22-04-2017 - Iron Maiden - Antwerpia

Wszystko na temat trasy koncertowej promującej najnowszą płytę.

Moderator: Administracja i Moderacja SanktuariuM

pz
-#The Man Who Would Be Spammer
-#The Man Who Would Be Spammer
Posty: 17036
Rejestracja: śr maja 07, 2014 12:56 am
Skąd: z Sanatorium

Re: 22-04-2017 - Iron Maiden - Antwerpia

Postautor: pz » pn kwie 24, 2017 4:30 pm

Większość chce zobaczyć Feara i Number.

19.04 Myrkur /PO 20.04 Turbo /Damasławek 24.04 G.Hughes /WA
3.05 Hellhaim /WA 8.05 Riot V /WA
10.05 Moriah Woods /WA 11.05 Turbo /Wyrzysk 28.05 Springsteen /Praga
5-8.06 Mystic Festival /GD 13.06 Night Demon, Riot City /WA
13.10 Made in Warsaw /WA 16.10 Apocalyptica /WA 31.10 Soen /KR 1.11 Guano Apes /WA 2.11 Soen /GD

Awatar użytkownika
Budziol
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 9524
Rejestracja: pt lip 30, 2004 9:19 am
Skąd: Łódź

Re: 22-04-2017 - Iron Maiden - Antwerpia

Postautor: Budziol » pn kwie 24, 2017 5:49 pm

I wrathchild! Moga probowac wszystko finalnie i tak zagraja wrathchild lub 2m2m
:-D

Deleted User 1499

Re: 22-04-2017 - Iron Maiden - Antwerpia

Postautor: Deleted User 1499 » pn kwie 24, 2017 6:40 pm

W 2008 roku na próbach grali Caught Somewhere in Time (pamiętam jak ktoś na forum pisał), grali Mother or Mercy, grali Infinite Dreams - nawet na jednym filmie MaidenTV z trasy ME jest pokazana setlista i widnieje na niej właśnie Infinite Dreams.
Jakoś nie wierzę, że takie CSIT czy Infinite Dreams w obecnym składzie brzmi słabo. Jestem pewny, że Caught czy Infinite brzmiało by dużo lepiej niż w latach 80.
Ciekawe czemu tak jest, że ogrywają coś na próbach, a gdy dochodzi do koncertów odrzucają pozycje, które fani chcą najbardziej zobaczyć.
Też się zawsze zastanawiam , kto jest odpowiedzialny za to jak wygląda set. Przecież w dzisiejszej dobie internetu( FB , Fora itp ) z pewnością wiedzą o jakich utworach się pisze , które są mile widziane w secie a które mniej. I pomimo tego mają w dupie i z klasyków walą kotlety. Nie powiem kilka razy mnie zaskoczyli , ot trasa Early Days , czy całe AMOLAD. Ale już potem zaczęły się potknięcia w postaci braku takiej petardy jako otwieracz czyli Cought Somewhere in Time ( Aces High mógł otwierać bisy) na trasie SBIT czy brak Infinite Dreams i chociażby Killers na Maiden England.

Ogólnie set z trasy TBOS mi się podobał i generalnie nie nastawiałem się na jakiekolwiek zmiany w tym roku , także TGU mnie zadziwił i żałuję że go nie usłyszę.

Awatar użytkownika
pucha
-#Long distance runner
-#Long distance runner
Posty: 766
Rejestracja: śr sie 24, 2011 4:21 pm
Skąd: Lublin, Polska

Re: 22-04-2017 - Iron Maiden - Antwerpia

Postautor: pucha » pn kwie 24, 2017 7:20 pm

A ja to generalnie jak sobie czytam te Wasze lamenty to mi się śmiać chce. Całkiem zgrabnego seta chłopaki zlepili, zmienili dwa numery, dodali jeden całkiem nowy z ostatniej płyty - dla mnie git i żałuję że nie zobaczę ich w tym roku na żywo. W przypadku Ironów już dawno wyrosłem z marudzenia w stylu "tego nie grają, tamtego nie grają" - no nie grają, i co z tego ? Wciąż grają koncert złożony w 100 % z zajebistych utworów (no, dobra, 99 % bo jestem z tego grona którym "Tears of the Clown" się akurat nie podoba :P ).

Deleted User 1499

Re: 22-04-2017 - Iron Maiden - Antwerpia

Postautor: Deleted User 1499 » pn kwie 24, 2017 7:28 pm

Bo co poniektórzy liczyli na nie wiadomo jakie zmiany a to tylko kontynuacja trasy i w tym momencie to jestem lekko wku*wiony że w 2016 był Tears of the Clown a w 2017 grają The Great Unkown.
Pole do popisu to zespół ma w przyszłym roku.

Awatar użytkownika
Budziol
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 9524
Rejestracja: pt lip 30, 2004 9:19 am
Skąd: Łódź

Re: 22-04-2017 - Iron Maiden - Antwerpia

Postautor: Budziol » pn kwie 24, 2017 11:08 pm

Wystarczyloby zagrac unkown i stwierdzilbym ze fajnie wymienili jeden kawałek.
Tak czy siak faktycznie nie ma co marudzic tylko odliczac dni do Hamburga
;-)

Awatar użytkownika
Dejavu
-#Clansman
-#Clansman
Posty: 4927
Rejestracja: pt maja 31, 2013 9:30 pm

Re: 22-04-2017 - Iron Maiden - Antwerpia

Postautor: Dejavu » pn kwie 24, 2017 11:14 pm

Hallowed to rewelacyjny utwór, wiadomo, ale wiadomo też, że na większości przyszłych tras i tak będzie grany. W przeciwieństwie do The Great Unknown, więc bilans mimo wszystko pozytywny moim zdaniem. Żałuję, że nie słyszałem TGU w ubiegłym roku. Wiadomo, że można by zbudować naprawdę świetną setlistę nie robiąć nie wiadomo jakich rewolucji, ale te dyskusje są praktycznie przy każdej następnej trasie. Reasumując - fajnie, że jest nowy kawałek z TBOS.

Awatar użytkownika
Pati
***** ***
***** ***
Posty: 390
Rejestracja: ndz sty 11, 2004 8:57 pm
Skąd: Gdańsk

Re: 22-04-2017 - Iron Maiden - Antwerpia

Postautor: Pati » wt kwie 25, 2017 9:49 pm

Moim zdaniem trochę przesadzacie z HBTN... Mi o wiele bardziej żal TOAC. Ogólnie moim zdniem koncert bardzo udany. :) Dźwięk przy wybiegu po stronie Adriana ok, zespół w dobrej formie... I było po nich widać, żę się dobrze bawią. :)

Deleted User 4783

Re: 22-04-2017 - Iron Maiden - Antwerpia

Postautor: Deleted User 4783 » czw maja 04, 2017 10:58 pm

grają, nie grają... Maideni już dawno nauczyli swoich fanów, że nie ma się co spodziewać rewelacji i jakiś szokujących zmian setu. Żałuję cholernie, że nie usłyszałem rok temu mojego ulubionego z TBOS The Great Unknown, ale przecież się za to nie pochlastam :D Iron Maiden od lat idzie na łatwiznę z doborem utworów, ale dla mnie największą porażką było granie FOTD i ATSS na trasie Maiden England, zamiast takiego ID czy Killers. To było dopiero pójście po najniższej linii oporu!

Awatar użytkownika
beaviso
-#Moonchild
-#Moonchild
Posty: 1563
Rejestracja: pn mar 31, 2003 4:15 pm
Skąd: Gdańsk

Re: 22-04-2017 - Iron Maiden - Antwerpia

Postautor: beaviso » pt maja 05, 2017 7:45 am

Też nie rozumiem doboru utworów, a przede wszystkim nie pojmuję tego jak (i czy) im - muzykom - sprawia radość granie odtwórcze ciągle tego samego, mając w zanadrzu tyle dobra do odkurzenia zarówno z lat '80, jak i z późniejszych płyt (choćby Navigator).
No ale takie pytania słyszeli już setki razy i nigdy na nie nie odpowiedzieli inaczej jak tym, że zawsze jest grupa osób, które na koncercie chcą usłyszeć żelazne pozycje, no i że nigdy wszystkich się w pełni nie zadowoli - i tyle. Trochę to sprzeczne z ich podejściem, że decyzje muzyczne muszą przede wszystkim zadowalać ich samych, a jeśli komuś się nie podobają, to kogoś problem ;) Przynajmniej tak zawsze deklarują przy okazji nowych płyt. Jak widać, ułożenie setlisty jednak jest bardziej pod publiczkę (poza bezkomporomisowym podejściem do The Early Days i do AMOLAD Tour Leg 1).
Miałem doskonałą okazję i czas, by na spokojnie o tym porozmawiać z Harrisem, ale w jego obliczu natychmiast straciłem ochotę na zanudzanie go wyświechtanymi pytaniami, których on pewnie nie cierpi :) Cóż, musimy ich brać takimi jacy są.

M.

Awatar użytkownika
Mr.Hankey
-#Lord of the flies
-#Lord of the flies
Posty: 3011
Rejestracja: śr mar 08, 2006 8:13 pm
Skąd: Hoooowdy Hoooow

Re: 22-04-2017 - Iron Maiden - Antwerpia

Postautor: Mr.Hankey » czw maja 18, 2017 7:03 pm

Też się zawsze zastanawiam , kto jest odpowiedzialny za to jak wygląda set.
Z tego, co kiedyś się mówiło set układają Bruce i Steve, więc to prawdopodobnie do nich należałoby mieć pretensje. :wink:

Awatar użytkownika
hipcio_stg
-#Moonchild
-#Moonchild
Posty: 1676
Rejestracja: pn lip 08, 2013 7:13 am

Re: 22-04-2017 - Iron Maiden - Antwerpia

Postautor: hipcio_stg » czw maja 18, 2017 9:30 pm

Jestem niemal przekonany, że ktoś od cyferek miesza w secie. Układają go pewnie stefek z Brucem i później ktoś kreśli.


Wróć do „The Book of Souls World Tour 2016 -2017”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości