Najlepszy album po Reunion

Zbiór ankiet i Waszych opinii dotyczących Iron Maiden i ich dokonań nagraniowych,koncertowych itd...

Moderator: Administracja i Moderacja SanktuariuM

Najlepszy album po Reunion to...

Brave New World
44
55%
Dance of Death
6
8%
A Matter of Life and Death
9
11%
The Final Frontier
2
3%
The Book of Souls
19
24%

Liczba głosów: 80

pz
-#lord of the flies
-#lord of the flies

Re: Najlepszy album po Reunion

Postautor: pz » pn cze 04, 2018 10:00 am

Mój problem z AMOLAD jest taki, że niewiele mi pozostaje w pamięci po przesłuchaniu. "Przepływa" przeze mnie. Ale regularnie daję mu szansę, może jeszcze się zmieni.

Moja obecna kolejność
1.Brave New World (dla mnie top-3 Maidenów)
...
2.Book of Souls (chociaż coraz bardziej mnie nuży)
3.Dance of Death (najbardziej nierówny album Maidenów, genialne DoD obok najsłabszego pierwszego numeru)
4.Final Frontier
5.AMLOAD

Ogólnie pozycje 3-5 (a może i 2-5) to dla mnie obecnie najsłabsze albumy.
Najbliższe plany:
2018:
12: Helloween (Hamburg)

Awatar użytkownika
pucha
-#the trooper
-#the trooper

Postautor: pucha » czw sie 09, 2018 9:46 am

Ja generalnie jestem wielkim fanem całego okresu po reunion i uwielbiam praktycznie każdą z tych płyt. Najsłabiej "Dance of Death" bo jest tam jednak kilka dość przeciętnych numerów, resztę ubóstwiam.

Awatar użytkownika
Kayn
-#invader
-#invader

Postautor: Kayn » pn lis 19, 2018 1:54 pm

1. Brave New World
2. The Final Frontier
3. The Book of Souls
4. A Matter Of Life And Death
5. Dance of Death

Zmieniłbym ten swój ranking. Nie sądziłem, że tak będzie, ale przewartościowały się moje sądy odnośnie nowych albumów IM. Teraz i myślę, że conajmniej do premiery nowego dałbym następującą kolejność:

1. AMLOAD (tak! 8) ) - jak pisałem ostatni ranking to zaczynał się u mnie proces zrozumienia tej płyty i zaczęła awansować. To naprawdę świetny materiał, ale powinien być słuchany (i grany) w całości. Tu po prostu wszystkie utwory są na swoim miejscu przez co z jednej strony wydaje się, że 'przelatuje przez odtwarzacz' / 'jadą na jedno kopyto' itp., ale tak naprawdę to po prostu zbiór równie mocnych utworów. Nic się nie wyróżnia za mocno bo wszystko jest równie porządnie napisane. Najlepiej mi się tego słucha, najrzadziej mnie nudzi.

2. TFF
3. BNV - chyba już po prostu magia powrotu Bronka i RiR się ulatnia...
4. TBOS - te same zarzuty co ostatnio. Bardzo dobry, ale nie równy. Powywalać niektóre utwory (np. Speed of Light) / fragmenty i mamy arcydzieło (toutes proportions gardées :wink: )
5. DoD - to samo co z TBOS tylko x10. Kilka perełek i średniaki.

Tak swoją drogą to z nowego materiału zrobiło się już tyle wspaniałych kawałków, że mogliby spokojnie grać dwie trasy 'best of' - jedną z kawałkami z lat 1980-1998 i drugą 2000-2015 i biorąc pod uwagę, że na pierwszej pewnie byłby tylko RTTH, Trooper itp. to wolałbym iść na drugą :)
| 04/07/2013 - Gdańsk / Sopot | 24/06/2014 - Poznań |

EXFAN
-#prowler
-#prowler

Postautor: EXFAN » wt lis 20, 2018 9:33 pm

Odnośnie głośnego reunion po 1999 miałem spore oczekiwania. Należałem do ludzi, których "BNW" bardzo rozczarował. Spodziewałem się nowocześniejszej muzyki, innego brzmienia a tu... taka powtórka z rozrywki, beznadziejne brzmienie jak w kartonowym pudełku. Ostatnim wartościowym albumem IM był dla mnie "Powerslave", choć już wówczas można było odnieść wrażenie, iż zaczyna brakować zespołowi pomysłów na samych siebie. Wracając do tematu, "BNW" to taka wycieczka w przeszłość, udana, choć bardziej sentymentalna niż przekonująca na 100%. O sprawie z "Nomad" nawet nie chce mi się pisać - kompromitacja. O pozostałych albumach z szacunku do forumowiczów - nie wypowiem się, żenada.

Awatar użytkownika
MaidenFan
-#moonchild
-#moonchild

Postautor: MaidenFan » wt lis 20, 2018 10:16 pm

Dlaczego masz się nie wypowiadać? Wątpię, żeby Twoje zdanie kogoś tu uraziło. Nie lubisz - nie słuchaj, ale od tego jest forum, żeby wyrażać swoje zdanie.
Każdy ma tu chyba świadomość, że ostatnie albumy mają tragiczne brzmienie, co nie zmienia faktu, że jest na nich sporo genialnych kompozycji:
Ghost of the Navigator, If Eternity Should Fail, Dance of Death, Paschendale, Reincarnation of Benjamin Breeg, FTGGOG, The Legacy, Starblind czy nawet przereklamowane już Blood Brothers.
Mają siłę, to grają. Gdyby nie wydawali płyt to fani na pewno by się tego domagali.

Cold
-#prisoner
-#prisoner

Postautor: Cold » śr lis 21, 2018 12:06 am

Kolega EXFAN zatrzymał się na "Powerslave"? Później spodziewał się nowocześniejszej muzyki? A co Maideni mieli grać? Thrash? A może death tak popularny pod koniec lat 90. A może grunge, britpop czy tzw. nową rockową rewolucję z przełomu tysiącleci? Nie bardzo rozumiem... No, ale ja należę do tych, co AMOLAD mają na podium (tuż za SSOASS i POM), a BNW i TBOS uważają za albumy co najmniej dobre.

Awatar użytkownika
Forbidden
-#prodigal son
-#prodigal son

Postautor: Forbidden » śr lis 21, 2018 12:35 pm

1. Brave New World - cóż, na wysoką ocenę tej płyty w dużej mierze wpłynęła "magia" reunion"
2.The Book of Souls - gdyby album skrócić (nawet nie poprzez wywalenie wypełniaczy, tylko obcięcie długości niektórych kawałków), mógłby zagrozić BNW, a tak jest momentami nudny
3. Dance of Death - genialne "Paschendale", najlepszy utwór IM po reunion, większość pozostałych utworów mocno średnia/słaba)
4. A Matter Of Life And Death - początek "piejących" wokaliz Bruce'a zabijających tę płytę, ale parę fajnych kompozycji
.
.
.
.
.
.
The Final Frontier - tego albumu mogłoby jak dla mnie nie być, serio. Zdecydowanie najgorsza płyta IM z miałkimi, okropnie rozwleczonymi kawałkami, słabym wokalem (nawet nie "jak na możliwości Dickinsona" - słabym ogólnie) i brakiem jakiegokolwiek "pazura"

Awatar użytkownika
erosinho
-#long distance runner
-#long distance runner

Postautor: erosinho » czw lis 22, 2018 8:32 am

Kolega EXFAN zatrzymał się na "Powerslave"? Później spodziewał się nowocześniejszej muzyki? A co Maideni mieli grać? Thrash? A może death tak popularny pod koniec lat 90. A może grunge, britpop czy tzw. nową rockową rewolucję z przełomu tysiącleci? Nie bardzo rozumiem... No, ale ja należę do tych, co AMOLAD mają na podium (tuż za SSOASS i POM), a BNW i TBOS uważają za albumy co najmniej dobre.
Myślę, że nie zrozumiałeś co kolega Exfan miał na myśli odnośnie BNW. Nie chodziło mu zapewne (tak myślę) o to, że nagle Maideni mieli zacząć grać trash czy techno hip-hop, ale aby bardziej odświeżyli swoją muzykę i unowocześnili brzmienie. Coś jak np. swojego czasu Judasi - unowocześnili brzmienie zostając wiernymi swojemu stylowi.
Z resztą w tej kwestii z Exfanem się zgadzam - też miałem podobne odczucia po premierze BNW, byłem tą płytą rozczarowany, spodziewałem się czegoś znacznie więcej. Na marginesie uważam BNW za jedną z bardziej przereklamowanych płyt Maiden, a może nawet za najbardziej przereklamowaną. Typowy przeciętniak który dorobił się miana przełomowej płyty ze względu na fakt Reunion, a nie zawartości muzycznej.

Awatar użytkownika
Michał
-#moonchild
-#moonchild

Postautor: Michał » czw lis 22, 2018 3:40 pm

1. BNW
2. DOD
3. AMOLAD
4. TFF
5. TBOS

przy czym wszystkie bardzo lubie
Maiden England Tour
2013: Gdańsk
2014: Poznań
The Book Of Souls World Tour
2016: Kowno, Wrocław
Legacy of the Beast World Tour
2018: Praga, Kraków, Kraków

Awatar użytkownika
remi
-#moonchild
-#moonchild

Postautor: remi » pn gru 03, 2018 8:52 pm

1. BNW (mój ulubiony LP Maiden; jedyny po PoM, który uważam, że nie ma słabego momentu).

2. AMOLAD

3. TBoS

4. DoD

5. TFF (pomysły super, ale troszkę niekonsekwencji w realizacji tych pomysłów, słaba produkcja).
In 2018/19: The Legacy Scream for me... Tallinn, Kraków, Kraków, London, London, Brooklyn !!!

"...To teach God's word by his own example
That we must love all things that God made."

Wróć do „Ankiety”