Tool

Dyskusje o innych zespołach i albumach

Moderator: Administracja i Moderacja SanktuariuM

Ulubiony album TOOL??

Lateralus
30
56%
Aenima
14
26%
Undertow
6
11%
Opiate
4
7%
 
Liczba głosów: 54

Awatar użytkownika
Vorgel
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 8097
Rejestracja: śr sty 27, 2016 5:26 pm

Re: Tool

Postautor: Vorgel » sob sie 31, 2019 11:57 am

Są fani, którym jakby zespół przedstawił album z 80 minutami pierdzenia, to by się jarali. Np. Dream Theater nagrywa puszczanie bąków przez kolejnych muzyków zespołu i u Invadera jest to płyta roku, a po czasie ląduje w jego top 50 albumów wszech czasów, jak ostatni album DT, przypominam tylko jego pierwszą reakcję. Chciał wychodzić przez okno :D

Awatar użytkownika
Saimon1995
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 7735
Rejestracja: wt cze 18, 2013 2:37 pm
Skąd: Będzin

Re: Tool

Postautor: Saimon1995 » sob sie 31, 2019 12:29 pm

Ale większość fanów Tool się jara
No ale to chyba nie powinno cię dziwić? Jeśli Maideni wypuszczają nowy album to wiadomo, że większość osób na forum - mówię o tych, dla których IM to ulubiona kapela lub jedna z kilku - będzie jarało się krążkiem i negatywne komentarze się pojawią raczej w jakiejś małej części. Będą to opinie wygłaszane przez tych, dla których Stefek i spółka skończyli się pod koniec lat osiemdziesiatych :wink:

Z Toolem jest tak, że ma mnóstwo wyznawców, psychofanów, którzy dają całości 5/5 w ciemno. Ja nigdy takowym nie byłem, lubię ich posłuchać, ale nie wszystko co nagrywają mnie rozkłada na łopatki. Dlatego też nowy album oceniam raczej na 3, może 3,5 w skali pięciostopniowej. Jest to dobry album, ale zbyt dłuuuugi.

Awatar użytkownika
blackcocker
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 9980
Rejestracja: czw cze 14, 2018 9:04 pm
Skąd: HerbacianePolaBatumi

Re: Tool

Postautor: blackcocker » sob sie 31, 2019 1:30 pm

Ogólnie w ciągu ostatnich dwóch dni Tool stał się dla mnie kompletną komedią, to co dzieje się wokół tej płyty to jest cyrk i przebija kłótnie małp. Nie mówiąc o fanach tej grupy, którzy robią z siebie na wielu grupach fejsbukowych absolutnych debili pisząc, że to jedno z najlepszych muzycznych doświadczeń ich życia XD
Pomijam fatalną i niedorzeczną politykę wydawniczą, muzyka po prostu się nie broni. Podobno najlepszy 7empest jest co najwyżej średnim kawałkiem.
Tool stał się przez ostatnie lata symbolem mistrzostwa progresu, a czemu? Bo nie wydawali płyty przez X lat. Powinno tak zostać. Media pompowały hype na tą płytę jeszcze zanim w ogóle pewnie w głowach muzyków rodziły się pomysły na te same riffy grane przez 10 minut. Teraz Rak napompował tak balona, że w końcu pękł i pokrył wszystkie ściany GÓWNEM. Idealnie sytuacje skomentował @Schizoid mówiąc, że w Teraz Raku zużyli wszystkie pampersy, bo nieźle się gówno polało. Fani Toola chyba nie chcą wyjść na idiotów i kwestionować słów POTĘŻNYCH dziennikarzy muzycznych, którzy nawciskali tej płycie 5/5 gwiazdek IKS KURWA DE. Fani Toola nie chcą też wyjść na dzbanów, bo z kutasem w ręce czekali przez ponad 10 lat i tak im się zapełniły zbiorniczki, że teraz głupio przyznać, że to na co tak długo wyczekiwali jest po prostu mizerne. Przepraszam za nagły napływ emocji, ale to co się dzieje wokół tej średniej jakości płyty przekracza wszelkie granice. Dziękuję.
#blackcocker2023

Najlepszą prozę pisze życie.
Ostatni jest wtedy, kiedy idziesz rzygać.

Awatar użytkownika
Schizoid
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 9619
Rejestracja: śr cze 25, 2014 3:01 pm

Re: Tool

Postautor: Schizoid » sob sie 31, 2019 3:24 pm

Te ścieki w Wiśle to nie jest przypadek, defekacja trwa w najlepsze ;)
Lord of infernal, gather my strength
Carry me through the gates

Awatar użytkownika
MaidenFan
-#Clansman
-#Clansman
Posty: 4587
Rejestracja: śr cze 09, 2010 8:04 pm
Skąd: Rzeszów

Re: Tool

Postautor: MaidenFan » sob sie 31, 2019 3:33 pm

Jakbym wydał 350 zł na taką płytę to też bym sobie wmawiał, że mi się podoba :D

kirk_pazdzioch
-#Prisoner
-#Prisoner
Posty: 104
Rejestracja: pn lut 23, 2004 9:28 pm
Skąd: Jaworzno

Re: Tool

Postautor: kirk_pazdzioch » sob sie 31, 2019 8:32 pm

Powiem tak: nie byłem w stanie przesłuchać całości. Podobnie zresztą, a nawet gorzej, miałem z ostatnim A Perfect Circle, które od początku albumu było tak tandetne, że nie zabrnąłem daleko z odsłuchem.

Zdecydowanie wolę ostatnie poczynania Maynarda z jego Pusciferem. Serio, jest to dużo ciekawsze od tych odgrzewanych kotletów Toola.

Awatar użytkownika
gumbyy
ZASŁUŻONY SANATORIANIN
Posty: 12811
Rejestracja: śr cze 01, 2005 1:49 am
Skąd: Wrocław

Re: Tool

Postautor: gumbyy » ndz wrz 01, 2019 9:28 pm

Ale większość fanów Tool się jara
Podstaw Iron Maiden zamiast Tool i będzie podobnie ;)
www.MetalSide.pl

Awatar użytkownika
Vorgel
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 8097
Rejestracja: śr sty 27, 2016 5:26 pm

Re: Tool

Postautor: Vorgel » ndz wrz 01, 2019 10:37 pm

Sorry ale nie porównuj jakiegoś badziewia, które doope miało zawsze wyżej niż sralo do wielkiego Iron Maiden.

Awatar użytkownika
Schizoid
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 9619
Rejestracja: śr cze 25, 2014 3:01 pm

Re: Tool

Postautor: Schizoid » ndz wrz 01, 2019 11:28 pm

Chodzi o pewną uniwersalną prawdę. Fani zazwyczaj mają mokro w gaciach po premierze danej płyty. Z TBOS zrobiono najlepszy album tej dekady jeszcze przed premierą, a chwilę po niej The Red And The Black uznano za Himalaje progresu ;) Kwestia czasu, który weryfikuje poglądy, a także fanbase'u.
Lord of infernal, gather my strength
Carry me through the gates

Awatar użytkownika
Vorgel
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 8097
Rejestracja: śr sty 27, 2016 5:26 pm

Re: Tool

Postautor: Vorgel » pn wrz 02, 2019 9:59 am

Ja akurat do ostatnich płyt Iron Maiden mam spory dystans i żadnej nigdy nawet nie porównałem z klasykami.

Awatar użytkownika
Shedao Shai
-#Lord of the flies
-#Lord of the flies
Posty: 3842
Rejestracja: śr cze 01, 2011 8:30 pm
Skąd: Wrocław

Re: Tool

Postautor: Shedao Shai » pn wrz 02, 2019 12:22 pm

Sorry ale nie porównuj jakiegoś badziewia, które doope miało zawsze wyżej niż sralo do wielkiego Iron Maiden.
xD xD xD

Awatar użytkownika
gumbyy
ZASŁUŻONY SANATORIANIN
Posty: 12811
Rejestracja: śr cze 01, 2005 1:49 am
Skąd: Wrocław

Re: Tool

Postautor: gumbyy » pn wrz 02, 2019 6:43 pm

Sorry ale nie porównuj jakiegoś badziewia, które doope miało zawsze wyżej niż sralo do wielkiego Iron Maiden.
Czytaj ze zrozumieniem i tyle ;)
www.MetalSide.pl

Zakkahletz
-#Rainmaker
-#Rainmaker
Posty: 6550
Rejestracja: sob sie 28, 2010 7:43 pm
Skąd: na północ (od W-wy)

Re: Tool

Postautor: Zakkahletz » pn wrz 02, 2019 8:53 pm

Tylu tu fanów, meh-fanów i antyfanów Toola, a nikt nawet się nie zająknął o tak ważnym wydarzeniu, jak opublikowanie (w ostatni piątek) - wreszcie oficjalnie i w dobrej jakości na YT! - 7 ich teledysków, których większość, wcale nie przesadzając, jest kamieniami milowymi światowej popkultury audiowizualnej.

"Prison Sex"
www.youtube.com/watch?v=cUPV4OfNlt0

"Ænema"
www.youtube.com/watch?v=CehYA3omb5o

"Schism"
www.youtube.com/watch?v=MM62wjLrgmA

"Parabola"
www.youtube.com/watch?v=-_nQhGR0K8M

"Stinkfist"
www.youtube.com/watch?v=6zpvlMp04D0

"Vicarious"
www.youtube.com/watch?v=h_TUP2vuaDs

"Sober"
www.youtube.com/watch?v=nspxAG12Cpc

nugz
SMERF MARUDA
Posty: 5076
Rejestracja: ndz lip 15, 2018 10:08 pm

Re: Tool

Postautor: nugz » wt wrz 03, 2019 8:22 am

OK, w nocy mialem pierwsze przesluchanie, tak jak zawsze slucham TOOLa.
poki co nie kojarze prawie nic. duzo przede mna drogi zeby pewne kawalki "kliknely", ale czesto to urok tego bandu, a ja sam lubie albumy, ktore wymagaja wielu podejsc zeby zaczac je odkrywac za kazdym kolejnym przesluchaniem.

Awatar użytkownika
Saimon1995
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 7735
Rejestracja: wt cze 18, 2013 2:37 pm
Skąd: Będzin

Re: Tool

Postautor: Saimon1995 » wt wrz 03, 2019 7:41 pm

OK, w nocy mialem pierwsze przesluchanie, tak jak zawsze slucham TOOLa.
poki co nie kojarze prawie nic. duzo przede mna drogi zeby pewne kawalki "kliknely", ale czesto to urok tego bandu, a ja sam lubie albumy, ktore wymagaja wielu podejsc zeby zaczac je odkrywac za kazdym kolejnym przesluchaniem.
Miałem tak samo. Pierwszy odsłuch - praktycznie na "nie". Ale "Fear..." zaczyna "wchodzić" dopiero za 3-4 razem. Najwcześniej.

pz
-#The Man Who Would Be Spammer
-#The Man Who Would Be Spammer
Posty: 17746
Rejestracja: śr maja 07, 2014 12:56 am
Skąd: z Sanatorium

Re: Tool

Postautor: pz » wt wrz 03, 2019 7:45 pm

Ale po co się tak męczyć, jak można zamiast tego posłuchać jakiejś dobrej płyty :mryellow:


Awatar użytkownika
Saimon1995
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 7735
Rejestracja: wt cze 18, 2013 2:37 pm
Skąd: Będzin

Re: Tool

Postautor: Saimon1995 » wt wrz 03, 2019 7:48 pm

Ale po co się tak męczyć, jak można zamiast tego posłuchać jakiejś dobrej płyty :mryellow:
Mnie się ten album podoba, więc nie narzekam :wink:

Awatar użytkownika
blackcocker
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 9980
Rejestracja: czw cze 14, 2018 9:04 pm
Skąd: HerbacianePolaBatumi

Re: Tool

Postautor: blackcocker » wt wrz 03, 2019 8:58 pm

Wiadomo, fani z każdej chujozy zrobią niezłą płytę... Nawet będąc fanem nie chciałbym tej płyty słuchać więcej niż raz. No ale ja nie słucham tak inteligentnej muzyki, której trzeba wielu prób :D
#blackcocker2023

Najlepszą prozę pisze życie.
Ostatni jest wtedy, kiedy idziesz rzygać.

Awatar użytkownika
mic7
-#Nomad
-#Nomad
Posty: 5418
Rejestracja: czw sie 25, 2011 12:53 pm
Skąd: Warszawa

Re: Tool

Postautor: mic7 » wt wrz 03, 2019 9:04 pm

Wiadomo, fani z każdej chujozy zrobią niezłą płytę... Nawet będąc fanem nie chciałbym tej płyty słuchać więcej niż raz. No ale ja nie słucham tak inteligentnej muzyki, której trzeba wielu prób :D
A słuchałeś nową płytę ?



Ja słuchałem dwa razy ,jest długa i mało jak na razie zapamietałemale nie odstraszyła mnie ta muza(a wręcz przeciwnie) ,zaraz trzeci odsłuch.

Awatar użytkownika
blackcocker
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 9980
Rejestracja: czw cze 14, 2018 9:04 pm
Skąd: HerbacianePolaBatumi

Re: Tool

Postautor: blackcocker » wt wrz 03, 2019 9:25 pm

Wiadomo, fani z każdej chujozy zrobią niezłą płytę... Nawet będąc fanem nie chciałbym tej płyty słuchać więcej niż raz. No ale ja nie słucham tak inteligentnej muzyki, której trzeba wielu prób :D
A słuchałeś nową płytę ?



Ja słuchałem dwa razy ,jest długa i mało jak na razie zapamietałemale nie odstraszyła mnie ta muza(a wręcz przeciwnie) ,zaraz trzeci odsłuch.
Tak, słuchałem, pisałem nawet moje przemyślenia. Zaznaczam że są mi totalnie neutralni, słuchałem ich dopiero jak weszli na spotify
#blackcocker2023

Najlepszą prozę pisze życie.
Ostatni jest wtedy, kiedy idziesz rzygać.


Wróć do „Zespoły i Albumy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], Google [Bot] i 4 gości