Maiden on tour 2025 - spekulacje, marzenia, urojenia

Tu dyskutujemy tylko o Iron Maiden

Moderator: Administracja i Moderacja SanktuariuM

Awatar użytkownika
pinio
-#Prisoner
-#Prisoner
Posty: 141
Rejestracja: pn sty 01, 2024 6:40 pm
Skąd: Warszawa/Torrevieja

Re: Maiden on tour 2025 - spekulacje, marzenia, urojenia

Postautor: pinio » czw maja 09, 2024 8:44 pm

No jakby grali więcej numerów, to mogłoby to być motywacją na zrobienie kolejnych koncertów. A jak widać - przy takim podejściu objazdowego DVD, są osoby którym w zupełności styka zobaczenie 1-2 sztuk na trasie.
I co - byłyby wtedy większe sold-out'y czy jak? Poza tym - zmiany/niespodzianki to zawsze jest szansa na lepszy ale i na gorszy zestaw. Mnie filozofia Harrisa pasuje, doceniam, że koncerty mają swoją - czasem bardziej, czasem mniej czytelną - strukturę, żeby o dramaturgii nie pisać. Też uprawiam schemat już opisany (pierwszy na trasie + Polska). Ale - jak była okazja i czas - nie miałem problemu, żeby zasuwać na 4 koncerty na trasie. Bez cienia poczucia jakiejkolwiek wtórności.
Za siebie pisząc - NIGDY nie analizowałem, czy faktycznie wszystkie ruchy, ustawienia, zmiany miejsc itd. itp. są powtarzalne tak jak o tym piszecie. Przeżywanie koncertu - dla mnie - nie ma za wiele wspólnego z takim podejściem.
Może tej muzyki nie napisał Mozart,
ale ten kto ją napisał - był Mozartem

pz
-#The Man Who Would Be Spammer
-#The Man Who Would Be Spammer
Posty: 17095
Rejestracja: śr maja 07, 2014 12:56 am
Skąd: z Sanatorium

Re: Maiden on tour 2025 - spekulacje, marzenia, urojenia

Postautor: pz » czw maja 09, 2024 8:51 pm

No, ale dlaczego niby swoją patrzy. Idziesz na jeden - dwa koncerty, to zobaczysz tylko to co grają na tych dwóch. Możesz nie trafić swojego ulubionego, który zagrają akurat na kolejnym. Możesz trafić dwa identyczne sety, albo jakiś rarytas. Zawsze jest ryzyko, że będziesz rozżalony. Mi to nie przeszkadza. Niewiele jest zespołów, w których przypadku miałoby to dla mnie znaczenie. A jeżeli rotacje wyglądają jak na ostatniej trasie Saxon, gdzie rotują trzema kotletami, to w ogóle luzik.

19.04 Myrkur /PO 20.04 Turbo /Damasławek 24.04 G.Hughes /WA
3.05 Hellhaim /WA 8.05 Riot V /WA
10.05 Moriah Woods /WA 11.05 Turbo /Wyrzysk 28.05 Springsteen /Praga
5-8.06 Mystic Festival /GD 13.06 Night Demon, Riot City /WA
13.10 Made in Warsaw /WA 16.10 Apocalyptica /WA 31.10 Soen /KR 1.11 Guano Apes /WA 2.11 Soen /GD

Awatar użytkownika
gumbyy
ZASŁUŻONY SANATORIANIN
Posty: 11930
Rejestracja: śr cze 01, 2005 1:49 am
Skąd: Wrocław

Re: Maiden on tour 2025 - spekulacje, marzenia, urojenia

Postautor: gumbyy » czw maja 09, 2024 8:57 pm

No jakby grali więcej numerów, to mogłoby to być motywacją na zrobienie kolejnych koncertów. A jak widać - przy takim podejściu objazdowego DVD, są osoby którym w zupełności styka zobaczenie 1-2 sztuk na trasie.
I co - byłyby wtedy większe sold-out'y czy jak? Poza tym - zmiany/niespodzianki to zawsze jest szansa na lepszy ale i na gorszy zestaw. Mnie filozofia Harrisa pasuje, doceniam, że koncerty mają swoją - czasem bardziej, czasem mniej czytelną - strukturę, żeby o dramaturgii nie pisać. Też uprawiam schemat już opisany (pierwszy na trasie + Polska). Ale - jak była okazja i czas - nie miałem problemu, żeby zasuwać na 4 koncerty na trasie. Bez cienia poczucia jakiejkolwiek wtórności.
Za siebie pisząc - NIGDY nie analizowałem, czy faktycznie wszystkie ruchy, ustawienia, zmiany miejsc itd. itp. są powtarzalne tak jak o tym piszecie. Przeżywanie koncertu - dla mnie - nie ma za wiele wspólnego z takim podejściem.
Ale ja nie twierdzę, że jedne, czy drugie podejście jest lepsze/gorsze. Jest jak jest i nikt z nas na to wpływu nie ma, a ja nie rozkminiam czy to dobra filozofia, czy też ta z rotacjami lepsza.

Stwierdzam tylko fakt, że wielokrotnie się spotkałem z tym, że 1 koncert na trasie styka, bo objazdowe DVD. Sam mam tak samo. I pewno część tych osób pocisnęłoby wiecej koncertów przy ich zróżnicowaniu. Oczywiście z punktu zespołu to totalnie nic nie zmienia, bo jak wiemy sold outy mają w momencie ogłoszenia trasy. A nawet gorzej, bo ograć trzeba wiecej numerów i pamiętać o zmianach pomiędzy koncertami. A tak wyklepane te 16 numerów na blaszkę i fajrant.

W sumie jest mi totalnie bez różnicy czy zespół (i mówię generalnie, nie tylko o IM) rotuje na trasie, czy gra ten sam set. Ważniejsze są dla mnie emocje, a nie to czy dany numer jest, czy go nie ma w secie.
www.MetalSide.pl

Awatar użytkownika
pinio
-#Prisoner
-#Prisoner
Posty: 141
Rejestracja: pn sty 01, 2024 6:40 pm
Skąd: Warszawa/Torrevieja

Re: Maiden on tour 2025 - spekulacje, marzenia, urojenia

Postautor: pinio » czw maja 09, 2024 9:01 pm

Ważniejsze są dla mnie emocje, a nie to czy dany numer jest, czy go nie ma w secie.
Za to wypiję. To miałem na myśli, na tym właśnie to polega.
Może tej muzyki nie napisał Mozart,
ale ten kto ją napisał - był Mozartem

Awatar użytkownika
gumbyy
ZASŁUŻONY SANATORIANIN
Posty: 11930
Rejestracja: śr cze 01, 2005 1:49 am
Skąd: Wrocław

Re: Maiden on tour 2025 - spekulacje, marzenia, urojenia

Postautor: gumbyy » czw maja 09, 2024 9:08 pm

No, ale dlaczego niby swoją patrzy. Idziesz na jeden - dwa koncerty, to zobaczysz tylko to co grają na tych dwóch. Możesz nie trafić swojego ulubionego, który zagrają akurat na kolejnym. Możesz trafić dwa identyczne sety, albo jakiś rarytas. Zawsze jest ryzyko, że będziesz rozżalony. Mi to nie przeszkadza. Niewiele jest zespołów, w których przypadku miałoby to dla mnie znaczenie. A jeżeli rotacje wyglądają jak na ostatniej trasie Saxon, gdzie rotują trzema kotletami, to w ogóle luzik.
No nikt chyba nie myśli o rotacjach typu Alexander - RTTH :D wiadomo, że hajlajty są stałe, a zmieniają sie np numery z nowej płyty, czy kotlety.
www.MetalSide.pl

nugz
SMERF MARUDA
Posty: 4391
Rejestracja: ndz lip 15, 2018 10:08 pm

Re: Maiden on tour 2025 - spekulacje, marzenia, urojenia

Postautor: nugz » czw maja 09, 2024 9:31 pm

Nie rozumiem rozżalenia na koncercie takich legend. Wolę wyciągnąć, ile się da, zapamiętać. Rozżalenie przyjdzie, kiedy skończą.

pz
-#The Man Who Would Be Spammer
-#The Man Who Would Be Spammer
Posty: 17095
Rejestracja: śr maja 07, 2014 12:56 am
Skąd: z Sanatorium

Re: Maiden on tour 2025 - spekulacje, marzenia, urojenia

Postautor: pz » czw maja 09, 2024 9:38 pm

Nie każdego stać na jeżdżenie na kilka koncertów, albo na latanie na drugi koniec Europy.

19.04 Myrkur /PO 20.04 Turbo /Damasławek 24.04 G.Hughes /WA
3.05 Hellhaim /WA 8.05 Riot V /WA
10.05 Moriah Woods /WA 11.05 Turbo /Wyrzysk 28.05 Springsteen /Praga
5-8.06 Mystic Festival /GD 13.06 Night Demon, Riot City /WA
13.10 Made in Warsaw /WA 16.10 Apocalyptica /WA 31.10 Soen /KR 1.11 Guano Apes /WA 2.11 Soen /GD

nugz
SMERF MARUDA
Posty: 4391
Rejestracja: ndz lip 15, 2018 10:08 pm

Re: Maiden on tour 2025 - spekulacje, marzenia, urojenia

Postautor: nugz » czw maja 09, 2024 9:54 pm

Mam na myśli rozżalenie, bo gdzieś tam zagrali lubiany bardzo numer, a nie było go wtedy, kiedy było się na koncercie. Nie zawsze można mieć wszystko. Zamiast nie spać z tego powodu po nocach, wolałbym cieszyć się, ze w ogóle bylem na koncercie.

Dzosef
-#Ancient mariner
-#Ancient mariner
Posty: 736
Rejestracja: czw gru 08, 2022 12:36 pm
Skąd: Wziac pieniadze

Re: Maiden on tour 2025 - spekulacje, marzenia, urojenia

Postautor: Dzosef » czw maja 09, 2024 10:35 pm

No jakby grali więcej numerów, to mogłoby to być motywacją na zrobienie kolejnych koncertów. A jak widać - przy takim podejściu objazdowego DVD, są osoby którym w zupełności styka zobaczenie 1-2 sztuk na trasie.
Nie wiem czy jest zespół, który ma więcej osób robiących więcej koncertów XD

Awatar użytkownika
johnny_o
-#Clairvoyant
-#Clairvoyant
Posty: 1331
Rejestracja: śr sty 24, 2018 10:28 am

Re: Maiden on tour 2025 - spekulacje, marzenia, urojenia

Postautor: johnny_o » czw maja 09, 2024 11:33 pm

Pewien zespół na M. ;)

Awatar użytkownika
Sardi
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 5525
Rejestracja: sob sty 23, 2016 11:06 pm
Skąd: Batumi

Re: Maiden on tour 2025 - spekulacje, marzenia, urojenia

Postautor: Sardi » pt maja 10, 2024 1:20 am

I pewien zespół na L i P
JAN BO I RICHIE FAULKNER PONAD WSZYSTKO
https://www.last.fm/pl/user/sardynex
setlist.fm/user/matt01

nugz
SMERF MARUDA
Posty: 4391
Rejestracja: ndz lip 15, 2018 10:08 pm

Re: Maiden on tour 2025 - spekulacje, marzenia, urojenia

Postautor: nugz » pt maja 10, 2024 7:56 am

No jakby grali więcej numerów, to mogłoby to być motywacją na zrobienie kolejnych koncertów. A jak widać - przy takim podejściu objazdowego DVD, są osoby którym w zupełności styka zobaczenie 1-2 sztuk na trasie.
Nie wiem czy jest zespół, który ma więcej osób robiących więcej koncertów XD
I zapewne spora część tych osób nie obrazilaby się o jakąś zmianę, zamiast ciągłego poczucia dziwnego deja vu.
Są maniakami, znają politykę Stefana i cieszą się obecnością, bez narzekania - normalka.

Awatar użytkownika
johnny_o
-#Clairvoyant
-#Clairvoyant
Posty: 1331
Rejestracja: śr sty 24, 2018 10:28 am

Re: Maiden on tour 2025 - spekulacje, marzenia, urojenia

Postautor: johnny_o » pt maja 10, 2024 8:47 am

I pewien zespół na L i P
Krajowe się nie liczą ;)

nugz
SMERF MARUDA
Posty: 4391
Rejestracja: ndz lip 15, 2018 10:08 pm

Re: Maiden on tour 2025 - spekulacje, marzenia, urojenia

Postautor: nugz » pt maja 10, 2024 10:27 am

Pewien zespół na M. ;)
Trudno powiedzieć, ale to statystka
bez większego znaczenia. Natomiast w trasie wyklepali ponad 45 numerów i pewnie kolejne w drodze na zbliżającym się legu :)

Awatar użytkownika
johnny_o
-#Clairvoyant
-#Clairvoyant
Posty: 1331
Rejestracja: śr sty 24, 2018 10:28 am

Re: Maiden on tour 2025 - spekulacje, marzenia, urojenia

Postautor: johnny_o » pt maja 10, 2024 10:49 am

No tak, nawet bym o niej nie pomyślał i jest nie do zweryfikowania. Natomiast obiektywnie wiadomo że 45 numerów Mety zostawia daleko w tyle objazdowe DVD Maiden ;) Oczywiście żartuję, mogę mówić tylko za siebie ale dla przykładu - zaliczyłem oba wieczory w Krakowie ale gdybym zrezygnował z drugiego to nic by się nie stało, natomiast robi mi się słabo na samą myśl o tym że miałbym nie zrobić dwa razy Narodowego. Kwestia setlisty tylko i wyłącznie bo oba zespoły kocham w równym stopniu, być może nawet IM ciut bardziej.

nugz
SMERF MARUDA
Posty: 4391
Rejestracja: ndz lip 15, 2018 10:08 pm

Re: Maiden on tour 2025 - spekulacje, marzenia, urojenia

Postautor: nugz » pt maja 10, 2024 11:15 am

Wiadomo :)

*46 ;)

Awatar użytkownika
johnny_o
-#Clairvoyant
-#Clairvoyant
Posty: 1331
Rejestracja: śr sty 24, 2018 10:28 am

Re: Maiden on tour 2025 - spekulacje, marzenia, urojenia

Postautor: johnny_o » pt maja 10, 2024 12:47 pm

And counting ;)

Awatar użytkownika
Schizoid
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 9487
Rejestracja: śr cze 25, 2014 3:01 pm

Re: Maiden on tour 2025 - spekulacje, marzenia, urojenia

Postautor: Schizoid » pt maja 10, 2024 1:03 pm

Rotacje robione z głową są zawsze in plus. Prawda jest taka, że osoby zainteresowane jak najfajniejszymi statystykami setlistowymi i tak robią więcej koncertów niż jeden, a randomy te kwestie mają w dupie i pójdą na koncert tak czy siak. Ostatecznie nikt nie traci, a każdy zyskuje.
Lord of infernal, gather my strength
Carry me through the gates

nugz
SMERF MARUDA
Posty: 4391
Rejestracja: ndz lip 15, 2018 10:08 pm

Re: Maiden on tour 2025 - spekulacje, marzenia, urojenia

Postautor: nugz » pt maja 10, 2024 2:10 pm

And counting ;)
Nie jest się NAJWIĘKSZYM METALOWYM BANDEM za damski chuj ;)


Wróć do „Forum Główne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość