Tool

Dyskusje o innych zespołach i albumach

Moderator: Administracja i Moderacja SanktuariuM

Ulubiony album TOOL??

Lateralus
30
56%
Aenima
14
26%
Undertow
6
11%
Opiate
4
7%
 
Liczba głosów: 54

Awatar użytkownika
labutanol
-#Ancient mariner
-#Ancient mariner
Posty: 598
Rejestracja: czw lip 12, 2007 3:44 pm
Skąd: Gorlice/Krosno

Re: Tool

Postautor: labutanol » śr wrz 04, 2019 7:25 am

Widzę że poziom niektórych wypowiedzi jest tak wysoki, że nie warto cokolwiek pisać w tym temacie.. Smutne. Płyta zamówiona. Jak przyjdzie to czas na słuchanie nocą na słuchawkach.

Awatar użytkownika
mic7
-#Nomad
-#Nomad
Posty: 5418
Rejestracja: czw sie 25, 2011 12:53 pm
Skąd: Warszawa

Re: Tool

Postautor: mic7 » śr wrz 04, 2019 8:03 am

Niektórzy zaczęli słuchać Toola MIESIĄC TEMU jak pojawił się na Spotifaju a już są ekspertami w tej dziedzinie (jakby przynajmniej od 20lat byli osłuchani w tej muzyce) ,już nie mówiąc o epitetach ,przymiotnikach itp.używanych tutaj ;)

TR dał 5 gwiazdek ,chyba za wcześnie na takie oceny ,tym bardziej ,że artykuł powstał przed premierą płyty ,trzeba poczekać ,dać jej czas ,zobaczymy co będziemy mówili za rok ,dwa,na pewno płytę trzeba przesłuchać wiele razy ,fajnie jej się słucha w nocy na słuchawkach i fajnie się odkrywa nowe dźwięki ,płyta intryguje ,ja lubię ten groove ,te huśtawki sekcji rytmicznej.Na razie moi faworyci to :Pneuma ; Invincible;7empest.

kirk_pazdzioch
-#Prisoner
-#Prisoner
Posty: 104
Rejestracja: pn lut 23, 2004 9:28 pm
Skąd: Jaworzno

Re: Tool

Postautor: kirk_pazdzioch » śr wrz 04, 2019 8:19 am

Melon daje 4/10: https://www.youtube.com/watch?v=K7xhuqw4DgE "This is Tool's worst album".

Posłuchałem tego (tj. "Fear Inoculum") znowu któregoś wieczoru i wciąż jest to dla mnie słabe.

nugz
SMERF MARUDA
Posty: 5076
Rejestracja: ndz lip 15, 2018 10:08 pm

Re: Tool

Postautor: nugz » śr wrz 04, 2019 8:47 am

no coz, dla mnie meki ciag dalszy. staram sie przebic, ale na razie idzie ciezko.

Awatar użytkownika
Saimon1995
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 7735
Rejestracja: wt cze 18, 2013 2:37 pm
Skąd: Będzin

Re: Tool

Postautor: Saimon1995 » śr wrz 04, 2019 9:18 am

Z tymi pięcioma gwiazdkami to bym się zdecydowanie wstrzymał. Ale nie tylko "TR" tak wysoko najnowsze dzieło Toola oceniło. W serwisie "Metacritic", który zbiera recenzje z różnych źródeł, "Fear..." ma średnią ocen 86/100. Oczywiście, zaraz ktoś napisze, że to żaden wyznacznik etc. Wrzucam to w formie ciekawostki, że dziennikarzom - najwyraźniej - ten album się bardzo podoba.

Jak już wcześniej pisałem, nie jestem psychofanem Toola, który każde ich posunięcie traktuje z nabożeństwem i jara się nawet "pierdnięciem Maynarda", ale jeśli album z każdym odsłuchem coraz bardziej do mnie dociera, to czemu mam pisać że jest beznadziejny? :) Fakt, grupa za bardzo nie odkrywa nowych lądów muzycznych, ale mi to tam nie przeszkadza zbytnio...

nugz
SMERF MARUDA
Posty: 5076
Rejestracja: ndz lip 15, 2018 10:08 pm

Re: Tool

Postautor: nugz » śr wrz 04, 2019 9:38 am

nie interesuje mnie zadna inna opinia oprocz mojej :)
nie sugeruje sie reckami. recenzje w dniu premiery to kabaret.
nawet jesli dziennikarze posluchali wczesniej, a na pewno tak bylo, to nie sadze zeby duza wiekszosc spedzila z albumem wiecej niz te poltorej godziny, co jest niczym.

Awatar użytkownika
Saimon1995
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 7735
Rejestracja: wt cze 18, 2013 2:37 pm
Skąd: Będzin

Re: Tool

Postautor: Saimon1995 » śr wrz 04, 2019 9:46 am

Ja lubię recenzję poczytać, oczywiście jeśli nawet 10 dziennikarzy napisze, że to płyta roku, a mnie się nie spodoba, to nie będę nagle zmieniał swojej opinii. Ale zawsze traktowałem je jako cenny drogowskaz.

No z tego co wiadomo, przed premierą było specjalne spotkanie w Amsterdamie. Grupa dziennikarzy przesłuchała całość raz, jeszcze wówczas nie znając tytułów poszczególnych utworów. Więc ja bym po jednym odsłuchu, nie potrafiłbym napisać recenzji będąc w 100 procentach przekonany. Nawet teraz - a już przesłuchałem "Fear..." kilkanaście razy - ciężko jakoś byłoby mi całość scharakteryzować.

Zakkahletz
-#Rainmaker
-#Rainmaker
Posty: 6550
Rejestracja: sob sie 28, 2010 7:43 pm
Skąd: na północ (od W-wy)

Re: Tool

Postautor: Zakkahletz » śr wrz 04, 2019 10:10 am

Po niemal miesiącu randomowego słuchania kawałków utrzymuję swoje pierwsze wrażenie, czyli że jest to płyta przynajmniej dobra. Najmniej mi się podoba "7empest".
Ostatnio zmieniony śr wrz 04, 2019 10:17 am przez Zakkahletz, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
blackcocker
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 9980
Rejestracja: czw cze 14, 2018 9:04 pm
Skąd: HerbacianePolaBatumi

Re: Tool

Postautor: blackcocker » śr wrz 04, 2019 10:13 am

Oj nie, nie uważam, że jestem ekspertem, w jakiejkolwiek dyskusji wiem, że może brakować mi jakiejś wiedzy. Ale tu nie chodzi o wiedzę czy też osłuchanie. Płyta mi się po prostu nie podoba, jest według mnie słaba. Mam nadzieje, że jako osoba, która nie słucha Toola od 20 lat mam prawo do wyrażenia opinii na temat płyty ;)
Moje posty w tym wątku dotyczyły głownie cyrku, który wokół tego albumu powstał - dziennikarze, którzy dają 5/5 pisząc, że to że zespół się miota i nie wie co robić jest atutem, fani (głównie amerykańscy), dla których to najlepsze muzyczne doświadczenie w życiu, tragiczna polityka wydawnicza... Można tak wymieniać, na to wszystko wylałem moją frustrację, jeśli ktoś to odbiera zbyt osobiście... Nic na to nie poradzę.
#blackcocker2023

Najlepszą prozę pisze życie.
Ostatni jest wtedy, kiedy idziesz rzygać.

Awatar użytkownika
Schizoid
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 9619
Rejestracja: śr cze 25, 2014 3:01 pm

Re: Tool

Postautor: Schizoid » śr wrz 04, 2019 11:13 am

Niektórzy zaczęli słuchać Toola MIESIĄC TEMU jak pojawił się na Spotifaju a już są ekspertami w tej dziedzinie (jakby przynajmniej od 20lat byli osłuchani w tej muzyce) ,już nie mówiąc o epitetach ,przymiotnikach itp.używanych tutaj ;)

TR dał 5 gwiazdek ,chyba za wcześnie na takie oceny ,tym bardziej ,że artykuł powstał przed premierą płyty ,trzeba poczekać ,dać jej czas ,zobaczymy co będziemy mówili za rok ,dwa,na pewno płytę trzeba przesłuchać wiele razy ,fajnie jej się słucha w nocy na słuchawkach i fajnie się odkrywa nowe dźwięki ,płyta intryguje ,ja lubię ten groove ,te huśtawki sekcji rytmicznej.Na razie moi faworyci to :Pneuma ; Invincible;7empest.
ECH PANOWIE CORAZ WIĘCEJ AMATORÓW SIE PCHA DO ZABAWY HEHE MAM NADZIEJE ZE WEJDZIE W ŻYCIE TA NOWELIZACJA USTAWY O TOOLU BĘDZIE MOŻNA MÓWIĆ TYLKO Z LICENCJA BO NIEKTÓRZY LUDZIE NIE MAJA NAPRAWDĘ ANI ROZUMU ANI WYOBRAŹNI I NA PRZYKŁAD ZACZYNAJĄ KRYTYKOWAĆ NOWY ALBUM

Ludzie, o co chodzi? Blackmailer nie może napisać, że album mu się nie podoba, bo wy słuchacie t00la dłużej niż on? Serio? Bo tak to wygląda. To jakbym ja zabronił połowie forum psioczyć na ostatniego Ghosta, bo wkręcali się w ten zespół, kiedy ja byłem już na niego mocno zapalony.

Recenzje w okolicach premiery pisane przez zawodowców to zazwyczaj syf. To, co odwalił Metal Hammer z recenzją tej płyty to jest cyrk na kółkach. Dawno w branży mediów muzycznych nie widziałem tak dużego incydentu kałowego.

W ogóle wszystko to, co dzieje się wokół tej płyty jest nieco dziwne i chyba nie do końca zdrowe. Fani ogłaszający Fear najlepszym albumem świata po jednym odsłuchu, dziennikarze, którzy dwoją się i troją, by przekonać ludzi o kunszcie tej kapeli...Nie pamiętam takiego zjawiska. A z tego, co słyszałem, to płyta nie jest specjalnie zaawansowanym materiałem.
Lord of infernal, gather my strength
Carry me through the gates

Awatar użytkownika
labutanol
-#Ancient mariner
-#Ancient mariner
Posty: 598
Rejestracja: czw lip 12, 2007 3:44 pm
Skąd: Gorlice/Krosno

Re: Tool

Postautor: labutanol » śr wrz 04, 2019 11:28 am

Nie mam nic do tego że Blackmailerowi się nie podoba. Natomiast boli mnie jak czytam stertę bluzgów, które niby są opinią, recenzją. Można przecież to napisać bez niepotrzebnego szamba. Mimo wszystko forum to miejsce publiczne, a nie wszyscy o tym wiedzą.

Awatar użytkownika
Vorgel
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 8097
Rejestracja: śr sty 27, 2016 5:26 pm

Re: Tool

Postautor: Vorgel » śr wrz 04, 2019 11:30 am

Ja tylko dodam, że znam Sroola od pierwszej płyty. Tak samo jak mi się nie podobali wtedy, nie podobają mi się teraz.

nugz
SMERF MARUDA
Posty: 5076
Rejestracja: ndz lip 15, 2018 10:08 pm

Re: Tool

Postautor: nugz » śr wrz 04, 2019 11:43 am

Schizoid, pelna zgoda.
rozumiem byc fanem/maniakiem danej kapeli, ale TOOL ma jakis dziwny immunitet i swieta otoczne wsrod psychofanow i mam wrazenie, ze lykna wszystko, co zespol wysra. sam jestem fanem, ale mam zdrowe podejscie do sprawy, staram sie przynajmniej.

a co z ta recka MH? :)

Awatar użytkownika
blackcocker
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 9980
Rejestracja: czw cze 14, 2018 9:04 pm
Skąd: HerbacianePolaBatumi

Re: Tool

Postautor: blackcocker » śr wrz 04, 2019 11:47 am

Schizoid, pelna zgoda.
rozumiem byc fanem/maniakiem danej kapeli, ale TOOL ma jakis dziwny immunitet i swieta otoczne wsrod psychofanow i mam wrazenie, ze lykna wszystko, co zespol wysra. sam jestem fanem, ale mam zdrowe podejscie do sprawy, staram sie przynajmniej.

a co z ta recka MH? :)
Podejrzewam, że Schizoidowi chodzi o fragmenty, gdzie Pan Redaktor wymienia daną wadę albumu, a potem nagle staje się ona zaletą, np.:
"Bywa, że kapela zwyczajnie nie wie, kiedy przestać, albo gmatwa całość do tego stopnia, że brzmi to raczej jak kilka piosenek sklejonych w jedno, nie - jedna, integralna kompozycja. (TERAZ NAJLEPSZE) Paradoksalnie, z tego nieumiarkowania wynika jeden z największych atutów tego materiału." XD
#blackcocker2023

Najlepszą prozę pisze życie.
Ostatni jest wtedy, kiedy idziesz rzygać.

nugz
SMERF MARUDA
Posty: 5076
Rejestracja: ndz lip 15, 2018 10:08 pm

Re: Tool

Postautor: nugz » śr wrz 04, 2019 11:58 am

:)
na poprawe humoru wracam do ILYAYD, ktory wielbie, najbardziej z calej dyskografii Behemoth.
chwile oddechu od TOOLa sie przyda zeby zlapac dystans.
jeszcze nowy album KSE przede mna, ale wiem, czego sie spodziewac i wiem, ze bedzie dobrze- zawsze jest :D

Awatar użytkownika
mic7
-#Nomad
-#Nomad
Posty: 5418
Rejestracja: czw sie 25, 2011 12:53 pm
Skąd: Warszawa

Re: Tool

Postautor: mic7 » śr wrz 04, 2019 4:35 pm

Nie mam nic do tego że Blackmailerowi się nie podoba. Natomiast boli mnie jak czytam stertę bluzgów, które niby są opinią, recenzją. Można przecież to napisać bez niepotrzebnego szamba. Mimo wszystko forum to miejsce publiczne, a nie wszyscy o tym wiedzą.
+1

Nie ma spiny, jak najbardziej Blackmailer może pisać ,że mu sie nie podoba ,przymusu w podobaniu nie ma , tylko mniej ostro ;)

Ps Toola poznałem w latach 90-tych po Undertow ,zaprzysięgłym fanem nie byłem i nie jestem,mam czasami na nich fazę ,prochu oczywiście nie odkryli jeśli chodzi o Fear Inoculum ale dalej jest to wysoki poziom (jak dla mnie) i wg mnie ciężko pisać tak radykalne recki po jednym czy dwóch odsłuchach (tym bardziej jeśli chodzi o tego nieprzystępnego Toola).

pz
-#The Man Who Would Be Spammer
-#The Man Who Would Be Spammer
Posty: 17746
Rejestracja: śr maja 07, 2014 12:56 am
Skąd: z Sanatorium

Re: Tool

Postautor: pz » śr wrz 04, 2019 5:35 pm

no coz, dla mnie meki ciag dalszy. staram sie przebic, ale na razie idzie ciezko.

Mi chodziło bardziej o takie podejście. Czyli płyta nie przekonuje, nie spodobała się, ale na siłę trzeba słuchać, bo to Tool. :)

Ja mam inaczej, jak mi coś nie pasuje, to odstawiam na półkę i próbuję za jakiś czas. Jak nie uda się 2-3 razy, to już nie wracam. Toola nie lubię, nudzi mnie - z tej płyty przesłuchałem jeden kawałek i stwierdziłem, że to mi się nie spodoba. Raczej nie dam mu drugiej szansy, bo mnie nie przekonują, ale np. jak mi AMOLAD nie podszedł za pierwszym razem, to drugą szansę dałem mu chyba po dwóch latach :)


nugz
SMERF MARUDA
Posty: 5076
Rejestracja: ndz lip 15, 2018 10:08 pm

Re: Tool

Postautor: nugz » pn wrz 09, 2019 9:06 am

Pneuma to jeden z najlepszych kawalkow zespolu ever, dla mnie.
niesamowity kawalek muzyki.....

Zakkahletz
-#Rainmaker
-#Rainmaker
Posty: 6550
Rejestracja: sob sie 28, 2010 7:43 pm
Skąd: na północ (od W-wy)

Re: Tool

Postautor: Zakkahletz » wt wrz 17, 2019 11:52 am

Pneuma to jeden z najlepszych kawalkow zespolu ever, dla mnie.
Dla mnie też. :) Nie wiem, może to jesień, może mam taki etap w życiu, może jedno i drugie, a może jeszcze coś, że ogromnie mi się podoba - i to CAŁA płyta, nawet "7empest", który wcześniej uważałem za najsłabszy kawałek z tych nowych, a teraz już mi siadł i jest po prostu jednym z mniej świetnych. ;)

Awatar użytkownika
syzygy
-#Nomad
-#Nomad
Posty: 5049
Rejestracja: śr lip 13, 2005 9:56 pm

Re: Tool

Postautor: syzygy » wt wrz 17, 2019 8:15 pm

Nie przyłączam się do lamentów, płyta jest dobra. Nie jest najlepsza w ich dysko, ale żadnego wstydu nie ma jak niektórzy mniej lub bardziej subtelnie sugerują ;)


Wróć do „Zespoły i Albumy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Semrush [Bot] i 2 gości