Ranking płyt DT i wszystkich studyjnych utworów od najgroszego do najlepszego, by Scarred

Zbiór ankiet i Waszych opinii dotyczących innych zespołów.

Moderator: Administracja i Moderacja SanktuariuM

Deleted User 8479

Re: Ranking płyt DT i wszystkich studyjnych utworów od najgroszego do najlepszego, by Scarred

Postautor: Deleted User 8479 » śr lip 10, 2024 1:00 am

I teraz już albumy bardzo dobre i wzwyż:

5. Six Degrees of Inner Turbulence (2002)

Obrazek

Pierwszy podwójny album. Można by powiedzieć dzieło doskonałe, ale tak imo nie jest. Najbardziej eksperymentalny album w karierze. Live płyta się broni. Kapitalne Solo JP w Goodnight Kiss, doskonałe inne części suity. Glass Prison to istny walec, jednak moimi faworytami z tego pierwszego krążka są Blind Faith i Disappear (oba teksty autorstwa Serka :P ) Misunderstood byłby genialnym utworem, gdyby nie końcowe solo JP, które po latach mnie razi i jest zupełnie zbędne, nie wiem czy ten utwór nie ma najlepszego refrenu w historii piosenek DT, ale na pewno czołówka. The Great Debate w stylu Tool jak dla mnie najsłabszy poziom, ale i tak 7,5 jak nic. Najlepsza płyta z Łysym, ale wtedy jeszcze miał włosy hahahah xD

Ocena końcowa: 8.16/10

Deleted User 8479

Re: Ranking płyt DT i wszystkich studyjnych utworów od najgroszego do najlepszego, by Scarred

Postautor: Deleted User 8479 » czw lip 11, 2024 1:38 am

4. When Dream and Day Unite (1989)

Obrazek

Jak dla mnie jeden z najlepszych debiutów w historii. Kevin Moore i Charlie Dominici na pokładzie. Kompozycje się bronią moim faworytem od lat jest Light Fuse and Get Away.

Ocena końcowa: 8.37/10

Deleted User 8479

Postautor: Deleted User 8479 » czw lip 11, 2024 1:45 am

3. Falling Into Infinity (1997)

Obrazek

Derek Sherinian dał zespołowi nową jakość, fajna taka wakacyjna-świeża odsłona DT na tej płycie. JP popełnił tu masę arcygenialnych solówek, jest przebojowo, wzruszająco kiedy trzeba. Kawałki live weźmy takie Lines in the Sand czy Trial of Tears niszczą łeb. Jestem na tak, wszystko tutaj pasuje, ale mają 2 lepsze studyjniaki imo. Ta płyta tylko rośnie i doskonale się broni po latach 8) No i utwory które się nie zmieściły na podstawową wersje płyty to też istny pogrom. 8)

Ocena końcowa: 8.95/10

Deleted User 8479

Postautor: Deleted User 8479 » pt lip 12, 2024 4:31 am

2. Awake (1994)

Obrazek

Cudo album, niestety ostatni z Kevinem (najlepsza produkcja obok FII imo) JP wyciska takie solówki, że padam na kolana jak przed największym Bóstwem, Mike Portnoy gra niesamowite partie, Serek błyszczy, JMX i Kevin wcale im nie ustępują. Ta płyta to Mistrzostwo Świata, poziom niedostępny dla zwykłych śmiertelników i ta kosmiczna okładka (mój najlepszy artwork wszech czasów) No i warto wspomnieć, że to utwory z tej płyty na koncertach kopią mnie najbardziej.

Ocena końcowa: 9.63/10

nugz
SMERF MARUDA

Postautor: nugz » pt lip 12, 2024 8:28 am

Kiedyś nawet grałem solo z Scarred. Mam ogromny sentyment do tej płyty.

Deleted User 8479

Postautor: Deleted User 8479 » pt lip 12, 2024 8:32 am

Kiedyś nawet grałem solo z Scarred. Mam ogromny sentyment do tej płyty.
To nieźle, ja miałem kiedyś elektryka z siorą na spółkę, ale słabo nam szło i sprzedaliśmy, w życiu bym tego nie zagrał.

Deleted User 8479

Postautor: Deleted User 8479 » pt lip 12, 2024 9:52 pm

1. Images and Words (1992)

Obrazek

Płyta pomnik, mój album wszech czasów. Ten album otworzył mi uszy na wiele innych gatunków: Pop/Jazz/Fusion itd. Wszyscy w topowej formie tutaj są, nie ma się co rozpisywać. Absolutny top 8)

Ocena końcowa: 10/10

Wróć do „Ankiety”