The Writing on the Wall - opinie

Wszystko na temat nowej płyty.

Moderator: Administracja i Moderacja SanktuariuM

Jak oceniasz nowy utwór Iron Maiden

10
7
14%
9
6
12%
8
11
22%
7
8
16%
6
5
10%
5
5
10%
4
3
6%
3
1
2%
2
3
6%
1
2
4%
0
0
Brak głosów
 
Liczba głosów: 51

Awatar użytkownika
Emilio
-#Lord of the flies
-#Lord of the flies
Posty: 3422
Rejestracja: sob cze 12, 2010 12:47 am
Skąd: Oborniki, k Poznania

Re: Czekamy do 15 lipca?

Postautor: Emilio » czw lip 15, 2021 7:54 pm

Tragicznie nie jest, ale wspomniane El Dorado mi się bardziej podobało, SOL imho na podobnym poziomie chyba. Trzymam się tego, ze Maiden zazwyczaj na singiel wybiera najgorszy kawałek :P
"Moje dni upływają pomiędzy logiką, gwizdaniem, chodzeniem na spacery i stanami depresji."

Awatar użytkownika
Pierre Dolinski
-#Rainmaker
-#Rainmaker
Posty: 6524
Rejestracja: czw maja 03, 2012 7:22 pm

Re: Czekamy do 15 lipca?

Postautor: Pierre Dolinski » czw lip 15, 2021 7:55 pm

Widzę, że niektórzy mają naprawdę niskie wymagania. Cóż. Ja nową płytę wpierw raz odsłucham. Jeśli będzie cała taka, jak ten kawałek, to będzie pierwszym albumem Iron Maiden, którego na pewno nie kupię. :lol:
El Dorado to brylant przy tym tasiemcu w dupie nosorożca.

Deleted User 4783

Re: Czekamy do 15 lipca?

Postautor: Deleted User 4783 » czw lip 15, 2021 7:56 pm

Ktoś jeszcze słyszy tam motyw z The Legacy? 4:06

Awatar użytkownika
Emilio
-#Lord of the flies
-#Lord of the flies
Posty: 3422
Rejestracja: sob cze 12, 2010 12:47 am
Skąd: Oborniki, k Poznania

Re: Czekamy do 15 lipca?

Postautor: Emilio » czw lip 15, 2021 7:57 pm

Ja tam kupię w ciemno, ale po singlu nie nastawiam się na nic wybitnego. Szkoda, że Maiden na koniec kariery nie poszli w prosty heavy metal jak JP na ostatniej płycie :P
"Moje dni upływają pomiędzy logiką, gwizdaniem, chodzeniem na spacery i stanami depresji."

Awatar użytkownika
Pierre Dolinski
-#Rainmaker
-#Rainmaker
Posty: 6524
Rejestracja: czw maja 03, 2012 7:22 pm

Re: Czekamy do 15 lipca?

Postautor: Pierre Dolinski » czw lip 15, 2021 7:59 pm

Najlepsza z tego wszystkiego jest ta rysunkowa historyjka. Ona jedyna broni się w tym teledysku, bo ta muzyka to jakiś koszmar a śpiew Dickinsona niesłuchalny. Zastanawia mnie dlaczego zdecydowali się na rysunkowy teledysk. Czyżby Dave nie mieścił się już w kadrze szerokokątnych obiektywów?
Prosty heavy metal jest fajny, ale musi być jakaś porywająca melodia i fajne riffy. To jest starcze, siermiężne biadolenie instrumentalne i męczenie buły przez Dickinsona. Przeszli samych siebie. Wstęp jest jak droga przez kibel w knajpie dla motocyklistów po tygodniu niesprzątania.

Awatar użytkownika
mic7
-#Nomad
-#Nomad
Posty: 5404
Rejestracja: czw sie 25, 2011 12:53 pm
Skąd: Warszawa

Re: Czekamy do 15 lipca?

Postautor: mic7 » czw lip 15, 2021 8:02 pm

No to chyba jasne ,że im starsi tym mniej wolą się pokazywać 8)

Awatar użytkownika
Metalophil
-#Moonchild
-#Moonchild
Posty: 1837
Rejestracja: pn cze 30, 2003 10:21 am
Skąd: Lublin

Re: Czekamy do 15 lipca?

Postautor: Metalophil » czw lip 15, 2021 8:04 pm

"Wstęp jest jak droga przez kibel w knajpie dla motocyklistów po tygodniu niesprzątania" buahahahaha
Dla mnie tekst roku!!!

A do utworu jakoś nie mam ochoty wracać...

Awatar użytkownika
Szajba
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 9899
Rejestracja: sob gru 24, 2005 1:22 pm
Skąd: Metropolia Czeladzka

Re: Czekamy do 15 lipca?

Postautor: Szajba » czw lip 15, 2021 8:07 pm

nie czekałem. nawet nie wiedziałem. Jest to niezłe, ej Harris, dej płyte

PS. Dzień dobry po latach :B
już nie mam tu najwięcej postów :roll: :evil:

Awatar użytkownika
Ace
-#Prisoner
-#Prisoner
Posty: 117
Rejestracja: śr lip 02, 2014 10:23 am

Re: Czekamy do 15 lipca?

Postautor: Ace » czw lip 15, 2021 8:07 pm

Wsłuchajcie się w tekst tez. Wiadomo, ze to krótka forma ale dla osób z otwartym umysłem jest to dobra wycieczka do świata IM i na prawdę można poczuć Maidenowy pstryczek w nos otaczającej rzeczywistosci. Kolejne kawałki z płyty pewnie będą lepsze i gorsze.

Póki co to widać ze rynek amerykański jest głównym adresatem treści, ale w sumie, trudno się dziwić ;).
The lover of life's not a sinner.

Deleted User 1499

Re: Czekamy do 15 lipca?

Postautor: Deleted User 1499 » czw lip 15, 2021 8:08 pm

Najlepsza z tego wszystkiego jest ta rysunkowa historyjka. Ona jedyna broni się w tym teledysku, bo ta muzyka to jakiś koszmar a śpiew Dickinsona niesłuchalny. Zastanawia mnie dlaczego zdecydowali się na rysunkowy teledysk. Czyżby Dave nie mieścił się już w kadrze szerokokątnych obiektywów?
Prosty heavy metal jest fajny, ale musi być jakaś porywająca melodia i fajne riffy. To jest starcze, siermiężne biadolenie instrumentalne i męczenie buły przez Dickinsona. Przeszli samych siebie. Wstęp jest jak droga przez kibel w knajpie dla motocyklistów po tygodniu niesprzątania.
Nie pierd*l, dobry wałek :dance:

Awatar użytkownika
vyrus
-#Lord of the flies
-#Lord of the flies
Posty: 3256
Rejestracja: śr gru 20, 2006 4:08 pm
Skąd: Bydgoszcz

Re: Czekamy do 15 lipca?

Postautor: vyrus » czw lip 15, 2021 8:09 pm

Jesteśmy na forum fanów Maiden i większość postów to biadolenie. To najlepiej obrazuje poziom tego kawałka xD
PS. Dzień dobry po latach :B
No Siema
Przysługa, jaką pieniądz daje społeczeństwu, jest niezależna od jego ilości.

Awatar użytkownika
dostoevsky
-#Assassin
-#Assassin
Posty: 2326
Rejestracja: pn sty 30, 2006 3:55 pm
Skąd: St Andrews

Re: Czekamy do 15 lipca?

Postautor: dostoevsky » czw lip 15, 2021 8:09 pm

Najlepsza z tego wszystkiego jest ta rysunkowa historyjka. Ona jedyna broni się w tym teledysku, bo ta muzyka to jakiś koszmar a śpiew Dickinsona niesłuchalny. Zastanawia mnie dlaczego zdecydowali się na rysunkowy teledysk. Czyżby Dave nie mieścił się już w kadrze szerokokątnych obiektywów?
Prosty heavy metal jest fajny, ale musi być jakaś porywająca melodia i fajne riffy. To jest starcze, siermiężne biadolenie instrumentalne i męczenie buły przez Dickinsona. Przeszli samych siebie. Wstęp jest jak droga przez kibel w knajpie dla motocyklistów po tygodniu niesprzątania.
Nie pierd*l, dobry wałek :dance:
+1

Awatar użytkownika
MaidenFan
-#Clansman
-#Clansman
Posty: 4534
Rejestracja: śr cze 09, 2010 8:04 pm
Skąd: Rzeszów

Re: Czekamy do 15 lipca?

Postautor: MaidenFan » czw lip 15, 2021 8:11 pm

+2

Awatar użytkownika
dostoevsky
-#Assassin
-#Assassin
Posty: 2326
Rejestracja: pn sty 30, 2006 3:55 pm
Skąd: St Andrews

Re: Czekamy do 15 lipca?

Postautor: dostoevsky » czw lip 15, 2021 8:12 pm

Jesteśmy na forum fanów Maiden i większość postów to biadolenie. To najlepiej obrazuje poziom tego kawałka xD
To najlepiej obrazuje polskich fanów raczej :) czyt. Iron Maiden skończyło się w poprzednim millenium. ;)

Deleted User 2259

Re: Czekamy do 15 lipca?

Postautor: Deleted User 2259 » czw lip 15, 2021 8:12 pm

-1

Awatar użytkownika
sajki
-#Assassin
-#Assassin
Posty: 2262
Rejestracja: pt sie 14, 2015 9:01 am

Re: Czekamy do 15 lipca?

Postautor: sajki » czw lip 15, 2021 8:14 pm

Jestem rozdarty.
Z jednej strony, bo uważam sam numer za najlepszy singiel od Wildest Dreams. W końcu nie ma durnowato- wesołych pioseneczek typu El Dorado czy SoL. Refren bardzo fajny. Z drugiej strony brzmi to okropnie, po pierwsze jakość zarówno youtube jak i spotify jest beznadziejna, po drugie słychać że mamy powtórkę Shirleyowo- Harissowego soundu z ostatnich trzech płyt- i tutaj dla mnie zero zaskoczenia.
Po pierwszych dźwiękach byłem pewien, że to numer Gersa, znowu zrzynka z Legacy- Talisman- The Book of Souls, w dodatku riff też mocno Gersowy i generalnie klimat całego numeru. A tu zaskoczka.

Awatar użytkownika
mad
-#Weekend Warrior
-#Weekend Warrior
Posty: 2550
Rejestracja: sob sty 10, 2015 8:46 pm

Re: Czekamy do 15 lipca?

Postautor: mad » czw lip 15, 2021 8:15 pm

Ktoś jeszcze słyszy tam motyw z The Legacy? 4:06
Faktycznie trochę niebezpiecznie blisko autoplagiatu. W ogóle ta zagrywka to dla mnie najsłabszy fragment utworu. Główny riff - na tyle prosty, że aż boję się, żeby nie okazał się pożyczony. Podobają mi się linie wokalu (zwrotki i refren), solówki (fajnie niesymetryczne pod względem długości) i struktura utworu. Jak to dobrze, że nie rozwlekli zakończenia. Słucham teraz tylko ze spotify.

Awatar użytkownika
vyrus
-#Lord of the flies
-#Lord of the flies
Posty: 3256
Rejestracja: śr gru 20, 2006 4:08 pm
Skąd: Bydgoszcz

Re: Czekamy do 15 lipca?

Postautor: vyrus » czw lip 15, 2021 8:15 pm

Jesteśmy na forum fanów Maiden i większość postów to biadolenie. To najlepiej obrazuje poziom tego kawałka xD
To najlepiej obrazuje polskich fanów raczej :) czyt. Iron Maiden skończyło się w poprzednim millenium. ;)
No jeśli zespół nagrywa kawałek którym nie jest w stanie przekonać nawet najwierniejszych fanów tzn. że nagrywa chłam
Przysługa, jaką pieniądz daje społeczeństwu, jest niezależna od jego ilości.

Awatar użytkownika
Journeyman666
-#Clairvoyant
-#Clairvoyant
Posty: 1340
Rejestracja: śr maja 31, 2006 10:40 am
Skąd: Ruda Śl

Re: Czekamy do 15 lipca?

Postautor: Journeyman666 » czw lip 15, 2021 8:18 pm

W życiu nie sądziłem, że po premierze nowego singla ulubionego zespołu heavy metalowego będę aż tak bardzo zniesmaczony. To już nawet nie jest łabędzi śpiew, a wręcz twórcze seppuku, wiatry puszczone post mortem, co za gniot, jakie gówno.... Nawet nie rozczarowałem się, bo nie spodziewałem się niczego fajnego, ale żeby upaść aż tak nisko.... Trzeba wiedzieć, kiedy przestać. Niech grają koncerty, ale niech już nie komponują.
Czemu nie? Jak chcą to niech komponują, z tego co widzę wielu osobom się całkiem spodobało.

Mam za to propozycję co do Twojej obecności na forum. Trzeba wiedzieć, kiedy przestać. Czytaj co inni piszą, ale sam już nie pisz. Nie udzielałem się na forum od dobrych paru lat ale tak jak zapamiętałem Pierre Dolinskiego jako zrzędę, który samą swoją obecnością obrzydzał życie wszystkim dookoła, tak nic się nie zmieniło. Żeby upaść aż tak nisko....

Awatar użytkownika
dostoevsky
-#Assassin
-#Assassin
Posty: 2326
Rejestracja: pn sty 30, 2006 3:55 pm
Skąd: St Andrews

Re: Czekamy do 15 lipca?

Postautor: dostoevsky » czw lip 15, 2021 8:19 pm

Jesteśmy na forum fanów Maiden i większość postów to biadolenie. To najlepiej obrazuje poziom tego kawałka xD
To najlepiej obrazuje polskich fanów raczej :) czyt. Iron Maiden skończyło się w poprzednim millenium. ;)
No jeśli zespół nagrywa kawałek którym nie jest w stanie przekonać nawet najwierniejszych fanów tzn. że nagrywa chłam
Ja patrząc po mediach społecznościowych widzę zachywty, ale zgromadzeni tam fani najwidoczniej są niegodni tytułu "najwierniejszych"... :)


Wróć do „Senjutsu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość