Wywiady i newsy

Tu dyskutujemy tylko o Iron Maiden

Moderator: Administracja i Moderacja SanktuariuM

The_Assasin
-#Charlotte
-#Charlotte
Posty: 17
Rejestracja: sob mar 03, 2018 9:31 pm

Re: Wywiady i newsy

Postautor: The_Assasin » śr mar 14, 2018 11:10 am

Z Child in Time Purpli była podobna sytuacja, ale tam muzycy zespołu It's a Beatiful Day nie mieli chyba żadnych roszczeń. Nie śledziłem tej sprawy.

Będę starał się by ta sprawa nie miała wpływu na przyjemność słuchania Hallowed Be thy Name i Nomad. Rozumiem osoby, które mają z tym problem. Nie usprawiedliwiając Iron Maiden warto jednak zauważyć, że motyw z Nomada brzmi w wykonaniu Beckett wyraźnie inaczej, a wers z Hallowed Be thy Name to też nie cały utwór.

RALF
-#The Alchemist
-#The Alchemist
Posty: 10216
Rejestracja: czw maja 24, 2007 11:16 pm
Skąd: Pabianice

Re: Wywiady i newsy

Postautor: RALF » śr mar 14, 2018 11:19 am

Dokładnie. Gdyby Smallwood chciał mogliby to na rozprawach ciągnąć ale po co? Dogadali się i tyle.

Awatar użytkownika
gumbyy
ZASŁUŻONY SANATORIANIN
Posty: 12088
Rejestracja: śr cze 01, 2005 1:49 am
Skąd: Wrocław

Re: Wywiady i newsy

Postautor: gumbyy » śr mar 14, 2018 12:04 pm

Dokładnie. Gdyby Smallwood chciał mogliby to na rozprawach ciągnąć ale po co? Dogadali się i tyle.
Jprdl :facepalm: Dogadali się, bo Harris to zerżnął, a kosmetyczne zmiany nie robią różnicy. Nie bądź adwokatem i nie broń bez sensu. Złodziejaszek został przyłapany (nie pierwszy raz ;) ) i nie ma co tego dalej drążyć...

Swoją drogą taka myśl mi dzisiaj rano przyszła jak szedłem do pracy i słuchałem nowego Saxon. Nagrali kolejną fajną płytę, bez rozwlekania poszczególnych numerów, jak i całego materiału. U IM muszą być intra/outra, powtórzenia itp. Do tego jeszcze cytaty z innych kapel ("Red&Black"), czy z samych siebie ("Sea of Madness"). Saxon wydaje albumy co 2-3 lata i nie ma na nich nudy. Ironi co 4-5 lat i nie ma za bardzo pomysłów. Niestety, ale to chyba świadczy o jakimś wypaleniu...
www.MetalSide.pl

The_Assasin
-#Charlotte
-#Charlotte
Posty: 17
Rejestracja: sob mar 03, 2018 9:31 pm

Re: Wywiady i newsy

Postautor: The_Assasin » śr mar 14, 2018 12:43 pm

Może nie złodziejaszek, ale muzyk, który w tej sprawie się lekko skompromitował. Uważam, że to idzie na konto całego zespołu bo chyba wszyscy wiedzieli o tej sprawie.

Jeśli zespół wydaje solowe albumy co 4-5 lat to znaczy, że nie ma już pomysłów. Nie oszukujmy się, to są muzycy czyli ludzie, którzy lubią pokazywać światu swoje nowe nagrania. Na tym przede wszystkim powinna polegać rola muzyka. Nawet w czasach gdy koncerty są znacznie ważniejsze od płyt studyjnych. Niektóre przykłady są bardzo dobitne. Manowar pierwsze cztery płyty wydał w trzy lata, a w ciągu ostatnich 20 lat nagrał tylko trzy albumy. Iron Maiden i Judas Priest też pod tym względem wypadają bardzo źle. Jest chyba tak, że im dłuższe odstępy między płytami to te płyty są gorsze. Zwykle wtedy utwory na płytę powstają w przeciągu długiego czasu i albumy tracą spójność i charakterystyczny klimat. Są wyjątki jak Deep Purple- Perfect Strangers czy Accept- Blood of the Nations ale to tylko w przypadku reunion. Saxon to trochę inny przykład, bo oni podobnie jak kiedyś Motorhead wydają albumy taśmowo. Najnowsza akurat mi niezbyt podeszła, ale przyznam, że większość ich płyt to bardzo dobre nagrania. Mają swój styl i się go trzymają co świetnie słychać na takich albumach jak Inner Sanctum czy Call to Arms. Iron Maiden tak jakby boi się nagrywać utworów w swoim typowym stylu, a wydłużenia są nadużywane. Z kolei eksperymenty często niepotrzebne i tworzone tylko po to by coś było inaczej. Nie zawsze o to chodzi.

Awatar użytkownika
gumbyy
ZASŁUŻONY SANATORIANIN
Posty: 12088
Rejestracja: śr cze 01, 2005 1:49 am
Skąd: Wrocław

Re: Wywiady i newsy

Postautor: gumbyy » śr mar 14, 2018 1:23 pm

Ja czasami odnoszę wrażenie, że niektóre zespoły wydają te płyty, bo "muszą"... i wychodzą takie albumy "na siłę". Często to się dzieje w przypadku zespołów-instytucji (IM, Meta). Więcej wszystkiego innego (piwo, gra, koncertówki, dvd, składanki), niż nowej muzyki.

"wow! polecimy na trasę samolotem!", "wow! zagraliśmy na Antarktydzie dla pingwinów!"... heh :)
www.MetalSide.pl

pz
-#The Man Who Would Be Spammer
-#The Man Who Would Be Spammer
Posty: 17208
Rejestracja: śr maja 07, 2014 12:56 am
Skąd: z Sanatorium

Re: Wywiady i newsy

Postautor: pz » śr mar 14, 2018 1:48 pm

-"Panowie, może nagramy jakiś nowy materiał? Minęło już 10 lat."
-"A może najpierw zagramy jakąś trasę bestof?"
-"Świetny pomysł"
Kilka lat później... :)

Na szczęście nawet na tych albumach "na siłę" trafiają się naprawdę dobre numery. Niestety całościowo daleko im do tych starszych, ale w sumie i muzycy są starsi, mogą być wypaleni twórczo.

19.04 Myrkur /PO 20.04 Turbo /Damasławek 24.04 G.Hughes /WA
3.05 Hellhaim /WA 8.05 Riot V /WA
10.05 Moriah Woods /WA 11.05 Turbo /Wyrzysk 28.05 Springsteen /Praga
5-8.06 Mystic Festival /GD 13.06 Night Demon, Riot City /WA
13.10 Made in Warsaw /WA 16.10 Apocalyptica /WA 31.10 Soen /KR 1.11 Guano Apes /WA 2.11 Soen /GD

RALF
-#The Alchemist
-#The Alchemist
Posty: 10216
Rejestracja: czw maja 24, 2007 11:16 pm
Skąd: Pabianice

Re: Wywiady i newsy

Postautor: RALF » śr mar 14, 2018 2:26 pm

Ja albumy t.j "AMOLAD" czy "TBOS" nie uważam za płyty "na siłę" - owszem, nie każdemu mogą one przypaść do gustu, no ale cóż - o gustach się nie dyskutuje.

Awatar użytkownika
gumbyy
ZASŁUŻONY SANATORIANIN
Posty: 12088
Rejestracja: śr cze 01, 2005 1:49 am
Skąd: Wrocław

Re: Wywiady i newsy

Postautor: gumbyy » śr mar 14, 2018 3:20 pm

-"Panowie, może nagramy jakiś nowy materiał? Minęło już 10 lat."
-"A może najpierw zagramy jakąś trasę bestof?"
-"Świetny pomysł"
Kilka lat później... :)

Na szczęście nawet na tych albumach "na siłę" trafiają się naprawdę dobre numery. Niestety całościowo daleko im do tych starszych, ale w sumie i muzycy są starsi, mogą być wypaleni twórczo.
Ale przed trasą jeszcze składanka... a po trasie DVD i koncertówka... i tak to się żyje na tej wsi ;)

Zgadza się jeśli chodzi o IM to rzeczywiście są dobre momenty na tych ostatnich albumach. I gdyby je poskracać wycinając dłużyzny/powtórzenia i poprawić brzmieniowo to byłaby szansa na płytę równą i mocną. Niestety IM nie są (najwyraźniej) w stanie odpalić takiego materiału jak jest np. na "Firepower".
www.MetalSide.pl

pz
-#The Man Who Would Be Spammer
-#The Man Who Would Be Spammer
Posty: 17208
Rejestracja: śr maja 07, 2014 12:56 am
Skąd: z Sanatorium

Re: Wywiady i newsy

Postautor: pz » śr mar 14, 2018 3:22 pm

RALF ja lubię BoS (AMOLAD trochę mniej), ale większość numerów ma sporo niepotrzebnych powtórzeń i rozwleczone intro/outro.

19.04 Myrkur /PO 20.04 Turbo /Damasławek 24.04 G.Hughes /WA
3.05 Hellhaim /WA 8.05 Riot V /WA
10.05 Moriah Woods /WA 11.05 Turbo /Wyrzysk 28.05 Springsteen /Praga
5-8.06 Mystic Festival /GD 13.06 Night Demon, Riot City /WA
13.10 Made in Warsaw /WA 16.10 Apocalyptica /WA 31.10 Soen /KR 1.11 Guano Apes /WA 2.11 Soen /GD

Awatar użytkownika
Schizoid
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 9524
Rejestracja: śr cze 25, 2014 3:01 pm

Re: Wywiady i newsy

Postautor: Schizoid » śr mar 14, 2018 5:03 pm

Co do Purpli, to akurat Ritchie nigdy nie ukrywał swoich inspiracji i zapożyczeń, dość jawnie mówił o tym, skąd bierze część motywów.
Lord of infernal, gather my strength
Carry me through the gates

Zygmunt
-#Trooper
-#Trooper
Posty: 403
Rejestracja: sob lip 08, 2006 1:24 pm

Re: Wywiady i newsy

Postautor: Zygmunt » śr mar 14, 2018 7:44 pm

Wyobraźcie sobie, że teraz sypną się pozwy o FOTD, 2MTM, Sanctuary, Wrathchild, TETMD, Trooper, RTTH, TNOTB i mamy szansę na naprawdę zajebisty set na najbliższej trasie :D :D :D

Awatar użytkownika
Dejavu
-#Clansman
-#Clansman
Posty: 4927
Rejestracja: pt maja 31, 2013 9:30 pm

Re: Wywiady i newsy

Postautor: Dejavu » śr mar 14, 2018 7:57 pm

Przez wiele lat słuchając The Nomad czekałem tylko na ten fragment - jak się dowiedziałem o kradzieży to już nie jest to samo i mam gigantyczny niesmak, nawet nie wiem czy od tamtego czasu choć raz słuchałem tego kawałka. To nie jest "tylko minuta" - to jest fragment który nadaje charakter tej kompozycji.
A dla mnie to wciąż tak samo genialny utwór. Ktoś inny włożył swoje trzy grosze, jest więcej autorów tego utworu niż sądziłem, ale mój stosunek do samej muzyki nie zmienił się ani o jotę.
I w kontekście do takiego a nie innego mojego stosunku do tej sytuacji niezbyt mnie obchodzi, czy Harris i spółka dogadali się z zespołem Beckett, czy zrobili to za ich plecami. To dla mnie bez znaczenia, bo interesuje mnie wartość muzyczna a nie hm... moralna. Natomiast wydaje mi się jednak dużo bardziej prawdopodobne, że w jakiś sposób się dogadali już wcześniej, bo sądzę, że Harris i Rod to jednak dość inteligentni ludzie i raczej nie by nie coverowali tym samym zwiększając popularność zespołu od którego kradli, raczej w takim układzie najkorzystniejsze byłoby jak najmniej o zespole mówić, a nie go coverować.
Swoją drogą taka myśl mi dzisiaj rano przyszła jak szedłem do pracy i słuchałem nowego Saxon. Nagrali kolejną fajną płytę, bez rozwlekania poszczególnych numerów, jak i całego materiału. U IM muszą być intra/outra, powtórzenia itp. Do tego jeszcze cytaty z innych kapel ("Red&Black"), czy z samych siebie ("Sea of Madness"). Saxon wydaje albumy co 2-3 lata i nie ma na nich nudy. Ironi co 4-5 lat i nie ma za bardzo pomysłów. Niestety, ale to chyba świadczy o jakimś wypaleniu...
Całe szczęście, że Maiden nie brzmi jak Saxon, całe szczęście ;)

RALF
-#The Alchemist
-#The Alchemist
Posty: 10216
Rejestracja: czw maja 24, 2007 11:16 pm
Skąd: Pabianice

Re: Wywiady i newsy

Postautor: RALF » śr mar 14, 2018 8:03 pm

Z Child in Time Purpli była podobna sytuacja, ale tam muzycy zespołu It's a Beatiful Day nie mieli chyba żadnych roszczeń. Nie śledziłem tej sprawy.

Będę starał się by ta sprawa nie miała wpływu na przyjemność słuchania Hallowed Be thy Name i Nomad. Rozumiem osoby, które mają z tym problem. Nie usprawiedliwiając Iron Maiden warto jednak zauważyć, że motyw z Nomada brzmi w wykonaniu Beckett wyraźnie inaczej, a wers z Hallowed Be thy Name to też nie cały utwór.
Były roszczenia i nie tylko o to, ale i o "Black Night". Muzycy w wywiadach (dopiero później) wielokrotnie wspominali o źródłach inspiracji. Tym razem "bazą" były całe kompozycje, nie tam jakiś fragment tekstu czy klimatyczna wstawka. Wspominali o inspiracjach a jak już takiej prawdy szukamy i braku kłamstw - należałoby powiedzieć: podpieprzeniu tematu - niemniej w opisie autorów widniejącym w CD/LP - ani słowa. Posłuchajcie sobie sami jak dalekie to "podobieństwa". Co z tego, że muzycy się "przyznali do inspiracji" kiedy w opisie kompozycyjnym tego niema a kanwa utworów (co jest najważniejsze w kompozycjach) bynajmniej nie jest autorstwa DP.

Harris źle zrobił, nie przeczę - jednak sądzenie, iż inni - nawet klasycy - nie mają na sumieniu małych kłamstewek i przekrętów kompozytorskich jest cholernie naiwne. O to mi chodzi. Tak czy inaczej, historia rocka dzięki tym "zapożyczeniom" jest bogatsza o dwie, genialne kompozycje - "Child In Time" i "Hallowed Be Thy Name".

Awatar użytkownika
Schizoid
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 9524
Rejestracja: śr cze 25, 2014 3:01 pm

Re: Wywiady i newsy

Postautor: Schizoid » śr mar 14, 2018 8:22 pm

IMO najważniejsze nie jest, by w książeczce znalazła się taka informacja, a by zespół pożyczający motyw wynagrodził jego autora.
Lord of infernal, gather my strength
Carry me through the gates

RALF
-#The Alchemist
-#The Alchemist
Posty: 10216
Rejestracja: czw maja 24, 2007 11:16 pm
Skąd: Pabianice

Re: Wywiady i newsy

Postautor: RALF » śr mar 14, 2018 8:34 pm

Wyobraźcie sobie, że teraz sypną się pozwy o FOTD, 2MTM, Sanctuary, Wrathchild, TETMD, Trooper, RTTH, TNOTB i mamy szansę na naprawdę zajebisty set na najbliższej trasie :D :D :D
Przedyskutowałem kwestię z moją bliska koleżanką - radca prawnym, udzieliła mi porady w zamian za "zaklepanie" paru płatnych klientów :)
Teraz, to się mogą "sypnąć pozwy" o cokolwiek z maskotka grupy - włącznie! Niemniej - kierownictwo już tak łatwo nie ustąpi, nie chcieli się ciągać po sądach. Sprawdziłem, jak prawo brytyjskie definiuje "plagiat". Pomogła koleżanka - prawniczka. Wychodzi na to, iż plagiatem jest dosłowne skopiowanie dzieła, lub jego fragmentu. Gdyby bardzo się Smallwood uparł i najął wprawnych adwokatów, dałoby się wykazać iż jednak ów fragment muzyczny i tekst - bardzo nieznacznie, jednak różnią się od oryginału. Chcieli zakończyć sprawę i dążyli do tego aby "Hallowed" wrócił do setu - bo tego oczekują fani. Sprawa zakończona - McKey dostał parę groszy (o to mu chodziło) i finito.

Przypomnijmy, iż do właściwej rozprawy sądowej nie doszło, to było rozwiązanie bazujące na polubownej umowie. McKey musiałby udowodnić, iż jak sam twierdził - to on jest autorem tych kilku wersów w oryginale. Z drugiej strony IM musieliby udowodnić przypadkowość wykorzystania podobnie brzmiących fragmentów - to by mogło się ciągnąc latami i fani musieliby obejść się smakiem :( Przy plagiacie ważne jest bowiem aby wykazać intencjonalny charakter zapożyczenia, nie zaś przypadkowy zbieg okoliczności. Poczytajcie sobie więcej na ten temat, zwłaszcza jak to jest w muzyce pop. Było masę spraw sądowych o plagiat, wydawałoby się - skazanych na zwycięstwo poszkodowanego, niemniej pozostawał ten mały "pikuś" - intencjonalność. Sprawy ciągły się całymi latami i ... w końcu i tak załatwiano to polubownie.

Artysta i powód ponosili również potężne koszty finansowe i (co jeszcze gorsze) psychiczne). Drugi raz już będzie pozywającym trudniej udowodnić ową intencjonalność.a przecież Smallwood nie jest samobójcą finansowym aby z góry płacił ewentualnym poszkodowanym - tym razem poszliby po całości. Wiem, iż Bob Sawyer przypisuje sobie autorstwo tekstu do "Sanctuary" (1977 - 1978). Ponoć to w całości jego pomysł, jednak indagowany przez fanów nigdy nie pokazał np. odręcznej notatki z epoki, zawierającej tekst w fazie jego powstawania. Pierwotne wydanie zawiera enigmatyczny zapis (Iron Maiden/Sanctuary Music) jako autorów. Zatem - teoretycznie autorem/współautorem mógł być każdy członek ówczesnych składów...

Awatar użytkownika
dostoevsky
-#Assassin
-#Assassin
Posty: 2326
Rejestracja: pn sty 30, 2006 3:55 pm
Skąd: St Andrews

Re: Wywiady i newsy

Postautor: dostoevsky » śr mar 14, 2018 8:44 pm

Skończcie już te płacze. "Paul's Boutique" to taka wycinanka-wyklejanka na bazie maaasy cudzych utworów, a jaka zajebista i kultowa płyta brooklynskim Żydom wyszła. :D

A mówiąc poważnie - HBTN dla mnie jest dalej wybitnym numerem, a wspomniany fragment interpretowałem (i dalej zresztą interpretuję) jako hołd w kierunku Beckett. Samego Harry'ego nie uważam za złodzieja. W każdym gatunku muzyki istnieje pojęcie "inspiracji", więc nawet jeśli Maiden "inspirowali się" swoimi ulubionymi zespołami bardziej niż inne zespoły NWOBHM, to stworzyli muzykę jedyną w swoim rodzaju. Liczba zespołów chcącymi być "tak jak Maiden" (pod względem magii muzyki, energii na scenie, logo, image'u, pewnego "konceptu" jakim jest Eddie) jest nie do ogarnięcia.

Awatar użytkownika
Schizoid
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 9524
Rejestracja: śr cze 25, 2014 3:01 pm

Re: Wywiady i newsy

Postautor: Schizoid » śr mar 14, 2018 8:50 pm

A mówiąc poważnie - HBTN dla mnie jest dalej wybitnym numerem, a wspomniany fragment interpretowałem (i dalej zresztą interpretuję) jako hołd w kierunku Beckett.
Hołdem można nawać cytowanie Pictures Of Home przez Night Demon na ostatniej płycie. Jawne odniesienie się do legendy przez mało znany zespół. Oczywisty smaczek dla fanów muzyki rockowej.
Branie linijek tekstu undergroundowego zespołu i podpisywanie się pod nimi to jest zwykłe chamstwo i nie widzę tu w ogóle miejsca na jakiekolwiek tłumaczenia, Harris nie raz przypisywał sobie cudze dokonania, teraz ma po prostu pecha.
Ostatnio zmieniony śr mar 14, 2018 9:16 pm przez Schizoid, łącznie zmieniany 1 raz.
Lord of infernal, gather my strength
Carry me through the gates

Awatar użytkownika
gumbyy
ZASŁUŻONY SANATORIANIN
Posty: 12088
Rejestracja: śr cze 01, 2005 1:49 am
Skąd: Wrocław

Re: Wywiady i newsy

Postautor: gumbyy » śr mar 14, 2018 8:57 pm

jednak sądzenie, iż inni - nawet klasycy - nie mają na sumieniu małych kłamstewek i przekrętów kompozytorskich jest cholernie naiwne. O to mi chodzi.
A ktoś, gdzieś tak twierdził? No nie.
Branie linijek tekstu undergroundowego zespołu i podpisywanie się pod nimi to jest zwykłe hamstwo i nie widzę tu w ogóle miejsca na jakiekolwiek tłumaczenia, Harris nie raz przypisywał sobie cudze dokonania, teraz ma po prostu pecha.
Dokładnie. Można nie zwracać na to uwagi, można przechodzić obok, ale fakt jest faktem. Chamstwo i tyle.

edit:
plagiatem jest dosłowne skopiowanie dzieła, lub jego fragmentu. Gdyby bardzo się Smallwood uparł i najął wprawnych adwokatów, dałoby się wykazać iż jednak ów fragment muzyczny i tekst - bardzo nieznacznie, jednak różnią się od oryginału.
:shock: :shock: :facepalm:

Chłopie... dodanie jednego słowa w skopiowanym tekście nie jest plagiatem? :lol: :lol: Bierzesz czyjąś pracę magisterską, dopisujesz jedno zdanie i nie ma plagiatu. Gratuluję :lol:
www.MetalSide.pl

RALF
-#The Alchemist
-#The Alchemist
Posty: 10216
Rejestracja: czw maja 24, 2007 11:16 pm
Skąd: Pabianice

Re: Wywiady i newsy

Postautor: RALF » śr mar 14, 2018 9:31 pm

Skończcie już te płacze. "Paul's Boutique" to taka wycinanka-wyklejanka na bazie maaasy cudzych utworów, a jaka zajebista i kultowa płyta brooklynskim Żydom wyszła. :D

A mówiąc poważnie - HBTN dla mnie jest dalej wybitnym numerem, a wspomniany fragment interpretowałem (i dalej zresztą interpretuję) jako hołd w kierunku Beckett. Samego Harry'ego nie uważam za złodzieja. W każdym gatunku muzyki istnieje pojęcie "inspiracji", więc nawet jeśli Maiden "inspirowali się" swoimi ulubionymi zespołami bardziej niż inne zespoły NWOBHM, to stworzyli muzykę jedyną w swoim rodzaju. Liczba zespołów chcącymi być "tak jak Maiden" (pod względem magii muzyki, energii na scenie, logo, image'u, pewnego "konceptu" jakim jest Eddie) jest nie do ogarnięcia.
Gumbyy jak czytam te Twoje żale a'la Harris to mam taką zajawkę, iż uważasz, że szef IM nic innego przez ostatnie 43 lata nie robił, tylko skubał fragmenty z dzieł mniej i bardziej znanych, klecił to w jedną całość i tak powstało 90% repertuaru Maiden. Fajnie, może ukradł cały zespół, może Ci muzycy, to w istocie - nie oni (jak Mili Vanilli)? Chyba Harris'a przestaliśmy lubić, cóż jeśli punktem odniesienia jest Saxon - to wszystko możliwe...

Porównanie z tym jednym słowem zmienionym w całej pracy mgr - bez sensu. Ja w moim doktoracie bazowałem na dziesiątkach cytatów i zapożyczeniach w parafrazie, tworzenie prac stricte naukowych a kreowanie utworu muzycznego czy dzieła z zakresu literatury popularnej rządzi się jakkolwiek innymi kryteriami - chyba komuś, kto kiedykolwiek tworzył pracę naukową nie trzeba tego tłumaczyć. Choćby specyfika lingwistyczna - w pracy stricte naukowej nie ma miejsca na ozdobniki literackie i rozprawki, to bardzo ścisłe narzecze. Ja nawet próbowałem zmieniać pewne sformułowania aby nie brzmiały tak sztampowo jak w przypadku innych opracowań tego typu. Promotor był nieustępliwy - to musi tak wybrzmieć i w moim doktoracie jest kilkadziesiąt fragmentów brzmiących identycznie, jak w kilkudziesięciu pracach o podobnej tematyce. To nie stawiało mnie w zbyt dobrym świetle.

Oczywiście praca była badana programem antyplagiatowym i... o plagiacie według rezultatów nie mogło być mowy, gdyż te fragmenty stanowiły znikomy udział w całości... Ja potraktuję tym oprogramowaniem tekst Beckett "Life's Shadow" i "Hallowed" zobaczymy co pokaże, OK? Mówię poważnie.

Dokładnie, ja jestem ciekaw jak ci "piewcy uczciwości" z forum by się na miejscu Harrisa zachowali ? Co z tego, ze coś tam podpatrzył? Stworzył finalnie arcydzieło, Beckett - jakoś nie... Byli tuzinkowym zespolikiem z przebłyskami. Jasne "podebrał" - niemniej jeszcze bardziej Beckett wypromował a nawet teraz w końcu po 45 latach niebytu dostali trochę kasy.

Awatar użytkownika
Schizoid
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 9524
Rejestracja: śr cze 25, 2014 3:01 pm

Re: Wywiady i newsy

Postautor: Schizoid » śr mar 14, 2018 9:36 pm


Oczywiście praca była badana programem antyplagiatowym i... o plagiacie według rezultatów nie mogło być mowy, gdyż te fragmenty stanowiły znikomy udział w całości... Ja potraktuję tym oprogramowaniem tekst Beckett "Life's Shadow" i "Hallowed" zobaczymy co pokaże, OK? Mówię poważnie.

Dokładnie, ja jestem ciekaw jak ci "piewcy uczciwości" z forum by się na miejscu Harrisa zachowali ? Co z tego, ze coś tam podpatrzył? Stworzył finalnie arcydzieło, Beckett - jakoś nie... Byli tuzinkowym zespolikiem z przebłyskami. Jasne "podebrał" - niemniej jeszcze bardziej Beckett wypromował a nawet teraz w końcu po 45 latach niebytu dostali trochę kasy.
Właśnie chodzi o to, że te linijki to nie jest "znikomy udział".

Widzę, że albo mamy zupełnie inny pogląd na moralność i inną definicję uczciwości, albo za wszelką cenę próbujesz bronić ulubionej kapeli (co IMO wygląda miejscami niesamowicie żałośnie). Dalszą dyskusję uważam za bezsensowną.
Lord of infernal, gather my strength
Carry me through the gates


Wróć do „Forum Główne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości