Ceti & Grzegorz Kupczyk

Dyskusje o innych zespołach i albumach

Moderator: Administracja i Moderacja SanktuariuM

Awatar użytkownika
krusejder
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 9801
Rejestracja: wt sie 10, 2010 12:46 pm

Re: Ceti & Grzegorz Kupczyk

Postautor: krusejder » wt kwie 16, 2024 12:03 am

Szału nie było w tej "Szansie na sukces". Dla mnie najlepsza była dziewczyna śpiewająca piosenkę Wandy i Bandy HiFi
Krusejder on tour 2024: I: Tierra Santa, Non Iron, Delain, II: Bonnie Tyler, Kazik & ProForma ... III: Helicon IV, Judas Priest, Saxon, Uriah Heep, Piotr Cugowski, U.D.O.

pz
-#The Man Who Would Be Spammer
-#The Man Who Would Be Spammer
Posty: 17060
Rejestracja: śr maja 07, 2014 12:56 am
Skąd: z Sanatorium

Re: Ceti & Grzegorz Kupczyk

Postautor: pz » wt kwie 16, 2024 6:31 am

Kupa znowu lansuje się na utworach Wojtka. ;)

19.04 Myrkur /PO 20.04 Turbo /Damasławek 24.04 G.Hughes /WA
3.05 Hellhaim /WA 8.05 Riot V /WA
10.05 Moriah Woods /WA 11.05 Turbo /Wyrzysk 28.05 Springsteen /Praga
5-8.06 Mystic Festival /GD 13.06 Night Demon, Riot City /WA
13.10 Made in Warsaw /WA 16.10 Apocalyptica /WA 31.10 Soen /KR 1.11 Guano Apes /WA 2.11 Soen /GD

IgorW
-#Moonchild
-#Moonchild
Posty: 1601
Rejestracja: śr sie 25, 2004 12:44 am
Skąd: Breslau

Re: Ceti & Grzegorz Kupczyk

Postautor: IgorW » wt kwie 16, 2024 12:49 pm

Mniemam, że utwory Wojtka nie miałby tej popularności bez głosu i charyzmy Kupy. Więc jest tu 1:1 ;)

pz
-#The Man Who Would Be Spammer
-#The Man Who Would Be Spammer
Posty: 17060
Rejestracja: śr maja 07, 2014 12:56 am
Skąd: z Sanatorium

Re: Ceti & Grzegorz Kupczyk

Postautor: pz » wt kwie 16, 2024 1:11 pm

Nie no, o popularności możemy mówić tylko w przypadku tego jednego utworu :lol: Może jeszcze tzw. "piosenka harcerska autora nieznanego" ma jakąś popularność. Reszta (kawaleria) to co najwyżej wśród metalowej braci.

Ale słabo to wygląda moim zdaniem, najpierw Grzegorz pojechał w trasę "Ceti gra Dorosłe Dzieci" - jeszcze z tą przerobioną grafiką - a teraz siedzi w Szansie na sukces przy okazji numeru tytułowego z tej płyty. Rozumiem, że w obu przypadkach pasuje, bo śpiewał na tej płycie (zwłaszcza w SnS pasuje, bo to w końcu konkurs wokalny), ale jakiś niesmak jest :)

19.04 Myrkur /PO 20.04 Turbo /Damasławek 24.04 G.Hughes /WA
3.05 Hellhaim /WA 8.05 Riot V /WA
10.05 Moriah Woods /WA 11.05 Turbo /Wyrzysk 28.05 Springsteen /Praga
5-8.06 Mystic Festival /GD 13.06 Night Demon, Riot City /WA
13.10 Made in Warsaw /WA 16.10 Apocalyptica /WA 31.10 Soen /KR 1.11 Guano Apes /WA 2.11 Soen /GD

Awatar użytkownika
Schizoid
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 9470
Rejestracja: śr cze 25, 2014 3:01 pm

Re: Ceti & Grzegorz Kupczyk

Postautor: Schizoid » wt kwie 16, 2024 1:35 pm

Ale co by nie mówić Kupa jest aktywny artystycznie, co parę lat coś wydaje. Na pewno nie jest tak, że zupełnie spoczywa na laurach. Z drugiej strony Wojciech jeździ po Polsce grając materiał z płyt, na których śpiewa Kupczyk i co roku gada o nowym krążku Turbo, który jakoś nie wychodzi.
Zupełnie osobnym faktem jest to, że sporo osób do dziś nie uznaje "nowego" wokalisty i Kupa tak czy siak zawsze będzie znany z Turbo, a Turbo siłą rzeczy będzie kojarzone z głosem Kupy.
Lord of infernal, gather my strength
Carry me through the gates

Awatar użytkownika
blackcocker
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 9295
Rejestracja: czw cze 14, 2018 9:04 pm
Skąd: HerbacianePolaBatumi

Re: Ceti & Grzegorz Kupczyk

Postautor: blackcocker » wt kwie 16, 2024 1:37 pm

Obydwaj są siebie warci :D
#blackcocker2023

Najlepszą prozę pisze życie.
Ostatni jest wtedy, kiedy idziesz rzygać.

Awatar użytkownika
gumbyy
ZDRAJCA SANATORIUM
Posty: 11886
Rejestracja: śr cze 01, 2005 1:49 am
Skąd: Wrocław

Re: Ceti & Grzegorz Kupczyk

Postautor: gumbyy » wt kwie 16, 2024 1:47 pm

Ale słabo to wygląda moim zdaniem, najpierw Grzegorz pojechał w trasę "Ceti gra Dorosłe Dzieci" - jeszcze z tą przerobioną grafiką
A reszta CETI ciśnie koncertowo covery Maiden :lol: Każdy orze jak może ;)
www.MetalSide.pl

Awatar użytkownika
krusejder
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 9801
Rejestracja: wt sie 10, 2010 12:46 pm

Re: Ceti & Grzegorz Kupczyk

Postautor: krusejder » wt kwie 16, 2024 5:22 pm


Zupełnie osobnym faktem jest to, że sporo osób do dziś nie uznaje "nowego" wokalisty
Z osób faktycznie aktywnych koncertowo, a nie pikników czy pierdzieli mających co najwyżej 20 CD w domu, to znam DWIE takie osoby.
Krusejder on tour 2024: I: Tierra Santa, Non Iron, Delain, II: Bonnie Tyler, Kazik & ProForma ... III: Helicon IV, Judas Priest, Saxon, Uriah Heep, Piotr Cugowski, U.D.O.

pz
-#The Man Who Would Be Spammer
-#The Man Who Would Be Spammer
Posty: 17060
Rejestracja: śr maja 07, 2014 12:56 am
Skąd: z Sanatorium

Re: Ceti & Grzegorz Kupczyk

Postautor: pz » wt kwie 16, 2024 6:30 pm

Wiadomo, że kawał historii Grzegorza to Turbo i mimo, że z CETI nagrał sporo solidnego materiału, to ma pełne prawo wracać do tych starszych rzeczy. Byłem na koncercie CETI tylko kilka razy, zawsze leciało coś z repertuaru Turbo (DD lub Kawaleria) i zawsze miało najbardziej gorące przyjęcie publiczności. Widziałem też dwa razy jak na koncercie Turbo ktoś z publiczności wyrzucał Tomka ze sceny. Raz na nagraniu z Gdańska, raz na żywo w Rawiczu. Za każdym razem Tomek zachował nerwy na wodzy i odpowiedział z klasą. W przypadku Rawicza, zespół organizujący imprezę postanowił dodatkowo wynieść delikwenta z sali :)

To co mi nie pasuje w tym całym turbowym towarzystwie, to brak skupienia się na głównych projektach.

1.O Turbo w sumie napisaliście. Po odejściu Grzegorza i przyjęciu Tomka, nagrali dwie dobre płyty (dla mnie Strażnik to nr 1 w dyskografii, a Żywioł jest pełen potencjalnych koncertowych hitów - tylko trzeba zacząć je grać) i... dupa. Zamiast iść za ciosem, Wojtek nagrał ze dwie płyty do szuflady, a na trasach do porzygu X-lecie czegoś tam. Do tego wszystkie te poboczne projekty, w których się udziela poczynając od swoich (Klenczon, Hendrix, Helium - żeby tu jeszcze coś nowego wydali, a nie rerecord Death End i One Way), a na Orgasmatronie kończąc. Nie miałbym nic przeciwko, gdyby z Turbo nagrywali coś nowego - a tak 11 lat od ostatniej płyty. Masa zmarnowanego czasu Tomka.

2.Z CETI Grzegorz wrócił do śpiewania po polsku i moim zdaniem wyszło mu to na dobre. Dwie ostatnie płyty to całkiem solidne granie i dobrze wypadało na koncertach. Co z tego skoro po ich nagraniu postanowił zagrać trasę na 40-lecie DD (uprzedzając zresztą swoim ogłoszeniem analogiczny krok Turbo). Do tego jakieś solowe występy. Ja odnoszę wrażenie, że zespół nie do końca wie co dalej i tak dochodzimy do kolejnego punktu.

3.Muzycy CETI postanowili pobawić się w coverband Maiden. Kurde spoko, ale to staje się ich główną działalnością. Macierzysta kapela poszła w odstawkę. Od dłuższego czasu coraz więcej muzyków dochodzi do wniosku, że coverband to jedyna słuszna droga. Strasznie mi się to nie podoba.

Ogólnie te wszystkie ruchy są dla mnie jakieś niespójne i sprawiają wrażenie mocno nieprzemyślanych, ale może po prostu nie ogarniam poznańskich biznesplanów ;)

19.04 Myrkur /PO 20.04 Turbo /Damasławek 24.04 G.Hughes /WA
3.05 Hellhaim /WA 8.05 Riot V /WA
10.05 Moriah Woods /WA 11.05 Turbo /Wyrzysk 28.05 Springsteen /Praga
5-8.06 Mystic Festival /GD 13.06 Night Demon, Riot City /WA
13.10 Made in Warsaw /WA 16.10 Apocalyptica /WA 31.10 Soen /KR 1.11 Guano Apes /WA 2.11 Soen /GD

Awatar użytkownika
Schizoid
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 9470
Rejestracja: śr cze 25, 2014 3:01 pm

Re: Ceti & Grzegorz Kupczyk

Postautor: Schizoid » wt kwie 16, 2024 6:39 pm

Polska, panie, Polska ;) Nasza scena muzyczna charakteryzuje się brakiem umiejętności przemyślanego planowania i to widać po różnych zespołach. Co robił Kat po Biało-czarnej? Nic nie robił (a czemu, to już osobna kwestia), tracił czas, a na koniec okazało się, że tego czasu to tak dużo wcale nie było mu dane. TSA? To w ogóle śmiech na sali.

Behemoth, Vader i Mgła wybiły się dlatego, że w przeciwieństwie do powyższych tam za granie wzięli się profesjonaliści. I to niekoniecznie biznesmeni, bo o ile Nergala można tak nazwać, tak Petera czy M. już nie, a po prostu ludzie rozumiejący zasady gry. I to widać tak naprawdę po wszystkim.
Lord of infernal, gather my strength
Carry me through the gates

pz
-#The Man Who Would Be Spammer
-#The Man Who Would Be Spammer
Posty: 17060
Rejestracja: śr maja 07, 2014 12:56 am
Skąd: z Sanatorium

Re: Ceti & Grzegorz Kupczyk

Postautor: pz » wt kwie 16, 2024 6:45 pm

Po Peterze widać, że ma wizję. Wie, gdzie ma zmierzać jego zespół i to się kręci. Tutaj za bardzo rzucają się na wszystkie pomysły, które się pojawią i efekt jest jaki jest. Kat jak się w końcu Romek zebrał, to okazało się, że czasu nie ma.

19.04 Myrkur /PO 20.04 Turbo /Damasławek 24.04 G.Hughes /WA
3.05 Hellhaim /WA 8.05 Riot V /WA
10.05 Moriah Woods /WA 11.05 Turbo /Wyrzysk 28.05 Springsteen /Praga
5-8.06 Mystic Festival /GD 13.06 Night Demon, Riot City /WA
13.10 Made in Warsaw /WA 16.10 Apocalyptica /WA 31.10 Soen /KR 1.11 Guano Apes /WA 2.11 Soen /GD

Awatar użytkownika
krusejder
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 9801
Rejestracja: wt sie 10, 2010 12:46 pm

Re: Ceti & Grzegorz Kupczyk

Postautor: krusejder » wt kwie 16, 2024 7:45 pm


2.Z CETI Grzegorz wrócił do śpiewania po polsku i moim zdaniem wyszło mu to na dobre. Dwie ostatnie płyty to całkiem solidne granie i dobrze wypadało na koncertach. Co z tego skoro po ich nagraniu postanowił zagrać trasę na 40-lecie DD (uprzedzając zresztą swoim ogłoszeniem analogiczny krok Turbo). Do tego jakieś solowe występy. Ja odnoszę wrażenie, że zespół nie do końca wie co dalej i tak dochodzimy do kolejnego punktu.

3.Muzycy CETI postanowili pobawić się w coverband Maiden. Kurde spoko, ale to staje się ich główną działalnością. Macierzysta kapela poszła w odstawkę. Od dłuższego czasu coraz więcej muzyków dochodzi do wniosku, że coverband to jedyna słuszna droga. Strasznie mi się to nie podoba.
Trasa DD w wykonaniu Ceti to było jednak tylko kilkanaście koncertów. Bardziej mnie to poirytowało w kontekście Turbo niż samo w sobie. Projekt Kupczyk Akustycznie to jednak jest inna nisza niż Ceti, przynajmniej tak mi się wydaje.

Natomiast skutkiem powstania Legacy i jego sporymi trasami jest solowa płyta GK i jakieś zawieszenie Ceti.

A może należało spróbować trasę wspólną Legacy & Ceti ?
Krusejder on tour 2024: I: Tierra Santa, Non Iron, Delain, II: Bonnie Tyler, Kazik & ProForma ... III: Helicon IV, Judas Priest, Saxon, Uriah Heep, Piotr Cugowski, U.D.O.

Awatar użytkownika
blackcocker
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 9295
Rejestracja: czw cze 14, 2018 9:04 pm
Skąd: HerbacianePolaBatumi

Re: Ceti & Grzegorz Kupczyk

Postautor: blackcocker » wt kwie 16, 2024 7:53 pm

A może należało się nie zachowywać jak dzieciaki i zrobić krótką traskę Turbo + Kupa (tylko na DD)? :D
#blackcocker2023

Najlepszą prozę pisze życie.
Ostatni jest wtedy, kiedy idziesz rzygać.

Awatar użytkownika
krusejder
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 9801
Rejestracja: wt sie 10, 2010 12:46 pm

Re: Ceti & Grzegorz Kupczyk

Postautor: krusejder » wt kwie 16, 2024 7:58 pm

Albo i w ogóle, w stylu Pumpkins United ... Jakby to oznaczało, że słyszymy na koncercie 10 numerów "Tomkowych" to złego słowa nie powiedziałbym

Pytanie tylko, czy to by się sprzedało lepiej w tym zapyziałym muzycznie kraju niż ... Legacy
Krusejder on tour 2024: I: Tierra Santa, Non Iron, Delain, II: Bonnie Tyler, Kazik & ProForma ... III: Helicon IV, Judas Priest, Saxon, Uriah Heep, Piotr Cugowski, U.D.O.

pz
-#The Man Who Would Be Spammer
-#The Man Who Would Be Spammer
Posty: 17060
Rejestracja: śr maja 07, 2014 12:56 am
Skąd: z Sanatorium

Re: Ceti & Grzegorz Kupczyk

Postautor: pz » wt kwie 16, 2024 8:11 pm

Nie wiem jak sprzedaje się Legacy, nie wiem jak sprzedawała się trasa DD w wykonaniu CETI, DD w wykonaniu Turbo wyglądało całkiem nieźle w Lublinie czy Krakowie (tak pisali chłopaki). W Radomiu średnio, ale tragedii nie było. W Skarżysku też było całkiem nieźle (nie tak pełno jak na NK, ale lepiej niż na innych koncertach, na których tam byłem).

Ja trochę na te coverowe koncerty pochodziłem i szczerze mówiąc znudziły mi się całkiem. Z jednym wyjątkiem - Made in Warsaw i ich purplowymi koncertami. Zwłaszcza, że takie Maiden to wciąż mogę zobaczyć w oryginale.

19.04 Myrkur /PO 20.04 Turbo /Damasławek 24.04 G.Hughes /WA
3.05 Hellhaim /WA 8.05 Riot V /WA
10.05 Moriah Woods /WA 11.05 Turbo /Wyrzysk 28.05 Springsteen /Praga
5-8.06 Mystic Festival /GD 13.06 Night Demon, Riot City /WA
13.10 Made in Warsaw /WA 16.10 Apocalyptica /WA 31.10 Soen /KR 1.11 Guano Apes /WA 2.11 Soen /GD

Awatar użytkownika
gumbyy
ZDRAJCA SANATORIUM
Posty: 11886
Rejestracja: śr cze 01, 2005 1:49 am
Skąd: Wrocław

Re: Ceti & Grzegorz Kupczyk

Postautor: gumbyy » wt kwie 16, 2024 8:50 pm

A może należało się nie zachowywać jak dzieciaki i zrobić krótką traskę Turbo + Kupa (tylko na DD)? :D
O to to... no ale co poradzić jak to są dorosłe dzieci ;)
www.MetalSide.pl


Wróć do „Zespoły i Albumy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości