Setlista Maiden England World Tour 2014

Wszystko na temat trasy Maiden England 2012 -2014

Moderator: Administracja i Moderacja SanktuariuM

Awatar użytkownika
Schizoid
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 9252
Rejestracja: śr cze 25, 2014 3:01 pm

Re: Setlista Maiden England World Tour 2014

Postautor: Schizoid » czw lis 06, 2014 3:33 pm

Ktoś pisał przed koncertem w Poznaniu, że będzie on rejestrowany. Może wydadzą coś w stylu "Flight 666"? Zespół niestety milczy i wydaje winylowe reedycje. W sumie, to nie wiem po co tak do końca, bo ja już od dawna widuję na półkach winyle IM.
Lord of infernal, gather my strength
Carry me through the gates

Awatar użytkownika
Budziol
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 9518
Rejestracja: pt lip 30, 2004 9:19 am
Skąd: Łódź

Re: Setlista Maiden England World Tour 2014

Postautor: Budziol » czw lis 06, 2014 8:45 pm

Gdyby "przemycili" w setliście chociaż jeden dawno nie grany kawałek to byłby szczyt. :B
i dlaczego tak jest grzecznie się pytam? :/
nawet jak piszesz ze zagrają coś z ostatnich płyt to niech to znów nie będzie marny EL DORADO czy grany BNW tylko choćby NOMAD, naprawdę to aż tak trudne i nierealne dla zespołu zarazem?

Awatar użytkownika
remi
-#Weekend Warrior
-#Weekend Warrior
Posty: 2546
Rejestracja: pn mar 14, 2005 7:01 pm
Skąd: Białystok

Re: Setlista Maiden England World Tour 2014

Postautor: remi » pt lis 07, 2014 7:25 am

Mam wrażenie, że z nowszych piosenek może się znaleźć Coming Home i El Dorado jako przedstawiciele TFF, Colours to naturalny wybór z AMOLAD, szczególnie po bardzo dobrze przyjętych wykonaniach w 2010 roku. BNW to raczej Wicker Man i ewentualnie samo BNW. Problem jest z Dance of Death - jest to długi kawałek...Niby bardziej przystępny do wykonania na żywo niż Paschendale, ale byłbym wielce zaskoczony jakby znalazł się w secie.

Co do "perełek" to nie spodziewam się nieczego, czego by nie grali w ostatnich latach. Na odkurzenie kawałka w stylu The Prisoner, 7Son, Afraid - nie liczę. Nawet w przypadku trasy historycznej odkopali zaledwie 3 piosenki...

Awatar użytkownika
Budziol
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 9518
Rejestracja: pt lip 30, 2004 9:19 am
Skąd: Łódź

Re: Setlista Maiden England World Tour 2014

Postautor: Budziol » pt lis 07, 2014 9:02 am


Co do "perełek" to nie spodziewam się nieczego, czego by nie grali w ostatnich latach. Na odkurzenie kawałka w stylu The Prisoner, 7Son, Afraid - nie liczę. Nawet w przypadku trasy historycznej odkopali zaledwie 3 piosenki...
No akurat te kawalki 4ty rok z rzedu to juz podziekujemy ;-)

Deleted User 1499

Re: Setlista Maiden England World Tour 2014

Postautor: Deleted User 1499 » pt lis 07, 2014 9:39 am

Afraid to raczej nie , bo wywalili go w tym roku , ale Prisoner . . . Kto wie :B

Awatar użytkownika
Schizoid
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 9252
Rejestracja: śr cze 25, 2014 3:01 pm

Re: Setlista Maiden England World Tour 2014

Postautor: Schizoid » pt lis 07, 2014 7:15 pm

Z "The Prisoner" jest inny problem. Niestety, duża część widowni go w ogóle nie kojarzy...zespół musi liczyć się też z tym, że jeśli zagraliby "No Prayer...", to połowa stadionu/hali nie wiedziałaby, o co chodzi. To tak, jakby Led Zeppelin (gdyby grało), zagrało "Dy'er Mak'er" albo AC/DC "Walk All Over You". FotD to pewniak, tak samo 23:58. Miło byłoby jednak, gdyby coś odkurzyli ze starszych płyt. Ile to już lat nie grali tytułowego z drugiej płyty? Przecież jest to dość znany numer, w '88 wypadł nieźle, a i wokale nie są tam jakoś bardzo wymagające. Rozumiem, że Ikar jest ciężki do zaśpiewania, ale to jeden z tych numerów, z którymi Bruce powinien dać sobie radę.

Awatar użytkownika
remi
-#Weekend Warrior
-#Weekend Warrior
Posty: 2546
Rejestracja: pn mar 14, 2005 7:01 pm
Skąd: Białystok

Re: Setlista Maiden England World Tour 2014

Postautor: remi » pt lis 07, 2014 9:50 pm


Co do "perełek" to nie spodziewam się nieczego, czego by nie grali w ostatnich latach. Na odkurzenie kawałka w stylu The Prisoner, 7Son, Afraid - nie liczę. Nawet w przypadku trasy historycznej odkopali zaledwie 3 piosenki...
No akurat te kawalki 4ty rok z rzedu to juz podziekujemy ;-)
Heh, chodziło mi, że nie wierzę w sam proces "odświeżania" perełek, czyli piosenek granych po raz ostatni na żywo przed odejściem Bruce'a z zespołu :)
Skoro na trasę historyczną odkurzyli 3 kawałki to teraz pewnie nie będą się bawić w re-aranżację chociażby Be Quick or be Dead/Still Life i skupią się na aranżacji nowych utworów i tych granych w latach po reunion.

Deleted User 1499

Re: Setlista Maiden England World Tour 2014

Postautor: Deleted User 1499 » pt lis 07, 2014 10:56 pm

Z "The Prisoner" jest inny problem. Niestety, duża część widowni go w ogóle nie kojarzy...zespół musi liczyć się też z tym, że jeśli zagraliby "No Prayer...", to połowa stadionu/hali nie wiedziałaby, o co chodzi. To tak, jakby Led Zeppelin (gdyby grało), zagrało "Dy'er Mak'er" albo AC/DC "Walk All Over You". FotD to pewniak, tak samo 23:58. Miło byłoby jednak, gdyby coś odkurzyli ze starszych płyt. Ile to już lat nie grali tytułowego z drugiej płyty? Przecież jest to dość znany numer, w '88 wypadł nieźle, a i wokale nie są tam jakoś bardzo wymagające. Rozumiem, że Ikar jest ciężki do zaśpiewania, ale to jeden z tych numerów, z którymi Bruce powinien dać sobie radę.
Dla mnie to żaden argument pomijania zakurzonych utworów , po to setlista jest na tyle długa że jakby 2-3 kawałki były mniej znane to nikomu krzywda by się nie stała.

Awatar użytkownika
LukaSieka
-#The Alchemist
-#The Alchemist
Posty: 14467
Rejestracja: pt lut 22, 2013 12:35 am
Skąd: Konin

Re: Setlista Maiden England World Tour 2014

Postautor: LukaSieka » sob lis 08, 2014 7:07 pm

Z "The Prisoner" jest inny problem. Niestety, duża część widowni go w ogóle nie kojarzy...zespół musi liczyć się też z tym, że jeśli zagraliby "No Prayer...", to połowa stadionu/hali nie wiedziałaby, o co chodzi
"The Prisoner" albo "No Prayer For The Dying" to są mało znane utwory :?: :lol: Ja to nie wiem, kto *urwa słucha tego Iron Maiden i kto przychodzi na t ekoncerty skoro "The Prisoner" jest mało znany :) Ja rozumiem jakby zagrali "Burning Ambition", "Twilight Zone" albo "Invasion", ale tak?!?!
So what if the master walked on the water. I don't see him trying to stop the slaughter.

Deleted User 1499

Re: Setlista Maiden England World Tour 2014

Postautor: Deleted User 1499 » sob lis 08, 2014 8:34 pm

No właśnie tacy fani

Fear Of The Dark przez 2 h i jest moc ! :dance:

Awatar użytkownika
Michał
-#Nomad
-#Nomad
Posty: 5202
Rejestracja: sob lis 02, 2013 10:19 pm
Skąd: Ruda Śląska

Re: Setlista Maiden England World Tour 2014

Postautor: Michał » sob lis 08, 2014 8:37 pm

No właśnie tacy fani

Fear Of The Dark przez 2 h i jest moc ! :dance:
I tak połowa forum by poszła :mryellow:

Awatar użytkownika
Schizoid
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 9252
Rejestracja: śr cze 25, 2014 3:01 pm

Re: Setlista Maiden England World Tour 2014

Postautor: Schizoid » sob lis 08, 2014 9:01 pm

W porównaniu do innych, jak już wcześniej wymienione FotD to nie są za bardo znane utwory. Na te koncerty nie przychodzą tylko ludzie z obcykaną całą dyskografią, ale też całe rodziny, bo znają kilka albumów. Dla nich setlista z Maiden England była najlepsza, bo w sumie poleciały najbardziej znane utwory. Dużo osób po prostu przyjeżdża na koncerty, bo "słuchali, jak mieli x lat" albo z czystej ciekawości. Mimo, że NPftD bardzo lubię i uważam za jeden z lepszych utworów Ironów, to godzę się z tym, że nie ma co porównywać go do Can I Play With Madness, bo wiadomo, co jest bardziej lubiane i znane.

Awatar użytkownika
LukaSieka
-#The Alchemist
-#The Alchemist
Posty: 14467
Rejestracja: pt lut 22, 2013 12:35 am
Skąd: Konin

Re: Setlista Maiden England World Tour 2014

Postautor: LukaSieka » sob lis 08, 2014 9:33 pm

Can I Play With Madness, bo wiadomo, co jest bardziej lubiane i znane.
No nie wiem czy akurat ten wymieniony przez Ciebie jest bardziej lubiany, znany może i owszem....

Poza tym irytuje mnie bardzo ostatnimi czasy to lenistwo właśnie ze strony "fanów" takiej czy takiej kapeli. To, że na youtubie czy na torrentach "Fear Of The Dark", "The Number Of The Beast", "2 Minutes To Midnight" albo "The Wicker Man" ma więcej wyświetleń, więcej pobrań niż "Fates Warning", "Deja-Vu" to nie znaczy, że kapela się na tych pięciu czy siedmiu przebojach zamyka.
Płyty nie zna a taki jeden z drugim delikwent koszulkę dumnie nosi. Już bylem świadkiem kilku sytuacji gdzie jakiś dureń dumnie prezentował innemu koledze po fachu koszulkę "Killers", a zapytany o to czy lubi "Killers" odpowiedział, ze nie zna takiej kapeli :sad: Takich przykładów jest mnóstwo, bo choćby na innym koncercie typ w szircie z pierwszej płyty Maiden także nie wiedział, ze przed Dickinsonem ktoś w ogóle w zespole inny śpiewał. Myślał, że tak (na płytach "Killers" i 'Iron Maiden") śpiewał Dickinson jak był młody :shock: Jeszcze inny myślał, ze Iron Maiden pochodzi z Niemiec, (uwaga) z Zurychu........

A wracając do meritum, ja nie wiem jak można tak wrzucić 10-15 kawałków do playlisty w empetrójce czy do jakiegoś innego dziwactwa i słuchać jak leci tych samych oklepanych utworów. Ja sobie tego nie wyobrażam, miałem kasety, mam winyle, płyty cd i słucham od deski do deski, inacxzej jakoś mi nie pasuje. Nie pasuje i nie na rękę mi psucie tego jakiegoś zamysłu grupy, konceptu, ażeby tak sobie puszczać tylko po dwa hity z jednej płyty. Nie wiem może jestem zbyt staroświecki, może za bardzo poj*bany, ale tak już mam i wątpię, żeby to się u mnie jakoś zmieniło.
So what if the master walked on the water. I don't see him trying to stop the slaughter.

Awatar użytkownika
widman
-#Rainmaker
-#Rainmaker
Posty: 7268
Rejestracja: ndz lip 24, 2005 7:52 pm

Re: Setlista Maiden England World Tour 2014

Postautor: widman » czw lis 13, 2014 12:22 pm

Poza tym irytuje mnie bardzo ostatnimi czasy to lenistwo właśnie ze strony "fanów" takiej czy takiej kapeli. To, że na youtubie czy na torrentach "Fear Of The Dark", "The Number Of The Beast", "2 Minutes To Midnight" albo "The Wicker Man" ma więcej wyświetleń, więcej pobrań niż "Fates Warning", "Deja-Vu" to nie znaczy, że kapela się na tych pięciu czy siedmiu przebojach zamyka.
Dokładnie. Potem jest niestety dziwne przeświadczenie, że "Rapid Fire" JP to kawałek niepublikowany z młodym Dickinsonem, jak to powiedział pewien młody "fan" metalu na koncercie w Łodzi.
Wiara potem nie ma pojęcia, że są takie kawałki jak "Run silent run deep", "The Apparition", "Prophecy", "Deja-vu" czy "Purgatory" - bo jak wiadomo, z Di'Anno przecież to była tylko rozgrzewka, chociaż też nie wiadomo czy to było właściwe Iron Maiden :lol: :lol: :lol:
Nie wiem może jestem zbyt staroświecki, może za bardzo poj*bany, ale tak już mam i wątpię, żeby to się u mnie jakoś zmieniło.
Nie jesteś sam. Jest na szczęście wielu takich poje..anych, którzy wielbią winyle, cd i słuchają ich w skupieniu od A do Z. Ale szkoda jest, co piszesz, bo potem wydźwięk danych płyt się zmienia, zwłaszcza jakichś starszych produkcji. Dlatego zawsze miałem konkretny polew, jak wiara łykała składanki (!!!) Pink Floyd w rodzaju "One Foot in the Door" (skądinąd ok, ale mimo wszystko) czy słynne "Echoes: Best of" które było reklamowane niczym lądowanie na księżycu przerobionego Fiata 126p.
Pewnej muzyki nie da się słuchać po kawałkach, po jeden dwa hity to sobie można A-ha słuchać, albo Britney Spears.

RALF
-#The Alchemist
-#The Alchemist
Posty: 10216
Rejestracja: czw maja 24, 2007 11:16 pm
Skąd: Pabianice

Re: Setlista Maiden England World Tour 2014

Postautor: RALF » czw lis 13, 2014 12:27 pm

Mamy takie czasy, jakie mamy - w zasadzie dzisiaj płyty kupują fani nastawieni na kolekcjonowanie a kapele żyją z koncertowania - sądzę, że ten trend sie pogłębi na dobre za kilka lat. Oczywiscie winyle też maja swoje pięć minut, tylko pytanie - jak to długo potrwa? Jednak w przypadku "asfaltów" - to nie sa jakieś tam gigantyczne nakłady, raczej dla hobbystów. :idea:

Awatar użytkownika
gumbyy
-#The Alchemist
-#The Alchemist
Posty: 11594
Rejestracja: śr cze 01, 2005 1:49 am
Skąd: Wrocław

Re: Setlista Maiden England World Tour 2014

Postautor: gumbyy » czw lis 13, 2014 6:57 pm

Mamy takie czasy, jakie mamy - w zasadzie dzisiaj płyty kupują fani nastawieni na kolekcjonowanie
Nieprawda. Ja kupuję CD bo z nich słucham muzyki. Nie kolekcjonuję płyt, tylko ich słucham.
www.MetalSide.pl

Awatar użytkownika
AncientMariner
-#Clansman
-#Clansman
Posty: 4179
Rejestracja: sob lis 22, 2014 4:50 pm
Skąd: Poznań

Re: Setlista Maiden England World Tour 2014

Postautor: AncientMariner » sob lis 22, 2014 5:34 pm

Widziałęm ich 3 razy w 2013 i trzy razy w 2014 roku. Setlista była dla mnie szczerze mówiąc troszkę odbiegająca od ideału :razz: Faktycznie raził brak Infinite i zbyt częste wałkowanie tego samego tematu w wersji Aces, Can i Play, (zupełnie niepasującego) Fear Of The Dark, no i brak Wrathchilda, którego Ironi zagrali kilka razy w tym roku. Niestety u nas już nie :sad: Może na następnej trasie coś się poprawi, chociaż szczerze już wątpię.

RALF
-#The Alchemist
-#The Alchemist
Posty: 10216
Rejestracja: czw maja 24, 2007 11:16 pm
Skąd: Pabianice

Re: Setlista Maiden England World Tour 2014

Postautor: RALF » sob lis 22, 2014 6:45 pm

Wiesz, kolejna trasa to raczej promowanie nowego LP, który (miejmy nadzieję) będzie przynajmniej przyzwoity.W końcu latem 2015 minie PIĘĆ LAT od premiery "The Final Frontier" i lepiej żeby się postarali, niż nagrali coś miernego. Ja liczę na parę utworów z ostatnich płyt, pięć z nowej no i dalej - przeboje znane i lubiane, no i MUSI WRÓCIĆ HBTN!!!! ;-)

Awatar użytkownika
widman
-#Rainmaker
-#Rainmaker
Posty: 7268
Rejestracja: ndz lip 24, 2005 7:52 pm

Re: Setlista Maiden England World Tour 2014

Postautor: widman » ndz lis 23, 2014 11:26 am

przeboje znane i lubiane, no i MUSI WRÓCIĆ HBTN!!!!
No, czyli Fear Of The Dark, The Number of The Beast, 2 Minutes to midnight, Hallowed Be Thy Name, Iron Maiden i Run to The Hills - czyli do urzygania to samo od wieków. Jeśli liczyć na 5 kawałków z nowej płyty, która pewnie będzie dwupłytowym 90 minutowym gniotem, i 5 kawałków z ostatnich płyt to nie wiem czy starczy czasu na Twoje przeboje znane i lubiane :)

RALF
-#The Alchemist
-#The Alchemist
Posty: 10216
Rejestracja: czw maja 24, 2007 11:16 pm
Skąd: Pabianice

Re: Setlista Maiden England World Tour 2014

Postautor: RALF » ndz lis 23, 2014 1:04 pm

Nieee 90 min raczej nie :mryellow:


Wróć do „Maiden England World Tour 2012 -2014”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości