The Book of Souls: Live Chapter

Tu dyskutujemy tylko o Iron Maiden

Moderator: Administracja i Moderacja SanktuariuM

Awatar użytkownika
Sardi
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 5372
Rejestracja: sob sty 23, 2016 11:06 pm
Skąd: Batumi

The Book of Souls: Live Chapter

Postautor: Sardi » ndz lis 12, 2017 3:00 pm

Nie ma jeszcze tematu o najnowszym wydawnictwie IM, a przecież wczoraj miał premierę film koncertowy pod tym samym tytułem co płyta

Jak wrażenia?
JAN BO I RICHIE FAULKNER PONAD WSZYSTKO
https://www.last.fm/pl/user/sardynex
setlist.fm/user/matt01

RALF
-#The Alchemist
-#The Alchemist
Posty: 10216
Rejestracja: czw maja 24, 2007 11:16 pm
Skąd: Pabianice

Re: The Book of Souls: Live Chapter

Postautor: RALF » ndz lis 12, 2017 3:06 pm

Zapis audio - super, bardzo dobra forma muzyków, co do filmu, głównie kręcony "spod sceny", taki professional bootleg. Dobry

Awatar użytkownika
dostoevsky
-#Assassin
-#Assassin
Posty: 2326
Rejestracja: pn sty 30, 2006 3:55 pm
Skąd: St Andrews

Re: The Book of Souls: Live Chapter

Postautor: dostoevsky » ndz lis 12, 2017 3:35 pm

Rzeczywiscie przydalyby sie ze dwie-trzy dodatkowe kamery dla lepszego efektu, ale i tak jest dobrze. Brzmienie, jak RALF zauwazyl, bardzo dobre. Zespol brzmi naprawde swietnie.

Awatar użytkownika
Schizoid
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 9253
Rejestracja: śr cze 25, 2014 3:01 pm

Re: The Book of Souls: Live Chapter

Postautor: Schizoid » ndz lis 12, 2017 3:41 pm

Forma Ironów bardzo dobra, w zasadzie tylko w Children Of The Damned i The Red And The Black słychać, że Bruce miejscami niedomaga. Brzmienie ocenię po odsłuchu z CD, ale przyjemnie się tego słuchało z telewizora.
Tracklista jest według mnie średnia. Za dużo utworów z TBOS. To Death Or Glory mogli sobie spokojnie odpuścić, skoro już dali The Great Unknown z 2017. No i Wrathchild...Spokojnie mogłoby go nie być.

Ogólnie to wydawnictwo po jednym obejrzeniu oceniam na 7,5/10, na pewno do niego wrócę w grudniu.
Lord of infernal, gather my strength
Carry me through the gates

Deleted User 2259

Re: The Book of Souls: Live Chapter

Postautor: Deleted User 2259 » ndz lis 12, 2017 3:54 pm

Jest to już gdzieś do obejrzenia? bo live nie widziałem.

Siwy
-#Lord of the flies
-#Lord of the flies
Posty: 3318
Rejestracja: sob cze 14, 2003 9:36 am
Skąd: już nie Warszawa

Re: The Book of Souls: Live Chapter

Postautor: Siwy » ndz lis 12, 2017 3:58 pm

Oglądałem to na tablecie i słuchałem na średnich słuchawkach i pierwsze co mnie uderzyło to dźwięk, który jest naprawdę świetny. Nawet przy tak kiepskich warunkach odbiorczych wszystkich było bardzo dobrze słychać i nie było to zbyt mocno zlane ze sobą. Co do samego wydawnictwa - No jednak jest to zlepek utworów i trochę brakuje koncertowych emocji, ale oglądało się dobrze.


A podczas Red and Black banan nie schodził mi z ryja przez cały czas. Jak oni się tam świetnie bawią! Uwielbiam ten kawałek!

Awatar użytkownika
MaidenFan
-#Clansman
-#Clansman
Posty: 4449
Rejestracja: śr cze 09, 2010 8:04 pm
Skąd: Rzeszów

Re: The Book of Souls: Live Chapter

Postautor: MaidenFan » ndz lis 12, 2017 4:14 pm

Jest to już gdzieś do obejrzenia? bo live nie widziałem.
https://www.youtube.com/watch?v=fRU2avjNU0Y

Awatar użytkownika
dostoevsky
-#Assassin
-#Assassin
Posty: 2326
Rejestracja: pn sty 30, 2006 3:55 pm
Skąd: St Andrews

Re: The Book of Souls: Live Chapter

Postautor: dostoevsky » ndz lis 12, 2017 8:46 pm

Za dużo utworów z TBOS.
Nie no, narzekanie że na albumie "The Book of Souls: Live Chapter" jest za dużo utworów z "The Book of Souls" to lekka przesada. ;)

Mi osobiście Wrathchild nie przeszkadza (super wyszedł, a wrzask Bruce'a w środku zajebisty), to przystałbym na odrzucenie tego numeru na rzecz Tears of a Clown.

Awatar użytkownika
Schizoid
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 9253
Rejestracja: śr cze 25, 2014 3:01 pm

Re: The Book of Souls: Live Chapter

Postautor: Schizoid » ndz lis 12, 2017 8:57 pm

Dla mnie nie przesada, nie jestem fanem tej płyty. 6 utworów na 15 to całkiem sporo, a biorąc pod uwagę, że część z pozostałych 9 w nowszych interpretacjach wyszła na koncertówkach już niedawno temu, to nie jest to dla mnie proporcja na plus.
Lord of infernal, gather my strength
Carry me through the gates

Awatar użytkownika
n1ght
-#Prodigal son
-#Prodigal son
Posty: 27
Rejestracja: ndz lis 12, 2017 1:17 pm

Re: The Book of Souls: Live Chapter

Postautor: n1ght » ndz lis 12, 2017 9:04 pm

Dla mnie nie przesada, nie jestem fanem tej płyty. 6 utworów na 15 to całkiem sporo, a biorąc pod uwagę, że część z pozostałych 9 w nowszych interpretacjach wyszła na koncertówkach już niedawno temu, to nie jest to dla mnie proporcja na plus.
Moim zdaniem, po części masz rację. Analizując przez lata setlisty wielu metalowych i rockowych zespołów, doszedłem do wniosku że najlepiej jak utwory z nowej płyty powinny zajmować 1/3 setu. Dlatego wyrzucił bym chyba The Great Unknown, i zastąpił czymś z DoD, AMOLAD lub TFF.

pz
-#The Man Who Would Be Spammer
-#The Man Who Would Be Spammer
Posty: 16687
Rejestracja: śr maja 07, 2014 12:56 am
Skąd: od dziś Zapluskowęsy

Re: The Book of Souls: Live Chapter

Postautor: pz » ndz lis 12, 2017 9:16 pm

Jak dla mnie powinny być wszystkie z BoS. W końcu to koncertówka z trasy promującej ten album. Tylko, że mogli na niej umieścić wszystkie utwory grane na trasie.

Co do proporcji, to lubię jak jest dużo z nowych albumów i to cenie u IM. Jak promują nowy album to grają dużo nowości. Oczywiście, gdy widzę jakiś zespół po raz pierwszy to zawsze jest chęć usłyszenia tych najbardziej znanych numerów, ale proporcja 5-6 na 15 jest bardzo dobra.

1.03 Turbo /SK 15.03 Helicon /WA 19.04 Myrkur /PO 20.04 Turbo /Damasławek 24.04 G.Hughes /WA 8.05 Riot V /WA 28.05 Springsteen /Praga 5-8.06 Mystic Festival /GD 13.06 Night Demon, Riot City /WA
13.10 Made in Warsaw /WA 16.10 Apocalyptica /WA 31.10 Soen /KR 1.11 Guano Apes /WA 2.11 Soen /GD

Deleted User 5155

Re: The Book of Souls: Live Chapter

Postautor: Deleted User 5155 » pn lis 13, 2017 11:27 am

Tak sobie oglądam i słucham live chaptera i ... kolejny raz mogę naklikać z czystym sumieniem, że BoS to kapitalna płyta. Numery zestawione z pozycjami sprzed ponad 20-u i 30-u lat ani na jotę nie odstają w żadnym elemencie dając w sumie extra zabawę.
Szkoda Clowna - zdecydowanie mógłby być. Numer nietuzinkowy, ciekawy i świetny. No i kolejny raz się utwierdzam, że TRATB to ścisły - i do ucha i na koncert - top IM.
Całość - świetna robota!!!

Awatar użytkownika
Saimon1995
-#Rainmaker
-#Rainmaker
Posty: 7417
Rejestracja: wt cze 18, 2013 2:37 pm
Skąd: Będzin

Re: The Book of Souls: Live Chapter

Postautor: Saimon1995 » pn lis 13, 2017 11:33 am

Jak dla mnie powinny być wszystkie z BoS. W końcu to koncertówka z trasy promującej ten album. Tylko, że mogli na niej umieścić wszystkie utwory grane na trasie.

Co do proporcji, to lubię jak jest dużo z nowych albumów i to cenie u IM. Jak promują nowy album to grają dużo nowości. Oczywiście, gdy widzę jakiś zespół po raz pierwszy to zawsze jest chęć usłyszenia tych najbardziej znanych numerów, ale proporcja 5-6 na 15 jest bardzo dobra.
+1

Całkowita zgoda. Na półce mam wszystkie płyty IM, zarówno te studyjne jak i koncertowe, dlatego też cieszę się, że na nadchodzącej koncertówce będzie w miarę dużo utworów z TBOS, choć ubolewam że Tears of a Clown się nie załapał, bo to znakomity numer.

RALF
-#The Alchemist
-#The Alchemist
Posty: 10216
Rejestracja: czw maja 24, 2007 11:16 pm
Skąd: Pabianice

Re: The Book of Souls: Live Chapter

Postautor: RALF » pn lis 13, 2017 11:37 am

Znakomity album live przygotowali, TBOS zasługuje na tak okazałe uwiecznienie live!

Awatar użytkownika
MaidenFan
-#Clansman
-#Clansman
Posty: 4449
Rejestracja: śr cze 09, 2010 8:04 pm
Skąd: Rzeszów

Re: The Book of Souls: Live Chapter

Postautor: MaidenFan » pn lis 13, 2017 12:57 pm

Świetnie zmiksowane! Już na youtube słychać, że otrzymamy materiał zmiksowany perfekcyjnie. Nie mogę się doczekać ;)

RALF
-#The Alchemist
-#The Alchemist
Posty: 10216
Rejestracja: czw maja 24, 2007 11:16 pm
Skąd: Pabianice

Re: The Book of Souls: Live Chapter

Postautor: RALF » pn lis 13, 2017 1:10 pm

Ja zamówiłem deluxe - a co, jak po całości, to po całości :)

Awatar użytkownika
Saimon1995
-#Rainmaker
-#Rainmaker
Posty: 7417
Rejestracja: wt cze 18, 2013 2:37 pm
Skąd: Będzin

Re: The Book of Souls: Live Chapter

Postautor: Saimon1995 » wt lis 14, 2017 5:50 pm

Panowie udostępnili godzinę temu każdy z utwór z osobna na swoim YT. Można się delektować po kawałku. :)

Deleted User 1499

Re: The Book of Souls: Live Chapter

Postautor: Deleted User 1499 » wt lis 14, 2017 9:29 pm

Koncert ogólnie fajny, jednak faktycznie jak to trafnie ujął Ralf to taki Profesjonalny Bootleg. jednakże ode mnie duża krecha za ucinki gadek Dickinsona. Strasznie nie lubię jak ktoś się wpierda*a w klimat koncertu, a właściwie jego psucie. W tym wypadku i to po raz kolejny tak jest. No i pozostając przy klimacie.
Gnoiłem pomysł z powtórką z Flight 666, że każdy utwór jest z innego miejsca.Nie pamiętam już jak było tam, ale tutaj to już przegięli, Bruce potrafi spocić całe spodnie i wysuszyć je w ciągu jednego utworu kilka razy, że już nie wspomnę o Davie i jego zdjęciu kamizelki i ponownego założenia podczas grania solówki. Kuzwa panowie no :roll: Do tego momentami Dickinson dość nie wyraźny.
Gdyby nie magiczne sztuczki było by wyżej a tak to 7/10

Awatar użytkownika
zgo
-#Moonchild
-#Moonchild
Posty: 1556
Rejestracja: śr lis 27, 2013 10:48 pm
Skąd: Bydgoszcz/Wrocław

Re: The Book of Souls: Live Chapter

Postautor: zgo » wt lis 14, 2017 10:58 pm

Koncert ogólnie fajny, jednak faktycznie jak to trafnie ujął Ralf to taki Profesjonalny Bootleg. jednakże ode mnie duża krecha za ucinki gadek Dickinsona. Strasznie nie lubię jak ktoś się wpierda*a w klimat koncertu, a właściwie jego psucie. W tym wypadku i to po raz kolejny tak jest. No i pozostając przy klimacie.
Gnoiłem pomysł z powtórką z Flight 666, że każdy utwór jest z innego miejsca.Nie pamiętam już jak było tam, ale tutaj to już przegięli, Bruce potrafi spocić całe spodnie i wysuszyć je w ciągu jednego utworu kilka razy, że już nie wspomnę o Davie i jego zdjęciu kamizelki i ponownego założenia podczas grania solówki. Kuzwa panowie no :roll: Do tego momentami Dickinson dość nie wyraźny.
Gdyby nie magiczne sztuczki było by wyżej a tak to 7/10
Nie oszukujmy się. Zrobione na odpier*** ;)

RALF
-#The Alchemist
-#The Alchemist
Posty: 10216
Rejestracja: czw maja 24, 2007 11:16 pm
Skąd: Pabianice

Re: The Book of Souls: Live Chapter

Postautor: RALF » wt lis 14, 2017 11:01 pm

A teraz podzielili wszystko na 15 osobnych klipów promujących album koncertowy (patrz YT IM), chyba z Mety przykład wzięli. W tej roli ten film znakomicie się sprawdza.


Wróć do „Forum Główne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości