IRON MAIDEN ułatwia życie!

Tu dyskutujemy tylko o Iron Maiden

Moderator: Administracja i Moderacja SanktuariuM

Awatar użytkownika
matik
-#Long distance runner
-#Long distance runner
Posty: 752
Rejestracja: czw sie 12, 2010 9:17 pm

Re: IRON MAIDEN ułatwia życie!

Postautor: matik » czw kwie 26, 2012 10:48 pm

nic dziwnego że absolwenci wyższych uczelni lądują na zwywaku, skoro na takie bzdurne tematy piszą
A co to ma wspólnego ze sobą :facepalm: ??? Absolwenci nie lądują na zmywaku przez to że są mgr tylko że żyją w takim kraju jak nasz gdzie łatwiej prace znależć elektrykowi czy piekarzowi po zawodówce niż mgr .
Who motivates the motivator

Awatar użytkownika
Pablo1919
-#Assassin
-#Assassin
Posty: 2333
Rejestracja: ndz sty 03, 2010 4:13 pm
Skąd: Pawłowice

Re: IRON MAIDEN ułatwia życie!

Postautor: Pablo1919 » czw kwie 26, 2012 10:53 pm

Iron Maiden w cale nie ułatwia życia, już kiedyś pisałem o nauczycielu PO, który wezwał mnie do odpowiedzi i widząc moją koszulkę Iron Maiden powiedział że "za to że ich słuchasz to ty piątki nie dostaniesz", i choć odpowiedziałem na wszystkie pytania dostałem tylko 4+
Ale po za dennymi nauczycielami były takie przypadki, że na pytania kumpli "czego słuchasz" odpowiadałem "heavy metalu, Iron Maiden, Judas Priest...", a po ich stwierdzeniu że to "żal takiego g... słuchać" później o dziwo prosili mnie o przesłanie im kilku kawałków. Furorę robiło Fear of the Dark i Painkiller :) jakież szczęście że już jutro odbieram świadectwo i żegnam się z tymi frajerami :razz:

voivod
-#Long distance runner
-#Long distance runner
Posty: 819
Rejestracja: ndz cze 13, 2010 12:36 pm

Re: IRON MAIDEN ułatwia życie!

Postautor: voivod » pt kwie 27, 2012 12:10 am

Absolwenci nie lądują na zmywaku przez to że są mgr tylko że żyją w takim kraju jak nasz gdzie łatwiej prace znależć elektrykowi czy piekarzowi po zawodówce niż mgr .
bo piekarz i elektryk coś potrafią w przeciwieństwie do ludzi piszących bezwartościowe magisterki o swoich ulubionych zespołach

Awatar użytkownika
Bamoko
-#Prisoner
-#Prisoner
Posty: 101
Rejestracja: pt sie 27, 2010 9:02 pm

Re: IRON MAIDEN ułatwia życie!

Postautor: Bamoko » pt kwie 27, 2012 1:08 am

Panowie po co te nerwy?! Każdy niech żyje jak chce i pisze o czym chce. A swoją drogą sama idea pisania prac mgr to anachronizm i przeważnie polega na procesie okołotwórczym lub przetwórczym, a nie twórczym. Ale jest to niestety wina systemu edukacji na uczelniach wyższych, bo rzadko kiedy trafia się promotor chcący pilotować ambitny temat.

mimski
-#Assassin
-#Assassin
Posty: 2090
Rejestracja: ndz wrz 07, 2003 3:23 pm
Skąd: Lubliniec/Falubazy

Re: IRON MAIDEN ułatwia życie!

Postautor: mimski » pt kwie 27, 2012 1:12 am

bo piekarz i elektryk coś potrafią w przeciwieństwie do ludzi piszących bezwartościowe magisterki o swoich ulubionych zespołach
Silisz się na oryginalność...

Co to w ogóle jest wartościowa magisterka? Kiedy możemy jej nadać taki przymiot? Jestem ciekaw Twojego iście powalającego tematu, albo jeszcze lepiej powalającej pracy, która zrewolucjonizuje juz w niedalekiej przyszłości leczenie nowotworów na ten przykład, albo nie wiem... wymyśliłeś sposób bezkablowego przekazywania energii elektrycznej i w swojej pracy chcesz się tym podzielić ze światem...

Jeśli nie, to moim zdaniem Twój temat (o ile oczywiście jest/był) ma taką samą wartość jak patriotyzm w tekstach IM, czyli nikogo to nie zainteresuje i nie ma w zasadzie żadnej wartości.

Moim zdaniem temat o ulubionym zespole jest tak samo dobry jak 99% tematów prac pisanych na wszystkich uczelniach w Polsce.
To nie demokracja, ale własność prywatna, produkcja i dobrowolna wymiana są źródłem dobrobytu.

Awatar użytkownika
panzerschreck
-#Lord of the flies
-#Lord of the flies
Posty: 3331
Rejestracja: pn gru 24, 2007 12:22 am
Skąd: Gło/Wro

Re: IRON MAIDEN ułatwia życie!

Postautor: panzerschreck » pt kwie 27, 2012 1:18 am

W liceum miałem wf-istę który kiedyś słuchał ciężkiej muzy, zresztą był na koncercie Iron Maiden w 1986 roku we Wrocławiu. Strasznie tępił wszystkich długowłosych, za koszulkę z Iron Maiden była z miejsca bania za nieregulaminowy strój (chociaż kolor był dowolny, nie musiała być biała). Doskonale go po latach rozumiem, sam bym teraz tak robił, bo takie długowłose to myśli że jak przeczyta "Mistrza i Małgorzatę" to wielkim intelektualistą jest ale piłki kopnąć prosto i podciągnąć się raz na drążku to nie umie, takie sieroctwo.

Mnie oczywiście lubił, bo byłem dobry na wf-ie i w liceum już nie chodziłem w koszulkach Iron Maiden.

A co do ułatwiania życia- no nie za wiele. Na Iron Maiden żadnej laski nie wyrwałem nigdy (za to na pedalskie Radiohead jak najbardziej! :D Pozdrawiam J. ;)), oceny lepszej nie dostałem, miejsca w autobusie też mi nikt nie ustąpił. Ale też nie utrudnił- w ryj nie dostałem, narkomanem się nie stałem. Ale ogólnie spoko wspominam czasy brudasowania, bardzo fajnie było ;)
Nicotine-Valium-Vicodine-Marijuana-Ecstasy and Alcohol

voivod
-#Long distance runner
-#Long distance runner
Posty: 819
Rejestracja: ndz cze 13, 2010 12:36 pm

Re: IRON MAIDEN ułatwia życie!

Postautor: voivod » pt kwie 27, 2012 1:16 pm

Panowie po co te nerwy?! Każdy niech żyje jak chce i pisze o czym chce. A swoją drogą sama idea pisania prac mgr to anachronizm i przeważnie polega na procesie okołotwórczym lub przetwórczym, a nie twórczym. Ale jest to niestety wina systemu edukacji na uczelniach wyższych, bo rzadko kiedy trafia się promotor chcący pilotować ambitny temat.
ok, może powinienem dodać na końcu posta ";)" masz oczywiście dużo racji.

Co to w ogóle jest wartościowa magisterka? Kiedy możemy jej nadać taki przymiot?
wtedy kiedy choć trochę zwiększy ona szanse na rynku pracy. możesz sobie uwazać że pisanie na temat swojego ulubionego zespołu ma dokładnie taką samą wartość jak np magisterki troche bardziej ambitnych absolwentów informatyki, budownictwa itp. spoko. ale chyba mnie nie przekonałeś.

oczywiscie mozna sobie pisać rożne pierdoły dla własnej satysfakcji, czemu nie. tylko troche szkoda że odbywa sie to za publiczne pieniądze i oszukuje się ludzi że ich dyplom coś znaczy.

abstrahując już nawet od tego że na świecie jest troche lepszej literatury niz teksty iron maiden, czy innego u2.
Jestem ciekaw Twojego iście powalającego tematu, albo jeszcze lepiej powalającej pracy, która zrewolucjonizuje juz w niedalekiej przyszłości leczenie nowotworów na ten przykład, albo nie wiem... wymyśliłeś sposób bezkablowego przekazywania energii elektrycznej i w swojej pracy chcesz się tym podzielić ze światem...
absurdalne przykłady, mylisz dyplom ukończenia wyższej uczelni z nagrodą nobla.

a co do mojej pracy to jeśli jesteś bardzo ciekaw, mogę ujawnić temat w zamian za satysfakcjonującą gratyfikację finansową.

Awatar użytkownika
Journeyman666
-#Clairvoyant
-#Clairvoyant
Posty: 1340
Rejestracja: śr maja 31, 2006 10:40 am
Skąd: Ruda Śl

Re: IRON MAIDEN ułatwia życie!

Postautor: Journeyman666 » sob kwie 28, 2012 1:43 am

oczywiscie mozna sobie pisać rożne pierdoły dla własnej satysfakcji, czemu nie. tylko troche szkoda że odbywa sie to za publiczne pieniądze i oszukuje się ludzi że ich dyplom coś znaczy.
Oczywiście, studiując filologię angielską jest to ogromna różnica czy rozwodzisz się nad podziałami klas społecznych w Canterbury Tales czy nad patriotyzmem przedstawianym w tekstach wykonawcy muzyki rozrywkowej.
Studia filologii angielskiej to przede wszystkim praktyczna znajomość języka angielskiego i jego zastosowanie np w interpretacji tekstów literatury pięknej. Iron Maiden jest elementem brytyjskiej kultury i zarówno na zajęciach z Realioznawstwa Wielkiej Brytanii jak i np Historii Literatury brytyjskiej można usłyszeć o tym zespole jako o czymś wartościowym. Skoro te studia mają rozwijać umiejętność posługiwania się językiem angielskim to co za różnica o czym jest praca? Praca magisterska przecież obecnie jest odtwórcza więc nic nikt i tak ameryki nie odkryje.
A dyplom ukończenia studiów filologicznych od nigdy nie znaczy więcej niż, że umiesz się posługiwać angielskim i znasz tamtejszą kulturę na tyle dobrze żeby uczyć innych. Więc nie wiem gdzie tu widzisz oszukiwanie tych biednych ludzi :facepalm:
a co do mojej pracy to jeśli jesteś bardzo ciekaw, mogę ujawnić temat w zamian za satysfakcjonującą gratyfikację finansową.
Nooo :B Takie to przecież cenne i intymne ;)

mimski
-#Assassin
-#Assassin
Posty: 2090
Rejestracja: ndz wrz 07, 2003 3:23 pm
Skąd: Lubliniec/Falubazy

Re: IRON MAIDEN ułatwia życie!

Postautor: mimski » sob kwie 28, 2012 9:46 am

Journeyman wyłożył sprawę bardzo zgrabnie i właśnie o to mi chodziło, ale tak jeszcze ad vocem
wtedy kiedy choć trochę zwiększy ona szanse na rynku pracy. możesz sobie uwazać że pisanie na temat swojego ulubionego zespołu ma dokładnie taką samą wartość jak np magisterki troche bardziej ambitnych absolwentów informatyki, budownictwa itp. spoko. ale chyba mnie nie przekonałeś.
Praca magisterska jest pracą odtwórczą, więc nie ma tu miejsca na własne poglądy i nowe teorie. Nowe ścieżki wyznacza się dopiero na etapie doktoratu. Nie wiem o czym pisze się na informatyce, czy budownictwie, ale podejrzewam że dla absolwentów tych kierunków, a tym bardziej dla osób trzecich, ich prace mają taką samą wartość, jak dowolna praca absolwenta filologii.
oczywiscie mozna sobie pisać rożne pierdoły dla własnej satysfakcji, czemu nie. tylko troche szkoda że odbywa sie to za publiczne pieniądze i oszukuje się ludzi że ich dyplom coś znaczy.
Bo dyplom niewiele znaczy od kiedy powstały setki prywatnych uczelni. Poza tym prace magisterskie to relikt. Nie wiem jak na innych kierunkach, ale na moim w UE prace magisterskie pisze się tylko w Polsce i na Litwie. Więc sama wartość pracy magisterskiej jako takiej jest niewielka.
a co do mojej pracy to jeśli jesteś bardzo ciekaw, mogę ujawnić temat w zamian za satysfakcjonującą gratyfikację finansową.
Marny żart... obejdzie się, w ogóle mnie de facto to nie interesuje. Pasowało mi jedynie ubrać moją wypowiedź w formę pytania retorycznego. Cokolwiek by to nie było, to gratuluję, że udało Ci się napisać na ambitny temat, który jest wartościowy i znajdzie uznanie co najmniej w środowisku akademickim.
To nie demokracja, ale własność prywatna, produkcja i dobrowolna wymiana są źródłem dobrobytu.

ZłapanyWCzasie
-#Clairvoyant
-#Clairvoyant
Posty: 1419
Rejestracja: wt lis 09, 2010 10:39 am

Re: IRON MAIDEN ułatwia życie!

Postautor: ZłapanyWCzasie » wt maja 01, 2012 2:03 pm

W liceum miałem wf-istę który kiedyś słuchał ciężkiej muzy, zresztą był na koncercie Iron Maiden w 1986 roku we Wrocławiu. Strasznie tępił wszystkich długowłosych, za koszulkę z Iron Maiden była z miejsca bania za nieregulaminowy strój (chociaż kolor był dowolny, nie musiała być biała). Doskonale go po latach rozumiem, sam bym teraz tak robił, bo takie długowłose to myśli że jak przeczyta "Mistrza i Małgorzatę" to wielkim intelektualistą jest ale piłki kopnąć prosto i podciągnąć się raz na drążku to nie umie, takie sieroctwo.

Mnie oczywiście lubił, bo byłem dobry na wf-ie i w liceum już nie chodziłem w koszulkach Iron Maiden.


)
Dokonałeś chcąc lub nie chcąc idealnego zobrazowania jacy ludzie słuchali Iron Maiden jak i szeroko pojętego heavy-metalu w latach 80 a jacy słuchają teraz.

Awatar użytkownika
MetallicaTruFan^^
-#Long distance runner
-#Long distance runner
Posty: 893
Rejestracja: czw wrz 02, 2010 4:52 pm

Re: IRON MAIDEN ułatwia życie!

Postautor: MetallicaTruFan^^ » wt maja 01, 2012 4:33 pm

O nie, znowu się zaczyna...

Edit. Pomyliłem tematy chyba, nie wiem, skąd tu ten post :D
Ostatnio zmieniony wt maja 01, 2012 8:27 pm przez MetallicaTruFan^^, łącznie zmieniany 1 raz.

voivod
-#Long distance runner
-#Long distance runner
Posty: 819
Rejestracja: ndz cze 13, 2010 12:36 pm

Re: IRON MAIDEN ułatwia życie!

Postautor: voivod » wt maja 01, 2012 7:57 pm

ale on akurat racje ma : D

Awatar użytkownika
Stokrotka
-#Trooper
-#Trooper
Posty: 372
Rejestracja: czw mar 25, 2010 5:37 pm

Re: IRON MAIDEN ułatwia życie!

Postautor: Stokrotka » pt maja 11, 2012 11:45 pm

Super temat, ale zanim przejdę do IM, muszę napisać o Black Sabbath. Robiąc grilla z koleżankami pewni chłopacy zabrali nam grilla (mniejsza o to z jakich powodów). I aby go odzyskać musiałam wymienić pierwotny skład członków Black Sabbath (co uczyniłam śpiewająco), ponieważ jeden z nich miał na sobie koszulkę z BS. Grilla odzyskałam, po czym zarówno moje koleżanki, jak i "prześladowcy" bili mi brawo. Natomiast przechodząc do Iron Maiden to przypominają mi się gimnazjalne czasy (nie, żebym za nimi tęskniła). Mnie i mojej koleżance spodobała się koszulka pewnego chłopaka przypadkowo spotkanego na korytarzu szkolnym - oczywiście przedstawiająca IM. Ale, gdy podeszłyśmy do niego, zapytać się, gdzie ją nabył, chłopak przed nami uciekł... pewnie miał powody :lol:

Deleted User 1309

Re: IRON MAIDEN ułatwia życie!

Postautor: Deleted User 1309 » sob maja 12, 2012 1:09 am

Dobre były kiełbachy ?

2666 \m/

fin de siecle

Awatar użytkownika
Stokrotka
-#Trooper
-#Trooper
Posty: 372
Rejestracja: czw mar 25, 2010 5:37 pm

Re: IRON MAIDEN ułatwia życie!

Postautor: Stokrotka » sob maja 12, 2012 9:07 am

Nieco przeszły podpałką :mrgreen: bo mistrzyniami w rozpalaniu grilla to my nie jesteśmy. Jak to się mawia, gdzie kucharek sześć... :lol:

Awatar użytkownika
Artemis
-#Charlotte
-#Charlotte
Posty: 19
Rejestracja: wt gru 13, 2011 4:55 pm

Re: IRON MAIDEN ułatwia życie!

Postautor: Artemis » sob wrz 08, 2012 8:39 pm

Mi osobiście IM pomogło na angielskim w szkole. Założyłam sobie zeszyt do tłumaczenia tekstów i akurat miałam wyciągnięte na ławce i nauczycielka to zauważyła (otworzyła na Dance of death). Stwierdziła ,że to bardzo interesujące zajęcie,ciekawy tekst i ,że poduczę się w ten sposób angielskiego. Dostałam 6 za ten zeszyt :razz: (3 gimnazjum).
Bierz ile możesz i nie oddawaj

Awatar użytkownika
Kenobi
-#Invader
-#Invader
Posty: 219
Rejestracja: pn paź 10, 2011 11:12 pm

Re: IRON MAIDEN ułatwia życie!

Postautor: Kenobi » ndz wrz 09, 2012 9:41 pm

Mi osobiście IM pomogło na angielskim w szkole. Założyłam sobie zeszyt do tłumaczenia tekstów i akurat miałam wyciągnięte na ławce i nauczycielka to zauważyła (otworzyła na Dance of death). Stwierdziła ,że to bardzo interesujące zajęcie,ciekawy tekst i ,że poduczę się w ten sposób angielskiego. Dostałam 6 za ten zeszyt :razz: (3 gimnazjum).
O ;-) zrobię sobie taki, dzięki za pomysł :cool:

Awatar użytkownika
Emilio
-#Lord of the flies
-#Lord of the flies
Posty: 3454
Rejestracja: sob cze 12, 2010 12:47 am
Skąd: Oborniki, k Poznania

Re: IRON MAIDEN ułatwia życie!

Postautor: Emilio » ndz wrz 09, 2012 10:07 pm

Kiedyś rozpaliłem grilla starymi plakatami (za podpałke robiły), postery iron maiden też tam były, więc można powiedzieć, że nieco ułatwili mi życie...
"Moje dni upływają pomiędzy logiką, gwizdaniem, chodzeniem na spacery i stanami depresji."

Deleted User 2259

Re: IRON MAIDEN ułatwia życie!

Postautor: Deleted User 2259 » ndz wrz 09, 2012 11:36 pm

O ;-) zrobię sobie taki, dzięki za pomysł :cool:
Przecież ty już emeryt jesteś :twisted:

Awatar użytkownika
Kenobi
-#Invader
-#Invader
Posty: 219
Rejestracja: pn paź 10, 2011 11:12 pm

Re: IRON MAIDEN ułatwia życie!

Postautor: Kenobi » wt wrz 11, 2012 5:01 pm

O ;-) zrobię sobie taki, dzięki za pomysł :cool:
Przecież ty już emeryt jesteś :twisted:
Taaaaaaaaa :mryellow:


Wróć do „Forum Główne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości