Empire Of The Clouds - opinie

Wszystko na temat nowej płyty

Moderator: Administracja i Moderacja SanktuariuM

Jak oceniasz nowy utwór Iron Maiden

10
63
66%
9
6
6%
8
8
8%
7
5
5%
6
4
4%
5
0
Brak głosów
4
8
8%
3
0
Brak głosów
2
0
Brak głosów
1
2
2%
 
Liczba głosów: 96

Tipton
-#Wrathchild
-#Wrathchild
Posty: 66
Rejestracja: śr lut 02, 2005 5:38 pm

Re: Empire Of The Clouds - opinie

Postautor: Tipton » śr wrz 02, 2015 11:13 am

gdyby to wszystko skompresować jak pisałem wyżej i inaczej zaaranżować to utwór byłby jak dla mnie na 8/10, jest jak jest i dlatego tylko 6/10

Awatar użytkownika
Bamoko
-#Prisoner
-#Prisoner
Posty: 101
Rejestracja: pt sie 27, 2010 9:02 pm

Re: Empire Of The Clouds - opinie

Postautor: Bamoko » śr wrz 02, 2015 3:38 pm

Mając tylko możliwość przesłuchania utworu z Youtube, póki co nie jestem w sanie wystawić jednoznacznej oceny. Poczekam więc do piątku na oryginalny CD. Większe zaskoczenie niż sam utwór (jest on w stylu solowego Dickinsona) budzi we mnie to, że 'Arry zgodził się umieścić go na płycie sygnowanej nazwą IM. Albo Stefek na starość otwiera się na nowości, albo Bronek miał argumenty nie do podważenia ;-)

P.S. Osoby, które wietrzą w "Empire..." zapowiedź końca kariery zespołu, odeślę do okładki albumu, tam bowiem wg mnie ukryta jest odpowiedź. Zwróćcie uwagę, że Eddie z TBoS to niemal (oczywiście nie zważając na jego obecną inkarnację) ten sam Eddie co na debiucie - popiersie bez żadnych ozdobników itd. Czyżby świadome zatoczenie koła?

Iron_Black
-#Wrathchild
-#Wrathchild
Posty: 61
Rejestracja: wt lip 15, 2003 4:46 pm
Skąd: Wrocław

Re: Empire Of The Clouds - opinie

Postautor: Iron_Black » śr wrz 02, 2015 5:00 pm

http://www.rockmetal.pl/wiesci.html?new ... en#comment


Przeciez IM nigdzie nie udostepnilo tej piosenki... to chyba malo legalne co zrobil rockmetal ?

Awatar użytkownika
Pablo1919
-#Assassin
-#Assassin
Posty: 2333
Rejestracja: ndz sty 03, 2010 4:13 pm
Skąd: Pawłowice

Re: Empire Of The Clouds - opinie

Postautor: Pablo1919 » śr wrz 02, 2015 5:25 pm

Niektórzy tu sarkazmu nie trawią :D Poluzujcie zady panowie. Nie wszystkim musi się podobać. Ale kiedyś może wymyślę ze 2-3 fajne melodie i będę grał je przez 18 minut jak Maiden :P
Powiedziałeś "A", to teraz trzeba powiedzieć "B". Mężczyznę poznaje się nie po tym jak zaczyna, ale jak kończy. Ale Ty jesteś tylko chłopcem, który rzuca słowa na wiatr. :)

Idź sobie żyć w innej strefie czasowej.

Jaka spina, o ja pierdziele. Aż szkoda komentować.

Awatar użytkownika
gumbyy
ZASŁUŻONY SANATORIANIN
Posty: 12271
Rejestracja: śr cze 01, 2005 1:49 am
Skąd: Wrocław

Re: Empire Of The Clouds - opinie

Postautor: gumbyy » śr wrz 02, 2015 6:15 pm

http://www.rockmetal.pl/wiesci.html?new ... en#comment


Przeciez IM nigdzie nie udostepnilo tej piosenki... to chyba malo legalne co zrobil rockmetal ?
No trochę nieprofesjonalne to jest, żeby na serwis wrzucać (ja nigdy czegoś takiego nie zrobiłem) linka do nielegalnego materiału :roll: no chyba, że pod tym linkiem nie ma utworu IM ;)
www.MetalSide.pl

Awatar użytkownika
brezdi
-#Ancient mariner
-#Ancient mariner
Posty: 654
Rejestracja: sob lut 23, 2013 4:33 pm

Re: Empire Of The Clouds - opinie

Postautor: brezdi » śr wrz 02, 2015 6:40 pm

[quote=] P.S. Osoby, które wietrzą w "Empire..." zapowiedź końca kariery zespołu, odeślę do okładki albumu, tam bowiem wg mnie ukryta jest odpowiedź. Zwróćcie uwagę, że Eddie z TBoS to niemal (oczywiście nie zważając na jego obecną inkarnację) ten sam Eddie co na debiucie - popiersie bez żadnych ozdobników itd. Czyżby świadome zatoczenie koła?[/quote]

Znaczy się ostatni album czy nie, bo nie bardzo kumam :P Moim zdaniem to jest tak ogromna nadinterpretacja, że nie wiem jak na to wpadłeś :D

Awatar użytkownika
Bamoko
-#Prisoner
-#Prisoner
Posty: 101
Rejestracja: pt sie 27, 2010 9:02 pm

Re: Empire Of The Clouds - opinie

Postautor: Bamoko » śr wrz 02, 2015 8:15 pm

Przeczytaj sobie jeszcze raz ze zrozumieniem. Napisałem, że niektórzy (posty powyżej) uważają, że utwór EotC w formie i treści zawiera pewien przekaz, z czym się nie zgadzam. Ja subiektywnie doszukałem się go w okładkach albumów. Powtarzam SUBIEKTYWNIE.

RidingOntheWind
-#Trooper
-#Trooper
Posty: 317
Rejestracja: czw cze 18, 2015 7:25 am

Re: Empire Of The Clouds - opinie

Postautor: RidingOntheWind » czw wrz 03, 2015 1:46 pm

W tym utworze jeszcze będzie się odkrywało po 2-3 latach od premiery. Jeśli kawałki Steve'a były heavy-metalowymi utworami o odcieniu progresywnym to tu już mamy do czynienia wybitnie z progresją. Część balladowa jest najpiękniejsza i ciągle zastanawiam jakby utwór wypadł jako sześciominutowa ballada. Wtedy na pewno łatwiej byłoby chłopakom zagrać bo na żywo. Ten fragment zresztą przypomina mi Jerusalem z Chemical Wedding. Ta dostojność w głosie Bruce'a i melodia.
Ocena tego utworu pewnie jeszcze będzie podlegała zmianom. Nie wiem nawet czy da się go ocenić w kategoriach utworu Iron Maiden. Bruce kompozycyjnie uderza w zupełne inne klimaty muzycznie niż Steve. Teraz dopiero widać jak różni są to muzycy i jak różne mają inspiracje.

Awatar użytkownika
hipcio_stg
-#Moonchild
-#Moonchild
Posty: 1676
Rejestracja: pn lip 08, 2013 7:13 am

Re: Empire Of The Clouds - opinie

Postautor: hipcio_stg » czw wrz 03, 2015 1:52 pm

Czy Was też drażnią te ciągłe ściszania? Co kawałek jak się trochę rozkręci od nowej frazy całość mocno odczuwalnie w dół. Nie tylko w EotC. Strasznie mnie to irytuje.

Awatar użytkownika
Ace
-#Prisoner
-#Prisoner
Posty: 117
Rejestracja: śr lip 02, 2014 10:23 am

Re: Empire Of The Clouds - opinie

Postautor: Ace » czw wrz 03, 2015 9:20 pm

W tym utworze jeszcze będzie się odkrywało po 2-3 latach od premiery.
Krytykowanie tego kawałka jest jak krytykowanie papieża - mooooożna, aleee... z estymą ;). Też uważam, że odkrywanie go potrwa chwilę i będzie jak wino - im starszy tym lepszy. Aż zazdroszczę następnemu pokoleniu - że odkryje IM razem z tym kawałkiem.
The lover of life's not a sinner.

RidingOntheWind
-#Trooper
-#Trooper
Posty: 317
Rejestracja: czw cze 18, 2015 7:25 am

Re: Empire Of The Clouds - opinie

Postautor: RidingOntheWind » czw wrz 03, 2015 11:25 pm

Mi cały czas nie daje spokoju jaki byłby odbiór tego utworu jako sześciominutowej ballady. Być może nie byłoby takiego rozmachu ale za to byłby pewnikiem grany na żywo i zmiótłby z powierzchni ziemi nudnawe Coming Home i nieco przereklamowane Blood Brothers. To są emocje bliskie Brothers in Arms Dire Straits.

Co do utworu jako całości cały czas go poznaję.

Awatar użytkownika
Dejavu
-#Clansman
-#Clansman
Posty: 4927
Rejestracja: pt maja 31, 2013 9:30 pm

Re: Empire Of The Clouds - opinie

Postautor: Dejavu » pt wrz 04, 2015 12:41 am

Mi cały czas nie daje spokoju jaki byłby odbiór tego utworu jako sześciominutowej ballady. Być może nie byłoby takiego rozmachu ale za to byłby pewnikiem grany na żywo i zmiótłby z powierzchni ziemi nudnawe Coming Home i nieco przereklamowane Blood Brothers. To są emocje bliskie Brothers in Arms Dire Straits.

Co do utworu jako całości cały czas go poznaję.
Ciekawa opcja, ale szkoda byłby stracić tyle minut z takiego utworu. Nic nie wydaje mi się w nim zbędne. Coś za coś - może byłby jedną z najlepszych koncertowych ballad Maiden, ale nie miałbyś czego wciąż poznawać. A przy takich rozmiarach jeszcze długo będzie można znaleźć w nim coś intrygującego.

Awatar użytkownika
hipcio_stg
-#Moonchild
-#Moonchild
Posty: 1676
Rejestracja: pn lip 08, 2013 7:13 am

Re: Empire Of The Clouds - opinie

Postautor: hipcio_stg » pt wrz 04, 2015 7:52 am

Zadziwiające, ale po wczorajszym katowaniu empirem (z 10 razy) dziś wstałem i zamiast dzień dobry do żony zaśpiewałem To ride the storm, to an empire of the clouds... Zaczyna wchodzić w czaszkę, szczególnie jak go słucham z tekstem od dostoyewskiego.

Awatar użytkownika
paniron
-#Moonchild
-#Moonchild
Posty: 1948
Rejestracja: śr sty 25, 2006 7:00 pm
Skąd: Elm Street 1428

Re: Empire Of The Clouds - opinie

Postautor: paniron » pt wrz 04, 2015 11:32 pm

Pierwszy raz od niepamiętnych czasow słuchając początku jakiegoś utworu IM,pomyślałem-to jest to. Nie trawie wolnych poczatkow albo jakiegoś intro w wykonaniu Bruce'a od dawna, tymbardziej zaskakująca jest dla mnie moja reakcja na Empire. To jest dla mnie niesamowite ze mogę tego sluchac bez przywracania oczami. Co do utworu, to oszołomiony nie jestem ;-) brakuje mi jakiegoś momentu kulminacyjnego. Wole inne dlugie klasyki Maiden, ale doceniam kompozytorskie możliwości Dickinsona

Awatar użytkownika
hipcio_stg
-#Moonchild
-#Moonchild
Posty: 1676
Rejestracja: pn lip 08, 2013 7:13 am

Re: Empire Of The Clouds - opinie

Postautor: hipcio_stg » sob wrz 05, 2015 10:47 am

Pierwszy raz od niepamiętnych czasow słuchając początku jakiegoś utworu IM,pomyślałem-to jest to. Nie trawie wolnych poczatkow albo jakiegoś intro w wykonaniu Bruce'a od dawna, tymbardziej zaskakująca jest dla mnie moja reakcja na Empire. To jest dla mnie niesamowite ze mogę tego sluchac bez przywracania oczami. Co do utworu, to oszołomiony nie jestem ;-) brakuje mi jakiegoś momentu kulminacyjnego. Wole inne dlugie klasyki Maiden, ale doceniam kompozytorskie możliwości Dickinsona
Po przewałkowaniu EotC ze 20-25 razy wiem już dlaczego dałem 9 temu utworowi. Solówki po SOS są po prostu oderwane od opowiadania. Sterowiec woła o pomoc, więc wiadomo, że są kłopoty tuż po nich lekka solóweczka jak spokojne picie drinka przed rozbiciem i śmiercią niż paniczne szukanie rozwiązania. Po rozbiciu wszystko wraca na właściwe tory. Widzłabym w miejscu tych solówek chociaż fragment tego utworu: https://www.youtube.com/watch?v=Dp3BlFZWJNA .

PS. Chciałbym usłyszeć aranżację EotC w asyście filharmonii z Włodkiem Pawlikiem, lub Leszkiem Możdżerem...

Awatar użytkownika
sajki
-#Assassin
-#Assassin
Posty: 2288
Rejestracja: pt sie 14, 2015 9:01 am

Re: Empire Of The Clouds - opinie

Postautor: sajki » sob wrz 05, 2015 10:52 am

No ja też nie bardzo rozumiem ten fragment- wołanie o pomoc, a po nim wesoła melodyjka. WTF?

RidingOntheWind
-#Trooper
-#Trooper
Posty: 317
Rejestracja: czw cze 18, 2015 7:25 am

Re: Empire Of The Clouds - opinie

Postautor: RidingOntheWind » sob wrz 05, 2015 1:28 pm

Solówki właśnie z części nie-balladowej najbardziej mi się podobają. Tak myślę, że utwór mógł być podzielony na dwie części, albo nawet na trzy. Ciężko go w ogóle oceniać jako utwór heavy-metalowy czy nawet rockowy. Zdecydowanie mam najwięcej problemu z nim, przez te zmiany klimatu. Jedno co wiem na 100%, że wiele się w nim będzie odkrywało i to cieszy.

Awatar użytkownika
krieg
-#Invader
-#Invader
Posty: 225
Rejestracja: wt lip 30, 2013 12:16 pm
Skąd: 3miasto

Re: Empire Of The Clouds - opinie

Postautor: krieg » pn wrz 07, 2015 3:55 pm

Kapitalny numer, jedyny na płycie, który mogę określić mianem wybitny.

Awatar użytkownika
Tadeo
-#Wrathchild
-#Wrathchild
Posty: 63
Rejestracja: pn wrz 07, 2015 7:34 pm

Re: Empire Of The Clouds - opinie

Postautor: Tadeo » pn wrz 07, 2015 9:59 pm

Właśnie jestem w trakcie odsłuchu tego kolosa. Bardzo dobry utwór, może nawet wybitny, ale muszę dokładnie go poznać. Momentami jest trochę pompastyczny, ale nie można mu odmówić rozmachu. Cieszą smyczki w tle i inne smaczki. Bardzo rozbudowany i chyba najbardziej progresywny w dorobku IM. Dla mnie jest to utwór o 2 klasy lepszy niż WTWWB z TFF - wciągający i nie nudzi. Z każdym odsłuchem jest coraz lepiej, ale na razie wstrzyamam się z oceną punktową.

RALF
-#The Alchemist
-#The Alchemist
Posty: 10216
Rejestracja: czw maja 24, 2007 11:16 pm
Skąd: Pabianice

Re: Empire Of The Clouds - opinie

Postautor: RALF » pn wrz 07, 2015 10:00 pm

Posłuchaj go sobie i śledź tekst - zobaczysz "film" przed oczami :)


Wróć do „The Book of Souls”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości