Teraz słucham...

Dyskusje o innych zespołach i albumach

Moderator: Administracja i Moderacja SanktuariuM

Awatar użytkownika
syzygy
-#Nomad
-#Nomad
Posty: 5049
Rejestracja: śr lip 13, 2005 9:56 pm

Re: Teraz słucham...

Postautor: syzygy » wt lis 30, 2010 2:40 pm

Obrazek
ale śmieszna okładka :D

Fajne to jest, wokalista zalatuje bardzo mocno Mattem Barlowem :D
Szkoda, że tylko to z nimi nagrał.

Awatar użytkownika
Kuba
-#Moonchild
-#Moonchild
Posty: 1706
Rejestracja: pn mar 21, 2005 9:08 pm
Skąd: Kraków

Re: Teraz słucham...

Postautor: Kuba » wt lis 30, 2010 2:46 pm

Fajne to jest, wokalista zalatuje bardzo mocno Mattem Barlowem :D
Szkoda, że tylko to z nimi nagrał.
Johan Längqvist. Nie chciał się podobno wiązać z muzyką. Zresztą nic więcej w życiu nie nagrał. Ale zdarzyło mu się w ostatnich latach występować gościnnie z Candlemass. Zresztą teraz w grudniu będą grali koncert z okazji 25 rocznicy powstania i właśnie z Johanem mają w całości wykonać pierwszy album.

Utwór Demon`s Gate z tego albumu który Ci się podoba zarejestrowali całkiem niedawno z Robertem Lowe jako wokalistą. Poleciał na EP "Lucifer Rising". Całkiem udana wersja.

http://www.youtube.com/watch?v=NnM79Jba7Ek

yankes
-#Clansman
-#Clansman
Posty: 4097
Rejestracja: pt mar 30, 2007 7:06 pm

Re: Teraz słucham...

Postautor: yankes » wt lis 30, 2010 3:07 pm

Obrazek

Rewelacja, prawdopodobnie album roku w kategorii "Polska"

Awatar użytkownika
Pablo1919
-#Assassin
-#Assassin
Posty: 2333
Rejestracja: ndz sty 03, 2010 4:13 pm
Skąd: Pawłowice

Re: Teraz słucham...

Postautor: Pablo1919 » wt lis 30, 2010 5:40 pm

Obrazek

Rewelacyjny, klimatyczny Black Metal.

Awatar użytkownika
Erton
-#Prisoner
-#Prisoner
Posty: 104
Rejestracja: czw sty 07, 2010 4:16 pm
Skąd: Warszawa

Re: Teraz słucham...

Postautor: Erton » wt lis 30, 2010 5:52 pm

Obrazek

Vangelis + gitary a'la Iron Maiden + flet. A to wszystko z 1983 roku z Węgier :)

Deleted User 2868

Re: Teraz słucham...

Postautor: Deleted User 2868 » wt lis 30, 2010 6:36 pm

Obrazek
Faktycznie świetnie sie tego słucha ;-)

lolowiecki
-#Prisoner
-#Prisoner
Posty: 124
Rejestracja: czw sie 12, 2010 1:47 am

Re: Teraz słucham...

Postautor: lolowiecki » wt lis 30, 2010 11:50 pm

Kiss. Wszystko po kolei. W szczególności genialny "Dynasty" :)

Awatar użytkownika
tomtomala
-#Weekend Warrior
-#Weekend Warrior
Posty: 2577
Rejestracja: wt gru 11, 2007 2:32 pm
Skąd: Basel

Re: Teraz słucham...

Postautor: tomtomala » wt lis 30, 2010 11:55 pm

Rewelacja, prawdopodobnie album roku w kategorii "Polska"
No nie byłbym tego taki pewny. Znowu "to samo". Ja nie dotrwałem do końca alboomu. Niestety nic odkrywczego w tym wydawnictwie nie znalazłem.

yankes
-#Clansman
-#Clansman
Posty: 4097
Rejestracja: pt mar 30, 2007 7:06 pm

Re: Teraz słucham...

Postautor: yankes » śr gru 01, 2010 5:39 pm

Rewelacja, prawdopodobnie album roku w kategorii "Polska"
No nie byłbym tego taki pewny. Znowu "to samo". Ja nie dotrwałem do końca alboomu. Niestety nic odkrywczego w tym wydawnictwie nie znalazłem.
1. No to może jakiegoś konkurenta podasz dla tego albumu? :cool:
2. "Nic odkrywczego" - jeśli masz na myśli dyskografię Blindead, to się mocno mylisz, bo to zupełnie inna płyta od poprzednich. Jeśli masz na myśli ogół muzyki, to sorry Tomek, ale taką opinię na siłę można mieć o każdym albumie jaki wychodzi.


Myślę, że po prostu nie miałeś tego dnia, "dnia" dla takiej muzy i Ci nie weszła..Posłuchaj jeszcze parę razy, w końcu lubisz takie klimaty. Dla mnie rewelacja.

Awatar użytkownika
Lando
-#Weekend Warrior
-#Weekend Warrior
Posty: 2858
Rejestracja: sob wrz 18, 2010 11:44 am
Skąd: Łódź

Re: Teraz słucham...

Postautor: Lando » śr gru 01, 2010 5:41 pm

Obrazek
Dziś słuchając jakiejś składanki z mp3 jadąc autem odkryłem na nowo W.A.S.P. :mryellow: kapitalny album ;)
Night Mistress Fan Club Łódź

Awatar użytkownika
tomtomala
-#Weekend Warrior
-#Weekend Warrior
Posty: 2577
Rejestracja: wt gru 11, 2007 2:32 pm
Skąd: Basel

Re: Teraz słucham...

Postautor: tomtomala » śr gru 01, 2010 5:51 pm

1. No to może jakiegoś konkurenta podasz dla tego albumu? :cool:
No chociażby Lunatic Soul (edyta - zapomniałem, że nie lubisz Riverside :B) czy Frontside (tak tak - ten Frontside) tak na zupełnego szybciora.
jeśli masz na myśli dyskografię Blindead, to się mocno mylisz

Udało się Tobie w końcu Cult of Luna przesłuchać? No chłopaki "inspirują" się nimi w 100%
Posłuchaj jeszcze parę razy, w końcu lubisz takie klimaty.
Dziś słuchałem. No nie wchodzi. Choć nie mówię - na 95% na ich koncert w Wawie z Ulver pójdę. :dance:

yankes
-#Clansman
-#Clansman
Posty: 4097
Rejestracja: pt mar 30, 2007 7:06 pm

Re: Teraz słucham...

Postautor: yankes » śr gru 01, 2010 6:08 pm

1. No to może jakiegoś konkurenta podasz dla tego albumu? :cool:
No chociażby Lunatic Soul (edyta - zapomniałem, że nie lubisz Riverside :B) czy Frontside (tak tak - ten Frontside) tak na zupełnego szybciora.
A tu się zdziwisz, bo akurat Lunatic Soul II mi się spodobało, ale nie tak, jak Blindead. Co do Frontside - to sorry, kwestia gustu. Tak, jak nie kupuje Killswitch Engage, tak nie kupuje polskiej, ostrzejszej wersji z gejowatymi chórkami. ;-)
jeśli masz na myśli dyskografię Blindead, to się mocno mylisz

Udało się Tobie w końcu Cult of Luna przesłuchać? No chłopaki "inspirują" się nimi w 100%
To nie jest moim zdaniem argument, ponieważ nie znajdziesz kapeli, o której można by powiedzieć, że na nikim się nie wzoruje, w mniejszym lub większym stopniu.
Posłuchaj jeszcze parę razy, w końcu lubisz takie klimaty.
Dziś słuchałem. No nie wchodzi. Choć nie mówię - na 95% na ich koncert w Wawie z Ulver pójdę. :dance:
No to super, widzimy się w takim razie :dance:

Deleted User 2868

Re: Teraz słucham...

Postautor: Deleted User 2868 » śr gru 01, 2010 6:24 pm

Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
porcupinetree
-#Charlotte
-#Charlotte
Posty: 10
Rejestracja: wt sie 31, 2010 6:58 am
Skąd: B-B

Re: Teraz słucham...

Postautor: porcupinetree » śr gru 01, 2010 6:37 pm

Obrazek


Idzie zimaaaaaaa !

Awatar użytkownika
M@ti
-#Rainmaker
-#Rainmaker
Posty: 6397
Rejestracja: sob lis 26, 2005 9:51 pm
Skąd: z Norwegii

Re: Teraz słucham...

Postautor: M@ti » śr gru 01, 2010 8:23 pm

Obrazek

The Ocean - Heliocentric

Awatar użytkownika
syzygy
-#Nomad
-#Nomad
Posty: 5049
Rejestracja: śr lip 13, 2005 9:56 pm

Re: Teraz słucham...

Postautor: syzygy » śr gru 01, 2010 9:52 pm

Obrazek
Weszło tak gładko, jak nic mi ostatnio nie wchodzi. No, może Candlemass- Candlemass :B
prześwietne to jest, dziś mam fazę na Mourner's Lament- odlot ;-) ten dzwon w tle jeszcze... Cały album brzmi jak marsz pogrzebowy, klimat strasznie przytłaczający- bajka :mrgreen:

Awatar użytkownika
syzygy
-#Nomad
-#Nomad
Posty: 5049
Rejestracja: śr lip 13, 2005 9:56 pm

Re: Teraz słucham...

Postautor: syzygy » czw gru 02, 2010 7:12 pm

Obrazek
omg :shock: :mrgreen: :B
To jest chyba jeszcze wspalniajsze od Nightfall. To riffowanie w np. Witch- cudo, kocham ten styl, czy jak to nazwać. Bardzo mi się z Gojirą ten kawalek, te riffy i parę innych kojarzą. Cała płyta też czasami zajeżdża mi Neurosis swoim przytłaczającym klimatem. Np. ten instrumental The Man Who...- cudne riffy, Neruosis jak się patrzy :P

Nie będę wyliczał ulubionych kawałków, bo wyliczyłbym całą płytkę. Wokal także wspaniały, wstępnie klasyfikuję tą płytkę na 10/10 ale... różnie to bywa z tym później, zresztą to na przestrzeni lat dopiero widać, komu mogę postawić dychę z czystym sumieniem (Toxicity np.) a czyja dyszka była na wyrost po pierwszej fascynacji (Devin T- Terria).
Ale niezłą jazdę mam na te dwie płytki. Solitiude łyknięte też, wkręcam się w Tales Of Creation i pewnie niedługo spróbuję tego dziwadła od Panzera i podejdę po raz drugi do Ancient Dreams.

Awatar użytkownika
Kuba
-#Moonchild
-#Moonchild
Posty: 1706
Rejestracja: pn mar 21, 2005 9:08 pm
Skąd: Kraków

Re: Teraz słucham...

Postautor: Kuba » czw gru 02, 2010 9:34 pm

omg :shock: :mrgreen: :B
To jest chyba jeszcze wspalniajsze od Nightfall.
Pozwolę sobie dorzucić ciekawostkę związaną z tym albumem. Otóż kiedy Candlemass skończył w 2003 roku trasę reunion pojawił się pomysł nagrania nowego albumu w najsłynniejszym składzie właśnie. Leif Edling napisał utwory, instrumentaliści opracowali i Pan wokalista (Messiah Marcolin) się wahał. Śpiewać czy nie śpiewać. Reszta składu była tak z materiału zadowolona a jednocześnie zniecierpliwiona zachowaniem swojego wokalisty że zaczęli szukać kogoś na jego miejsce ! Taśmy demo powędrowały między innymi do rąk Pana który niegdyś śpiewał w Black Sabbath ! Tak ~ o mały włos a na tym albumie śpiewał by Tony Martin ! :razz: Kiedy dostał demo opracował dwa utwory (m.in. Witches) i odesłał do Szwecji. Chłopakom się bardzo spodobało i już mieli podobno sięgać po telefon kiedy nagle Messiah Marcolin zdecydował że jednak zaśpiewa. Reszta na to przystała, Martinowi podziękowano.

Jak wiadomo ~ z Messiah`em dogadali się tylko na krótko. Jego następcą został Robert Lowe. Przymierzano również Matsa Levéna ale zrezygnowali bo Candlemass zaczął podobno przypominać Krux (drugi zespół Edlinga w którym Leven właśnie śpiewa).

Co ciekawe - pierwszym koncertem jaki z Candlemass zaśpiewał Lowe był koncert z okazji 20 urodzin zespołu. Koncert uwieczniony zresztą na płycie DVD. Koncert na którym jako "gość specjalny" pojawił się Tony Martin i wykonał z zespołem wspomniany już Witchess !!!
Całość do obejrzenia tutaj :

http://www.vbox7.com/play:c96cc6aa

I jeszcze jedna ciekawostka : 17 grudnia ukaże się 5 płytowy BOX Candlemass zatytułowany, jakże by inaczej, Doomology ;-) Płyta numer 3 w owym boxie nosi tytuł "Demos white album 2003 - 2004 ". Liczę na to że utwory przygotowane z Martinem na tym CD się znajdą :razz:

Deleted User 622

Re: Teraz słucham...

Postautor: Deleted User 622 » czw gru 02, 2010 10:49 pm

Liczę na to że utwory przygotowane z Martinem na tym CD się znajdą
O to to to by dobre było. Uwielbiam Martina.

Awatar użytkownika
syzygy
-#Nomad
-#Nomad
Posty: 5049
Rejestracja: śr lip 13, 2005 9:56 pm

Re: Teraz słucham...

Postautor: syzygy » czw gru 02, 2010 11:11 pm

Koncert na którym jako "gość specjalny" pojawił się Tony Martin i wykonał z zespołem wspomniany już Witchess !!!
Całość do obejrzenia tutaj :

http://www.vbox7.com/play:c96cc6aa
obrzydliwe wykonanie ;-) Piszczy jak Halford w podeszłym wieku... Słaba jakość i koncert, nie wiadomo jakby to zabrzmiało na płycie, ale to wykonanie jest dla mnie fatalne, położył zupełnie ten kawałek.

Także czekam z niecierpliwością na ten box, nie mogę się wprost doczekać :lol: :B


Wróć do „Zespoły i Albumy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości