Legacy Of The Beast World Tour 2018 - Setlista spekulacje

Wszystko na temat Legacy Of The Beast World Tour 2018

Moderator: Administracja i Moderacja SanktuariuM

Awatar użytkownika
gumbyy
ZDRAJCA SANATORIUM
Posty: 11752
Rejestracja: śr cze 01, 2005 1:49 am
Skąd: Wrocław

Re: Legacy Of The Beast World Tour 2018 - Setlista spekulacje

Postautor: gumbyy » czw kwie 19, 2018 2:48 pm

Dla mnie jednak Caught Somewhere In Time to zdecydowanie byłaby bomba ;)
No taki wyjątek może być ;)
www.MetalSide.pl

RALF
-#The Alchemist
-#The Alchemist
Posty: 10216
Rejestracja: czw maja 24, 2007 11:16 pm
Skąd: Pabianice

Re: Legacy Of The Beast World Tour 2018 - Setlista spekulacje

Postautor: RALF » czw kwie 19, 2018 4:36 pm

Jakby to zagrali, to przysięgam - uwierzę w cuda. One podobno się zdarzają, natomiast w świecie Iron Maiden - niezwykle rzadko.

Awatar użytkownika
Schizoid
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 9373
Rejestracja: śr cze 25, 2014 3:01 pm

Re: Legacy Of The Beast World Tour 2018 - Setlista spekulacje

Postautor: Schizoid » czw kwie 19, 2018 4:43 pm

Bruce chyba od dawna nie śpiewał na koncertach czegoś tak wymagającego. Zobaczymy, ja się na nic nie nastawiam, ale czuję, że set mi się spodoba. Nawet, jeśli te perełki to będą kawałki z bardziej przyziemnej półki, jak Ghost Of The Navigator, Revelations albo The Clairvoyant.
Lord of infernal, gather my strength
Carry me through the gates

Awatar użytkownika
MaidenFan
-#Clansman
-#Clansman
Posty: 4480
Rejestracja: śr cze 09, 2010 8:04 pm
Skąd: Rzeszów

Re: Legacy Of The Beast World Tour 2018 - Setlista spekulacje

Postautor: MaidenFan » czw kwie 19, 2018 4:46 pm

Szkoda, że nie grali CSIT po reunion. W latach 1999 - 2008 zaśpiewał by to z "palcem w d" lepiej niż w latach 80.

PanPrezes
-#Moonchild
-#Moonchild
Posty: 1714
Rejestracja: czw paź 21, 2010 5:06 pm
Skąd: Żywiec

Re: Legacy Of The Beast World Tour 2018 - Setlista spekulacje

Postautor: PanPrezes » czw kwie 19, 2018 6:46 pm

Szkoda, że nie grali CSIT po reunion. W latach 1999 - 2008 zaśpiewał by to z "palcem w d" lepiej niż w latach 80.
Rozważali to, ale podobno wychodził do d na próbach i ostatecznie zrezygnowali z tego pomysłu.
Bruce chyba od dawna nie śpiewał na koncertach czegoś tak wymagającego.
Ależ śpiewał, choćby BoS, Talisman, HBTN i TRATB, który z racji na tempo może być najtrudniejszym utworem w całym reperturze IM.

Awatar użytkownika
Schizoid
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 9373
Rejestracja: śr cze 25, 2014 3:01 pm

Re: Legacy Of The Beast World Tour 2018 - Setlista spekulacje

Postautor: Schizoid » czw kwie 19, 2018 7:36 pm

Dobra, faktycznie śpiewał. Ale te numery wychodziły mu dobrze, CSIT w latach '80 raczej średnio. Ciekawe, czy obecnie by sobie z nim lepiej poradził, niż kiedyś.
Lord of infernal, gather my strength
Carry me through the gates

PanPrezes
-#Moonchild
-#Moonchild
Posty: 1714
Rejestracja: czw paź 21, 2010 5:06 pm
Skąd: Żywiec

Re: Legacy Of The Beast World Tour 2018 - Setlista spekulacje

Postautor: PanPrezes » czw kwie 19, 2018 8:13 pm

CSIT w latach '80 raczej średnio. Ciekawe, czy obecnie by sobie z nim lepiej poradził, niż kiedyś.
Bardzo średnio, zresztą cała trasa była kiepska pod względem formy wokalnej. W tamtym okresie Bruce podobno obawiał się, że permanentnie spieprzył sobie głos, poprzez jego nadmierną eksploatację na World Slavery Tour. Teraz pewnie byłoby dużo lepiej, ale nie sądzę, żeby jakiekolwiek wykonanie dorównało wersji studyjnej, która jest po prostu zbyt perfekcyjna. To swoją drogą pierwszy numer IM, od którego zaczęłą się moja fascynacja zespołem.

RALF
-#The Alchemist
-#The Alchemist
Posty: 10216
Rejestracja: czw maja 24, 2007 11:16 pm
Skąd: Pabianice

Re: Legacy Of The Beast World Tour 2018 - Setlista spekulacje

Postautor: RALF » czw kwie 19, 2018 8:25 pm

Według mnie Ironi mają na koncie sporo takich kompozycji, które cały ten heavy metal z jego pokraczną estetyką i kwadratowym klangiem - przewracają do góry nogami i pozycjonują muzyków (nawet bardzo znanych grup) co najwyżej w roli sprawnych rzemieślników, nie zaś 'artystów' :) Z szacunku dla przedmówców nie będę wymieniał konkretnych nazw, bo i po co?!

Awatar użytkownika
Schizoid
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 9373
Rejestracja: śr cze 25, 2014 3:01 pm

Re: Legacy Of The Beast World Tour 2018 - Setlista spekulacje

Postautor: Schizoid » czw kwie 19, 2018 8:42 pm

Artyzm w metalu to inna kwestia, ale myślę, że to słowo tyczy się max. 2 albumów Iron Maiden i baaaardzo niewielu innych ze stylu heavy.
Lord of infernal, gather my strength
Carry me through the gates

RALF
-#The Alchemist
-#The Alchemist
Posty: 10216
Rejestracja: czw maja 24, 2007 11:16 pm
Skąd: Pabianice

Re: Legacy Of The Beast World Tour 2018 - Setlista spekulacje

Postautor: RALF » czw kwie 19, 2018 9:02 pm

Albumów - owszem, ale kompozycji które jednak zdradzają podobne inklinacje Maiden mają sporo. W metalu jako takim, bardziej o onanizowanie gryfu chodzi i o ten "soniczny cios". Trochę to tak, jakby podziwiać idealne cięcie kata na średniowiecznej egzekucji. Przyznaję, iż jeszcze 5 lat temu nigdy bym tak nisko tego gatunku nie ocenił. Zestarzałem się?!

Awatar użytkownika
Schizoid
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 9373
Rejestracja: śr cze 25, 2014 3:01 pm

Re: Legacy Of The Beast World Tour 2018 - Setlista spekulacje

Postautor: Schizoid » czw kwie 19, 2018 9:34 pm

Po prostu im dłużej się słucha różnej muzyki, to tym łatwiej dostrzec różne mankamenty danego stylu. A metal to jest mimo wszystko dość ograniczona muzyka (chociaż można w niej robić piękne rzeczy), dla mnie lata świetności ma już daleko za sobą. Kilka albumów wystarczyło, by wyczerpać temat. Dziwnym trafem nowe nieliczne płyty, które mi się podobają, są nagrane w stylu retro.

A z bardziej wyrafinowanych utworów (i takich, które IM mogą zagrać), to chętnie usłyszałbym Dream Of Mirrors. Jedyne, co mi tam nie pasuje, to dziwne wejście Bruce'a, ale reszta jest miodna.
Ostatnio zmieniony czw kwie 19, 2018 10:33 pm przez Schizoid, łącznie zmieniany 1 raz.
Lord of infernal, gather my strength
Carry me through the gates

pz
-#The Man Who Would Be Spammer
-#The Man Who Would Be Spammer
Posty: 16841
Rejestracja: śr maja 07, 2014 12:56 am
Skąd: z Sanatorium

Re: Legacy Of The Beast World Tour 2018 - Setlista spekulacje

Postautor: pz » czw kwie 19, 2018 9:44 pm

A z bardziej wyrafinowanych utworów (i takich, które IM mogą zagrać), to chętnie usłyszałbym Dream Of Mirrors. Jedyne, co mi ta nie pasuje, to dziwne wejście Bruce'a, ale reszta jest miodna.
Uwielbiam ten utwór. Jeden z moich ulubionych po reunion. Świetnie byłoby go znowu usłyszeć na żywo.

Co do rozważań nad otwieraczem, to jedyne czego się obawiam, że w jego trakcie będą dopiero dopieszczać dźwięk i zepsują mi odbiór jakiegoś świetnego numeru.

19.04 Myrkur /PO 20.04 Turbo /Damasławek 24.04 G.Hughes /WA
3.05 Hellhaim /WA 8.05 Riot V /WA 11.05 Turbo /Wyrzysk 28.05 Springsteen /Praga
5-8.06 Mystic Festival /GD 13.06 Night Demon, Riot City /WA
13.10 Made in Warsaw /WA 16.10 Apocalyptica /WA 31.10 Soen /KR 1.11 Guano Apes /WA 2.11 Soen /GD

PanPrezes
-#Moonchild
-#Moonchild
Posty: 1714
Rejestracja: czw paź 21, 2010 5:06 pm
Skąd: Żywiec

Re: Legacy Of The Beast World Tour 2018 - Setlista spekulacje

Postautor: PanPrezes » czw kwie 19, 2018 9:50 pm

Co do rozważań nad otwieraczem, to jedyne czego się obawiam, że w jego trakcie będą dopiero dopieszczać dźwięk i zepsują mi odbiór jakiegoś świetnego numeru.
Ja i tak nie pamiętam za wiele z otwieraczy, bo za zwyczaj w ich trakcie walczyłem o przeżycie i każdy kawałek centymetra kwadratowego, na którym można oprzeć stopę.

Awatar użytkownika
gumbyy
ZDRAJCA SANATORIUM
Posty: 11752
Rejestracja: śr cze 01, 2005 1:49 am
Skąd: Wrocław

Re: Legacy Of The Beast World Tour 2018 - Setlista spekulacje

Postautor: gumbyy » pt kwie 20, 2018 8:21 am

Ja i tak nie pamiętam za wiele z otwieraczy, bo za zwyczaj w ich trakcie walczyłem o przeżycie i każdy kawałek centymetra kwadratowego, na którym można oprzeć stopę.
Heh... zapłać za bilet grubą kasę, a później jakąś część koncertu strać na "walkę o życie", psuj sobie koncert, bo trzeba być 3 metry bliżej... Nigdy nie kumam dlaczego u nas zawsze jest takie "bydło" na IM. Na innych zespołach to już zanikło/a.
www.MetalSide.pl

Deleted User 5155

Re: Legacy Of The Beast World Tour 2018 - Setlista spekulacje

Postautor: Deleted User 5155 » pt kwie 20, 2018 8:38 am

Ja i tak nie pamiętam za wiele z otwieraczy, bo za zwyczaj w ich trakcie walczyłem o przeżycie i każdy kawałek centymetra kwadratowego, na którym można oprzeć stopę.
Heh... zapłać za bilet grubą kasę, a później jakąś część koncertu strać na "walkę o życie", psuj sobie koncert, bo trzeba być 3 metry bliżej... Nigdy nie kumam dlaczego u nas zawsze jest takie "bydło" na IM. Na innych zespołach to już zanikło/a.
viewtopic.php?f=46&t=13137&p=753730#p753730

Nie jesteś sam w tym nie-kumaniu. Pomimo (jeśli sięgniesz do odnośnika) - pozornie - logicznych objaśnień.

A żeby za wielkiego offa nie było - ściskam bardzo mocno co się da za 22AA. jakby tak jeszcze Killers wpadło .... ech ...

Awatar użytkownika
Budziol
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 9522
Rejestracja: pt lip 30, 2004 9:19 am
Skąd: Łódź

Re: Legacy Of The Beast World Tour 2018 - Setlista spekulacje

Postautor: Budziol » pt kwie 20, 2018 9:38 pm

Dokladnie, nie masz barierki to na cholere pchac o to pol metra do przodu?
ale u nas musza bujac, pchac bo moze akurat wyrwe pod koniec koncertu jakas panienke z barierki i sam sie wcisne

Awatar użytkownika
gumbyy
ZDRAJCA SANATORIUM
Posty: 11752
Rejestracja: śr cze 01, 2005 1:49 am
Skąd: Wrocław

Re: Legacy Of The Beast World Tour 2018 - Setlista spekulacje

Postautor: gumbyy » pt kwie 20, 2018 9:52 pm

Dokladnie, nie masz barierki to na cholere pchac o to pol metra do przodu?
ale u nas musza bujac, pchac bo moze akurat wyrwe pod koniec koncertu jakas panienke z barierki i sam sie wcisne
Najlepsi ci, co cisną z 10-15 rzędu... może się uda :lol: :facepalm:
www.MetalSide.pl

Awatar użytkownika
Pati
***** ***
***** ***
Posty: 390
Rejestracja: ndz sty 11, 2004 8:57 pm
Skąd: Gdańsk

Re: Legacy Of The Beast World Tour 2018 - Setlista spekulacje

Postautor: Pati » sob kwie 21, 2018 4:02 pm

Dokladnie, nie masz barierki to na cholere pchac o to pol metra do przodu?
ale u nas musza bujac, pchac bo moze akurat wyrwe pod koniec koncertu jakas panienke z barierki i sam sie wcisne
Od panienki z barierki to można najwyżej z glana dostać - barierki nie oddamy! :twisted: :twisted: :twisted:

Odnośnie setu - dream of mirrors byłoby super usłyszeć! Albo silent planet.... Zostało nam niewiele ponad miesiąc, niedługo się przekonamy. :)

Awatar użytkownika
beaviso
-#Moonchild
-#Moonchild
Posty: 1555
Rejestracja: pn mar 31, 2003 4:15 pm
Skąd: Gdańsk

Re: Legacy Of The Beast World Tour 2018 - Setlista spekulacje

Postautor: beaviso » sob kwie 21, 2018 9:17 pm

Dream of Mirrors chyba za bardzo wymagający dla Nicko - ta szybka część może być już ponad jego siły. Podobno już w 2000 musiał wkładać spory wysiłek w tę szybką stopę.

M.

Deleted User 1499

Re: Legacy Of The Beast World Tour 2018 - Setlista spekulacje

Postautor: Deleted User 1499 » ndz kwie 22, 2018 12:11 am

Hmm co prawda refren wickermana jest krótszy ale z nim sobie radził bez problemu parę lat temu. A też jak na jedną stopę to jest mocno wymagający.


Wróć do „Legacy Of The Beast World Tour 2018 - 2022”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości