Polityka

Kulturalna dyskusja fanów Iron Maiden

Moderator: Administracja i Moderacja SanktuariuM

Awatar użytkownika
Bon Dzosef
-#The Alchemist
-#The Alchemist
Posty: 11449
Rejestracja: wt kwie 05, 2016 5:28 pm

Re: Polityka

Postautor: Bon Dzosef » pn sty 14, 2019 3:51 pm

Młodzież Wszechpolska z którymi obecna władza jednak mocno flirtuje
I dlatego Bosak z Winnickim atakują PiS i Andruszkiewicza? ;)
Dokładnie.. nawet nie ma mowy o "symetryzmie", tylko że KOD, Ob RP, PO, N etc. są jeszcze gorsi. Proste równanie wymień 5ciu POLITYKÓW najwyższego szczebla ze strony opozycyjnej którzy posługują się mową nienawiści i wymień pięciu topowych polityków ze strony rządzącej. Tylko tyle i aż tyle..... a czubków podatnych na propagandę Kurwizji będzie tylko przybywać....
Jak zwykle poziom dna :D . To Platforma zaczęła polaryzację i szczucie ludzi w 2005 roku. Jad, który wylał się wtedy na Kaczyńskich jest nieporównywalny z niczym, to co jest teraz to tylko pokłosie szoku establishmentu wtedy, gdy nagle inna opcja doszła do władzy. Ja np. oglądałem regularnie programy publicystyczne i dyskusje w TVP w latach 2013-2014 i propaganda była ostra. Był morderca w biurze PiS? Był.

5 polityków topowych ze strony rządzącej: Duda, Morawiecki, Kaczyński, Błaszczak, Szydło. Żadna z tych osób nie stosuje takiej retoryki jak autorytety opozycji. PiS to słaby rząd, ale alternatywa jest znacznie, znacznie, znacznie gorsza.
PiS i PO to tylko symbole określonych postaw światopoglądowych. W rzeczywistości posłowie przechodzą z jednej partii do drugiej i potrafią ze sobą normalnie rozmawiać (poza kamerami). W zależności kto jaki światopogląd przyjmuje, uważa, iż hejt jest większy z drugiej strony. Najśmieszniejsze natomiast jest to, że ludzie nakręcają się nie dla swojej sprawy tylko dla sprawy partii politycznej, z którą utożsamiają wartości jakich nawet te partie nie wyznają. Ostatecznie PiS to żadna prawica, a PO to żadni liberałowie.
Nie wierzę, że to piszę, ale szacun Vorgel, bo pełna zgoda.
Lubie Iron Maiden i Megadeth

pz = shakin stevens

oddawac długie podpisy

thorgal_30
-#Nomad
-#Nomad
Posty: 5042
Rejestracja: śr lis 24, 2010 12:12 pm
Skąd: Gliwice

Re: Polityka

Postautor: thorgal_30 » pn sty 14, 2019 4:41 pm

Dzosef.. skoro już mnie zacytowałeś to mógłbyś udzielić odpowiedzi. Piszesz Platforma= Jad - konkrety proszę. Bo poza Sikorskim ja nie pamiętam ( de facto to były PISowiec) - fakt mogę być selektywny, dlatego w ramach dyskusji na forum chciałem poznać te nazwiska opozycji, które wzbudzają największe kontrowersje.
Jeśli chodzi o stronę obecnie panującą to na tę chwilę przychodzi mi na myśl jedynie Jojo ( komunisci i złodzieje) Prezes ( zdardzieckie mordy) i Kuchciński ( o odszczurzaniu) - zatem też mam problem z piątką po tej stronie, a może granice się przesuneły? Bo np. wywodów Pani Krystyny nie traktuje w ramach topowych polityków :)

Nikt nie neguje Cyby. Więc nie rozumiem po co to zdanie o mordercy w biurze PIS.
The Number Of The .....

Awatar użytkownika
Schizoid
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 9252
Rejestracja: śr cze 25, 2014 3:01 pm

Re: Polityka

Postautor: Schizoid » pn sty 14, 2019 4:48 pm

"Jarosława Kaczyńskiego trzeba zastrzelić i wypatroszyć"
-Janusz Palikot, 2010
Lord of infernal, gather my strength
Carry me through the gates

Awatar użytkownika
mad
-#Weekend Warrior
-#Weekend Warrior
Posty: 2548
Rejestracja: sob sty 10, 2015 8:46 pm

Re: Polityka

Postautor: mad » pn sty 14, 2019 5:12 pm

Spory polityczne prowadzę w zasadzie tylko "przy piwku" - uważam, że forum się do tego nie nadaje. Trzeba mieć możliwość odpowiedzieć wprost, zaraz - natychmiast reagując na stwierdzenia interlokutora. Forma pisemna temu nie służy: to całe dzielenie wypowiedzi na fragmenty - i cytowanie tychże fragmentów, a potem dzielenie kolejnych... Kiedyś prowadziłem dyskusje tego typu na kilkadziesiąt stron i dałem sobie spokój. W polityce lepsze jest żywe słowo.

Generalnie zgadzam się z Dzosefem, ale zwyczajnie nie chce mi się toczyć kolejnych debat za pomocą pisma. Napomknę tylko o jednym: Owsiak perfidnie wczoraj kłamał mówiąc, że daliśmy się 3 lata temu podzielić. Właśnie tego typu debilne sformułowania sprawiają, że nie mam do totalniaków szacunku. Znaczy się, co? Przed 2015 rokiem nie byliśmy podzieleni? Stanowiliśmy jedność? Wszyscy podążali jedną świetlistą drogą nakreśloną przez Tuska? No bez jaj - do jasnej cholery! Do 2015 roku wszystkie media poza kontrowersyjnym Rydzykiem i raczkującą, totalnie amatorską TV Republika były proplatformersie. Wszystkie! To znaczy, że wtedy nie byliśmy podzieleni? Przecież za czasów rządów PO media zdecydowanie więcej czasu poświęcały na gnębienie ówczesnej opozycji (czyli PiSu) niż na kontrolowanie władzy. No ale Tusk był taki słodki, europejski... Przypomnijcie sobie, jak Olejnikowa rozmawiała z ludźmi PO, a jak z pisowcami... Tak, rzeczywiście wtedy nie byliśmy podzieleni... co za bzdura. Wtedy znaczna część społeczeństwa widząc tę jednorodną propagandę, zgrzytała zębami. Tak, ja też do tej grupy należałem i cieszy mnie wygrana PiS w 2015. Kto z was pamięta, jak tuż po wyborach w 2015 TVP opluwała PiS tak jak przedtem? Dziwicie się, że nowa władza położyła na TVP swoją łapę? Jaki rząd mógłby sobie pozwolić na to, aby mieć już na starcie wszystkie media przeciwko sobie? Oczywiście, że obecnie TVP jest propagandówką PiSu. Nikt przy zdrowych zmysłach temu nie zaprzeczy. Ale na analogicznej zasadzie TVN był od zawsze i jest nadal propagandówką PO. Śmieszy mnie, gdy rozmawiając ze zwolennikami totalnej słyszę, że TVN jest obiektywna... Ja do TVN pretensji o wspieranie totalnej nie mam, w końcu to stacja prywatna. Pretensje mam o to, że nie potrafią się do tego przyznać, że kłamią hasłami typu "Cała prawda całą dobę". Niech powiedzą wprost, że popierają totalniaków (podobnie jak TVP nie ukrywa tego, że jest telewizją rządową) - tak będzie uczciwiej.
Podsumowując: podzieleni byliśmy zawsze i na zawsze tacy pozostaniemy. Pamiętam podziały jeszcze z PRLu, pamiętam te po okrągłym stole i te bardziej współczesne. Dlatego niech nikt nie pieprzy głupot o tym, że podziały są złe i odpowiada za nie PiS. Proste pytanie: czy ktokolwiek z piszących w tym wątku zmienił swoje poglądy pod wpływem lektury postów?

thorgal_30
-#Nomad
-#Nomad
Posty: 5042
Rejestracja: śr lis 24, 2010 12:12 pm
Skąd: Gliwice

Re: Polityka

Postautor: thorgal_30 » pn sty 14, 2019 5:40 pm

Schizoid - tnx.. zapomniałem o Januszu...może dlatego że wypadł z obiegu heh, ale fakt... no to jest Radek i Palikot...anyone else? ;)
The Number Of The .....

Awatar użytkownika
Piwowarus
-#Lord of the flies
-#Lord of the flies
Posty: 3186
Rejestracja: ndz lis 07, 2004 4:55 pm
Skąd: Warszawa

Re: Polityka

Postautor: Piwowarus » pn sty 14, 2019 5:42 pm

Proste równanie wymień 5ciu POLITYKÓW najwyższego szczebla ze strony opozycyjnej którzy posługują się mową nienawiści i wymień pięciu topowych polityków ze strony rządzącej. Tylko tyle i aż tyle..... a czubków podatnych na propagandę Kurwizji będzie tylko przybywać....
To nie tak działa, najwyższy szczebel zawsze stara sie być piękny i gładki, czasem tylko komuś puszczą nerwy albo za bardzo popłynie (jak np Kukiz w piątki ;) ). To ten 2 czy 3 szereg polityków jest tym gdzie sprawy robią się ciekawsze. I taki 2 szereg albo robi to specjalnie w imieniu ludzi ze świecznika którzy nie chcą sie skalać, będąc takim partyjnym pitbulem jak swego czasu był Niesiołowski dla PO (tutaj cytatów na tony), a Kurski dla PiS (tak samo, ze słynnym dziadkiem z Wermachtu na czele), albo ten 2 czy 3 szereg po prostu jako że nie pilnuje się tak mocno jak świecznik pokazuje raz na jakiś czas swoje prawdziwe oblicze. I później mamy wielkie kasowanie twitów itd.
Tak samo jak mimo wszystko nigdy nikt w TVP nie powie otwarcie na antenie (przykładowo) że Tusk to żyd i komunista, to już w takiej TV Republika czy jakimś portalu takie hasło jak najbardziej może się przewinąć.
Młodzież Wszechpolska z którymi obecna władza jednak mocno flirtuje
I dlatego Bosak z Winnickim atakują PiS i Andruszkiewicza? ;)
Jak Młodzież jak każda mała i powiedzmy nieopierzona partyjka dała się podejść starym wyjadaczom i ci wycisneli z niej dla siebie tyle ile się dało i przejeli sporą część głosów to teraz pora na płacz ;)
Napomknę tylko o jednym: Owsiak perfidnie wczoraj kłamał mówiąc, że daliśmy się 3 lata temu podzielić.
O ile w ogólnosci zgodzę się z wywodem, że to nie miało miejsce 3 lata temu tylko kilka lat wcześniej (bez zaskoczenia powiem że 9) o tyle stanę tu w obronie Owsiaka i razi mnie to "perfidne kłamstwo" Perfidne to jest przemyślane, obliczone itd To była wypowiedź na szybko w wielkich emocjach, a Owsiak jest mocno emocjonalny. Więc i tak byłem w szoku, jak łagodnie to na swoje warunki wszystko wczoraj powiedział. Chlapnął 3 lata to chlapnął, ale juz nie róbmy z niego wcielenia zła co zawsze robi wszystko z pełna perfidią.
No bez jaj - do jasnej cholery! Do 2015 roku wszystkie media poza kontrowersyjnym Rydzykiem i raczkującą, totalnie amatorską TV Republika były proplatformersie. Wszystkie!
Przedewszystkim PiS miało internet I to zrobiło mega robote zwłaszcza wśród młodych. No i Wprost z taśmami od Sowy. Tu była prawdziwa bomba.
K
Podsumowując: podzieleni byliśmy zawsze i na zawsze tacy pozostaniemy. Pamiętam podziały jeszcze z PRLu, pamiętam te po okrągłym stole i te bardziej współczesne. Dlatego niech nikt nie pieprzy głupot o tym, że podziały są złe i odpowiada za nie PiS.
Podziały były zawsze to fakt, tylko dziwnym zbiegiem okoliczności mocno uwypukliły się wtedy gdy pojawiło się PO i PiS. To już od każdego zależy jak oceni kto ma w tym większe zasługi.
Proste pytanie: czy ktokolwiek z piszących w tym wątku zmienił swoje poglądy pod wpływem lektury postów?
Nie, ale zawsze można lepiej poznać 2 stronę sporu i wyjść poza swoją bańkę informacyjną ;)
Schizoid - tnx.. zapomniałem o Januszu...może dlatego że wypadł z obiegu heh, ale fakt... no to jest Radek i Palikot...anyone else? ;)
Komorowski z cepami?

Deleted User 5155

Re: Polityka

Postautor: Deleted User 5155 » pn sty 14, 2019 6:06 pm

Powiedziałbym, że podziały wcześniejsze były jak kolory - różne, w rożnych proporcjach, niektóre bardziej inne mniej dominujące. Teraz zostały tylko dwa - czarny i biały. Albo: kto nie z nami ten przeciwko nam. To taką rzeczywistość wykreowano. Ktoś zastosował wzorce głoszone od baaardzo dawna.

Jak nie lubię (choć cenię) Ochojskiej, to powiedzenie przez nią głośno, że to nie Owsiak, ale jego dzieło jest celem hejtu jest dla mnie zdaniem dnia.

Wracając do chaty widziałem chichoczące nastolatki, babcie niosące swoje psiaki lub prowadzące je na smyczach, innych ludzi śpieszących się, zmęczonych, czytających lub grających na telefonach w metrze - jak to w godzinach szczytu w w-wie. To lepszy świat niż wyłażący z tv i sieci.
Trochę lepiej się poczułem.

Awatar użytkownika
Vorgel
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 8097
Rejestracja: śr sty 27, 2016 5:26 pm

Re: Polityka

Postautor: Vorgel » pn sty 14, 2019 6:37 pm

Podział trwa od dawien dawna, ciężko powiedzieć od kiedy, gdyż przez wieki mieliśmy wspólnych wrogów nie dających nam normalnie żyć w kraju (a to rozbiory, a to wojny, a to okupacja). Kiedy pojawiła się względna normalizacja ujawniły się podziały. Na początku nie były tak widoczne, gdyż Polacy adaptowali się do nowej rzeczywistości i reformy tak czy owak były konieczne (inna sprawa jak je przeprowadzono). Wtedy rządziło m.in. PC i KLD (tak Tusk z Kaczyńskim), a my w międzyczasie zostaliśmy oswojeni z dawnym betonem PZPR przemianowanym na socjaldemokratów. Już w 1995 podział był widoczny, a jego apogeum przypadło na wybory prezydenckie, w których Wałęsa ubiegał się o reelekcję. Wałęsę lewica i liberałowie postrzegali wówczas tak, jak obecnie postrzegają Kaczyńskiego. Choć może niektórym trudno w to uwierzyć. Tzw fajnopolacy (nie wiem jakiego innego sformułowania użyć, ale ono jako skrót myślowy pasuje), zaczęli utożsamiać się polityczne za drugich rządów SLD, natomiast to co ugrał dla siebie niezwykle popularny prezydent Kwaśniewski (10 lat prezydentury), przejął w naturalny sposób Tusk. W 2005 roku doszło do zaostrzenia konfliktu ambicjonalnego między Kaczyńskimi i dawnym obozem KLD (UW + PO), który to konflikt istniał zawsze, ale wcześniej jednoczyli się przeciw SLD i bywało, że wspólnie rządzili (o czym i jedni i drudzy nie chcą dzisiaj pamiętać). W 2005 SLD po 4 latach rządów i wielu aferach było doszczętnie skompromitowane i już nie trzeba było udawać przyjaźni. SLD zostało zmarginalizowane, aż w końcu zniknęło ze sceny politycznej dzięki Platformie, która przejęła fajnopolaków wychowanych na forsowanych jeszcze za Millera i Kwasa tzw wartościach unijnych, czyli demoliberalnych, socliberalnych, postępowych, zwał jak zwał. Kaczyński jawił się wówczas, nawet wielu tym co jeszcze w 1997 roku wybierali AWS do władzy, jako relikt z okresu przełomu, taki pocieszny zacofany starszy pan, który nie rozumie Europy i chętnie by Polskę izolował. Natomiast to co dzisiaj nazywamy hejtem zaczęło się dopiero, kiedy PiS wygrało wybory w 2005 roku. Na pewno sprzyjał temu rozwój mediów społecznościowych, ale w mediach tradycyjnych trwała dość ostra nagonka, momentami ostrzejsza niż za afer SLD. Więc tutaj Dzozef w sumie ma rację. To była ta granica. Przecież Polacy w 2005 szykowali się na koalicję POPiS, ci co głosowali na PO też, więc PiS nie było problemem, problemem się stało dopiero po 2005 roku, kiedy PO - szykowana jako następcy SLD- stanowiła opozycję.

thorgal_30
-#Nomad
-#Nomad
Posty: 5042
Rejestracja: śr lis 24, 2010 12:12 pm
Skąd: Gliwice

Re: Polityka

Postautor: thorgal_30 » pn sty 14, 2019 7:14 pm

Vorgel.. tylko od czasu mrzonki o POPiSie minęło już 13 lat.. wielu młodych wyborców może nie pamiętać dlaczego do tego nie doszło :) A to proste jak budowa cepa.. PIS chciał wszystkie tzw. "resorty siłowe" dla siebie.. i nikt przy zdrowych zmysłach nie mógł się zgodzić na taką koalicję. My to pamiętamy, ale taki 18-22 latek, który w latach 2005-2007 na księdza wołał "zorro" to co on może...
I nie zapominaj że w 2005-2007 też majstrowali przy TVP ( Pis, LPR)... tylko wtedy jeszcze resztki przyzwoitości chyba były...albo już ich wtedy nie było?
Co nie zmienia faktu, że akurat tutaj na naszym forum chętnie poznam i poczytam wypowiedzi drugiej strony, o ile są rzeczowe i jako tako wyważone...dlatego tak pardzo chciałbym poznać przykłady tego wylewanego JADU na Kaczyńskich. No ale skoro Dzosef twierdzi że w latach 2013-14 byłą ostra propaganda w TVP, to jak to zestawić z tym co jest teraz?? Serio wtedy też były takie "paski"??? ;) Nie, no może były a ja ich nie widziałem, dlatego pytam -- w obecnych czasach oglądam zarówno tvp.info jak i tvn24 - zatem to co widzę na tych paskach po prostu mnie przeraża
The Number Of The .....

Awatar użytkownika
Bon Dzosef
-#The Alchemist
-#The Alchemist
Posty: 11449
Rejestracja: wt kwie 05, 2016 5:28 pm

Re: Polityka

Postautor: Bon Dzosef » pn sty 14, 2019 7:28 pm

Jeśli nie pamiętasz co działo się po katastrofie smoleńskiej i rzeczy pokroju "Zimny Lech", to naprawdę nie mamy o czym rozmawiać. Nikt z PiS nawet nie zbliżył się nigdy do takiego poziomu, jak prezentowały wtedy gwiazdy establishmentu. Rozumiem, że można nie popierać PiS. Sam nie popieram, jako wolnorynkowiec. Natomiast oba rządy w ogóle nie wytrzymują porównania, PO jest typową partią władzy, która po przejęciu sterów zajmowała się przyjmowaniem korzyści i korupcją.

Zresztą, jeśli ktos uwaza, ze w tym kraju PiS jest najwiekszym problemem, to jest po prostu skonczonym idiota.
Lubie Iron Maiden i Megadeth

pz = shakin stevens

oddawac długie podpisy

Awatar użytkownika
Vorgel
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 8097
Rejestracja: śr sty 27, 2016 5:26 pm

Re: Polityka

Postautor: Vorgel » pn sty 14, 2019 7:38 pm

Tyle, że PiS naprawdę szykowało się na rządzenie z PO, dowodem na to jest brak kandydatów na stanowiska, które przewidzieli dla Platformy m.in. minister finansów. Co do PO, może i taki zamysł był, ale po przegranych wyborach im się odwidziało, albo od początku to wykluczali. Dzisiaj ciężko wyczuć jakie były wówczas intencje Tuska, bo Tusk myślał, że zostanie prezydentem i podejrzewam nie miał innej opcji. Wszystko szyto bardzo szybko, a i tak ostatecznie ministrem finansów została przecież Zyta wywalona z PO, no i teraz też sięgają po liberałów od Tuska. Gdyby w 2015 kandydatem na premiera PiSu był Morawiecki, samodzielnej władzy na pewno by nie zdobyli. Oczywiście teraz mamy kolejne pokolenie antyPiSu, ale mówimy o początkach hejtu, który jest kontynuowany. Zresztą hejt idzie z obu stron. Za rządów PO byli np. "zdrajcy o świcie" i takie tam teksty. Największy jad ze strony polityków PO na PiS był w udziale wspomnianych już Palikota (np. tekst o "krwi na rękach Kaczyńskiego" za co zresztą został ukarany przez komisję etyki nawet za czasów PO) i Niesiołowskiego (inwektywy w stosunku do Jarkacza). Teksty o kartoflu, kurduplu wypisywane na Twitterze przez fanatycznych antypisowców należały do jednych z łagodniejszych. Niektórzy jechali po bandzie w taki sposób, że nie będę o tym tutaj rzecz jasna pisał, ale bez żadnych hamulców.

Deleted User 5155

Re: Polityka

Postautor: Deleted User 5155 » pn sty 14, 2019 7:48 pm

Thorgal_30 - podziwiam cierpliwość. Przecie to tylko dęta projekcja symetryzmu potrzebna do zakrzyczenia faktów, nadania pozorów dyskusji (bo realnie to mamy władzę, więc możecie pocałować nas w d...) i uspokojenia własnych mózgów. Ma przekonać, że - "może nie jesteśmy lepsi, ale na pewno nie jesteśmy gorsi od tamtych".
Jakby ktoś nagrał przypadkiem zadeptywaną przez Tuska żabę - nie omieszkaliby tego przypomnieć. To taki rodzaj pamięci nazywany pamiętliwością. Przypadłość wyznawców, neofitów i dzieci w okresie dojrzewania.
Strata czasu.

Zresztą, jeśli ktos uwaza, ze w tym kraju PiS jest najwiekszym problemem, to jest po prostu skonczonym idiota. - i tu się zgadzamy, choć zapewne inną diagnozę postawilibyśmy.

Awatar użytkownika
Bon Dzosef
-#The Alchemist
-#The Alchemist
Posty: 11449
Rejestracja: wt kwie 05, 2016 5:28 pm

Re: Polityka

Postautor: Bon Dzosef » pn sty 14, 2019 7:54 pm

"może nie jesteśmy lepsi, ale na pewno nie jesteśmy gorsi od tamtych".
No nie są.
PiS nie dał Gazpromowi miliarda złotych (ciekawe jaka łapówa poszła do Pawlaka za to).
PiS nie ukradł OFE.
Lubie Iron Maiden i Megadeth

pz = shakin stevens

oddawac długie podpisy

pz
-#The Man Who Would Be Spammer
-#The Man Who Would Be Spammer
Posty: 16686
Rejestracja: śr maja 07, 2014 12:56 am
Skąd: od dziś Zapluskowęsy

Re: Polityka

Postautor: pz » pn sty 14, 2019 8:12 pm

PO jest typową partią władzy, która po przejęciu sterów zajmowała się przyjmowaniem korzyści i korupcją.

To mnie rozbawiłeś. Korupcja i nepotyzm to stały element władzy i dotyczy praktycznie wszystkich rządzących. To samo robi teraz PiS (najwięcej słyszymy o wsadzaniu wszędzie jakichś niekompetentnych "krewnych i znajomych królika"). Tak samo robiło wcześniej SLD, no i PSL korzystając ze wszystkich możliwych okazji (wyjątkowi specjaliści od nepotyzmu). Zarzucanie tego jednej konkretnej partii jest trochę nie na miejscu. Nawiązując do jednej z wcześniejszych wypowiedzi o SLD, widać jak bardzo brakuje nam obecnie wyboru, skoro PO i PiS, obie już moim zdaniem skompromitowane swoimi działaniami, wciąż prowadzą w sondażach ze zdecydowaną przewagą. W przypadku PiS można to jeszcze zrozumieć, bo dobrze zagospodarowali potencjalny elektorat i kupili ich (dosłownie i w przenośni) obietnicami i ich częściową realizacją. Tego PO nie potrafiła zrobić (zrealizować żadnej ze swoich podstawowych obietnic wyborczych), chociaż miała na to 8 lat. Jedyne co potrafili dobrze, to straszyć PiSem.


A wracając do wcześniejszych tematów, to niestety politycy świetnie się ze sobą dogadują "za naszymi plecami", a jednocześnie (wraz z mediami) nas antagonizują. Oni pokłócą się w sejmie czy tv, a potem pójdą na wódkę, a ludzie się nakręcają coraz bardziej. Winni są po obu stronach - wśród polityków (wiem, że część już wypadła z obiegu): Palikot, Niesiołowski, Sikorski, Kaczyński, Brudziński czy Pawłowicz (nie traktujmy jej jak szeregowego posła, bo też jest na świeczniku - taki odpowiednik Niesiołowskiego), do tego dziennikarze : Lis (napuszcza na siebie polityków, a potem występuje jako wielki mediator) czy wspomniana Olejnik (sposób prowadzenia "wywiadów"), Kurski, Cejrowski, "Trotyl" (to już wyjątkowy przykład chama). Wiadomo, że patrząc z jednej strony "barykady" widać przede wszystkim złe działania tych drugich, ale obiektywnie rzecz biorąc wpisy na forach niewiele się różnią, większość wpisów jest w klimacie "ci drudzy to bydło i niech zdechną". Dlatego przestałem czytać/uczestniczyć w dyskusjach na tematy polityczne, bo w takim stylu i atmosferze to nie ma sensu. Rację ma @Mad, że takie dyskusje najlepiej prowadzić twarzą w twarz. Natomiast czytając Wasze opinie mogę zapoznać się z różnymi spojrzeniami na te tematy, co jest cenne.

O samej sprawie zabójstwa Adamowicza jeszcze do końca nie wiem co sądzić. Na pewno gość był pospolitym przestępcą, wygląda, że z odchyłami psychicznymi. Czemu chciał się mścić akurat na prezydencie? Może i ogólna atmosfera polityczna go nakręciła, ale chyba za wcześnie, żeby o tym wyrokować. W każdym razie WOŚP był świetną okazją, żeby dostać się w pobliże Adamowicza i jeszcze zrobić to publicznie (przed kamerami). Przyszedł ze sporym nożem, więc był gotowy. Czy to coś zmieni u nas w kraju. Nie. Może będzie kilka dni spokoju i wszystko wróci do normy. Już teraz pojawiają się wypowiedzi, które pokazują, że będziemy mieli grę polityczną (jak po Smoleńsku). Pawłowicz, sam Owsiak zdążyli powiedzieć sporo niepotrzebnych słów. Ja wiem, że Owsiak jest emocjonalny i dotknęło go to bezpośrednio, ale jak doceniam to co osiągnął i to ile dobrego robi z WOŚP, tak w przypadku jego wypowiedzi... widać jego przekonanie o własnej nieomylności i to, że niestety często najpierw mówi potem myśli.

Co do manipulacji. Ktoś dobrze napisał (nie pamiętam kto, a sporo dzisiaj tu napisaliście), niektóre media wykorzystają każdą okazję (nawet tragedię), żeby pokazać nasi są dobrzy a ci drudzy tylko udają. Tusk i Duda napisali praktycznie to samo (jak lekarze jeszcze walczyli o życie Adamowicza), ale odpowiedni dobór zdjęcia i... :facepalm: To straszne, że nawet w takiej sytuacji niektórzy nie mogą się powstrzymać.

1.03 Turbo /SK 15.03 Helicon /WA 19.04 Myrkur /PO 20.04 Turbo /Damasławek 24.04 G.Hughes /WA 8.05 Riot V /WA 28.05 Springsteen /Praga 5-8.06 Mystic Festival /GD 13.06 Night Demon, Riot City /WA
13.10 Made in Warsaw /WA 16.10 Apocalyptica /WA 31.10 Soen /KR 1.11 Guano Apes /WA 2.11 Soen /GD

barsiarz
-#Lord of the flies
-#Lord of the flies
Posty: 3274
Rejestracja: ndz lip 28, 2013 12:07 pm

Re: Polityka

Postautor: barsiarz » pn sty 14, 2019 8:13 pm

Jak dla mnie jest bardzo, ale to bardzo niewielka różnica między "zimnym Lechem" a "bombowymi, wystrzałowymi koncertami Ariany Grande".

pz
-#The Man Who Would Be Spammer
-#The Man Who Would Be Spammer
Posty: 16686
Rejestracja: śr maja 07, 2014 12:56 am
Skąd: od dziś Zapluskowęsy

Re: Polityka

Postautor: pz » pn sty 14, 2019 8:18 pm

Jeszcze zapomniałem, że było coś o uchodźcach (takie odpisywanie na kilkanaście/dziesiąt postów po całym dniu, to słaby pomysł). Zamachów terrorystycznych nie można porównywać z tym zabójstwem (przynajmniej w tej chwili). To wygląda bardziej na osobiste wyrównywanie rachunków z ogólnie pojmowaną władzą. A zamachy w wykonaniu państwa islamskiego i mu podobnych, to w rzeczywistości wojna z naszą cywilizacją.

1.03 Turbo /SK 15.03 Helicon /WA 19.04 Myrkur /PO 20.04 Turbo /Damasławek 24.04 G.Hughes /WA 8.05 Riot V /WA 28.05 Springsteen /Praga 5-8.06 Mystic Festival /GD 13.06 Night Demon, Riot City /WA
13.10 Made in Warsaw /WA 16.10 Apocalyptica /WA 31.10 Soen /KR 1.11 Guano Apes /WA 2.11 Soen /GD

thorgal_30
-#Nomad
-#Nomad
Posty: 5042
Rejestracja: śr lis 24, 2010 12:12 pm
Skąd: Gliwice

Re: Polityka

Postautor: thorgal_30 » pn sty 14, 2019 8:22 pm

Jeśli nie pamiętasz co działo się po katastrofie smoleńskiej i rzeczy pokroju "Zimny Lech", to naprawdę nie mamy o czym rozmawiać. Nikt z PiS nawet nie zbliżył się nigdy do takiego poziomu, jak prezentowały wtedy gwiazdy establishmentu. Rozumiem, że można nie popierać PiS. Sam nie popieram, jako wolnorynkowiec. Natomiast oba rządy w ogóle nie wytrzymują porównania, PO jest typową partią władzy, która po przejęciu sterów zajmowała się przyjmowaniem korzyści i korupcją.

Zresztą, jeśli ktos uwaza, ze w tym kraju PiS jest najwiekszym problemem, to jest po prostu skonczonym idiota.
Cały czas nie podajesz nazwisk ani cytatów...zatem z Tobą już w tym temacie nie prowadzę dyskusji, bo zasłanianie się za "gwiazdy establishmentu" to jednak nie ten poziom merytoryczny, którego oczekiwałem ;-)
Zresztą już w ostatnim zdaniu swojej wypowiedzi przechodzisz do wyzwisk.. trudno się jednak dyskutuje z kimś, kto uważa że PO to korupcja, ale już Panowie Chrzanowski i Glapiński to wzór cnót :D

pinio - heh, z wiekiem jakoś taki spokój człowieka wypełnia i cierpliwości jakoś więcej, po prostu widziałem tego młodego człowieka na jednym gigu, sprawiał pozytywne wrażenie i staram się wsłuchać i zrozumieć skąd się toto bierze :) No ale skoro młody człowiek uznał że nie chce dyskutować, polemizować, a woli wyzwiska no to cóż pozostało...
The Number Of The .....

Awatar użytkownika
mic7
-#Nomad
-#Nomad
Posty: 5358
Rejestracja: czw sie 25, 2011 12:53 pm
Skąd: Warszawa

Re: Polityka

Postautor: mic7 » pn sty 14, 2019 8:58 pm

pz podsumował wszystko bezbłędnie - szacun!!!

Jeśli chcecie to piszcie dalej,mnie nic do tego ;) ,to jest właśnie to dzieje się na fejsach, forach i innych portalach z dwóch stron barykady od kilku lat (kto kogo przekrzyczy) (abstrahując od tego ,że forum służy do dyskusji :) )

Ps Szkoda mi Adamowicza jako człowieka,lubiłem gościa i szanowałem,żałuję ,że dziś moim otoczeniu niektórzy cieszyli sie i przypominali o jego wpadkach a nie potrafili choć jednego słowa dobrego powiedzieć ,zero empatii.

Awatar użytkownika
Pierre Dolinski
-#Rainmaker
-#Rainmaker
Posty: 6488
Rejestracja: czw maja 03, 2012 7:22 pm

Re: Polityka

Postautor: Pierre Dolinski » pn sty 14, 2019 9:08 pm

Morderstwo Adamowicza oprócz osobistej tragedii jego rodziny przyniosło Polsce niepowetowaną szkodę.
Można powiedzieć, że do wczoraj mieliśmy Polskę przed Adamowiczem, a dziś mamy Polskę po Adamowiczu i trzeba będzie bardzo w życiu codziennym uważać, bo nastroje społeczne są bardzo mocno podgrzane a totalni jeszcze pod tym kociołkiem podkręcają ogień. Za bardzo.
Byliśmy jako społeczeństwo bardzo rozczłonkowani światopoglądowo już od wejścia Ruskich i rządu komunistycznego, przez całą komunę i przez całą obecną postkomunę transformującą się w unijny eurokołchoz. Powinniśmy wszyscy uważać, żeby nie skakać sobie do oczu zgodnie z interesami niektórych polityków, bo jak przekroczymy tą cienką linię albo przyjdzie wróg zewnętrzny, to nie oni będą ginąć na ulicach.

Awatar użytkownika
kam
-#Moonchild
-#Moonchild
Posty: 1549
Rejestracja: pt gru 02, 2011 5:27 pm
Skąd: Stolica

Re: Polityka

Postautor: kam » pn sty 14, 2019 9:29 pm

Jeśli nie pamiętasz co działo się po katastrofie smoleńskiej i rzeczy pokroju "Zimny Lech", to naprawdę nie mamy o czym rozmawiać. Nikt z PiS nawet nie zbliżył się nigdy do takiego poziomu, jak prezentowały wtedy gwiazdy establishmentu.
No to trochę bzdury kolego. Jakie gwiazdy establishmentu? Kogo masz na mysli?

Ja pamietam doskonale się co sie działo w wakacje 2010 roku, gdy studenci (przede wszystkim) mieli dość tego co się działo pod Pałacem, tj. tej bandy fanatyków, którzy urządzili sobie miejsce kultu na ulicy i nawet księżom nie pozwoli tego krzyża przenieść do kościoła, kiedy taka inicjatywa powstała. I to studenci wyszli z serią kontrmanifestacji, gdzie wykrzykiwali 'Do kościoła!' lub robili to samo co ci państwo, czyli blokowali po prostu Krakowskie Przedmieście. Pamiętam, że ludzie siedzieli na chodniku, grali w piłkę itp. Zrobili sobie piknik, tak samo jak ci od krzyża, którzy mogli sobie tam stać jakiś czas po katastrofie. A nie parę miesięcy. No mniejsza o to.

Na tych kontrmanifestacjach też pojawiały niestety się hasła 'Zimny Lech' czy akcje jak puszki Lecha ułożone w krzyż, które ktoś niósł. Oczywiście, było to niesmaczne i poniżej jakiegoś tam poziomu, ale nie przypominam sobie, że jakikolwiek polityk rządzącej wówczas PO/PSL był tych młodzieżowych spędach czy też wyrażał się o tym pochlebnie. Jeśli dla Ciebie gwiazdami establishmentu są pijani studenci, którzy to wykrzykiwali to cóż...

Poza tym najgłośniej się o tym 'Zimnym Lechu' zrobiło jak właśnie browar Lech wywiesił transparent w Krakowie z takim hasłem. Czy prywatny koncern robiąc to kierował się marketingiem i chęcią zysku czy może hejtem, bo chciał zbić jakiś kapitał polityczne? Dla mnie to pytanie retoryczne, ale czytając Twoje wpisy smiem twierdzić, że mógłbyś mieć inne zdanie.
Ostatnio zmieniony pn sty 14, 2019 9:33 pm przez kam, łącznie zmieniany 1 raz.


Wróć do „Kawiarnia SanktuariuM”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości