Przetrwają najsilniejsi - VOIVOD

Zbiór ankiet i Waszych opinii dotyczących innych zespołów.

Moderator: Administracja i Moderacja SanktuariuM

Awatar użytkownika
Vorgel
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 8097
Rejestracja: śr sty 27, 2016 5:26 pm

Re: Przetrwają najsilniejsi - VOIVOD

Postautor: Vorgel » pt cze 07, 2019 12:16 pm

:facepalm:

Czy to jest głosowanie na chybił trafił?

Awatar użytkownika
LukaSieka
-#The Alchemist
-#The Alchemist
Posty: 14469
Rejestracja: pt lut 22, 2013 12:35 am
Skąd: Konin

Re: Przetrwają najsilniejsi - VOIVOD

Postautor: LukaSieka » pt cze 07, 2019 12:24 pm


Coś Ci się musiało pomylić, bo pisze na tym forum parę lat i nie widziałem tutaj pośród użytkowników fanów hardcore'a. Czy tego starego jak Bad Brains, Black Flag, Circle Jerks, czy nowszego z pod znaku Sick Of It All, Madball, Hatebreed.
Nie odwracaj kota ogonem, chodziło o brytyjski hard core punk jak Discharge, Broken Bones czy GBH, które były wspominane.
pisałeś kilkakrotnie hardcore, a nie punk. A różnica między tymi gatunkami jest, tak jak między Discharge, G.B.H., a Bad Brains i Poison Idea.
So what if the master walked on the water. I don't see him trying to stop the slaughter.

Awatar użytkownika
Vorgel
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 8097
Rejestracja: śr sty 27, 2016 5:26 pm

Re: Przetrwają najsilniejsi - VOIVOD

Postautor: Vorgel » pt cze 07, 2019 12:29 pm

Brytyjski hard core to jest hard core punk, nie było tam innego. Hard core używano w USA, ale takim mianem określali się też Dead Kennedys. Chodziło mi o ten hard core punk, który inspirował np. Venom.

Awatar użytkownika
Adrian S.O.S.
-#Nomad
-#Nomad
Posty: 5890
Rejestracja: ndz lut 09, 2014 3:11 pm

Re: Przetrwają najsilniejsi - VOIVOD

Postautor: Adrian S.O.S. » pt cze 07, 2019 12:32 pm

Odpada War and Pain, a tyle było krzyku, hard core, hard core ku.wa, tymczasem najbardziej hard corowy album leci.
Sorry ale mi na to trzy razy napisane hard core kojarzy się tez po proastu hard core. A nie punkowe zespoły z Anglii

Awatar użytkownika
Vorgel
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 8097
Rejestracja: śr sty 27, 2016 5:26 pm

Re: Przetrwają najsilniejsi - VOIVOD

Postautor: Vorgel » pt cze 07, 2019 12:46 pm

Hard core i hard core punk w tym przypadku to to samo. Oczywiście jak ktoś chce szukać dziury w całym to nagle się przypomni hard core z USA. Chociaż o tym nie pisaliśmy.

Awatar użytkownika
AncientMariner
-#Clansman
-#Clansman
Posty: 4179
Rejestracja: sob lis 22, 2014 4:50 pm
Skąd: Poznań

Re: Przetrwają najsilniejsi - VOIVOD

Postautor: AncientMariner » pt cze 07, 2019 12:48 pm

:facepalm:

Czy to jest głosowanie na chybił trafił?
Vorgel widze po raz setny nie może przeżyć że ktoś woli inne płyty danego zespołu niż on :)

Awatar użytkownika
Vorgel
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 8097
Rejestracja: śr sty 27, 2016 5:26 pm

Re: Przetrwają najsilniejsi - VOIVOD

Postautor: Vorgel » pt cze 07, 2019 12:57 pm

Nie widzę w tym konsekwencji. Głosowanie po War and Pain na Rrroooaaarrr można zrozumieć. Ktoś woli bardziej progresywne Voivod, ale na Nothingface? Naprawdę ciężko pojąć. No chyba, że ktoś zaznajomił się jedynie z Noise Years, bo pozostałe (oprócz nowszych) są faktycznie dość trudno dostępne.

Awatar użytkownika
LukaSieka
-#The Alchemist
-#The Alchemist
Posty: 14469
Rejestracja: pt lut 22, 2013 12:35 am
Skąd: Konin

Re: Przetrwają najsilniejsi - VOIVOD

Postautor: LukaSieka » pt cze 07, 2019 1:08 pm

Brytyjski hard core to jest hard core punk, nie było tam innego. Hard core używano w USA, ale takim mianem określali się też Dead Kennedys. Chodziło mi o ten hard core punk, który inspirował np. Venom.
No jasne. W Anglii nie było kapel hardcore :D :D :D A Ripcord, Concrete Sox, Disattack grały gospel :wink:
So what if the master walked on the water. I don't see him trying to stop the slaughter.

Awatar użytkownika
Djuk_416
-#Lord of the flies
-#Lord of the flies
Posty: 3116
Rejestracja: wt lis 24, 2015 8:29 pm

Re: Przetrwają najsilniejsi - VOIVOD

Postautor: Djuk_416 » pt cze 07, 2019 1:29 pm

Mam wrażenie że Vorgel ani punka, ani hardcora nie słucha tak jak nie słucha industrialu i za bardzo sie na tych gatunkach nie zna, bo z punkiem i hardcorem jest tak samo jak z metalem. Różnice w niektórych gatunkach są niewielkie, ale są. Dlatego inaczej się nazywają. Co z tego że zespoły crust albo d-beat mają w swoich utworach elementy i tempa Discharge skoro do innych punkowych zespołów tak na dobra sprawę podobne nie są. Dischrage to punkowy zespół, który później miał elementy metalowe, a nie hardcorowe. Tak samo G.B.H.
A pomijając juz nawet to, to nie wiem o co Vorgelowi chodzi bo nie widziałem na forum żeby ktoś pisał o lubowaniu się w muzyce zespołów takich jak Dischrage, G.B.H., Broken Bones.

Awatar użytkownika
Vorgel
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 8097
Rejestracja: śr sty 27, 2016 5:26 pm

Re: Przetrwają najsilniejsi - VOIVOD

Postautor: Vorgel » pt cze 07, 2019 1:32 pm

To jest wszystko to samo, niewiele się różni. Crust punk czy hard core. Wszystkie ewentualne drobne różnice wynikają z okresu kiedy nagrywali, ale tak naprawdę doszukiwanie się w tym graniu różnic to jak próba złapania słonia w siatkę na motyle.

Awatar użytkownika
Vorgel
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 8097
Rejestracja: śr sty 27, 2016 5:26 pm

Re: Przetrwają najsilniejsi - VOIVOD

Postautor: Vorgel » pt cze 07, 2019 1:39 pm

Mam wrażenie że Vorgel ani punka, ani hardcora nie słucha tak jak nie słucha industrialu i za bardzo sie na tych gatunkach nie zna, bo z punkiem i hardcorem jest tak samo jak z metalem. Różnice w niektórych gatunkach są niewielkie, ale są.
Nie jest tak samo jak z metalem w gatunku bazującym na 3-4 riffach na krzyż. Metal miał wiele oblicz ze względu na skomplikowanie samej muzyki. W muzyce punkowej czy hard core różnić może się wokalista (bo głos jest zawsze najbardziej unikalny w muzyce), ale w muzyce sensu stricto czyli bez wokalu różnice są tak minimalne, że nie ma sensu tego nawet analizować. Oczywiście stary punk, ten z lat 70 opierał się na patentach typowych dla rock and rolla, zaś wszystkie te hard core, crust punki itd (a o tym piszemy) bazowały na skali chromatycznej i trytonach. W zasadzie każdy z nich, dlatego pojawiła się ta etykietka hard core, bo to sprawiało wrażenie muzyki bardziej agresywnej.

Awatar użytkownika
Djuk_416
-#Lord of the flies
-#Lord of the flies
Posty: 3116
Rejestracja: wt lis 24, 2015 8:29 pm

Re: Przetrwają najsilniejsi - VOIVOD

Postautor: Djuk_416 » pt cze 07, 2019 1:50 pm

To jest wszystko to samo, niewiele się różni. Crust punk czy hard core.
Hehehe crust punk i hard core to to samo. To jakby pisac ze Rush to to samo co King Crimson. Nie mam pytań :D :D :D :D :D :D :D Po takich wpisach właśnie widać jak bardzo można pozować na znawcę tej czy tamtej muzyki w ogóle jej nie słuchając.

Awatar użytkownika
Vorgel
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 8097
Rejestracja: śr sty 27, 2016 5:26 pm

Re: Przetrwają najsilniejsi - VOIVOD

Postautor: Vorgel » pt cze 07, 2019 1:53 pm

Między Rush i King Crimson jest przepaść, a między crust punk a hard core nie. A jak ktoś nie wierzy niech sprawdzi te nazwy. Bo mnie się nie chce pisać już oczywistości.

Awatar użytkownika
Felcio
-#Lord of the flies
-#Lord of the flies
Posty: 3487
Rejestracja: wt lis 17, 2015 11:42 pm

Re: Przetrwają najsilniejsi - VOIVOD

Postautor: Felcio » pt cze 07, 2019 3:35 pm

Mam wrażenie że Vorgel ani punka, ani hardcora nie słucha tak jak nie słucha industrialu i za bardzo sie na tych gatunkach nie zna, bo z punkiem i hardcorem jest tak samo jak z metalem. Różnice w niektórych gatunkach są niewielkie, ale są. Dlatego inaczej się nazywają. Co z tego że zespoły crust albo d-beat mają w swoich utworach elementy i tempa Discharge skoro do innych punkowych zespołów tak na dobra sprawę podobne nie są. Dischrage to punkowy zespół, który później miał elementy metalowe, a nie hardcorowe. Tak samo G.B.H.
Po tym jak przeczytałem że industrial i nu metal to to samo myślałem ze nic juz mnie nie zaskoczy.
Zabawny jest to, że wiele zespołów crustowych wprost mówi że nie lubi hardcore'a i hardcore'owej postawy. Maja przez to w swojej muzyce elementy metalowe, a żadnych core'owych. To samo tyczy sie muzyki punkowej. Tak samo punki nie lubią hardcore'a i na odwrót. Mimo to widze można się na tym forum dowiedzieć ciekawych rzeczy :) Od razu widać jak ktoś się orientuje w tym co tutaj wypisuje

Awatar użytkownika
Vorgel
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 8097
Rejestracja: śr sty 27, 2016 5:26 pm

Re: Przetrwają najsilniejsi - VOIVOD

Postautor: Vorgel » pt cze 07, 2019 3:59 pm

Ile razy mam jeszcze napisać, że interesuje mnie muzyka nie postawa? Muzycznie te zespoły się niewiele różnią, nie da się za dużo zbudować na trzech riffach na krzyż.

Awatar użytkownika
LukaSieka
-#The Alchemist
-#The Alchemist
Posty: 14469
Rejestracja: pt lut 22, 2013 12:35 am
Skąd: Konin

Re: Przetrwają najsilniejsi - VOIVOD

Postautor: LukaSieka » pt cze 07, 2019 4:03 pm

Crust, punk, hardcore to różne gatunki muzyczne, tak jak heavy, thrash, doom, black.
W samym punku albo muzyce hardcore są spore różnice tak jak np. różnice między punkiem w stylu The Clash, Sex Pistols, a Discharge, Exploited i w hardcorze na podobę Black Flag, Circle Jerks, a Agnostic Front, Sick Of It All. No a co dopiero pomiędzy Dead Kennedys, a Sick Of It All. Punk i hardcore to różne style muzyczne. Crust to już kompletnie, bo zawiera sporo rzeczy zaczerpniętych z metalu. Najwięcej spośród innych punkowi pochodnych.
Ile razy mam jeszcze napisać, że interesuje mnie muzyka nie postawa? Muzycznie te zespoły się niewiele różnią, nie da się za dużo zbudować na trzech riffach na krzyż.
To tez przedmówca własnie napisał, że muzyka crust:
Maja przez to w swojej muzyce elementy metalowe, a żadnych core'owych.
No i na odwrót, bo masa zespołów hardcore nie przemyca w swojej muzyce metalu. A crustowe zespoły wręcz przeciwnie.

Grincore to pewnie też to samo, bo nie można za dużo zbudować na trzech riffach na krzyż :wink:
So what if the master walked on the water. I don't see him trying to stop the slaughter.

Awatar użytkownika
Vorgel
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 8097
Rejestracja: śr sty 27, 2016 5:26 pm

Re: Przetrwają najsilniejsi - VOIVOD

Postautor: Vorgel » pt cze 07, 2019 4:13 pm

Electro Hippies, którzy byli zespołem crust punkowym mówili o sobie, że są po prostu zespołem punkowym. Jeff Walker wielokrotnie później mówił o sobie jako o punku. Bo to są tylko i wyłącznie etykietki. Sex Pistols to był stary punk lat 70, pisałem gdzie jest różnica. Exploited, Discharge używali już skali chromatycznej. Podobnie zresztą jak cała reszta załóg hard core punkowych. Exploited i Agnostic Front, mimo różnej filozofii byli podobni. Momentami wręcz metalowi.

Awatar użytkownika
octavian
-#Lord of the flies
-#Lord of the flies
Posty: 3071
Rejestracja: pn lis 30, 2015 9:34 pm

Re: Przetrwają najsilniejsi - VOIVOD

Postautor: octavian » pt cze 07, 2019 4:31 pm

Electro Hippies, którzy byli zespołem crust punkowym mówili o sobie, że są po prostu zespołem punkowym. Jeff Walker wielokrotnie później mówił o sobie jako o punku.
Lemmy o Motorhead nie raz mówił że grają bluesa/rock n rolla tylko troche szybciej :)

Awatar użytkownika
LukaSieka
-#The Alchemist
-#The Alchemist
Posty: 14469
Rejestracja: pt lut 22, 2013 12:35 am
Skąd: Konin

Re: Przetrwają najsilniejsi - VOIVOD

Postautor: LukaSieka » pt cze 07, 2019 4:35 pm

Electro Hippies, którzy byli zespołem crust punkowym mówili o sobie, że są po prostu zespołem punkowym. Jeff Walker wielokrotnie później mówił o sobie jako o punku. Bo to są tylko i wyłącznie etykietki.
No właśnie. A nikt nie mówił i nie tłumaczył co kto o sobie samym mówił, tylko pisał o muzyce, i o tym jakie elementy zawierają zespoły hardcore i crustowe, które je różnią.
Exploited i Agnostic Front, mimo różnej filozofii byli podobni. Momentami wręcz metalowi.
Teraz Ty piszesz ciągle o filozofii zamiast muzyce. A muzycznie byli kompletnie inni. Stary punkowy zespół, który potem grał muzykę wzbogaconą o thrashowe zagrywki i kapela skrajnie hardcore'owa nowojorska, która miała 30 lat temu epizod z crossoverem.
Ostatnio zmieniony pt cze 07, 2019 4:39 pm przez LukaSieka, łącznie zmieniany 1 raz.
So what if the master walked on the water. I don't see him trying to stop the slaughter.

Awatar użytkownika
Vorgel
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 8097
Rejestracja: śr sty 27, 2016 5:26 pm

Re: Przetrwają najsilniejsi - VOIVOD

Postautor: Vorgel » pt cze 07, 2019 4:36 pm

Motorhead to był zespół rock and rollowy. Słychać wyraźnie w riffach. A że grali go ostrzej i szybciej.


Wróć do „Ankiety”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość