Wielkość sektora Golden Circle we Wrocławiu

Wszystko na temat trasy koncertowej promującej najnowszą płytę.

Moderator: Administracja i Moderacja SanktuariuM

Deleted User 804

Wielkość sektora Golden Circle we Wrocławiu

Postautor: Deleted User 804 » śr lip 13, 2016 1:26 pm

Postanowiliśmy przyjrzeć się odrobine wielkości sektora Golden Circle na ostatnim koncercie Iron Maiden we Wrocławiu. Na tej podstawie przygotowaliśmy dla Was małe zestawienie jak miał wyglądać podział płyty według mapki z którą bilety trafiły do sprzedaży, a jak wyglądał w rzeczywistości.

A Wam jak podobał się sektor Golden Circle sięgający za połowę płyty?

Zachęcamy do komentowania na forum oraz na naszym profilu na FB:
https://www.facebook.com/Iron-Maiden-Po ... 466357485/

Zanim zdecydowaliśmy się opublikować ten post poprosiliśmy organizatora koncertu firmę Live Nation Polska o komentarz w tej sprawie. Niestety nasz post został szybko usunięty z ich profilu bez jakiejkolwiek odpowiedzi.

Obrazek


Przy okazji dziękujemy za udostępnienia zdjęcia ze stadionu stronie DeathMagnetic.pl

Awatar użytkownika
Schizoid
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 9256
Rejestracja: śr cze 25, 2014 3:01 pm

Re: Wielkość sektora Golden Circle we Wrocławiu

Postautor: Schizoid » śr lip 13, 2016 1:30 pm

To jest absolutne dno. Dzień wcześniej na Sabbath było identycznie.
Lord of infernal, gather my strength
Carry me through the gates

Awatar użytkownika
MaidenFan
-#Clansman
-#Clansman
Posty: 4449
Rejestracja: śr cze 09, 2010 8:04 pm
Skąd: Rzeszów

Re: Wielkość sektora Golden Circle we Wrocławiu

Postautor: MaidenFan » śr lip 13, 2016 1:32 pm

Można się było tego spodziewać.
Pozostaje mieć tylko nadzieję, że następny koncert zorganizuje ktoś inny.
Tutaj już od dawna oszukują ludzi i pchają w to GC ile się da.
No i zachęcają do kupna GCEE żeby zdobyć barierki. Oczywiście nie podają informacji, że w przypadku koncertu Iron Maiden barierek tak czy siak osoba posiadająca GCEE nie zobaczy.

Awatar użytkownika
hipcio_stg
-#Moonchild
-#Moonchild
Posty: 1676
Rejestracja: pn lip 08, 2013 7:13 am

Re: Wielkość sektora Golden Circle we Wrocławiu

Postautor: hipcio_stg » śr lip 13, 2016 1:33 pm

Jawne cięcie w wuja! Dla mnie to nawet EE powinno być odgrodzone fosą razem z fttb od GC i GA. Wtedy ludzie byliby pewni, że wydana nadwyżka się opłaci a nie zakończy na supporcie lub 3-4 utworze gwiazdy wieczoru.

Awatar użytkownika
Saul
-#Prisoner
-#Prisoner
Posty: 121
Rejestracja: wt gru 21, 2004 8:01 pm
Skąd: Łódź

Re: Wielkość sektora Golden Circle we Wrocławiu

Postautor: Saul » śr lip 13, 2016 1:45 pm

Niestety to jest biznes i liczą się tylko pieniądze, nie mniej jednak jestem ciekawy rozwoju wydarzeń, a w szczególności w jaki sposób ustosunkuje się do tego livenation o ile w ogóle to zrobią :/ A z GCEE to już w ogóle są jaja bo domyślam się, że nie każdy jest świadomy tego ze istnieje FTTB, a informacja widniejąca na bilecie czy w regulaminie to tylko wcześniejsze wejście na stadion, nic poza tym. To są większe jaja niż wielkość GC.

Awatar użytkownika
MaidenFan
-#Clansman
-#Clansman
Posty: 4449
Rejestracja: śr cze 09, 2010 8:04 pm
Skąd: Rzeszów

Re: Wielkość sektora Golden Circle we Wrocławiu

Postautor: MaidenFan » śr lip 13, 2016 1:46 pm

Niestety to jest biznes i liczą się tylko pieniądze, nie mniej jednak jestem ciekawy rozwoju wydarzeń, a w szczególności w jaki sposób ustosunkuje się do tego livenation o ile w ogóle to zrobią :/
Nie mają zamiaru. Wiadomość z ich profilu została usunięta.

Awatar użytkownika
Saul
-#Prisoner
-#Prisoner
Posty: 121
Rejestracja: wt gru 21, 2004 8:01 pm
Skąd: Łódź

Re: Wielkość sektora Golden Circle we Wrocławiu

Postautor: Saul » śr lip 13, 2016 2:00 pm

Niestety to jest biznes i liczą się tylko pieniądze, nie mniej jednak jestem ciekawy rozwoju wydarzeń, a w szczególności w jaki sposób ustosunkuje się do tego livenation o ile w ogóle to zrobią :/
Nie mają zamiaru. Wiadomość z ich profilu została usunięta.
To oznacza, że jest to dla nich bardzo niewygodny temat, zazwyczaj różne instytucje starają się odpowiadać na fb na zadawane im pytania, nawet w najgłupszy sposób ale jednak odpowiadać. Usunięcie posta daje znak, że trzeba drążyć temat bo można coś ugrać :idea:

Awatar użytkownika
eddiepoland
-#Prodigal son
-#Prodigal son
Posty: 31
Rejestracja: sob cze 12, 2010 10:26 am

Re: Wielkość sektora Golden Circle we Wrocławiu

Postautor: eddiepoland » śr lip 13, 2016 2:42 pm

Ta firma jest nie od dziś znana ze swoich oszukańczych praktyk z sektorami. GC z gumy to ich standardowa zagrywka. Odechciewa się jeździć na koncerty w Polsce przez to co odwala ta LNP. Na cztery koncerty z trasy które zaliczyłem, polski był najgorzej zorganizowany, co przestało mnie już w zasadzie dziwić. Nie wiem jak nazwać ludzi, którzy dla kasy narażają ludzi na bezpośrednie zagrożenie utraty zdrowia lub życia. Ten proceder będzie kwitł w najlepsze, dopóki komuś się nie stanie coś poważnego na koncercie.

Awatar użytkownika
Schizoid
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 9256
Rejestracja: śr cze 25, 2014 3:01 pm

Re: Wielkość sektora Golden Circle we Wrocławiu

Postautor: Schizoid » śr lip 13, 2016 2:44 pm

Co do tego, że FTTB i EE powinny być odgrodzone - nie zgadzam się. To nie jest oddzielny sektor, tylko bilet upoważniający do wcześniejszego wejścia. W Rumunii mają jeszcze diamond circle i resztę takich wynalazków, wygląda to żenująco.
Lord of infernal, gather my strength
Carry me through the gates

Awatar użytkownika
Pierre Dolinski
-#Rainmaker
-#Rainmaker
Posty: 6490
Rejestracja: czw maja 03, 2012 7:22 pm

Re: Wielkość sektora Golden Circle we Wrocławiu

Postautor: Pierre Dolinski » śr lip 13, 2016 5:10 pm

Powiem tak. Zaimponowaliście mi, ale tylko w połowie. Dlaczego? Fajnie, że przyjrzeliście się temu. Do niedawna RALF interesował się przeważnie tym czy jest sold out czy nie, no bo jakby to wyglądało, że za granicą sprzedaje się po kilka koncertów a u nas ni chu chu jednego....
Teraz widzę zdrowe wkurzenie. I dobrze. No bo jak można dawać się przez lata robić w wuja przez tą samą bandę, przepłacać za bilety i mieć poczucie, że zostało się wysmyranym?
Jest jedna sprawa. Nie pomoże dyskutowanie z firmą organizującą koncerty. Dobrze wiecie, że oni mają Was(Sanktuarium) i w ogóle ludzi w dupie. Nie jesteśmy dla nich partnerami do dyskusji. Ich interesują wyłącznie obroty. Są monopolistami na IM w Polsce i wykorzystują to jak tylko mogą.
Pomogłaby prędzej sprawnie zorganizowana akcja pt. skarga/petycja bezpośrednio do managementu IM w której my fani zrzeszeni/niezrzeszeni wyrażamy głębokie niezadowolenie z powodu organizacji polskich koncertów Iron Maiden przez taką a taką firmę, podajemy wszelkie argumenty i prosimy aby zespół w przyszłości odwiedzał Polskę za pośrednictwem innej agencji koncertowej.
Takie coś ma sens. Pyskówki z polskim organizatorem na FB to nieskuteczna dziecinada.
Warto byłoby też zasięgnąć wcześniej porady kogoś obeznanego w prawie, żeby nie wdepnąć w gówno. Za wszystkie oskarżenia, których nie można udowodnić, można słono zapłacić.
Ostatnio zmieniony śr lip 13, 2016 5:28 pm przez Pierre Dolinski, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
erosinho
-#Moonchild
-#Moonchild
Posty: 1748
Rejestracja: czw sie 19, 2010 6:35 pm
Skąd: Góra Kalwaria

Re: Wielkość sektora Golden Circle we Wrocławiu

Postautor: erosinho » śr lip 13, 2016 5:25 pm

Tak pomyślałem sobie, że to sprawa, która mogłaby zainteresować Urząd Ochrony Praw Konsumentów albo jakąś podobna instytucję.

Awatar użytkownika
therion
-#Charlotte
-#Charlotte
Posty: 9
Rejestracja: pn lip 04, 2016 8:26 pm

Re: Wielkość sektora Golden Circle we Wrocławiu

Postautor: therion » śr lip 13, 2016 6:28 pm

Niestety sprawa jest niezwykle prosta. Mapka miejsc jest poglądowa, a wolny rynek jest prawdziwy. Możemy marzyć o uczciwym postawieniu sprawy, kiedy to organizator jasno przed koncertem określa ilość biletów na poszczególne sektory i każdy ma jasną informację co do wielkości GC, płyty i średnicy głowy Eddiego. Niestety, dopóki organizatorowi kasa się zgadza, to niespecjalnie go rusza nawet nazwanie go Macierewiczem koncertów. Tak czy inaczej jesteśmy jako widzowie na straconej pozycji z każdej strony: kupujemy GC - organizator śmieje się nam w twarz i je powiększa. Zbojkotujemy LN - spoko, zespół pojedzie do Tanzanii, gdzie sprzeda więcej biletów, bo też (co zrozumiałe) myśli w kategoriach 35 tysięcy sprzedanych biletów, a nie bezwzględnego obowiązku jechania do Polski, bo walczyli za wolność waszą i naszą, i tak bardzo nas kochają. Nie ma dobrych rozwiązań. Jasne, że LN mogłoby podnieść ceny GC o stówę i wtedy proporcje GC/płyta by się nieco znormalizowały, ale za to podniósł by się lament, że uje zrobili najdroższe GC na świecie - dupa z tyłu panie i panowie - to jest biznes. Dopóki impreza organizowana jak najmniejszym nakładem sił, sprzedaje się całkiem nieźle, to LN nie widzi powodu, żeby podnieść jakość tej usługi. Ja wiem, że w innych krajach panuje inna kultura biznesowa, ale u nas jeszcze z tego co widzę nie czas na to. Może za dziesięć lat, może za dwadzieścia dojdziemy do momentu, że organizator w imię marki i zadowolenia klienta będzie w stanie poświęcić te 5% zysku, ale jeszcze nie dziś. Zdrówka życzę :)

RALF
-#The Alchemist
-#The Alchemist
Posty: 10216
Rejestracja: czw maja 24, 2007 11:16 pm
Skąd: Pabianice

Re: Wielkość sektora Golden Circle we Wrocławiu

Postautor: RALF » śr lip 13, 2016 6:38 pm

Niestety, ale muszę się z Tobą zgodzić. Okrutna prawda!

Nomad.1985
-#Trooper
-#Trooper
Posty: 352
Rejestracja: sob cze 11, 2016 10:58 am

Re: Wielkość sektora Golden Circle we Wrocławiu

Postautor: Nomad.1985 » śr lip 13, 2016 6:39 pm

Mój prosty sposób na bojkot jest taki, że to ostatni mój koncert Iron Maiden organizowany w Polsce. Na szczęście z południa Polski mam bliżej do Pragi niż do większości miast w Polsce. Do Budapesztu mam tylko nieco dalej niż do Warszawy, a biorąc pod uwagę, że na Węgrzech jest często taniej to na jedno wychodzi. Pomijając fakt, jak się zachowuje polska publiczność na dużych koncertach. Wrocławiem rozpocząłem przygodę z koncertami Iron Maiden, Wrocławiem mogę skończyć, jeśli chodzi o Polskę . Skoro tak grają to chyba jedyne rozwiązanie.

Nie dotyczy koncertu halowego!

Awatar użytkownika
Pierre Dolinski
-#Rainmaker
-#Rainmaker
Posty: 6490
Rejestracja: czw maja 03, 2012 7:22 pm

Re: Wielkość sektora Golden Circle we Wrocławiu

Postautor: Pierre Dolinski » śr lip 13, 2016 8:09 pm

Myślę, że dziś stało się jasne, że nie warto jako FC organizować akcji pomocowych w reklamie koncertu. Nie skutkuje to niczym wymiernie korzystnym. Skoro Live Nation zarabia na koncercie, to niech wykłada dużą kasę na reklamę. Zawsze miałem bardzo sceptyczny stosunek do akcji jakie widziałem tutaj w poprzednich latach, kiedy ludzie brali od firmy plakaty i ganiali w teren rozklejać je. Nie brałem w tym udziału, więc nie wiem jak firma odwdzięczała się za to ludowi. Czy można było sobie wziąć na pamiątkę jeden plakat, czy przybić piątkę z pracownikiem LN, czy była jakaś pula sensowniejszych nagród.
Nie widzę, żeby to skutkowało jakąkolwiek akredytacją dla administratorów, jakimś photopassem, bo strona nigdy nie wzbogaciła się o fanclubowe zdjęcia z fosy.
Myślę, że przydałaby się odrobina poczucia godności, bo sądzę, że wolontariat jaki był uprawiany przez ludków ku chwale Iron Maiden przynosił korzyść jedynie polskiemu organizatorowi.
Ostatnio zmieniony śr lip 13, 2016 8:16 pm przez Pierre Dolinski, łącznie zmieniany 1 raz.

Nomad.1985
-#Trooper
-#Trooper
Posty: 352
Rejestracja: sob cze 11, 2016 10:58 am

Re: Wielkość sektora Golden Circle we Wrocławiu

Postautor: Nomad.1985 » śr lip 13, 2016 8:17 pm

Hala Ludowa to jak najbardziej poprawna nazwa. Wolę używać nazwy komunistycznej niż niemieckiej. Niech Niemcy idąc tym tropem mówią Chociebuż, a nie Cottbus, to ja będe mówił Hala Stulecia.

Jak tak dalej pójdzie to Stadion Narodowy będzie za mały dla Iron Maiden. Wtedy gdzie będą grali? Na Błoniach?
Wiele by zależało od setlisty.
Uda się im zapełnić 2 hale z praktycznie tym samym koncertem co w tym roku?
To ma akurat najmniejsze znaczenie.

Awatar użytkownika
Pierre Dolinski
-#Rainmaker
-#Rainmaker
Posty: 6490
Rejestracja: czw maja 03, 2012 7:22 pm

Re: Wielkość sektora Golden Circle we Wrocławiu

Postautor: Pierre Dolinski » śr lip 13, 2016 8:25 pm

I tak Nomad rozpieprzyłeś temat. ;)

Awatar użytkownika
Dejavu
-#Clansman
-#Clansman
Posty: 4927
Rejestracja: pt maja 31, 2013 9:30 pm

Re: Wielkość sektora Golden Circle we Wrocławiu

Postautor: Dejavu » śr lip 13, 2016 8:30 pm

A może sprawa tej wielkości GC nadaje się do urzędu ochrony konsumenta? Nie mam zielonego pojęcia, tylko strzelam - bo Live Nation na pewno będzie mieć gdzieś, że komuś coś się nie podobało. UOKiK się chyba tego typu sprawami zajmuje. Oczywiście, może być argument ze strony LN, że mapka ma charakter poglądowy, ale czy to znaczy, że może się różnić w dowolnym stopniu? A gdyby zrobili GC na 90% płyty, to też? Więc oczywiście ten argument odnośnie poglądowego charakteru mapki ze strony LN na pewno mógłby być użyty, ale czy to oznacza, że można się bawić wielkością sektora w dowolny sposób - sądzę, że nie.
Co więcej - już kiedyś natknąłem się na to że UOKiK zajmował się sprawami tego typu imprez muzycznych, tylko chodziło o procedurę zwrotu pieniędzy za odwołaną czy przesuniętą imprezę.
Ostatnio zmieniony śr lip 13, 2016 8:32 pm przez Dejavu, łącznie zmieniany 1 raz.

Nomad.1985
-#Trooper
-#Trooper
Posty: 352
Rejestracja: sob cze 11, 2016 10:58 am

Re: Wielkość sektora Golden Circle we Wrocławiu

Postautor: Nomad.1985 » śr lip 13, 2016 8:31 pm

10 lat temu bym pewnie obmyślał plan skutecznego zadania ciosu z Live Nation, ale teraz to wiem jak to się kończy. 10 lat temu akurat to wszyscy polscy fani narzekali, że Live Nation nie chce ściągnąć Ironów na trasę A Matter Life and Death do Polski. Nie kalkulowało im się to tego nie zrobili. Dzisiaj nie kalkuluje im się uczciwie podchodzić do biletów. Podobna sytuacja. Można się obrażać, ale niewiele to da. 3 tysiące ludzi nawet może urządzić sobie bojkot na facebooku to i tak inne 30 tysięcy ludzi przyjdzie. Przekichane jest być fanem bardzo znanego zespołu, pojedynczy fan czy nawet dobrze zorganizowana grupa tonie w morzu wielkiej masy. Róbcie więcej akcji promocyjnych, róbcie i jeszcze trochę i doczekamy się Golden Cirlce, Golden Cirlce Early Entrance, Diamond Circle, Diamond Circle Early Entrance i .... a co się będziemy ograniczać Super Diamond Circle i Super Diamond Circle Early Entrance.

Awatar użytkownika
Dejavu
-#Clansman
-#Clansman
Posty: 4927
Rejestracja: pt maja 31, 2013 9:30 pm

Re: Wielkość sektora Golden Circle we Wrocławiu

Postautor: Dejavu » śr lip 13, 2016 8:34 pm

A ja myślę, że chociaż w tym temacie można pogadać konstruktywnie czy i ewentualnie jak spróbować coś zrobić z tym tematem, zamiast mówić o tym samym co w każdym innym temacie dotyczącym koncertu.


Wróć do „The Book of Souls World Tour 2016 -2017”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości