar użytkownika
IRONSPARTAN
-#ancient mariner
-#ancient mariner

Postautor: IRONSPARTAN » czw kwie 08, 2010 1:26 pm

Ja ostatnio Coma, ale tylko koncertowo. Naprawdę świetnie. Studyjnie już tak mnie nie ciągną. Po za tym większość poznaniakow Acid, Turbo, Flap, oraz TSA oczywiście. Starsze to Nalepa z Breakout, Niemen (nie wszystko) i SBB (nie wszystko). Może i nawet pierwszy polski metalowiec Stan Borys :lol: Czasami coś durnego mi się spodoba, ale potem mi się prostuje.
UP THE IRONS!
UP THE SPARTANS!
UP THE HAMMERS!

IRONSPARTAN ON TOUR 2018:
May
26 Saku Arena, Tallinn, ESTONIA booked
28 Hartwall Arena, Helsinki, FINLAND booked
June
10 Expo Plaza, Hannover, GERMANY ?
13 Waldbuhne, Berlin, GERMANY booked
20 Letnany Airport, Prague, CZECH REPUBLIC booked
22 Graspop, Dessel, BELGIUM ?
28 Volt Festival, Sopron, HUNGARY booked
July
05 AccorsHotel Arena, Paris, FRANCE booked
06 AccorsHotel Arena, Paris, FRANCE booked
20 Rockwave Festival, Athens, GREECE booked
27 Tauron Arena, Krakow, POLAND ...if for free? Why not?
August
07 Genting arena, Birmingham, ENGLAND ?
10 O2 Arena, London, ENGLAND booked
11 O2 Arena, London, ENGLAND booked
+more ?

Awatar użytkownika
paniron
-#moonchild
-#moonchild

Postautor: paniron » czw kwie 08, 2010 5:21 pm

The Bill?
Ja pamietam, zawsze mi się nazwa podobała, choć nie kojarzę już żadnych utworów.
Ale to podobnie jak było z "sedesem" i ich albumem sraka praptaka, albo Nagły Atak Spawacza, choć ci ostatni to parę chwytających za serce piosenek wytworzyli hyhy.

Wtedy dużo fajnej muzy było; Wilki dwa pierwsze albumy mieli świetne :j

Awatar użytkownika
M@ti
-#rainmaker
-#rainmaker

Postautor: M@ti » czw kwie 08, 2010 6:33 pm

The Best Of, Gosi Andrzejewicz też godne polecenia.
ZACZAROWANY PIERNICZEK

Obrazek

juras
-#moonchild
-#moonchild

Postautor: juras » pt kwie 09, 2010 11:01 am

Nie znam. Podaj linka.
Nie wiem czy to było do mnie, ale niech będzie ;-) Nie kojarzę teraz jakichś ich charakterystycznych kawałków, poszukaj czegoś w youtube. Jak mówiłem, to taki prostacki punk rock, gdzie jest dużo wulgaryzmów i niewybrednego humoru. No nie wiem, mnie nie przekonują takie zespoły jak The Bill, wspominany Sedes czy Defekt Muzgó ;-)
Za to Nagły Atak Spawacza to już wyższy poziom finezji :razz:

Siwy
-#assassin
-#assassin

Postautor: Siwy » pt kwie 09, 2010 12:17 pm

Nie znam. Podaj linka.
Najsławniejszy chyba jest Kibel

Oprócz tego jeszcze kiedyś znałem na pamięć Dziki Zachód. W gimnazjum na obozach żeglarskich zamiast szant żeśmy to z kumplem śpiewali ;)

Właśnie te wszystkie wspomniane zespoły punkowe się w gimnazjum słuchało, bo bardzo wtedy to śmieszyło. Jeszcze Arka Satana była, tylko to już chyba inny rodzaj muzyki
Obrazek

S.I.W.Y. - Siwy I Wszystko Yasne 8)
Metal tworzyli lewaccy kontestatorzy walczący o wolność i pokój wg wskazań agentów Moskwy

Dziadek Jacek
-#charlotte
-#charlotte

Postautor: Dziadek Jacek » sob kwie 17, 2010 1:05 am

Przede wszystkim Kat, za wspaniałe 666, Oddech Wymarłych Światów i Bastarda.
Poza tym oczywiście Turbo (oczywiście głównie za Kawalerię), stare Acid Drinkers,
w dalszej kolejności: TSA, Czesio Niemen (głównie za Enigmatika), SBB (paradoksalnie ich nowsze nagrania bardziej mi się podobają), czasem Marek Grechuta, dla relaksu...
Test też mi się spodobał
jeśli o nowsze zespoły idzie, to the No-Mads polecam :)

Awatar użytkownika
Alkochochlik
-#the trooper
-#the trooper

Postautor: Alkochochlik » pn kwie 19, 2010 12:18 am

Turbo
TSA
i wszystko co związane z Kazikiem S.
In Nomine Dei Nostri Satanas Luciferi Excelsi!

Nie wkurzać mnie na tematy polityczne, narodowe, religijne, bo delikwentowi ustawię krzyż pod domem, przebiorę się w moher i będę się modlił...

[center]Warsaw, city at war
Voices from underground whispers of freedom
1944 help that never came calling
Warsaw city at war
Voices from underground whispers of freedom
Rise up and hear the call history calling to you
Warszawo walcz!
[/center]

Powerslave_Dś
-#ancient mariner
-#ancient mariner

Postautor: Powerslave_Dś » sob lut 06, 2016 2:17 pm

Polecam każdemu kto lubi dobrego hard-rocka album Budki Suflera Za Ostatni Grosz. To inne wcielenie tego zespołu niż te znane powszechnie z Cugowskim. Bardziej hard-rockowe, ze świetnym i oryginalnym głosem Czystawa. Zwłaszcza trzy utworu z tej płyty są znakomite; bardzo klimatyczny tytułowy, hard-rockowe i bardzo ostre Memu Miastu do Widzenia i mój ulubiony Nie Taki Znów Wolny ze znakomitą melodią.

Bardzo polecam ten album.

Awatar użytkownika
Vorgel
-#prisoner
-#prisoner

Postautor: Vorgel » sob lut 06, 2016 2:20 pm

Z Budki lubię kawałek Bez Aplauzu, kawał porządnego hard rocka. Lubię też Nie wierz nigdy kobiecie z Borysewiczem, ale to już zupełnie inne granie.

SBB "Memento z banalnym tryptykiem" to chyba najlepszy polski album rockowy.

Awatar użytkownika
LukaSieka
-#rainmaker
-#rainmaker

Postautor: LukaSieka » ndz lut 07, 2016 12:24 pm

Moje ulubione polskie zespoły? głównie Kat, później Imperator, Merciless Death, Necrophil, Slashing Death, Vehement Thrower, Dead Infection, Violent Dirge, Confident, stary Acid Drinkers, Turbo, Azarath, Throneum, Witchmaster, Vader, Anima Damnata, Yattering, Infernal War....
Kiedyś jeszcze lubiłem, więcej sluchałem Egzekuthor, Borea, Piekielne Wrota, Sparagmos, Oddech Buntownika, Lord Vader, Celebration, Thrasher Death, Armagedon, Curse Ritual, Geisha Goner, Alastor, Betrayer, Necrolatry, Bloodlust, Lost Soul, Quo Vadis, Battery, Pandemonium, Hate, Slaughter, Condemnation, Taranis, Vexation, Prosector, Cryptic Tales, Hazael, Sacriversum, Betrayer, Separator, pierwszą płytę Wilczego Pająka..... Dużo tego :).
So what if the master walked on the water.
I don't see him trying to stop the slaughter.

Powerslave_Dś
-#ancient mariner
-#ancient mariner

Postautor: Powerslave_Dś » ndz lut 07, 2016 12:35 pm

Moje ulubione polskie zespoły? głównie Kat, później Imperator, Merciless Death, Necrophil, Slashing Death, Vehement Thrower, Dead Infection, Violent Dirge, Confident, stary Acid Drinkers, Turbo, Azarath, Throneum, Witchmaster, Vader, Anima Damnata, Yattering, Infernal War....
Kiedyś jeszcze lubiłem, więcej sluchałem Egzekuthor, Borea, Piekielne Wrota, Sparagmos, Oddech Buntownika, Lord Vader, Celebration, Thrasher Death, Armagedon, Curse Ritual, Geisha Goner, Alastor, Betrayer, Necrolatry, Bloodlust, Lost Soul, Quo Vadis, Battery, Pandemonium, Hate, Slaughter, Condemnation, Taranis, Vexation, Prosector, Cryptic Tales, Hazael, Sacriversum, Betrayer, Separator, pierwszą płytę Wilczego Pająka..... Dużo tego :).
a Czesław Niemen?, Budka Suflera?

Awatar użytkownika
LukaSieka
-#rainmaker
-#rainmaker

Postautor: LukaSieka » ndz lut 07, 2016 12:47 pm

a Czesław Niemen?, Budka Suflera?
Niestety, ale nie słucham :).

Powerslave_Dś
-#ancient mariner
-#ancient mariner

Postautor: Powerslave_Dś » ndz lut 07, 2016 1:01 pm

Polecam Enigmatic Niemena. Słychać tam Deep Purple, Hendrixa i wiele innych klasyków tamtych czasów. Znakomita muzyka i ponadczasowa.

Nie wymieniłeś też TSA i tu się zgadzam. Nigdy nie rozumiałem fenomenu tego zespołu, AC/DC dla bardzo ubogich z przeciętnym wokalem i mało urozmaiconą muzyką. Można posłuchać przy imprezie bo z 10 dobrych kawałków mieli, ale to tyle. Mówienie o nich jako wybitnym zespole mnie zawsze dziwiło.
Z Turbo mam dwa albumy do których lubię wracać. Oczywiście jest to słynna Kawaleria i wcześniejszy Smak Ciszy. Dwie bardzo dobre heavy-metalowe płyty.

Awatar użytkownika
LukaSieka
-#rainmaker
-#rainmaker

Postautor: LukaSieka » ndz lut 07, 2016 1:20 pm

Nie wymieniłeś też TSA i tu się zgadzam. Nigdy nie rozumiałem fenomenu tego zespołu, AC/DC dla bardzo ubogich z przeciętnym wokalem i mało urozmaiconą muzyką. Można posłuchać przy imprezie bo z 10 dobrych kawałków mieli, ale to tyle. Mówienie o nich jako wybitnym zespole mnie zawsze dziwiło
Mnie ten zespół jakoś nigdy szczególnie nie pociągał. Oczywiście zrobili swoje w Polsce, mają kilka dobrych kawałków, ale to nie ta liga dla mnie. TSA mogę sobie włączyć raz na pół roku i w zupełności mi wystarczy. Mimo, że takie Turbo jak i wiele polskich zespołów też zżynało z zachodnich kapel na potęgę to ja wole poznaniaków. Moje najlepsze płyty to "Smak Ciszy", "Dead End" i "Kawaleria Szatana". Te ostatnie materiały ze Struszczykiem też są dobre, są ok, ale posłuchałem obu płyt kilka razy i mam na dwa-trzy lata dosyć :).

Awatar użytkownika
voivod'
-#moonchild
-#moonchild

Postautor: voivod' » ndz lut 07, 2016 8:34 pm

Oddech Wymarłych Światów, najlepszy moim zdaniem polski album metalowy. Zaraz za nim De Profundis.

Natomiast ostatnio w PL mamy prawdziwy wysyp swietnych albumow Furia, Infernal War, Kriegsmaschine, Odraza, Mgła, Thaw... w ostatnich tygodniach Entropia

O Kubie Ziołku, po paszportach polityki chyba juz kazdy uslyszal. Ostatnie nagrania Starej Rzeki, Alameda 3, Innercity Ensemble to juz jest awangarda na wysokim poziomie.

No i oczywiscie Behemoth ;)

Awatar użytkownika
FaithNoMore
-#lord of the flies
-#lord of the flies

Postautor: FaithNoMore » wt lut 09, 2016 11:05 am

TSA, Hey, Kazik (praktycznie wszystko pod czym się Staszewski podpisał, czyli: Kult, KNŻ, solo), Myslovitz, Armia... Taki TOP5.
Iron Maiden on the road:
07/08/2008 - Warszawa @ Stadion Gwardii
10/06/2011 - Warszawa @ Lotnisko Bemowo
03/07/2013 - Łódź @ Atlas Arena
24/06/2014 - Poznań @ INEA Stadion
03/07/2016 - Wrocław @ Stadion Miejski
27/07/2018 - Kraków @ Tauron Arena
28/07/2018 - Kraków @ Tauron Arena

Awatar użytkownika
krusejder
-#nomad
-#nomad

Postautor: krusejder » wt lut 09, 2016 11:41 am

Wciąż bezkonkurencyjne jest Turbo. Na 2-m miejscu stawiam dziś Night Mistress, nawet jeśli gra jako Nocny Kochanek. Moje prywatne podium uzupełnia Hetman.

Jeśli chodzi o ciut lżejsze granie, to za dawne lata wciąż mam sentyment do Fatum, a na przyszłe lata nadzieją mą Steel Velvet :)
\m/ TRASA 2018: 12.01 Hellhaim, 21.01 AccepT, 3-4.02 Nocny Kochanek, 18.02 Heartrockowanie, 24.02 White Highway, 3.03 Saxon, Diamond Head, 6.03 Rhapsody, 11.03 T. Zwijsen & co., 19.03 G3, 21.03 Ray Wilson, 23.03 Kult, 25.03 Sunnata, 8.04 Magnum, 9.04 Helloween, 14.04 Bracia, 20.04 Rainbow, 25.04 Neuronspoiler, 28.04 Metallica, 4.05 Turbo, 5.05 Bryan Adams, 17.05 Dio - King Rock N Roll, 18.05 Manilla Road, 26.05 Iron Maiden, 8.06 Pokolgep, 13.06 Judas Priest, Megadeth, 3.07 Pearl Jam, 10.07 Richie Kotzen, 17.07 Iced Earth, Chainsaw, 20.07 Kruk, Ken Hensley, Kat & P. Luczyk, 27-28.07 Iron Maiden \m/

Awatar użytkownika
Dejavu
-#nomad
-#nomad

Postautor: Dejavu » wt lut 09, 2016 12:05 pm

A u mnie z polskich artystów ostatnio najczęściej gra Preisner i Nalepa.

Wróć do „Zespoły i Albumy”