Monstrum

Dyskusje o innych zespołach i albumach

Moderator: Administracja i Moderacja SanktuariuM

Awatar użytkownika
Zygi
-#Trooper
-#Trooper
Posty: 407
Rejestracja: pn cze 23, 2003 1:02 pm
Skąd: Stalowa Wola

Monstrum

Postautor: Zygi » wt mar 21, 2006 5:21 am

Nie wiem czy ktoś słyszał. Widziałem ostatnio na koncercie jakimś. Takie miłe "hammerfallowskie" granie. Całkiem spoko by się słuchało, gdyby nie te mroczne i kosmiczne teksty :lol: Osobiście polecam, kapelka jak coś, jest z Rzeszowa
:rocx www.monstrum.metal.pl :rocx

SebastianArcheo
-#Ancient mariner
-#Ancient mariner
Posty: 562
Rejestracja: czw mar 17, 2005 9:34 pm
Skąd: a skąd

Re: Monstrum

Postautor: SebastianArcheo » wt mar 21, 2006 8:23 am

jakos mnie nie zachwycili....widzialem ich na jednym koncercie i mocno mnie rozbawili!hehe

Awatar użytkownika
LoRdI
-#Invader
-#Invader
Posty: 185
Rejestracja: ndz lis 28, 2004 8:59 pm
Skąd: Będzin

Re: Monstrum

Postautor: LoRdI » wt mar 21, 2006 10:20 am

obecnie najlepszy Pl zespoł.
wspaniały klasyczny heavy, rewelacyjne w 100% metalowe teksty, doskonały debiutancki album...

miki
-#Clansman
-#Clansman
Posty: 4867
Rejestracja: sob paź 04, 2003 1:41 pm
Skąd: katowice

Re: Monstrum

Postautor: miki » wt mar 21, 2006 10:22 am

znam to i nie powiedziałbym, że najlepszy zespół nasz. znam dużo lepszych.
a tego to. nie lubie bardzo.

Brand
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 1703
Rejestracja: czw cze 30, 2005 11:30 am
Skąd: Łańcut / Kraków

Re: Monstrum

Postautor: Brand » wt mar 21, 2006 10:45 am

No, na okolicznej scenie metalowej chyba nie ma nic lepszeggo. Teksty aż tak nie przeszkadzają w słuchaniu.
Hymn Stali Rzeszów ROX :rocx

Awatar użytkownika
Metalophil
-#Moonchild
-#Moonchild
Posty: 1832
Rejestracja: pn cze 30, 2003 10:21 am
Skąd: Lublin

Re: Monstrum

Postautor: Metalophil » wt mar 21, 2006 11:17 am

byłem na jednym koncercie. show robią najlepsze ze wszystkich rodzimych bandów :rocx muza też super - generalnie uwielbiam zespoły grające na 3 gitary :solo

miki
-#Clansman
-#Clansman
Posty: 4867
Rejestracja: sob paź 04, 2003 1:41 pm
Skąd: katowice

Re: Monstrum

Postautor: miki » wt mar 21, 2006 11:30 am

przesłuchałem troche tego znowu. o nie nie nie. nie. co to.

może i są te 3 gitary, ale jedna porządna by się przydała. wogóle wszystko inne by się przydało. nie chcę wiecej nigdy. nie widze sensu tego zespołu.

ok, więcej tu nie wejde. przepraszam.

Deleted User 1309

Re: Monstrum

Postautor: Deleted User 1309 » wt mar 21, 2006 1:38 pm

Jezeli chodzi o heavy metal to jest to zdecydowanie najlepszy Polski zespół . Prawdą jest , ze czerpia garscmi z muzyki Maiden czy Manowar ale to wcale minusem nie jest :) . Trudno byc odkrywczym w heavy metalu . Widzialem ich raz na zywo (wprawdzie tylko kilka kawałków) i bardzo dobrze sie prezentowali . Co do tekstów to rzeczywiscie sa dosyc infantylne :wink: .

Wrath
-#Lord of the flies
-#Lord of the flies
Posty: 3569
Rejestracja: pt wrz 09, 2005 4:57 pm
Skąd: Kraków

Re: Monstrum

Postautor: Wrath » wt mar 21, 2006 1:39 pm

nie są tacy źli :P byłem na jakimś ich koncercie (nie pamietam - chyba w Reszowie :D)

Artur
-#Nomad
-#Nomad
Posty: 5547
Rejestracja: wt wrz 06, 2005 4:37 pm
Skąd: Siem-ce Śl./Kraków

Re: Monstrum

Postautor: Artur » wt mar 21, 2006 3:23 pm

Słuchałem dość pobieżnie, ale na mnie robią pozytywne wrażenie, po prostu dobry heavymetalowy zespół...

k_r_z_y_s_i_e_k
-#Wrathchild
-#Wrathchild
Posty: 83
Rejestracja: ndz paź 16, 2005 1:49 pm

Re: Monstrum

Postautor: k_r_z_y_s_i_e_k » wt mar 21, 2006 3:26 pm

wlasnie przesluchalem material dostepny na ich stronie... no calkiem calkiem ;)
Sanktuarium Fan-Club Registered Member - 290

Awatar użytkownika
Zygi
-#Trooper
-#Trooper
Posty: 407
Rejestracja: pn cze 23, 2003 1:02 pm
Skąd: Stalowa Wola

Re: Monstrum

Postautor: Zygi » wt mar 21, 2006 7:21 pm

Jeszcze co do koncertu... ogólnie fajny, muzyki da się słuchać, dobrze zagrana, dobrze nagłośniona itepede. Ale... no właśnie ale... stracili u mnie 50% po zagraniu FOTD... Kawałek zupełnie im nie wyszedł niestety. Zepsuć fajny koncert źle zagranym, klasycznym kawałkiem. i nie chodzi mi o to że to akurat kawałem Maiden. Słyszałem kowerowane FOTD przez kapelki, które ani technicznie, ani pod żadnym innym względem nie zbliżyły się poziomem do Monstrum...ale jednak miło było posuchać... :solo

miki
-#Clansman
-#Clansman
Posty: 4867
Rejestracja: sob paź 04, 2003 1:41 pm
Skąd: katowice

Re: Monstrum

Postautor: miki » śr mar 22, 2006 1:18 am

sory, ale jeszcze wtrące. widziałem klip. porażka.
chcieli pokazać to czego nienawidzę - brudni, źli metale. koniecznie mieli piwo. nawet kozie dawali pić, żeby pokazać jacy to są metalowi. nie nie nie. idę.
miłego słuchania. ja już na pewno skończyłem.
sory.

Deleted User 622

Re: Monstrum

Postautor: Deleted User 622 » śr mar 22, 2006 10:24 am

"Takie se"... Najlepsza polska heavy metalowa kapela? Z pewnością nie!

SebastianArcheo
-#Ancient mariner
-#Ancient mariner
Posty: 562
Rejestracja: czw mar 17, 2005 9:34 pm
Skąd: a skąd

Re: Monstrum

Postautor: SebastianArcheo » czw mar 23, 2006 8:37 am

sory, ale jeszcze wtrące. widziałem klip. porażka.
chcieli pokazać to czego nienawidzę - brudni, źli metale. koniecznie mieli piwo. nawet kozie dawali pić, żeby pokazać jacy to są metalowi. nie nie nie. idę.
miłego słuchania. ja już na pewno skończyłem.
sory.
Prawde piszesz!sa ciency jak sik komara!a ten "imidz"-smiech na sali!!!!czyli "ZENADE"!!!!hehe
nie wiem,ale patrzac teraz na polska scene...nie widze mlodych kapel!sa jakies "półprodukty"...myslalem ze jakas sila bedzie np.:Antares....ale jakos sie to wszystko mrozmylo....

Dobrze, ze starzy wyjadacze (Kupczyk,Hoffmann,Piekarczyk)graja, bo bida z nedza by byla!

Awatar użytkownika
Zygi
-#Trooper
-#Trooper
Posty: 407
Rejestracja: pn cze 23, 2003 1:02 pm
Skąd: Stalowa Wola

Re: Monstrum

Postautor: Zygi » czw mar 23, 2006 9:41 am

...sa ciency jak sik komara!
Oj niestety nie wiesz co piszesz... Nie są może rewelacyjni, ale rewelacyjnych heavy-metalowych kapel w Polsce nie ma.
Dobrze, ze starzy wyjadacze (Kupczyk,Hoffmann,Piekarczyk)graja, bo bida z nedza by byla!
Byłem na koncertach i TSA i Turbo, i niestety muszę powiedzieć że koncertowo, pod względem muzyki (może nie tekstów), i pod względem "powera" na scenie, są daleko w tyle za Monstrum :) Takie jest moje obiektywne zdanie jako człowieka co heavy-metalu słucha już ze dwadzieścia lat :rocx
Dla mnie Monstrum, jest największym objawieniem na polskiej scenie muzycznej od ładnych kilku lat.

Awatar użytkownika
Ascot
-#Long distance runner
-#Long distance runner
Posty: 939
Rejestracja: pt mar 15, 2013 9:19 am

Re: Monstrum

Postautor: Ascot » czw mar 23, 2006 10:55 am

Nie są może rewelacyjni, ale rewelacyjnych heavy-metalowych kapel w Polsce nie ma.
Turbo, Esquarial, Hetman, Dragon's Eye, Hellfire, Witchking, Mech, Hunter...
Mam wymieniać dalej, czy się już zadławiłeś? ;)

a tak poważnie, to Monstrum do mnie nie przemawia przez teksty. Mam szczerze dość tej stylistyki bycia tru, pozerów, przeciwników metalu i całego manowarowatego szajsu... A żeby nie było, że nie znam i się wypowiadam - byłem na kilku koncertach Monstrum w Progresji, mam w domu płytkę (Za Horyzontem Ciszy) i już... Wolę Dragon's Eye.

Awatar użytkownika
Zygi
-#Trooper
-#Trooper
Posty: 407
Rejestracja: pn cze 23, 2003 1:02 pm
Skąd: Stalowa Wola

Re: Monstrum

Postautor: Zygi » czw mar 23, 2006 12:04 pm

Turbo, Esquarial, Hetman, Dragon's Eye, Hellfire, Witchking, Mech, Hunter...
Czyli uważasz te kapele za rewelacyjne ?? :roll: No nie powiem... Witchking nie słyszałem więc może właśnie to ??Przeciętniacy niestety, wszystkie na równi ze sobą, na tej samej półce co i Monstrum.
Oczywiście żebyś nie myślał że jakoś ten zespół faworyzuje, bo tak nie jest i nie będzie, ale napewno najciekawsze odkrycie, bynajmniej moje na przestrzeni kilku lat, jak pisałem.
Opinia jest jak dupa, każdy ma swoją. Każdy ma jakiś tam gust muzyczny, więc można by długo dyskutować na te tematy

a tak poważnie, to Monstrum do mnie nie przemawia przez teksty.
No właśnie teksty niestety rozbrajające :lol:

Awatar użytkownika
Ascot
-#Long distance runner
-#Long distance runner
Posty: 939
Rejestracja: pt mar 15, 2013 9:19 am

Re: Monstrum

Postautor: Ascot » czw mar 23, 2006 12:30 pm

najciekawsze odkrycie, bynajmniej moje
Zzz... czy ludzie nigdy się nie nauczą używać słowa "bynajmniej" ?
Wybacz, że się czepiam, ale mam na dziennikarstwie takie coś jak kultura i stylistyka języka. Po tych zajęciach zaczynasz się wszystkiego czepiać :D no offence

A co do kapel - Choćby Hetman, Esquarial, Mech czy Hunter to już zespoły z wyższej półki niż Monstrum. Monstrum, Dragoni, Hellfire czy Witchking to zespoły klubowe, które grają w miejscach w stylu Progresja, Metal Cave czy inne tego typu. Co prawda Dragon's Eye supportowało Grave Digger w Proximie, ale jednak Progresja jest ich domem. I uważam, że jednak Monstrum nie jest wcale od nich lepsze....
Ale jak mówisz - opinia jest jak (_|_) :D
Peace


A apropo tekstów tak BTW - Monstrum i tak poziomem durnoty tekstów nie umywa się do Sorcerera, no nie Kea? ;)
[wybacz Vlad, że o nich wspomniałem :P]

Jacu
-#Charlotte
-#Charlotte
Posty: 7
Rejestracja: śr kwie 05, 2006 12:47 pm

Re: Monstrum

Postautor: Jacu » śr kwie 05, 2006 1:05 pm

Ciekawe MonstruM postawic na tej samej półce co Huntera....
Przeciez Hunter nie ma nic wspolniego z Heavy Metalem !
Co kto lubi, ja byłem na 3 koncertach monstrum i na koncertach jest 100000 razy lepiej, choć nie wiem czemu niektórzy tak jada po MonstruM.

Chetnych zapraszamy na stronę : www.monstrum.metal.pl
i na forum : http://monstrum.livenet.pl/forum/

ze strony mozna sciagnąć teledyski, utwory z dem i próbówki z debiutanckiej płyty !

Hail !
MonstruM !


Wróć do „Zespoły i Albumy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 3 gości