The Final Frontier vs The Book Of Souls

Zbiór ankiet i Waszych opinii dotyczących Iron Maiden i ich dokonań nagraniowych,koncertowych itd...

Moderator: Administracja i Moderacja SanktuariuM

Ktory album jest najlepszy?

The Final Frontier
8
13%
The Book Of Souls
55
87%

Liczba głosów: 63

Awatar użytkownika
Emilio
-#lord of the flies
-#lord of the flies

Re: The Final Frontier vs The Book Of Souls

Postautor: Emilio » pn gru 25, 2017 6:02 pm

Generalnie lepiej wypada TBOS aczkolwiek jeśli chodzi o to jaki materiał lepiej sprawdzał się na żywo, to jednak bardziej podobały mi się kawałki z TFF. Talizman to była koncertowa petarda, WTWWB również bardzo zyskiwał na żywo, coming Home też było bardzo dobre live. Z materiału z TBOS na żywo podobało mi się chyba tylko DoG, reszta nieco zamulała ;)
"Moje dni upływają pomiędzy logiką, gwizdaniem, chodzeniem na spacery i stanami depresji."

Ludwig Wittgenstein

UptheIronsWro
-#the trooper
-#the trooper

Postautor: UptheIronsWro » pn gru 25, 2017 6:09 pm

Dla mnie na dziś to są dwa najsłabsze albumy Iron Maiden. Na Virtual mamy sporo elementów typowych dla Iron Maiden i świetne sola gitarowe.Z A Matter of Life and Death już dawno się przeprosiłem. To jest próba stworzenia czegoś nowego, momentami nieudana ale warto ten album za to szanować. Album może jest zbyt ciężki, ale każdy utwór poza słabiutkim otwieraczem i beznadziejnym Out of the Shadows ma w sobie jakieś dobre elementy.

Final Frontier zawiera momentami utwory o których nie umiem powiedzieć niczego dobrego : El Dorado, Coming Home, Alchemist, Man Who Would be a King. Uwielbiany When the Wild Wind Blows mimo, że klimatyczny jedzie na jednym motywie 70% utworu i jest takim muzycznym dziwadłem, trochę epik, trochę ballada, nie wiadomo co to do końca jest. Talizman ma świetne momenty ale powinien być o wiele bardziej dopracowany studyjnie, a intro z początku męczy. Zgodzę się, że Talisman na żywo był bardzo dobry, ale mówimy teraz o wersji studyjnej.

Wady Book of Souls to w największym skrócie : plagiatowanie samego siebie, sztuczne wydłużania utworów o niepotrzebne elementy i słabe solówki gitarowe . Plusem jest brak takiej słabizny jak Out of the Shadows czy El Dorado, ale minusów jest więcej. Źle się słucha tych utworów i nawet zaraz po premierze już to dostrzegałem.

Awatar użytkownika
Dzosef
-#lord of the flies
-#lord of the flies

Postautor: Dzosef » pn gru 25, 2017 8:12 pm

Tobie to się w ogóle nie podoba nic nagrane po 1990 pewnie, bo wszystko juz bylo, wszystko to samo i hurr durr kiedys to byly czasy dzisiaj to nie ma czasow kwiiiiiiiiiiiiik
2008 Warszawa
2011 Warszawa
2014 Poznań
2016 Oslo, Dessel (Graspop), Herning, Wrocław, Wacken
2017: Glasgow, Aberdeen, Liverpool, Birmingham
2018: Tallin, Helsinki x2, Firenze, Dessel (Graspop), Lizbona

UptheIronsWro
-#the trooper
-#the trooper

Postautor: UptheIronsWro » pn gru 25, 2017 8:17 pm

Przeciwnie, bardzo wysoko cenię Brave New World w całości, tytułowy utwór z Dance of Death uważam za wybitny, podobnie Sign of the Cross z X Factor. Dance of Death i X Factor uważam za naprawdę dobre płyty. Trzy ostatnie solowe albumy Dickinsona to świetny heavy-metal. Właśnie boli mnie, że ostatnio Ironom z takim trudem przychodzi nagrywanie dobrych kompozycji. Realizowanych jest dużo słabych pomysłów, dużo utworów jest nagranych na odpierz się, a te które są nawet dobre mogłyby być duże lepsze gdyby je dopracować. Metoda nagrywania "na setkę" jest sprzeczna z muzyką tego zespołu. Siłą Iron Maiden było zawsze to, że produkcje studyjne były dopracowane w najmniejszych szczegółach. Może z wyjątkiem debiutu. Zwłaszcza, że zespół ma teraz ambicje nagrywać długie utwory o progresywnej strukturze.

Awatar użytkownika
wojteq
-#moonchild
-#moonchild

Postautor: wojteq » pt sty 05, 2018 11:26 pm

Uważam, że chyba jeszcze za wcześnie na takie wybory, ale TBoS leży mi bardziej ze względu na lepszy wokal Bruce'a. Moim zdaniem słychać na tej płycie, że daje z siebie 200% możliwości. No i brzmienie wg. mnie ciut lepsze, choć to, jak wspomniałem, bardzo relatywna sprawa i za 2-3 lata mogę myśleć już inaczej.
After the daylight
The night of pain.
That is not dead,
Which can rise again.

05/07/2008 London @ Twickenham Rugby Stadium, UK
07/08/2008 Warszawa @ Stadion Gwardii, POL !!!
03/06/2011 Berlin @ O2 World, GER
10/06/2011 Warszawa @ Bemowo, POL !!!
18/06/2013 Berlin @ O2 World, GER
04/07/2013 Gdańsk @ Ergo Arena, POL !!!
24/06/2014 Poznań @ Inea Stadion, POL !!!
31/05/2016 Berlin @ Waldbuhne, GER
03/07/2016 Wrocław @ Stadion Wrocław, POL !!!

CoB: 26/04/2011 Warszawa @ Stodoła, POL
Judas Priest: 28/06/2011 Praga @ O2, CZ
Sabaton: 18/05/2013 Szczecin @ DK Słowianin, POL
Saxon: 12/08/2011 Dolina Charlotty, POL
AC/DC: 25/06/2015 Berlin @ Olympiastadion, GER

Awatar użytkownika
erosinho
-#long distance runner
-#long distance runner

Postautor: erosinho » czw sty 11, 2018 10:06 am

Wady Book of Souls to w największym skrócie : plagiatowanie samego siebie, sztuczne wydłużania utworów o niepotrzebne elementy i słabe solówki gitarowe . Plusem jest brak takiej słabizny jak Out of the Shadows czy El Dorado, ale minusów jest więcej. Źle się słucha tych utworów i nawet zaraz po premierze już to dostrzegałem.
Chyba pierwszy raz się z Tobą zgodzę. No prawie, bo zgadzam się z pierwszym zdaniem :D co do brak słabizn - takie Speed Of Light jest mniej więcej tak samo słabe jak El Dorado czy dajmy na to Coming Home. Generalnie BoS to dobra płyta, jednak ilość autoplagiatów jest porażająca, a takie The Red And The Black mnie osobiście nuży po 5-6 minutach, a trwa 13...

Wróć do „Ankiety”