Motyw przewodni / temat kolejnego albumu

Tu dyskutujemy tylko o Iron Maiden

Moderator: Administracja i Moderacja SanktuariuM

Awatar użytkownika
mad
-#Weekend Warrior
-#Weekend Warrior
Posty: 2554
Rejestracja: sob sty 10, 2015 8:46 pm

Re: Motyw przewodni / temat kolejnego albumu

Postautor: mad » wt gru 19, 2017 3:51 pm

A może wszyscy odejdą i prawo do nazwy otrzyma kolejne pokolenie z Lauren i Austinem na czele? Wtedy doczekamy się jeszcze z 10 płyt :mryellow:
Za takie sugestie to co najmniej ban :mrgreen:
Sprawę trzeba załatwić jeszcze inaczej: zespół powinien wszystko zapisać wnukom. Geniusz podobno objawia się w co drugim pokoleniu - co pospołu wynika z jakiejś zasady ogólnej jak i z widocznego braku geniuszu u Lauren i Austina :idea:

Tylko czy doczekałbym chociażby pierwszej płyty?

RALF
-#The Alchemist
-#The Alchemist
Posty: 10216
Rejestracja: czw maja 24, 2007 11:16 pm
Skąd: Pabianice

Re: Motyw przewodni / temat kolejnego albumu

Postautor: RALF » wt gru 19, 2017 3:58 pm

Albo dalej zamiast muzyków będa grać hologramy, Lars z korporacji M już rozważa taka możliwość. Money for nothing?

Awatar użytkownika
Bon Dzosef
-#The Alchemist
-#The Alchemist
Posty: 11449
Rejestracja: wt kwie 05, 2016 5:28 pm

Re: Motyw przewodni / temat kolejnego albumu

Postautor: Bon Dzosef » wt gru 19, 2017 4:00 pm

A może wszyscy odejdą i prawo do nazwy otrzyma kolejne pokolenie z Lauren i Austinem na czele? Wtedy doczekamy się jeszcze z 10 płyt :mryellow:
Za takie sugestie to co najmniej ban :mrgreen:
Sprawę trzeba załatwić jeszcze inaczej: zespół powinien wszystko zapisać wnukom. Geniusz podobno objawia się w co drugim pokoleniu - co pospołu wynika z jakiejś zasady ogólnej jak i z widocznego braku geniuszu u Lauren i Austina :idea:

Tylko czy doczekałbym chociażby pierwszej płyty?
Jak tak patrzę na Lauren to mogę się podjąć i jej coś zmajstrować :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: .
Lubie Iron Maiden i Megadeth

pz = shakin stevens

oddawac długie podpisy

UptheIronsWro
-#Trooper
-#Trooper
Posty: 388
Rejestracja: pn lis 06, 2017 10:38 pm

Re: Motyw przewodni / temat kolejnego albumu

Postautor: UptheIronsWro » wt gru 19, 2017 9:45 pm

Offtop. Nie, czekaj, to temat stricte muzyczny to można. Co innego gdyby temat dotyczył sprzedaży biletów, frekwencji, liczby plakatów na mieście i fikcyjnego drugiego koncertu. Tam to offtop jest zakazany.

Bies-czad
-#Prodigal son
-#Prodigal son
Posty: 33
Rejestracja: czw lis 30, 2017 8:51 am

Re: Motyw przewodni / temat kolejnego albumu

Postautor: Bies-czad » śr gru 20, 2017 9:53 am

J.R.R.Tolkien, G. Martin, A.Sapkowski-elfy, krasnoludy, orki, gobliny,konflikty,krew i ogarniający cały ten zamęt Wiedżmin przyjaciel Edwarda
p.s. i na dokładkę Eddie jako szósty Planeswalker do karcianki MtG.

Awatar użytkownika
Pierre Dolinski
-#Rainmaker
-#Rainmaker
Posty: 6537
Rejestracja: czw maja 03, 2012 7:22 pm

Re: Motyw przewodni / temat kolejnego albumu

Postautor: Pierre Dolinski » wt gru 26, 2017 9:00 am

Mogliby pociągnąć jakąś tematykę związaną z Graalem, templariuszami, masonami, NWO. Wszystko splecione jedną nitką.
nie będę bił się z gównem

Awatar użytkownika
sajki
-#Assassin
-#Assassin
Posty: 2267
Rejestracja: pt sie 14, 2015 9:01 am

Re: Motyw przewodni / temat kolejnego albumu

Postautor: sajki » czw lut 01, 2018 10:34 am

Jako motyw przewodni nowego albumu obstawiam wikingów.

Awatar użytkownika
Geri666
-#Lord of the flies
-#Lord of the flies
Posty: 3696
Rejestracja: śr lis 17, 2010 11:47 pm
Skąd: Wwa

Re: Motyw przewodni / temat kolejnego albumu

Postautor: Geri666 » śr sty 02, 2019 12:17 am

Odkopuję temat, płyta coraz bliżej.

Jak myślicie co Maideni zaserwują na koniec swojej dyskografi? Wydaje mi się że koncept niemożliwy - chłopaki żyją na różnych kontynentach i do studia wnoszą gotowe utwory.
Bardziej TBOS part II bym stawiał.

Zakkahletz
-#Rainmaker
-#Rainmaker
Posty: 6550
Rejestracja: sob sie 28, 2010 7:43 pm
Skąd: na północ (od W-wy)

Re: Motyw przewodni / temat kolejnego albumu

Postautor: Zakkahletz » śr sty 02, 2019 8:22 am

To możliwe, tyle że ten album powinien mieć jakiś dobrze pomyślany tytuł (nie "TBOS part II") i składać się z 2 płyt, jak poprzedni.

Awatar użytkownika
MaidenFan
-#Clansman
-#Clansman
Posty: 4550
Rejestracja: śr cze 09, 2010 8:04 pm
Skąd: Rzeszów

Re: Motyw przewodni / temat kolejnego albumu

Postautor: MaidenFan » śr sty 02, 2019 11:26 am

Ciekawe czy Bruce znów sięgnie po pianino. Jeśli mu się wystarczająco spodobało to możemy się spodziewać kolejnego epika z tym instrumentem. Myślicie, że uwalą jeszcze dłuższego kloca niż TBOS?

Awatar użytkownika
hipcio_stg
-#Moonchild
-#Moonchild
Posty: 1676
Rejestracja: pn lip 08, 2013 7:13 am

Re: Motyw przewodni / temat kolejnego albumu

Postautor: hipcio_stg » śr sty 02, 2019 1:51 pm

żeby nagrać epika na pianinie, to trzeba katować piano kilkanaście lat i to zdrowo. Do tego mieć zmysł kompozytorski. Jednopalczasty Rahmaninov może chyba tylko wymyślić prostą melodyjkę w stylu "pojedziemy na łów" i rozwlec ją na 18 minut :D

Awatar użytkownika
Geri666
-#Lord of the flies
-#Lord of the flies
Posty: 3696
Rejestracja: śr lis 17, 2010 11:47 pm
Skąd: Wwa

Re: Motyw przewodni / temat kolejnego albumu

Postautor: Geri666 » śr sty 02, 2019 6:54 pm

Może nie pianino, ale prace nad solową płytą Brucea się przedłużają, więc może znowu dostaniemy na płycie IM numer, który był pisany na solowy krążek.

Awatar użytkownika
gumbyy
ZASŁUŻONY SANATORIANIN
Posty: 12099
Rejestracja: śr cze 01, 2005 1:49 am
Skąd: Wrocław

Re: Motyw przewodni / temat kolejnego albumu

Postautor: gumbyy » śr sty 02, 2019 11:00 pm

Jak myślicie co Maideni zaserwują na koniec swojej dyskografi? Wydaje mi się że koncept niemożliwy - chłopaki żyją na różnych kontynentach i do studia wnoszą gotowe utwory.
Bardziej TBOS part II bym stawiał.
A raczej zbiór przypadkowych utworów, które w jakiś tam pokrętny sposób "połączą" i będzie tytuł płyty ;) Generalnie spodziewam się kolejnego przeciętniaka, bo na "wzlot" w stylu Judas Priest nie wierzę :)
www.MetalSide.pl

Awatar użytkownika
Metalophil
-#Moonchild
-#Moonchild
Posty: 1837
Rejestracja: pn cze 30, 2003 10:21 am
Skąd: Lublin

Re: Motyw przewodni / temat kolejnego albumu

Postautor: Metalophil » czw sty 03, 2019 9:03 am

Jak myślicie co Maideni zaserwują na koniec swojej dyskografi? Wydaje mi się że koncept niemożliwy - chłopaki żyją na różnych kontynentach i do studia wnoszą gotowe utwory.
Bardziej TBOS part II bym stawiał.
A raczej zbiór przypadkowych utworów, które w jakiś tam pokrętny sposób "połączą" i będzie tytuł płyty ;) Generalnie spodziewam się kolejnego przeciętniaka, bo na "wzlot" w stylu Judas Priest nie wierzę :)
Zwłaszcza jeśli nie zostanie im podany tlen pod postacią nowego producenta...

Awatar użytkownika
wojakwojak
-#Ancient mariner
-#Ancient mariner
Posty: 615
Rejestracja: pt sty 15, 2010 10:15 pm

Re: Motyw przewodni / temat kolejnego albumu

Postautor: wojakwojak » czw sty 03, 2019 12:24 pm

A jaką winę ponosi Shirley za poziom kompozycji? Potrzeba raczej więcej pomysłów Janicka, który ma najlepsze utwory na ostatnich płytach. Mniej kloców Stefana, które są przedłużane na siłę. A może po prostu krótkiej płyty - max 55min. Mam wrażenie, że ostatnio po prostu upychają wszystko co mają, zamiast odrzucić słabszą część.

Awatar użytkownika
wojczi
-#Ancient mariner
-#Ancient mariner
Posty: 544
Rejestracja: pt cze 12, 2015 12:24 am

Re: Motyw przewodni / temat kolejnego albumu

Postautor: wojczi » czw sty 03, 2019 12:50 pm

Większy wpływ na brzmienie albumu i kompozycje powinien mieć przede wszystkim Adrian, który trzyma równy poziom. IMO Janick genialne TBOS, a słabe Shadows Of The Valley, bardzo nierówne.

Awatar użytkownika
Metalophil
-#Moonchild
-#Moonchild
Posty: 1837
Rejestracja: pn cze 30, 2003 10:21 am
Skąd: Lublin

Re: Motyw przewodni / temat kolejnego albumu

Postautor: Metalophil » czw sty 03, 2019 1:24 pm

A jaką winę ponosi Shirley za poziom kompozycji? Potrzeba raczej więcej pomysłów Janicka, który ma najlepsze utwory na ostatnich płytach. Mniej kloców Stefana, które są przedłużane na siłę. A może po prostu krótkiej płyty - max 55min. Mam wrażenie, że ostatnio po prostu upychają wszystko co mają, zamiast odrzucić słabszą część.
Producent chyba miewa wpływ na proces twórczy, również w zakresie kształtu kompozycji. Pamiętam, że np. jak Rubin robił z Sabbathami płytę "13" to kazał im słuchać bodajże pierwszych dwóch czy czterech albumów - że niby w ten sposób w swym myśleniu o komponowaniu powrócą do "korzeni" ;)
Ty chyba pomyliłeś producenta z inżynierem dźwięku. Nie wiem, nie znam się...
Jak dla mnie to mogliby ostatni album wydać tylko na pojedynczym winylu, wtedy byłaby gwarancja że nie przekroczy 40 minut. 8 konkretnych strzałów bez pierdolenia się, po 4 na stronę. Album wydany na koniec kariery stworzyłby klamrę z debiutem 8) .
Mam też, poza tym, taki "wildest dream" usłyszeć album Maiden wyprodukowany przez Andy Sneapa :P

Awatar użytkownika
pucha
-#Long distance runner
-#Long distance runner
Posty: 766
Rejestracja: śr sie 24, 2011 4:21 pm
Skąd: Lublin, Polska

Re: Motyw przewodni / temat kolejnego albumu

Postautor: pucha » czw sty 03, 2019 1:36 pm

Dobry producent to w studiu po prostu kolejny członek zespołu, taki który ma wizję brzmienia i całości, rozumie kompozycje, zna klimat kapeli. Dla mnie najlepiej chyba jako producenci wypadali tacy ludzie jak RoyZ, Birch, Ross Robinson czy wspomniany Rubin, który potrafił wycisnąć maxa nawet z takich kapel jak Gogol Bordello. Ironi co prawda to inna kategoria, ale przykład Judasowego "Firepower" pokazuje, że dobra wizja nowoczesnego brzmienia dla materiału na wskroś staroświeckiego jest jednak na wagę złota. Tak jak zaliczam się raczej do grona osób którym ani brzmienie Ironów ani ich aktualna droga nie przeszkadza (a nawet można powiedzieć że jestem jej fanem, a takie "TBOS" czy "TFF" po prostu uwielbiam), to wizja krwistego heavy metalowego mięcha w nowoczesnym sosie a'la ostatnie JP jest tak samo kusząca jak i (prawdopodobnie) nierealna.

Awatar użytkownika
Metalophil
-#Moonchild
-#Moonchild
Posty: 1837
Rejestracja: pn cze 30, 2003 10:21 am
Skąd: Lublin

Re: Motyw przewodni / temat kolejnego albumu

Postautor: Metalophil » czw sty 03, 2019 2:37 pm

Dobry producent to w studiu po prostu kolejny członek zespołu, taki który ma wizję brzmienia i całości, rozumie kompozycje, zna klimat kapeli. Dla mnie najlepiej chyba jako producenci wypadali tacy ludzie jak RoyZ, Birch, Ross Robinson czy wspomniany Rubin, który potrafił wycisnąć maxa nawet z takich kapel jak Gogol Bordello. Ironi co prawda to inna kategoria, ale przykład Judasowego "Firepower" pokazuje, że dobra wizja nowoczesnego brzmienia dla materiału na wskroś staroświeckiego jest jednak na wagę złota. Tak jak zaliczam się raczej do grona osób którym ani brzmienie Ironów ani ich aktualna droga nie przeszkadza (a nawet można powiedzieć że jestem jej fanem, a takie "TBOS" czy "TFF" po prostu uwielbiam), to wizja krwistego heavy metalowego mięcha w nowoczesnym sosie a'la ostatnie JP jest tak samo kusząca jak i (prawdopodobnie) nierealna.
Niestety, to co jest zaletą tego zespołu - konserwatyzm - jest jednocześnie jego największą wadą. W związku z tym taka wizja jest całkowicie nierealna...

Awatar użytkownika
wojakwojak
-#Ancient mariner
-#Ancient mariner
Posty: 615
Rejestracja: pt sty 15, 2010 10:15 pm

Re: Motyw przewodni / temat kolejnego albumu

Postautor: wojakwojak » czw sty 03, 2019 3:04 pm

Mi się produkcje tego Sneapa nie podobają, nowy JP zwłaszcza, Accepty raczej też. Megadethy i Opeth już bardziej. Reszty nie znam. Jestem zwolennikiem raczej naturalnego brzmienia niż komputerowego i plastikowego z wielką bułą i mega basem. Lubię jak w muzyce jest przestrzeń, oddech, szeroka i trójwymiarowa scena, rozdzielczość i dynamika. Bardzo nie lubię tzw, ściany dźwięku. To jest dobre na tzw. pierwsze wrażenie, ale po 5 minutach głowa boli. A dla odmiany Shirley ma na koncie kilka dobrych lub świetnych produkcji - Rush Counterparts, Journey , DT Falling Into infinity, LTE, Black Country Communion. To wszystko są świetnie brzmiące płyty. Wydaje mi się, że Stefan ma na tyle silne własne przekonanie i autorytet, że Shirley nie ma takiego wpływu na brzmienie i charakter płyt jak np. u młodych czy nowych wykonawców. Raczej spodziewam się, że ma zapłacone i ma odwalić robotę, żeby Stefek był zadowolony, a nie realizować swoje fantazje.


Wróć do „Forum Główne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość