Adrian smith vs. Dave Murray

Zbiór ankiet i Waszych opinii dotyczących Iron Maiden i ich dokonań nagraniowych,koncertowych itd...

Moderator: Administracja i Moderacja SanktuariuM

Adrian czy Dave

Adrian
42
47%
Dave
47
53%

Liczba głosów: 89

Awatar użytkownika
MrCrowley
-#the trooper
-#the trooper

Re: Adrian smith vs. Dave Murray

Postautor: MrCrowley » wt gru 28, 2010 11:45 am

Moim zdaniem np. FOTD albo Virus można postawić w szeregu obok dzieł, które powstawały za Adriana. Nie mówię, że Adrian jest zły, tylko że Janick zapełnił w całości lukę jaką tamten zostawił. Wiadomo, każdy ma swoje zdanie. Lubię sobie podyskutować, także będę ciągnął dalej: powyższe piosenki oraz całe stado innych są kompletne, nie brakuje w nich niczego. Jakoś nie dostrzegam braku kogoś tak łatwo zauważalnej osoby jak Adrian Smith. Chodzi tu o jego styl gry, który do tych piosenek nie dość że by nie pasował, to w dodatku trzymają one poziom taki, jaki trzymały utwory zagrane z Adrianem. Wskaż mi konkretnie: w którym miejscu jest niedociągnięcie, które Adrian by nadrobił?
Obrazek
Obrazek

PanPrezes
-#moonchild
-#moonchild

Postautor: PanPrezes » wt gru 28, 2010 12:14 pm

Nie chodzi o jakieś konkretne niedociągnięcia, jest kilka utworów z tamtego okresu, które są naprawdę perfekcyjne, ale brakuje właśnie jego stylu gry, który jest jednym z najważniejszych filarów zespołu i częścią jego tożsamości.
To nie przypadkiem Ironi zaczęli brzmieć jak Ironi już na Killersach - właśnie tam ukształtowali swój niepowtarzalny styl, któremu są wierni do dzisiaj i który zawdzięczają w wielkim stopniu grze Adriana...

Iron Maiden bez niego to po prostu trochę inny, choć wcale nie słaby zespół...

Awatar użytkownika
MrCrowley
-#the trooper
-#the trooper

Postautor: MrCrowley » wt gru 28, 2010 1:19 pm

Mam inne zdanie, ale dam sobie spokój, bo oboje dobrze wiemy że nikt nikomu nie udowodni że nie ma racji, bo poniekąd każdy z nas ją ma ;]
Obrazek
Obrazek

PanPrezes
-#moonchild
-#moonchild

Postautor: PanPrezes » wt gru 28, 2010 1:22 pm

Dokładnie, tylko chyba z trochę innej strony na to wszystko patrzymy ;-)

Awatar użytkownika
IronCezarek
-#clairvoyant
-#clairvoyant

Postautor: IronCezarek » wt gru 28, 2010 11:00 pm

No to ładna się dyskusja zrobiła ;P
Obrazek

Awatar użytkownika
MrCrowley
-#the trooper
-#the trooper

Postautor: MrCrowley » śr gru 29, 2010 10:14 am

Ja bardzo lubię sobie porozmawiać z kimś, w miarę kulturalnie. Swoją drogą nie zauważyliśmy, że ankieta dotyczy Adriana i Dave'a a nie Janicka i Adriana :P
PS: Solówka z Wasting Love Janicka przebija wszystkie solówki Metallica jakie znam. Co prawda nie znam ich aż tak wiele, no ale solo jest cudowne.
Obrazek
Obrazek

PanPrezes
-#moonchild
-#moonchild

Postautor: PanPrezes » śr gru 29, 2010 1:09 pm

Jan mógłby się spokojnie w ankiecie pojawić, bo faktycznie jakoś drastycznie nie odstaje od tych starych majstrów ;-)
PS: Solówka z Wasting Love Janicka przebija wszystkie solówki Metallica jakie znam. Co prawda nie znam ich aż tak wiele, no ale solo jest cudowne.
Tu jest właśnie najlepiej widoczna różnica między graniem prawdziwego rocka, a gitarowym onanizmem - pan Hammet jest absolwentem prestiżowej szkoły muzycznej, w swoich solówkach używa najwymyślniejszych skal i technik, a w efekcie końcowym i tak są dużo bardziej chaotyczne i mniej efektowne niż zwykła pentatonika w rękach takiego zwykłego grajka jak Janik ;-)

PS: Żebym nie wyszło, że nie lubię Mety - mają masę świetnych kawałków, a niektóre solówki Kirka są na bardzo wysokim poziomie...

Awatar użytkownika
MrCrowley
-#the trooper
-#the trooper

Postautor: MrCrowley » śr gru 29, 2010 2:43 pm

A cholera wie jak Janick nabierał wykształcenia muzycznego. Ale ładnie to ująłeś :)
Osobiście w solówkach zawsze coś zmieniam i wszystkich znajomych gitarzystów o to samo zawsze proszę, bo wtedy człowiek wyraża emocje. Jak człowiek do nich podchodzi technicznie to jakby podchodził z obowiązku. Dobra, osobiście kończę ten spam. Pozdrawiam Pana Prezesa :P :mryellow:
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Kai.
-#the trooper
-#the trooper

Postautor: Kai. » ndz sty 16, 2011 9:10 pm

Za to go szanuję. W ogóle w te teksty, że brak Adriana jest odczuwany na każdej płycie gdzie go nie ma nie wierzę
Jest odczuwalny i to jak cholera. To właśnie Adrian miał olbrzymi wpływ na brzmienie zespołu w latach osiemdziesiątych, a jego styl jest przecież totalnym przeciwieństwem dzikich szarż Jana. Taka zmiana musiała się odbić na stylu zespołu i się odbiła - płyty z lat dziewięćdziesiątych choć są dobre, a nawet bardzo dobre, to wyraźnie na nich czegoś brakuje, tego boskiego dotknięcia.
Dobrze godo.
You can't kill the metal,
The metal will live on.

Iron Maiden is my religion!

Awatar użytkownika
IronCezarek
-#clairvoyant
-#clairvoyant

Postautor: IronCezarek » ndz sty 16, 2011 9:12 pm

Za to go szanuję. W ogóle w te teksty, że brak Adriana jest odczuwany na każdej płycie gdzie go nie ma nie wierzę
Jest odczuwalny i to jak cholera. To właśnie Adrian miał olbrzymi wpływ na brzmienie zespołu w latach osiemdziesiątych, a jego styl jest przecież totalnym przeciwieństwem dzikich szarż Jana. Taka zmiana musiała się odbić na stylu zespołu i się odbiła - płyty z lat dziewięćdziesiątych choć są dobre, a nawet bardzo dobre, to wyraźnie na nich czegoś brakuje, tego boskiego dotknięcia.
Dobrze godo.
Obrazek

Awatar użytkownika
MetallicaTruFan^^
-#long distance runner
-#long distance runner

Postautor: MetallicaTruFan^^ » ndz sty 16, 2011 10:37 pm

Super, umiesz cytować...

Hm... Ja wiem. Według mnie Janick zawsze będzie szaleńcem. Ale moim ulubionym szaleńcem. Na No Prayer... jego sola były takie wariackie, że nawet jak się mylił na koncertach to nie można było tego wychwycić. Na Fear niektóre były już bardziej przemyślane (Wasting Love, Be Quick or be Dead), ale szaleństwa tez sporo było. Dobrze, że na The X Factor miał dobrze przemyślaną grę, bo jak by grał tak jak w 1990, to ta płyta byłaby najgorszą IM. Lubie wszystkich gitarzystów, chyba najbardziej Dave, ale nie ma co ich do siebie porównywać, bo każdy gra inaczej ;)
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
ttomasz
-#assassin
-#assassin

Postautor: ttomasz » pn sty 17, 2011 10:50 am

Hm... Ja wiem. Według mnie Janick zawsze będzie szaleńcem. Ale moim ulubionym szaleńcem.
Dokładnie :twisted:
We get so close near enough to fight
When Ottoman gets me in his sights
I'm king Sobieski, I will bring them doom
Christian Europe will be free soon!

Awatar użytkownika
Emilio
-#lord of the flies
-#lord of the flies

Postautor: Emilio » czw lut 10, 2011 2:28 pm

Dave jest nominowany w plebiscycie na najlepszego wioślarza wg TotalGuitar: Można głosować.

http://www.musicradar.com/totalguitar/v ... ver-368970
"Moje dni upływają pomiędzy logiką, gwizdaniem, chodzeniem na spacery i stanami depresji."

Ludwig Wittgenstein

Awatar użytkownika
Invader
-#Fallen Angel
-#Fallen Angel

Postautor: Invader » czw lut 10, 2011 2:35 pm

John Petrucci.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Pablo1919
-#assassin
-#assassin

Postautor: Pablo1919 » sob lut 12, 2011 7:34 pm

oo w tym głosowaniu John Petrucci prowadzi mając aż 27% głosów, ja zagłosowałem na Glenna Tiptona.
Obrazek

Adrian1000
-#charlotte
-#charlotte

Postautor: Adrian1000 » ndz lip 03, 2011 2:56 am

Oczywiście Dave. Tak jak napisał Demon Dave to autorytet. To dzięki niemu zacząłem grać na gitarze :razz: Inspirujące solówki,
najlepsze legato na świecie. No ciągle jest :mryellow:
Adrian

vaktor
-#invader
-#invader

Postautor: vaktor » śr sie 17, 2011 1:20 pm

Stawiam na Adriana. A propos wy też macie wrażenie że Dave w porównaniu do reszty zespołu jest taki "statyczny"? Chodzi mi oto że Dave przeważnie przy grze stoi w miejscu i tylko gra. W porównaniu do Harrisa, Adriana czy też Janicka Gersa, którzy szaleją na scenie.
Oczywiście to nie zmienia faktu że Dave jest ikoną Maiden i świetnym gitarzystą:)

Awatar użytkownika
xse666
-#charlotte
-#charlotte

Postautor: xse666 » sob kwie 07, 2012 9:29 pm

Remis, ale bardziej stawiam na Dave`a. Jakoś tak bardziej go lubię :lol:

Awatar użytkownika
lysyjack
-#invader
-#invader

Postautor: lysyjack » pt maja 24, 2013 10:50 pm

Remis jak w morde szczelił są tak inni a jednocześnie wsłuchajcie się w stare płyty gdy "rozmawiali " między sobą solówkami -miodzio,zajebisty duet
14.08.1984 Zabrze
24.10.1995 Warszawa
29.05.2005 Chorzów
3.07.2013 Łódź
29.07.2013 Praga
24.06.2014 Poznań

VeeKing
-#
-#

Postautor: VeeKing » pt maja 24, 2013 11:49 pm

Dave! Bo Adrian to sie skupia na tym swoim graniu jakby kupe robił a Dawid sie bawi grając.

Wróć do „Ankiety”