Polityka

Kulturalna dyskusja fanów Iron Maiden

Moderator: Administracja i Moderacja SanktuariuM

Awatar użytkownika
Pierre Dolinski
-#clairvoyant
-#clairvoyant
Posty: 1256
Rejestracja: czw maja 03, 2012 7:22 pm

Re: Polityka

Postautor: Pierre Dolinski » wt sie 07, 2018 10:52 pm

A dlaczego nie można?
1. Jakoś nie słyszałem, żeby jakiś Legutko, czy Farage chodzili napruci do Europarlamentu, albo pokazywali się w stanie nieważkości na ważnych międzynarodowych spotkaniach. Tutaj wielki plus dla Tuska, że nie nie ma z nim skandali tego rodzaju, bo pewnie od razu gadano by, że "pijany jak Polak"... no ale Tusk ma inne przywary.
2. Europa się zmienia, więc mam nadzieję, że "tacy" ludzie już długo w Brukseli nie porządzą, a ludzie zachodu przejrzą wreszcie na oczy, bo właśnie najbliższe lata zdecydują o ich przyszłości i ich dzieci. Będzie to trudne, bo napływowych z krajów Afryki Północnej i Bliskiego Wschodu jest w Europie zachodniej coraz więcej, więc najbliższe lata to chyba ostatnia szansa, żeby Europa pozostała Europą w rękach rdzennych Europejczyków. Wtedy zachowa swoje korzenie i dziedzictwo. Jeśli nie, to za 30-50 lat wszyscy autochtoni z zachodu będą spieprzać do Polski i Węgier, bo w tych całych Londynach, Paryżach i innych takich muslimy nie dadzą im spokojnie żyć.

Awatar użytkownika
Piwowarus
-#lord of the flies
-#lord of the flies
Posty: 2997
Rejestracja: ndz lis 07, 2004 4:55 pm
Skąd: Warszawa

Re: Polityka

Postautor: Piwowarus » śr sie 08, 2018 12:20 pm

Jeśli to coś uważasz za konsultacje społeczne, to nie ma nawet po co dyskutować. W takich najważniejszych sprawach powinno się rozpisać ogólnonarodowe referendum. To jest wiążąca konsultacja z suwerenem(jak ostatnio lewactwo uwielbia używać tego słowa, a co, ja też sobie użyję).
To wyrażenie woli, przez bezpośrednio zainteresowanych, a nie przez jakieś kółka wzajemnej adoracji nie wiadomo jakim partiom się wysługujące. Pracodawca, który gówno mi płaci nie będzie żył z tego co mi odprowadził do ZUSu, więc konsultacje z różnymi Lewiatanami, Business Centre Club Związek Pracodawców i innymi szatanami są o dupę roztrzaść. Tak samo jak dyskusje przeprowadzone z jakimiś gospodyniami wiejskimi, feministkami i lesbijkami, czy też organizacjami rolników, które nie wiadomo kto ma w kieszeni, a jak wiadomo, to pewnie PSL.
Mnie, mojej żony, sąsiadów, koleżanki i kolegów, znajomych nikt nie zapytał co o tym sądzimy. Takie konsultacje społeczne jakie wtedy przeprowadzono to zwykła farsa dla świętego spokoju, żeby nie było gadek, że się nie odbyły, nie mająca żadnej w moim mniemaniu reprezentatywności wobec powagi sytuacji. Bardzo rozśmieszyłeś mnie tym argumentem.
Jednym słowem jedyną formą konsutlacji społecznych która była by akceptowalna było referendum. I teraz przyznajmy szczerze, czy ktokolwiek miałby wątpliwości co do jego wyniku? Zgodzimy się raczej,że ludzie byliby przeciwko podwyższeniu wieku emerytalnego. I tu dochodzimy do pewnego problemu. Demografia jest nieubłagana, fianse też pokazują konkretne cyfry. Tak więc zmiana wieku emerytalnego po prostu jest koniecznością czy to się ludziom podoba czy nie. Można się zaklinać,że gdyby państwo nie kradło to by wszystkim starczyło, a jak nie to na pewno są inne możliwosci, ale żyjemy w realnym świecie i pewnych rzeczy nie przeskoczymy. Tak samo PiS zmniejszająć wiek do poprzedniego poziomu zmienił progi tak, że różnica pomiędzy przejsciem na emeryturę w wieku 65 a 67 lat to 50%. Więc tak naprawdę dalej utrzymał próg wprowadzony przez PO, bo znakomita większość i tak będzie do tego 67 roku pracować. Tyle, że ładniej to wygląda na haśle wyborczym.

Swoją droga czy w jakimkolwiek innym kraju szerzoko pojętego zachodu było podobne referendum (poza Szwajcarią oczywście) To jednak z tych reform które się przeprowadza wbrew woli szeroko pojętego ogółu, ale umówmy się, ogół z reguły nie planuje na 15 lat do przodu tylko interesuje go tu i teraz.

Co do instytucji z którymi to konsultowano - była i Solidarność było i OPZZ, a więc nie tylko wymienione koła gospodyń wiejskich czy lesbijki. Tych pierwszych z resztą trudno też posądzać o zbytnią miłość do PO więc już nie sugerujmy, że wszystko miało miejsce w kółku wzajemnej adoracji.

A co do suwerena - to hasło akurat wypromował PiS na początku swoich obencyhc rządów, wszystko tłumaczył przecież tym że suweren ich wybrał wiec suweren chce ;)
3. Pamiętasz może słowo Antykomor? A pamiętasz jak w 2014 roku ABW w biały dzień napadła na pewną redakcję chcąc zajumać laptopa i pendrive'a z nagraniami u Sowy? Łamanie prawa i działanie nieadekwatne do zagrożeń i sytuacji za rządów PO a polegające na zastraszaniu, to nie są tylko niektóre akcje służb mundurowych przeciwko kibicom. Czy wtedy ktoś myślał o prawach człowieka? Gdzie byli wtedy obrońcy demokracji, prawa i konstytucji i gdzie były instytucje stojące na ich straży?
Akurat co do sprawy nagrań z Sowy to jak dla mnie to to jest największą aferą czasów PO. Tylko zapewne odwrtonie niż sądzisz Ty - wg mnie zrobiono aferę z niczego, Wprost dostawał skądś nagrania których nawet nie weryfikował tylko wrzucał od razu bez sprawdzania do sieci/drukował (słynne różnice miedzy tym co wydrukował a co było na serio na taśmie) wysadzono w powietrze rząd na podstawie nagrań w których praktycznie nie było nic kompromitujacego, rozpętano wokół tego burze medialną i atmosferę wielkich przekrętów których tam nie było. Szkoda ze nigdy się nie dowiemy kto za tym stał i kto w tak prosty sposób zamieszał całą polską polityką. Więc czy wyrywanie laptopa i interwnecja ABW było siła nieadekwatną na zagrożenia? Można sie kłócić.
A symbolem stały się ośmiorniczki jako symbol luksusu. Do kupienia w Biedronce po 25 zł za kg.

Co do akcji przeciwko kibicom - poprzednio przypomniłem jedynie częśc wybryków z tamtych lat, zdanie opinii publiczynej było dość jednoznaczne - tak być nie moze i rząd powinien się tym zająć. No to zrobił taką pokazówkę.

Natomiast gdzie były instytuacje stojace na ich straży praw tych kibiców - skoro w linkowanych artykułach padają informacje, że znakomita większosć uczestników akcji widelec została uniewiniona to pokazuje to dobitie, że te złe Sądy które teraz koniecznie trzeba reformować działały jak należy niezależnie od władz itd! Lepszego potwierdzenia czemu upolitycznienie sądów jest obraniem złej drogi po prostu nie ma.
Nie wolno zmieniać jednostronnie warunków umowy w trakcie jej trwania.
Zgodnie z tym co piszesz nigdzie na świecie nie dało by rady zmienić nic w kwestii wieku emerytalnego i wszystkie zmainy na całym świecie były złe. Bo chyba nie zakładasz, żeby zmienić plany emerytalne licząc najwcześniej od 18 latków i czekać na wyniki zmiany ustawy przez kolejne 40 lat aby weszła w życie? Bądżmy realistami.

A jakie są główne idee Unii Europejskiej? Powtórzę po raz kolejny, nie dołączaliśmy do Federacji Państw, w którą chcieliby Unię przepoczwarzyć Juncker i reszta towarzystwa. Dlaczego mamy się potulnie zgadzać na przyjmowanie imigrantów z obcych kultur? Bo Merkel tego chce?
Główna ideą Uni Europejskiej jest spokój w Europie i stworzenie silnego gracza na arenie miedzynarodowej, by przeciwstawić się USA czy Chinom. W grupie prościej.
Jeśli chodzi o tych imigrantów - też nie jestem entuzjastą tego pomysłu, ale pamiętajmy polityka to gra na zasadzie ty dasz mi coś, ja dam ci coś. My pomożemy tobie, w przyszłosci ty pomożesz nam. Od poczatku istnienia UE pomoc szła w kierunku do Polski. Gdy w UE pojawił się problem i odezwali się o nazwijmy to zwrot długu (w formie przyjęcia część imigrantów) to Polska uznała, że tak to nie gramy, protestujemy.

Co ciekawe tak chwalony tu Orban pomimo tego co mówił przyjął dokładnie tylu imigrantów ile wynikało z dokumentów unijnych. I teraz zastanómy się kto na tym lepiej wyszedł czy Polska mówiąca twarde nie, czy Węgry mówiący nie, ale tak na serio robiący dokładnie to co UE każe ;) Dlatego Orban to sprawny polityk, umiejętnie podpuszczający Kaczyńskiego do działania, niby go popierajacy, ale sprytnie umieszajacy Polskę jako tego chłopca do bicia przez UE, a sam odwracajacy uwagę od Węgier i na razie ma spokój.
Ależ Leszke należy gnoić ile fabryka dała, jest symbolem ułożenia się ze zbrodniarzami i zapewnienia im wygodnego życia w nowej Polsce.
Jak rozumiem tego ułożenia w Magdalence któremu zaprzeczał Lech Kaczyński?
Oczywiscie, majac dawne wpływy część PRLwskiego aparatu sprawnie odnalazła się w nowej rzeczywistości, ale to jest praktycznie awykonalne by nagle wyrzucić ich zewsząd. Jak rozumiem co miano wszystkich ludzi związanych w jakikowleik sposób ze starym systemem zamknąć w aresztach domowych i zakazać kontaktów towarzystkich z nimi? Przy każdej zmianie ustroju część starych elit zostaje, jedni się lepiej tam odnajdują inni gorzej. Taka rzeczywistość, a nie jakieś idylliczne teoretyczne wizje jak powinno być.

A co do Wałęsy - jednoego nie można mu odmówić. Bądź co bądź Polska była pierwsza w upadku komunizmu i przetarła szlak innym okolicznym krajom. I obyło się bez krwawych zajść jak w krajach Bałtyckich czy na Rumunii. A nie ukrywajmy, będąc pierwszym krajem na liście aparat PRL mógłby spróbować ponownie o władze walczyć za pomocą karabinów.
A no jak tak to w ogóle nie powinniśmy już nigdy dyskutować na temat polityki, historii, a nawet koncertów Maidenów z Rio czy Hammersmith, bo przecież na nich nie byliśmy
Zupełnie nie zrozumiałeś o co mi chodzi. Jeśli mamy relację Lecha Kaczyńskiego który stanowczo zaprzecza układaniu się w Magdalence to daremne jest po prostu dyskutowanie o tym kto z kim się w tej Magdalence ułożył jeśli mamy realcję bezpośredniego uczestnika vs. domniemania ludzi takich jak my.
Odpowiedź na twoje pytanie to dobre zacieranie śladów i robienie rzeczy w białych rękawiczkach. W sprawie Pendolino nikt nigdy nie zostanie pociagnięty do odpowiedzialności, a korupcja w tym przypadku jest niemal pewna, no chyba że się jest ignorantem :) .

http://niezalezna.pl/62624-brytyjski-pr ... -pendolino

Alstom płacił rekordowe ugody w USA, łamał prawo w Indiach, Egipcie... ale akurat u nas wszystko było ok? :)
Jednym słowem zakładasz nie mając żadnego dowodu, że Alstom - potentat w branży tramwajowo kolejowej, a do niedawna w branży turbin do elektrowni, zatrudniajacy prawie 100.000 osób, mający przedstawicieli na całym świecie nie wygrał uczciwie żadnego przetargu, bo gdzie indziej złapano go na korupcji? Wybacz ale to już jest fantastyka i niczym nie poparte urojenia z którymi trudno dyskutować.
Swoją drogą, gdyby prześledzić historię to każdą lub prawie każdą większą firmę kiedyś złapano na korupcji. Czyli jak rozumiem nie da się kupić pociagu, komputera, samochodu, niczego bez korupcji tak?

No teraz to mi ręce opadają, prosiłem o przykłady realnych podejrzeń skorumpowania PiS. Ten argument jest na poziomie "Megadeth wydał chujową płytę Risk, a prezydentem był wtedy George Bush".
Wuut? Prosiłeś o podanie przykładu afery z czasów Lecha Kaczyńskiego porównywalnej z przekazywaniem nieruchomości osobom do tego nieuprawnionym, które to dowody własności pobierały za bezcen lub wbrew prawu, a nastepnie sprzedawały kamienice za miliony wyrzucajac wcześniej mieszkańców. No to pokazuję, że dokładnie to samo miało miejsce wtedy. Sorry, ale Twoja odpowiedź jest trochę od czapy.
Wspomniany przezemnie Jakub R. kóry siedzi w areszcie i uznawany jest za jednego z głównych podejrzanych w tej sprawie był przecież zatrudniony przez Lecha Kaczyńskigo.

A jeśli chcesz nowsze sprawy - Stanisław Kogut którego to koledzy z Senatu dzielnie bronili i nie wyrazili zgody na jego aresztowanie ;)
Tak Pinio. Sformułowania pt. lewactwo, tudzież eurolewactwo stosuję. To nie kategoryzowanie, to nazywanie po imieniu tego co jest faktem i tego z czego ci ludzie są dumni, ich poglądów. (...) Jak nie nazywać takich eurokratów lewakami, skoro to mają we krwi??? Co Ty na to? To talent do dzielenia i naznaczania, czy stwierdzanie faktów?
Tylko czemu używać formy pogardliwej? Nikt nie neguje tego, że duża część polityków UE to osoby o lewicowych poglądach. To nie można ich nazywać eurolewicą, osobami z lewej strony, socjalistami, jakkolwiek byle z szacunkiem? Musi być to pogardliwe lewactwo? Bo gdy się napisze prawactwo czy jakieś inne równie denne określenie to jest olaboga prezentujesz poziom jak reszta KODowich idiotów, lub też inne wyrazy obrażenia jakby ktoś zsikał się na dywanie. A lewactwo widać jakoś rzucane jest na lewo i prawo przez prawą stronę sporu i brew nikomu nie drgnie, że może wypadało by sie pohamować. Owszem rozumiem, można tej lewicy nie lubić, ale trzeba od razu obrażać w pakiecie?

Awatar użytkownika
Pierre Dolinski
-#clairvoyant
-#clairvoyant
Posty: 1256
Rejestracja: czw maja 03, 2012 7:22 pm

Re: Polityka

Postautor: Pierre Dolinski » śr sie 08, 2018 12:30 pm

Lewactwo nie jest dla mnie pejoratywnym określeniem. To jest po prostu określone miejsce na scenie politycznej. Bardziej na lewo znaczy się nie da. Bo czym jest Eurokołchoz w planach polityków Brukseli? Związkiem Socjalistycznych Republik Radzieckich Europy Zachodniej. Owszem. Bez stalinizmu, łagrów, masowych mogił i innych ludobójstw ale jednak jest. To w założeniu centralnie planowana gospodarka, jedynie słuszny światopogląd na chama wrzucany rdzennym Europejczykom pomimo odrębnych historii, różnic w kulturze i mentalności, oraz wreszcie chęć zatarcia w dalszej perspektywie pojęcia państw narodowych na rzecz jakiejś bliżej nie określonej tożsamościowo federacji matołów nie znających swoich korzeni i wychowanych na lewackich mas mediach. To wreszcie uporczywe i bezwzględne wciskanie autochtonom nowych sąsiadów do krajów etnicznie w miarę monolitycznych i nie dotkniętych problemami wielokulturowości, którzy będą na nich pasożytować. Mówię oczywiście o roszczeniowcach socjalnych napływających do Europy nieustannie z Afryki i islamskiego wschodu. A co to jest jak nie komuna?
Czym my na to zasłużyliśmy? Nie prowadziliśmy polityki kolonialnej, nie wywoziliśmy czarnych niewolników do innych krańców świata. To nie nasz problem. Jeśli Europa ma jakiś moralny dług do spłacenia, to niech spłaca go rękami krajów, które sytuacji zawiniły. Największe zdobycze terytorialne i zbrodnie kolonialne ma na sumieniu Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii, Francja, Holandia, Hiszpania, czy Portugalia.
My swoje problemy demograficzne leczymy Ukraińcami, co też nie jest dobrym pomysłem ze względu na historyczne napięcia i trudne relacje, naznaczone komuną, zbrodniami wojennymi na Wołyniu, czy jakby ktoś się uparł sprawą wojen kozackich, gdzie jeśli szukać winnych po stronie Rzeczpospolitej, to Jeremi Wiśniowiecki jakby nie było był Rusinem a nie Polakiem, podobnie jak kilku innych posiadaczy dóbr na kresach ówczesnej Rzeczpospolitej jakby nie było wtedy wielonarodowej.
Wolałbym już Białorusinów i repatriantów z Kazachstanu przybywających za pracą. Z nimi byłoby się łatwiej dogadać.

Awatar użytkownika
krusejder
-#nomad
-#nomad
Posty: 5719
Rejestracja: wt sie 10, 2010 12:46 pm

Re: Polityka

Postautor: krusejder » ndz sie 12, 2018 11:39 pm

Wróćmy do tematów politycznych ...

1) ZUS .... - wprawdzie już od ponad 10 lat jestem poza Zakładem i staram się codziennie dziękować za to Pani Ostrobramskiej, ale ... wciąż mógłbym napisać aktualną i poczytną książkę na te tematy.

Patrząc na rozdźwięk między założeniami reformy z 1998 r. a tym, co dziś mamy, należałoby wołać nie o Trybunał Stanu dla wszystkich bez wyjątku rządów w ostatnich 20 latach, ale o ... Dzień Sznura.

W czasach premiera Buzka, jebaki niezłego, był taki pomysł, by do ubezpieczeń społecznych corocznie dorzucać grube mld zł pochodzące z prywatyzacji. Kapitał by się kumulował w osobnym funduszu i można by nim finansować dziurę między wpłatami a wypłatami w latach późniejszych. Gdy go audytowałem, ZUS miał żeby nie skłamać 3-5 % założonej sumy wpłat. W związku z brakiem finansowania Funduszu Rezerwy Demograficznej (czy wystarczyłby, gdyby był w 100% realizowany, to już inna sprawa) w zasadzie fikcją były i są konta indywidualne, na których rzekomo mamy wielkie kwoty. Akcja Tuska zaklepana przez TK to było czyste sk****o, ale czy jakościowo większe niż działania kolejnych wcześniejszych rządów?!

W kontekście tego wszystkiego kompletnie też nie ma znaczenia, czy wiek emerytalny wynosi 65 czy 67 lat. Myślę, że dopiero podniesienie ww. wieku do poziomu 75 lat, od kiedy byłyby możliwe wypłaty, pozwoliłoby na zbilansowanie Funduszu Ubezpieczeń Społecznych.

Na dziś dopłaty do emerytur to prawie 1/4 budżetu. Ale uwaga! Dopłaty do emerytur resortowych (wojsko, policja) oraz wymiaru niesprawiedliwości to ponad 20 mld zł, czyli tyle samo, co program 500+.

Parafrazując Stefana Kisielewskiego: "To, że jesteśmy w dupie, to jasne. Problem w tym, że w niej nawet nie możemy się urządzać".

Co należałoby zrobić? Na pewno uszczelnić wypłaty na ww. świadczeniobiorców poza ZUSem (rolnicy w KRUS, resorty), na pewno obniżyć emerytury górnicze i zrobić szreg tego typu niepopularnych, a elementarnych posunięć.

Najdalej na początku 2006 r. jednoosobowo zaproponowałem prezes ZUS wprowadzenie e-zwolnień lekarskich, co rocznie dałoby systemowi 2 mld zł oszczędności. Projekt zwróciłby się w max 3 miesiące, jeśli chodzi o koszt hardware. I co? Są szanse, że dzięki sabotażom e-zwolnienia nie wejdą w życie od stycznia 2019 r.

W tamtych latach np. 80% jednoosobowych firm z branży budowlanej chorowało przez całe zimy. A wystawiało im zwolnienia w jednym z warszawskich oddziałów trzech emerytowanych lekarzy ... I nikt tego systemu nie mógł ruszyć.

Niemniej, to są wszystko propozycje półśrodków. Z tego, co wiem, to na dziś NIE ISTNIEJĄ choćby symulacje matematyczne umożliwiające racjonalne zbilansowanie systemu w długofalowej perspektywie. I na pewno nie sprzyja temu pozostawanie demokracji parlamentarnej jako systemu rządów w Polsce....

CD może nastąpi ;)
2019: 10.01 Made in Warsaw 12.01 (i 15.02, 1.06, 28.07) Nocny Kochanek, 20.01 Wilki, 29.01 John Corabi 9.02 (i 17.02) Non Iron, 21.02 Uriah Heep i Turbo, 23.02 Kult, 17.03 John Mayall, 21.03 Turbo i Hellhaim, 22.03 4szmery i Ballbreaker, 24.03 U.D.O., 26.03 Manowar, 27.03 Avantasia, 30.03 Monstrum, 25.04 & 4.05 W. Hoffmann, 17.05 Memoriał Dio, 18.05 Monasterium, Roadhog, 25.05 TURBO, 18.06 Kiss, 21.06 Rod Stewart, 22.06 Bryan Adams, 30.06 Varius Manx, 10.07 Mark Knopfler, 12.07 Bon Jovi ....

Awatar użytkownika
Dejavu
-#nomad
-#nomad
Posty: 4160
Rejestracja: pt maja 31, 2013 9:30 pm

Re: Polityka

Postautor: Dejavu » pn sie 13, 2018 12:39 am

Co należałoby zrobić? Na pewno uszczelnić wypłaty na ww. świadczeniobiorców poza ZUSem (rolnicy w KRUS, resorty), na pewno obniżyć emerytury górnicze i zrobić szreg tego typu niepopularnych, a elementarnych posunięć.
Chyba po raz pierwszy w temacie politycznym się z Tobą w czymś zgadzam :wink:

Awatar użytkownika
Pierre Dolinski
-#clairvoyant
-#clairvoyant
Posty: 1256
Rejestracja: czw maja 03, 2012 7:22 pm

Re: Polityka

Postautor: Pierre Dolinski » wt sie 14, 2018 10:04 pm


Awatar użytkownika
krusejder
-#nomad
-#nomad
Posty: 5719
Rejestracja: wt sie 10, 2010 12:46 pm

Re: Polityka

Postautor: krusejder » śr sie 15, 2018 11:07 am

Marszałek powinien dostać koszulkę z napisem KONSTYTUTA
2019: 10.01 Made in Warsaw 12.01 (i 15.02, 1.06, 28.07) Nocny Kochanek, 20.01 Wilki, 29.01 John Corabi 9.02 (i 17.02) Non Iron, 21.02 Uriah Heep i Turbo, 23.02 Kult, 17.03 John Mayall, 21.03 Turbo i Hellhaim, 22.03 4szmery i Ballbreaker, 24.03 U.D.O., 26.03 Manowar, 27.03 Avantasia, 30.03 Monstrum, 25.04 & 4.05 W. Hoffmann, 17.05 Memoriał Dio, 18.05 Monasterium, Roadhog, 25.05 TURBO, 18.06 Kiss, 21.06 Rod Stewart, 22.06 Bryan Adams, 30.06 Varius Manx, 10.07 Mark Knopfler, 12.07 Bon Jovi ....

Awatar użytkownika
Pierre Dolinski
-#clairvoyant
-#clairvoyant
Posty: 1256
Rejestracja: czw maja 03, 2012 7:22 pm

Re: Polityka

Postautor: Pierre Dolinski » śr sie 15, 2018 12:21 pm

Ogólnie świadczy to o kompletnym braku inteligencji tych ubieraczy. Piłsudski nie był konstytucjonalistą, mawiał "konstytuta - prostytuta", przeprowadził przewrót majowy i wprowadził rządy sanacji. No ale co takie nieuki KODowskie mogą o tym wiedzieć. Oni gdyby mogli, to by wszystko zaprzęgli do obrony przywilejów czy to sędziowskich, czy ubeckich czy innych prominentów minionego systemu, własnych, bądź rodziców i dziadków.
Większość zwyczajnych ludzi, którzy są odporni na wpływ postkomuszych mediów i robienie wody z mózgów, mają w dupie ich śmieszne manifesty, bo wiedzą, że tak naprawdę nie chodzi o żadną konstytucję.

Zakkahletz
-#lord of the flies
-#lord of the flies
Posty: 3661
Rejestracja: sob sie 28, 2010 7:43 pm
Skąd: na północ (od W-wy)

Re: Polityka

Postautor: Zakkahletz » śr sie 15, 2018 12:37 pm

Myślę, że części z nich chodzi o przejęcie władzy lub umożliwienie jej przejęcia ludziom, z którymi się identyfikują, innej części o wyzwolenie się spod narodowego socjalizmu, a jeszcze innej części po prostu o wolność, jaką odczuwali powiedzmy do końca 2015 roku.

Awatar użytkownika
Pierre Dolinski
-#clairvoyant
-#clairvoyant
Posty: 1256
Rejestracja: czw maja 03, 2012 7:22 pm

Re: Polityka

Postautor: Pierre Dolinski » śr sie 15, 2018 12:46 pm

W Polsce nie ma narodowego socjalizmu. Gdyby był, to kilka Nocy Długich Noży ostatecznie rozwiązałoby temat opozycji, LGBT, feministek i organizacji sponsorowanych przez Sorosa i innych masonów. Jak widać, wolno na ulicach pyskować do woli, co skrzętnie jest wykorzystywane przez różne, szkodliwe społecznie organizacje.
Żałosna działalność KODu, opozycji parlamentarnej i różnych tęczowych sił na ulicach jest najlepszym dowodem na to, że demokracja w Polsce ma się wyśmienicie. Putin by to towarzystwo natychmiast zamknął w łagrach.

Zakkahletz
-#lord of the flies
-#lord of the flies
Posty: 3661
Rejestracja: sob sie 28, 2010 7:43 pm
Skąd: na północ (od W-wy)

Re: Polityka

Postautor: Zakkahletz » śr sie 15, 2018 12:53 pm

Nie ma narodowego socjalizmu jako ustroju państwowego, natomiast główna partia rządząca to narodowy socjalizm w czystej postaci. A demokracja w Polsce nie ma się wyśmienicie, tylko jest schyłkowa i nikt (być może oprócz analityków pracujących dla Kremla) nie wie, co będzie dalej.

Awatar użytkownika
Pierre Dolinski
-#clairvoyant
-#clairvoyant
Posty: 1256
Rejestracja: czw maja 03, 2012 7:22 pm

Re: Polityka

Postautor: Pierre Dolinski » śr sie 15, 2018 1:00 pm

Zabawna teoria, ale oderwana od rzeczywistości, taka właśnie życzeniowa. Saddamowi Husajnowi wmawiano posiadanie broni jądrowej. Teraz władzom polskim dawna nomenklatura wmawia narodowy socjalizm, żeby zrobić czarny PR w UE i reszcie świata.
Chcesz wierzyć w takie gówna, Twoja sprawa.

Awatar użytkownika
pinio
-#the trooper
-#the trooper
Posty: 349
Rejestracja: pn cze 20, 2011 9:46 pm
Skąd: Warszawa/Gdańsk

Re: Polityka

Postautor: pinio » śr sie 15, 2018 1:09 pm

Wmawianie, że możliwość "pyskowania" i obecność opozycji to objaw doskonale działającej demokracji to tak jakby powszechną naukę paciora tudzież "międzynarodówki" uznać za objaw doskonałości systemu edukacji.

A co do analityków to lepsi od kremlowskich są w watykanie.
Nawet jeśli tej muzyki nie napisał Mozart, to ten kto ją napisał - był Mozartem

Awatar użytkownika
Pierre Dolinski
-#clairvoyant
-#clairvoyant
Posty: 1256
Rejestracja: czw maja 03, 2012 7:22 pm

Re: Polityka

Postautor: Pierre Dolinski » śr sie 15, 2018 1:23 pm

Nie wiem ile masz lat, ale nie uczyłeś się historii, a może nie pamiętasz, albo nie chcesz pamiętać, co groziło obywatelowi PRLu w latach 80tych i wcześniej za publiczne wyrażanie odmiennego zdania od władzy.
Trudno dyskutuje się z ludźmi, którzy narzekają na to co się teraz dzieje, jakby to był koniec świata i próbują te pierdoły wmówić większości społeczeństwa, a za cholerę nie chcą pamiętać tego co działo się wcześniej. Właściwie to jałowa dyskusja. Dwa światy.

Awatar użytkownika
pinio
-#the trooper
-#the trooper
Posty: 349
Rejestracja: pn cze 20, 2011 9:46 pm
Skąd: Warszawa/Gdańsk

Re: Polityka

Postautor: pinio » śr sie 15, 2018 1:50 pm

Rzeczywiście, dwa światy. Świat kogoś kto jest dumnym, że zszedł z furmanki i wsiadł do malucha. I uznał, że to szczyt komfortu, niebo na ziemi. I dalej rozwijać się nie ma sensu ani potrzeby.
Są tacy co chętnie będą się rozwijać i pracować aby jeździć czymś lepszym. A istotę życia dostrzegają w patrzeniu przed siebie a nie za siebie.
Nawet jeśli tej muzyki nie napisał Mozart, to ten kto ją napisał - był Mozartem

Zakkahletz
-#lord of the flies
-#lord of the flies
Posty: 3661
Rejestracja: sob sie 28, 2010 7:43 pm
Skąd: na północ (od W-wy)

Re: Polityka

Postautor: Zakkahletz » śr sie 15, 2018 1:55 pm

Chcesz wierzyć w takie gówna, Twoja sprawa.
Po co się tak jeżysz? Mam wrażenie (poparte lekturą rzeczy, które napisałeś wyżej w tym temacie, gdzie indziej też), że zbyt łatwo ujawniasz swoje niskie mniemanie o ludziach, z którymi się nie zgadzasz ws. polityki. Nie przyjmuję bezkrytycznie serwowanych mi poglądów, mam swoje.

Awatar użytkownika
Pierre Dolinski
-#clairvoyant
-#clairvoyant
Posty: 1256
Rejestracja: czw maja 03, 2012 7:22 pm

Re: Polityka

Postautor: Pierre Dolinski » śr sie 15, 2018 2:02 pm

Pinio. Ani trochę nie zrozumiałeś z tego co napisałem. Zamiast tego wolisz bredzić o furmance i maluchu. To potwierdza, co wcześniej napisałem. Nie masz nic sensownego do powiedzenia.

Zakkhaletz. Daleko mi od jeżenia się. Niskie mniemanie mam wyłącznie wobec tych co nie wiedzą co czynią(obrońcy Konstytucji 3 Maja, wieszacze koszulek z napisem Konstytucja na pomnikach postaci historycznych, które się z nią nie chciały liczyć, itd.).
Nie musisz przyjmować moich poglądów. Masz swoje. Ja mam swoje. Możemy je wyrażać. Możemy milczeć.
Nie mam zamiaru Cię do niczego przekonywać. Dałem Ci tylko do zrozumienia, że nie podzielam Twojego zdania, a niektóre teorie np. o narodowym socjalizmie w Polsce uważam za groteskowo śmieszne i irracjonalne. Chyba mogę mieć swoje zdanie, co?

Awatar użytkownika
krusejder
-#nomad
-#nomad
Posty: 5719
Rejestracja: wt sie 10, 2010 12:46 pm

Re: Polityka

Postautor: krusejder » śr sie 15, 2018 2:15 pm

innej części o wyzwolenie się spod narodowego socjalizmu, a jeszcze innej części po prostu o wolność, jaką odczuwali powiedzmy do końca 2015 roku.
Co Ty opowiadasz. Nie znam NIKOGO ze środowisk UPR / KNP / Wolność / Kukiz15, kto popierałby protesty totalnej opozycji. Wszyscy mamy sądy III RP za sprzedajnych sk**ieli, którzy zasługują na sznur a nie na wsparcie.

KOD, obywateleRP to trupiarnia z mumiami z Unii Wolności. Najzabawniejsze, że Adrian też tam przecież był :-D
Ostatnio zmieniony wt sie 21, 2018 11:56 pm przez krusejder, łącznie zmieniany 1 raz.
2019: 10.01 Made in Warsaw 12.01 (i 15.02, 1.06, 28.07) Nocny Kochanek, 20.01 Wilki, 29.01 John Corabi 9.02 (i 17.02) Non Iron, 21.02 Uriah Heep i Turbo, 23.02 Kult, 17.03 John Mayall, 21.03 Turbo i Hellhaim, 22.03 4szmery i Ballbreaker, 24.03 U.D.O., 26.03 Manowar, 27.03 Avantasia, 30.03 Monstrum, 25.04 & 4.05 W. Hoffmann, 17.05 Memoriał Dio, 18.05 Monasterium, Roadhog, 25.05 TURBO, 18.06 Kiss, 21.06 Rod Stewart, 22.06 Bryan Adams, 30.06 Varius Manx, 10.07 Mark Knopfler, 12.07 Bon Jovi ....

Awatar użytkownika
Dejavu
-#nomad
-#nomad
Posty: 4160
Rejestracja: pt maja 31, 2013 9:30 pm

Re: Polityka

Postautor: Dejavu » śr sie 15, 2018 2:18 pm

Pierre Dolinski - a jak nazwiesz ich politykę?
Po co się tak jeżysz? Mam wrażenie (poparte lekturą rzeczy, które napisałeś wyżej w tym temacie, gdzie indziej też), że zbyt łatwo ujawniasz swoje niskie mniemanie o ludziach, z którymi się nie zgadzasz ws. polityki. Nie przyjmuję bezkrytycznie serwowanych mi poglądów, mam swoje.
Też odnoszę takie wrażenie, nie pierwszy raz zresztą. Tyle że to nie obraża tych osób, a mówiącego.

PanPrezes
-#moonchild
-#moonchild
Posty: 1690
Rejestracja: czw paź 21, 2010 5:06 pm
Skąd: Żywiec/Gleiwitz

Re: Polityka

Postautor: PanPrezes » śr sie 15, 2018 2:21 pm

Że się tak wtrącę do dyskusji, myślę, że polskie społeczeństwo ma problem nie z brakiem demokracji, ale z demokracją samą w sobie, bo po prostu nie jest dojrzałe do życia w takim ustroju. Niestety postawy obywatelskie i pragmatyzm były zawsze tępione w tym kraju i to z każdej możliwej strony sceny politycznej, a w ich miejsce na piedestale stawiany był zamordystyczny autorytaryzm. Bez znaczenia, czy u władzy była komuna, Platforma, czy PiS. Dobrym przykładem tego może być dzisiejsze święto, przy okazji obchodów którego umniejsza się wkład i poświęcenie tysięcy ludzi, a główne zasługi przypisuje jednemu marszałkowi, bez którego geniuszu jak wiadomo "kurewskie" społeczeństwo nic nie mogłoby zrobić. Opozycja też ma swojego wąsatego bohatera, tylko ten z kolei skakał przez płot, ale jakby nie patrzeć też spuścił porządny wpierdziel ruksim zasadniczo w pojedynkę :wink: .
Co do samej demokracji to jest z nią taki problem, że w ramach tego systemu pewnych reform najzwyczajniej nie da się przeprowadzić, a czasem są one po prostu konieczne. Wszyscy politycy w Europie to doskonale rozumieją i powoli zaczynają zwijać ten interes zapraszając do swoich krajów zastępy afroeuropejczyków, aby zrobili oni porządek z roszczeniowymi obywatelami przyzwyczajonymi do luksusów takich jak wolność wypowiedzi, czy prawo do protestów. W Polsce demokracja się jeszcze jakoś trzyma, ale aby uzdrowić ten kraj trzeba by zrobić to samo do czego przymierzają się politycy na zachodzie, czyli drastycznie obniżyć wydatki socjalne państwa i ograniczyć zatrudnienie w sektorze publicznym, poprzez zwolnienie kilkuset tysięcy zupełnie niepotrzebnych urzędników. Po takiej operacji każda władza w następnych wyborach wyleciałaby poza próg wyborczy.


Wróć do „Kawiarnia SanktuariuM”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Beny82 i 5 gości