Zespoły których już nie słuchacie (a kiedyś słuchaliście namiętnie)

Dyskusje o innych zespołach i albumach

Moderator: Administracja i Moderacja SanktuariuM

Awatar użytkownika
Pierre Dolinski
-#Rainmaker
-#Rainmaker
Posty: 6524
Rejestracja: czw maja 03, 2012 7:22 pm

Re: Zespoły których już nie słuchacie (a kiedyś słuchaliście namiętnie)

Postautor: Pierre Dolinski » pt lut 03, 2023 2:41 pm

Może przesadziłem, ale mogłoby mi być trudno słuchać ze zrozumieniem jakichś głupkowatych wynurzeń na niskim poziomie, albo jakichś szczególnie chorych z nienawiści popłuczyn pełnych jadu i skupić się na muzyce, choćby nie wiem jak piękną była.
To, że ktoś tam sobie śpiewa o jednorożcach, smokach, diabłach i aniołach, o nienawiści do całego świata i miłości do całego świata pewnie bym przetrawił, ale spodziewam się, że często jest to na poziomie grafomanii.

Zdan
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 9898
Rejestracja: wt sty 29, 2019 12:29 pm

Re: Zespoły których już nie słuchacie (a kiedyś słuchaliście namiętnie)

Postautor: Zdan » pt lut 03, 2023 2:45 pm

Może przesadziłem, ale mogłoby mi być trudno słuchać ze zrozumieniem jakichś głupkowatych wynurzeń na niskim poziomie, albo jakichś szczególnie chorych z nienawiści popłuczyn pełnych jadu i skupić się na muzyce, choćby nie wiem jak piękną była.
To, że ktoś tam sobie śpiewa o jednorożcach, smokach, diabłach i aniołach, o nienawiści do całego świata i miłości do całego świata pewnie bym przetrawił, ale spodziewam się, że często jest to na poziomie grafomanii.
No nie mamy do czynienia tutaj z mistrzowską poetyką ale to też jest do przejścia poza tym niektóre rzeczy są też akceptowalne po prostu. Mnie to nie rusza po prostu bo wiem, że to było częścią metalu praktycznie od jego zarania. Natomiast rozumiem, że ktoś może tego nie przyjmować ale zastanawia mnie czy metal nie bierze pod uwagę tego, że metal - w kontekście muzyki popularnej czy nawet rockowej/alternatywnej - też bywa śmieszny muzycznie ;)

nugz
-#Clansman
-#Clansman
Posty: 4372
Rejestracja: ndz lip 15, 2018 10:08 pm

Re: Zespoły których już nie słuchacie (a kiedyś słuchaliście namiętnie)

Postautor: nugz » pt lut 03, 2023 2:53 pm

Bez wnikania w interpretacje tekstów i co miał na myśli podmiot liryczny, to nadal nie chciałbym nie wiedzieć, o czym nawija vocalista ;)

Zdan
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 9898
Rejestracja: wt sty 29, 2019 12:29 pm

Re: Zespoły których już nie słuchacie (a kiedyś słuchaliście namiętnie)

Postautor: Zdan » pt lut 03, 2023 3:16 pm

Ja z kolei wiem i mnie to często bawi. Weźmy słuchany przez mnie teraz zespół Cage i ich "Planet Crusher". To jest po prostu o Galactusie z komiksów Marvela. Jak dla mnie - idealne do metalu ;)

Awatar użytkownika
Pierre Dolinski
-#Rainmaker
-#Rainmaker
Posty: 6524
Rejestracja: czw maja 03, 2012 7:22 pm

Re: Zespoły których już nie słuchacie (a kiedyś słuchaliście namiętnie)

Postautor: Pierre Dolinski » pt lut 03, 2023 3:51 pm

Jeśli chodzi o warstwę muzyczną, to dużo zespołów, zwłaszcza tych naśladowniczych i mniej zdolnych gra muzę tak kwadratową, że postacie dziecięce na obrazach Makowskiego są szczytem wyrafinowanej finezji. Choćby ten zespół, który grał przed British Lion w Warszawie dzień przed koncertem Maiden w zeszłym roku. Normalnie instrumentalny nikiforyzm. U nas w Polsce niektóre zespoły z osiedlowych domów kultury grają lepszą muzykę.

Zdan
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 9898
Rejestracja: wt sty 29, 2019 12:29 pm

Re: Zespoły których już nie słuchacie (a kiedyś słuchaliście namiętnie)

Postautor: Zdan » pt lut 03, 2023 3:58 pm

Powiem przekornie - odpowiednia kwadratowość w metalu mi też nie przeszkadza. To jest free jazz, to nie jest fusion czy wyższej klasy prog rock ;)

TV WAR
-#Invader
-#Invader
Posty: 171
Rejestracja: pn kwie 01, 2024 10:31 pm

Re: Zespoły których już nie słuchacie (a kiedyś słuchaliście namiętnie)

Postautor: TV WAR » wt kwie 02, 2024 8:31 pm

Nie wiem czy namiętnie, ale wyraźnie mniej niż kiedyś słucham

-Megadeth
-KISS
-Queen
-Slayer
-Yngwie Malmsteen
-Kreator
-Turbo
-Queensryche
-Pink Floyd
-powiedzmy Metallica, choć to by było mocno naciągane, kiedyś mi się zdarzało posłuchać

Czyli duży rozrzut stylistyczny, jakby nie patrzeć. Megadeth najbardziej bo miałem kiedyś mini- fazę na ten zespół, a teraz mi jakoś zbrzydło. Z pewnymi wyjątkami, nie jestem fanem zespołów gdzie jedna osoba odpowiadała za wszystko i robiła co chce.


Wróć do „Zespoły i Albumy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość