Iron Maiden(z Di Anno )vs Iron Maiden (z Blaze)

Zbiór ankiet i Waszych opinii dotyczących Iron Maiden i ich dokonań nagraniowych,koncertowych itd...

Moderator: Administracja i Moderacja SanktuariuM

Lepsze są

Płyty z lat 1980-1981
66
43%
Płyty z lat 1995-1998
45
30%
Po równo
41
27%

Liczba głosów: 152

PanPrezes
-#moonchild
-#moonchild

Re: Iron Maiden(z Di Anno )vs Iron Maiden (z Blaze)

Postautor: PanPrezes » śr cze 29, 2011 4:43 pm

Oczywiste, że lepsze są dwie pierwsze płyty, nie ma wielkiego sensu ich porównywać z czasami Bayleya bo to jednak trochę inna liga.

Awatar użytkownika
mad
-#long distance runner
-#long distance runner

Postautor: mad » sob sty 24, 2015 1:05 pm

Uwielbiam TXF, ale ogólnie jednak wybieram Maiden z Dianno.

Nomad.1985
-#the trooper
-#the trooper

Postautor: Nomad.1985 » wt lip 12, 2016 6:30 pm

Szczerze mówiąc to coraz mniej lubię Di Anno i Blaze'a. Płyty z nimi uwielbiam, ale już ich głosy tak sobie. Poza tym jako ludzie jakoś mi nie pasują. Wydaje mi się, że jak na tak wielki zespół to są zbyt małe postacie w historii muzyki. Mieli raczej szczęście, że mogli być częścią tej wielkiej historii. Czasami żałowałem, że w Iron Maiden nie śpiewał jeszcze czwarty wokalista, choć na jednej płycie. Taki bardziej w stylistyce hard-rockowej, coś jak Tony Martin np.

Awatar użytkownika
Schizoid
-#lord of the flies
-#lord of the flies

Postautor: Schizoid » wt lip 12, 2016 7:53 pm

Zdecydowanie Blaze.

Awatar użytkownika
hipcio_stg
-#moonchild
-#moonchild

Postautor: hipcio_stg » wt lip 12, 2016 8:53 pm

Zdecydowanie Paul! Strange world mam zawsze w głowie. Ten numer pożera mnie w całości. Reszta równie dobra. Wokalu Blaze`a nie lubię. Ma dziwną manierę i ona mi przeszkadza.

Awatar użytkownika
Dejavu
-#nomad
-#nomad

Postautor: Dejavu » wt lip 12, 2016 9:28 pm

Zdecydowanie Iron Maiden z Blazem. Głównie ze względów kompozycyjnych, ale wokalnie też wolę Bayleya.

Nomad.1985
-#the trooper
-#the trooper

Postautor: Nomad.1985 » śr lip 13, 2016 7:15 am

Jestem bardzo ciekaw, na ile te utwory z X Factor i Virtual XI gdzie Blaze jest podpisany jako współkompozytor to jego zasługa. W większości z tych utworów jest także podpisany Janick i Steve . Jakoś nie sądze, że Blaze miał tam dużo do powiedzenia. Pewnie to kwestia kilku melodii. On chyba w tym zespole od początku był "na chwilę" . Nic by się nie stało gdyby jego udział ograniczyłby się do płyty X Factor. Na Virtual XI już jego głos pasuje jedynie do ballady Como Estais Amigos. Płyty z Blazem to ostatnie gdzie Steve komponował bardzo dużo utworów, warto na to zwrócić uwagę. Od Brave New World jest autorem tylko jednego utworu na każdej płycie.

Awatar użytkownika
Schizoid
-#lord of the flies
-#lord of the flies

Postautor: Schizoid » śr lip 13, 2016 10:05 am

Nie wiem, jak rozumieć, kto komponował utwór. Jeżeli takie Empire Of The Clouds jest w całości Dickinsona, to oprócz napisania tekstu i ułożenia linii wokalnych powinien też rozpisać partie basu i perkusji. Wątpię, by tak się stało, ale w magiczny sposób cały utwór jest jego.
Tak samo myślę, że większość tych utworów Harrisa w rzeczywistości jest sprawką kilku osób, tylko Steve na wstępie wyjaśnił muzykom, na jakich warunkach odbywa się praca i jak to ma wyglądać. Trudno więc oszacować, w ilu tak naprawdę utworach na tych płytach palce maczał Bayley.

Awatar użytkownika
Dejavu
-#nomad
-#nomad

Postautor: Dejavu » śr lip 13, 2016 8:23 pm

Jestem bardzo ciekaw, na ile te utwory z X Factor i Virtual XI gdzie Blaze jest podpisany jako współkompozytor to jego zasługa. W większości z tych utworów jest także podpisany Janick i Steve . Jakoś nie sądze, że Blaze miał tam dużo do powiedzenia. Pewnie to kwestia kilku melodii. On chyba w tym zespole od początku był "na chwilę" . Nic by się nie stało gdyby jego udział ograniczyłby się do płyty X Factor. Na Virtual XI już jego głos pasuje jedynie do ballady Como Estais Amigos. Płyty z Blazem to ostatnie gdzie Steve komponował bardzo dużo utworów, warto na to zwrócić uwagę. Od Brave New World jest autorem tylko jednego utworu na każdej płycie.
Zgadza się, ale miałem na myśli nie tyle wkład w kompozycje który włożyli panowie Blaze i Di Anno, tylko że ogólnie rzecz biorąc wolę kompozycje z czasów kiedy to Blaze był wokalistą, bez względu na to, jaki miał wkład w pisanie utworów.
Nie wiem, jak rozumieć, kto komponował utwór. Jeżeli takie Empire Of The Clouds jest w całości Dickinsona, to oprócz napisania tekstu i ułożenia linii wokalnych powinien też rozpisać partie basu i perkusji. Wątpię, by tak się stało, ale w magiczny sposób cały utwór jest jego.
Tak samo myślę, że większość tych utworów Harrisa w rzeczywistości jest sprawką kilku osób, tylko Steve na wstępie wyjaśnił muzykom, na jakich warunkach odbywa się praca i jak to ma wyglądać. Trudno więc oszacować, w ilu tak naprawdę utworach na tych płytach palce maczał Bayley.
Sądzę, że tu bardziej chodzi o koncepcję do której pozostali muzycy się dostosowują, np. w przypadku Empire pewnie grali to co sugerował Bruce itd. Gdyby tak dokładnie do tego podchodzić to praktycznie nie byłoby utworów z jakimś jednym czy dwoma wyłonionymi autorami, tylko cały zespół, bo przecież Nicko gra na perkusji, Janick, Dave i Adrian grają solówki itd.
Dlatego uważam, że chodzi o koncepcję (w odniesieniu do wszystkich instrumentów) a nie szczegółowo o to, że autor utworu musi być pomysłodawcą każdego dźwięku który się w nim pojawił.

Awatar użytkownika
sekcjazwlok
-#lord of the flies
-#lord of the flies

Postautor: sekcjazwlok » czw lip 14, 2016 12:13 pm

Też tak myślę. Autor sprzedaje zarys kawałka reszcie i wspólnie szukają tego co dany muzyk miał na myśli. Na pewno nie jest tak że taki Bruce zasiada za zestawem Nicko i mu pokazuje jak ma zagrać takiego Empire :D

Natomiast wracając do tematu to uważam że jest to niezwykle ciężki wybór. Szanuje obydwu gości , nagrali po dwa świetne albumy. Di`Anno stworzył podwaliny które Blaze początkowo zburzył. Factor i V11 to są płyty które albo się kocha albo nienawidzi i ja jestem w tej pierwszej grupie. I chyba za to że tak długo musiałem się przekonywać do płyt z BB i po takim czasie doceniłem ich zawartość , stawiam na Iron Maiden z Blaze.
There are time when I feel I'm afraid for the world, there are times I'm ashamed of us all. When you're floating on all the emotion you feel and reflecting the good and the bad.

Nomad.1985
-#the trooper
-#the trooper

Postautor: Nomad.1985 » czw lip 14, 2016 4:29 pm

Szanuje obydwu gości , nagrali po dwa świetne albumy..
Jeśli chodzi o mnie to jakoś niespecjalnie. Uwielbiam Iron Maiden i teoretycznie powinienem uwielbiać wszystkich wokalistów śpiewających na płytach, a w tym przypadku tak nie jest. Di Anno i Blaze to raczej osoby mające ogromne szczęście, że przewinęli się przez tak legendarny zespół jak Iron Maiden. Jako muzycy, twórcy i postacie nie mają startu do każdego muzyka Iron Maiden obecnego składu czy Clive'a. Blaze co prawda miał kilka niezłych płyt solowych, ale ile osób by chodziło na jego koncerty gdyby nie to, że był wokalistą Iron Maiden? Di Anno to już zupełne odcinanie kuponów. Szczerze to nie mam za co specjalnie ich szanować. Dużo bardziej szanuję np. Martina Bircha, który miał ogromny wpływ w latach '80 na kształt muzyki Iron Maiden i zbyt mało się o nim mówi.

Awatar użytkownika
Schizoid
-#lord of the flies
-#lord of the flies

Postautor: Schizoid » czw lip 14, 2016 5:31 pm

Ja bym chodził. Znam też całkiem sporo osób, które by chodziło. A gdyby jego płyty były bardziej znane, chodziłoby na nie jeszcze więcej osób.

Nomad.1985
-#the trooper
-#the trooper

Postautor: Nomad.1985 » czw lip 14, 2016 5:35 pm

Pytanie czy gdyby nie przyszedł do Iron Maiden to miałby w ogóle jakieś solowe płyty?

Awatar użytkownika
Sardi
-#ancient mariner
-#ancient mariner

Postautor: Sardi » czw lip 14, 2016 5:45 pm

Nikt tego nie wie, za to powszechnie wiadomo, że nagrał naprawdę znakomite płyty, chociażby Silicon Messiah, które wg mnie jest lepsze od wszystkiego co Iron Maiden nagrało od 1988 roku.

Nomad.1985
-#the trooper
-#the trooper

Postautor: Nomad.1985 » czw lip 14, 2016 5:49 pm

Nikt tego nie wie, za to powszechnie wiadomo, że nagrał naprawdę znakomite płyty, chociażby Silicon Messiah, które wg mnie jest lepsze od wszystkiego co Iron Maiden nagrało od 1988 roku.
Przesada i to ogromna, no ale to Twoje zdanie. SIlicon Messiah I Tenth Dimension to istotnie dobre płyty, podobnie jak np. Man Who Would Be a King, szkoda tylko, że tych muzyków z którymi Blaze nagrywał te albumy już dawno w jego składzie nie ma. Blaze zmienia muzyków jak rękawiczki i tego za bardzo nie rozumiem.
Ostatnio zmieniony czw lip 14, 2016 5:51 pm przez Nomad.1985, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Sardi
-#ancient mariner
-#ancient mariner

Postautor: Sardi » czw lip 14, 2016 5:50 pm

A Di'Anno tak nie robi?

Nomad.1985
-#the trooper
-#the trooper

Postautor: Nomad.1985 » czw lip 14, 2016 5:55 pm

Dlatego napisałem, że to raczej goście, którzy do końca życia powinni dziękować za dzień akcesu do Iron Maiden. W Black Sabbath przykładowo każdy wokalista był indywidualnością i postacią. W Iron Maiden nie. Gdyby tak było 95% fanów nie uważałoby Dickinsona za zdecydowanie najlepszego. W Black Sabbath głosy są podzielone. Jedni najlepiej lubią Ozzego, inni Dio, a są też i tacy, którzy najlepiej lubią Born Again z Gillanem czy melodyjne płyty z Martinem. W Iron Maiden nawet jeśli ktoś najlepiej lubi albumy z Di Anno czy X Factor, to chyba nie powie, że Di Anno i Blaze to największe osobistości Iron Maiden. Dla mnie zdecydowanie najmniejsze. Szkoda, bo chciałoby się by poza Dickinsonem w Iron Maiden śpiewał jakiś inny, legendarny wokalista, którego koncert byłby wielkim wydarzeniem.

Awatar użytkownika
Sardi
-#ancient mariner
-#ancient mariner

Postautor: Sardi » czw lip 14, 2016 6:24 pm

No, ale popatrz, pokaż mi wykonawcę solowego, który nie wymienia/wymieniał co jakiś czas muzyków w składzie.

Nawet Dio, które niby było zespołem pod koniec działalności poza panem liderem nie miało nikogo z Holy Diver w składzie, ba, było po naprawdę wielu roszadach w składzie.

Nomad.1985
-#the trooper
-#the trooper

Postautor: Nomad.1985 » czw lip 14, 2016 6:28 pm

Już bez przesady, nie porównujmy jednego z największych wokalistów i osobistości heavy-metalu z Bayleyem.

Podstawowa różnica jest taka, że Dio gdy tworzył swój solowy zespół był wielką legendą, głosem na takich płytach jak Rising czy Heaven and Hell. Każdy muzyk, który się u niego przewinął w składzie stawał się w świecie heavy-metalu znany.

Awatar użytkownika
Schizoid
-#lord of the flies
-#lord of the flies

Postautor: Schizoid » czw lip 14, 2016 6:31 pm

Logika właśnie zdycha w okrutnym cierpieniu.

Wróć do „Ankiety”