Senjutsu - Ostatni album?

Wszystko na temat nowej płyty.

Moderator: Administracja i Moderacja SanktuariuM

Awatar użytkownika
Dejavu
-#Clansman
-#Clansman
Posty: 4927
Rejestracja: pt maja 31, 2013 9:30 pm

Re: Senjutsu - Ostatni album?

Postautor: Dejavu » sob wrz 04, 2021 5:19 pm

Nie mam nic przeciwko nowym albumom DP, ale zastanawia mnie wg jakich kryteriów oceniasz, co jest nagrane dla funu, a co nie ;) To jest nieweryfikowalne.

Awatar użytkownika
blackcocker
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 9277
Rejestracja: czw cze 14, 2018 9:04 pm
Skąd: HerbacianePolaBatumi

Re: Senjutsu - Ostatni album?

Postautor: blackcocker » sob wrz 04, 2021 7:37 pm

Nie mam nic przeciwko nowym albumom DP, ale zastanawia mnie wg jakich kryteriów oceniasz, co jest nagrane dla funu, a co nie ;) To jest nieweryfikowalne.
Chodzi głównie o tą napinkę i przekonywanie całego świata, że nowa płyta to arcydzieło. Purple tego nie robią
#blackcocker2023

Najlepszą prozę pisze życie.
Ostatni jest wtedy, kiedy idziesz rzygać.

Awatar użytkownika
Dejavu
-#Clansman
-#Clansman
Posty: 4927
Rejestracja: pt maja 31, 2013 9:30 pm

Re: Senjutsu - Ostatni album?

Postautor: Dejavu » sob wrz 04, 2021 8:18 pm

Nie mam nic przeciwko nowym albumom DP, ale zastanawia mnie wg jakich kryteriów oceniasz, co jest nagrane dla funu, a co nie ;) To jest nieweryfikowalne.
Chodzi głównie o tą napinkę i przekonywanie całego świata, że nowa płyta to arcydzieło. Purple tego nie robią
Ale wciąż nie widzę, w jaki sposób mówienie lub niemówienie czegoś takiego ma dowodzić, że zespół gra dla funu, to jest bardziej metoda promocyjna (fatalna) czy brak obiektywizmu wobec swojej pracy. Jestem sobie w stanie wyobrazić (mówię tutaj ogólnie, nie o Maiden), że ktoś mający bardzo duży fun i będący bardzo entuzjastycznie nastawiony do własnej muzyki też może pieprzyć takie głupoty, że płyta jest wspaniała itd. podczas gdy taka nie będzie ;)

Ale zgodzę się, że te brednie są zawsze śmieszne. Chociaż tutaj chyba bardziej Shirley popłynął o ile mnie pamięć nie myli. Słyszałem wypowiedzi Dickinsona na temat albumu i o ile czegoś nie pominąłem, to mówił, że płyta jest lepsza niż The Book of Souls i że jest bardziej złożona (obie rzeczy dyskusyjne, ale to jeszcze nie oznacza, że mówił o jakimś arcydziele).

Awatar użytkownika
Schizoid
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 9458
Rejestracja: śr cze 25, 2014 3:01 pm

Re: Senjutsu - Ostatni album?

Postautor: Schizoid » sob wrz 04, 2021 8:19 pm

Nie mam nic przeciwko nowym albumom DP, ale zastanawia mnie wg jakich kryteriów oceniasz, co jest nagrane dla funu, a co nie ;) To jest nieweryfikowalne.
Według...uczuć. W muzyce liczą się przede wszystkim one. I wiesz, gdy widzę kapelę, która w rocku osiągnęła dosłownie w-s-z-y-s-t-k-o, kapelę która nie dba o to, czy wyda album z trasą promującą, czy bez niej (ostatecznie bez niej), kapelę, która na scenie ewidentnie bawi się znakomicie i podchodzi z luzem zarówno do swoich utworów, jak i pomyłek (a na The Long Goodbye Tour byłem 3 razy, zawsze na barierce), to...Czuję, że na tym etapie robią to dla funu.
Lord of infernal, gather my strength
Carry me through the gates

Awatar użytkownika
Dejavu
-#Clansman
-#Clansman
Posty: 4927
Rejestracja: pt maja 31, 2013 9:30 pm

Re: Senjutsu - Ostatni album?

Postautor: Dejavu » sob wrz 04, 2021 8:27 pm

No to jest nieweryfikowalne, tak jak mówiłem. Ja też myślę, że Purple grają dla funu. Myślę, że Maiden też, chociaż podchodzą do tego grania w inny sposób. Po prostu wydaje mi się, że powyżej pewnych zarobków i zdobytego uznania jest dość mocno prawdopodobne, że robią to, bo wciąż sprawia im to przyjemność. Poziom płyt czy sposób grania koncertów to inna sprawa.

Awatar użytkownika
Schizoid
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 9458
Rejestracja: śr cze 25, 2014 3:01 pm

Re: Senjutsu - Ostatni album?

Postautor: Schizoid » sob wrz 04, 2021 8:36 pm

No tak i ja Senjutsu oceniam lepiej, niż ostatni krążek Purpli. Ale zauważ, że Whoosh nie brzmi, jakby miało zadowolić kogokolwiek. To nie jest styl ani z Now What!?, ani z Inifnite, ani z Perfect Strangers...Po prostu zrobili to, co chcieli. Maiden od lat nagrywa wariacje na temat stylu z AMOLAD - czasem lepsze, czasem gorsze - ale mają stały fanbase, który to kupi. To dużo bezpieczniejsze zagranie. No i gdzieś w tle tego wszystkiego masz jeszcze Gillana, który razem z kilkoma przyjaciółmi w zbliżonym wieku nagrał krążek z coverami jakichś starych przebojów z czasów młodości. To są ludzie, którzy wyraźnie czują mocną więź z muzyką i lubią ją grać i tworzyć.

Jeszcze zaznaczę, że dla mnie to, czy muzyka jest szczera, nie ma żadnego przekładu na jej jakość. Gdyby po latach okazało się, że Brave New World napisał jakiś robot, któremu Harris wklepał dane co i jak, to dalej lubiłbym ten album. To coś funkcjonującego pobocznie. Ja jestem w stanie uwierzyć w to, że ostatnie płyty Blaze'a są nagrane z czystej miłości do heavy metalu. Tylko co z tego, skoro są średniakami?
Lord of infernal, gather my strength
Carry me through the gates

Awatar użytkownika
Dejavu
-#Clansman
-#Clansman
Posty: 4927
Rejestracja: pt maja 31, 2013 9:30 pm

Re: Senjutsu - Ostatni album?

Postautor: Dejavu » sob wrz 04, 2021 8:48 pm

Jeszcze zaznaczę, że dla mnie to, czy muzyka jest szczera, nie ma żadnego przekładu na jej jakość. Gdyby po latach okazało się, że Brave New World napisał jakiś robot, któremu Harris wklepał dane co i jak, to dalej lubiłbym ten album. To coś funkcjonującego pobocznie. Ja jestem w stanie uwierzyć w to, że ostatnie płyty Blaze'a są nagrane z czystej miłości do heavy metalu. Tylko co z tego, skoro są średniakami?
Pełna zgoda.

Co do bezpieczniejszych opcji - Maiden mają w zasadzie taki status, że cokolwiek zrobią to znajdzie się duża grupa słuchaczy. Gdyby grali wariacje na temat The Number of the Beast moglibyśmy użyć dokładnie tego samego argumentu, którego użyłeś wobec wariacji na temat stylu z AMOLAD. Nie wiem czy jest oczekiwanie, żeby cisnęli kawałki po 10 minut. Od części fanów na pewno, ale myślę, że co najmniej podobna grupa fanów z wielką chęcią przywitałaby zupełnie inną płytę i to wcale niekoniecznie odważną. Moim zdaniem tutaj akurat bardziej chodzi o jakieś ambicje, pewnie przede wszystkim Harrisa, które można różnie oceniać.
Argument z coverami starych numerów do mnie trafia. Tylko teraz wyobraź sobie, co dzieje się chociażby na tym forum, gdyby Harris zdecydował się na taki ruch ;)

Awatar użytkownika
Schizoid
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 9458
Rejestracja: śr cze 25, 2014 3:01 pm

Re: Senjutsu - Ostatni album?

Postautor: Schizoid » sob wrz 04, 2021 8:50 pm

Myślę, że byłoby spokojnie :D Gdyby robił to pod solowym szyldem, nie odbywałoby się to kosztem Iron Maiden. A on tak czy siak coś tam sobie pyka na boku, więc mógłby pocisnąć jakieś covery Yes i innych Genesis.
Lord of infernal, gather my strength
Carry me through the gates

Awatar użytkownika
Geri666
-#Lord of the flies
-#Lord of the flies
Posty: 3684
Rejestracja: śr lis 17, 2010 11:47 pm
Skąd: Wwa

Re: Senjutsu - Ostatni album?

Postautor: Geri666 » sob wrz 04, 2021 8:57 pm

A on tak czy siak coś tam sobie pyka na boku, więc mógłby pocisnąć jakieś covery Yes i innych Genesis.
Nie ten warsztat drogi kolego :D

Awatar użytkownika
Schizoid
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 9458
Rejestracja: śr cze 25, 2014 3:01 pm

Re: Senjutsu - Ostatni album?

Postautor: Schizoid » sob wrz 04, 2021 8:58 pm

Aj tam, Owner Of A Lonely Heart i Invisible Touch dałby radę :mryellow:
Lord of infernal, gather my strength
Carry me through the gates

Awatar użytkownika
Geri666
-#Lord of the flies
-#Lord of the flies
Posty: 3684
Rejestracja: śr lis 17, 2010 11:47 pm
Skąd: Wwa

Re: Senjutsu - Ostatni album?

Postautor: Geri666 » sob wrz 04, 2021 8:59 pm

Aj tam, Owner Of A Lonely Heart i Invisible Touch dałby radę :mryellow:
xd

a tak wracając do Harrisa - mój kolega dzisiaj peirwszy raz posłuchał nwoej płyty - genrealnie dopiero wkracza w Maiden więc wszystko go powinno cieszyć, bo świeże. Jednak denerwowały go te intra/outra niepotrzebne.

Harris, czemu ty nam to robisz? Powstrzymał się od potwarzania refernów, ale już nie mógł się powstrzymać od 2-3 minutowych intr i outr xd

Awatar użytkownika
Pierre Dolinski
-#Rainmaker
-#Rainmaker
Posty: 6524
Rejestracja: czw maja 03, 2012 7:22 pm

Re: Senjutsu - Ostatni album?

Postautor: Pierre Dolinski » sob wrz 04, 2021 9:32 pm

W 20 wieku młodych onanistów straszono, że będą im rosły włosy między palcami. Stefana nikt niczym nie straszył...

Awatar użytkownika
Bon Dzosef
-#The Alchemist
-#The Alchemist
Posty: 11449
Rejestracja: wt kwie 05, 2016 5:28 pm

Re: Senjutsu - Ostatni album?

Postautor: Bon Dzosef » pn wrz 06, 2021 1:33 am

Jeśli Harris jest w stanie pisac takie numery jak Hell on Earth to niech napierdala jeszcze z 5 albumów.
Lubie Iron Maiden i Megadeth

pz = shakin stevens

oddawac długie podpisy

Awatar użytkownika
grieeg
-#Wrathchild
-#Wrathchild
Posty: 64
Rejestracja: ndz wrz 05, 2021 7:57 am

Re: Senjutsu - Ostatni album?

Postautor: grieeg » pn wrz 06, 2021 8:37 am

Nie mam nic przeciwko nowym albumom DP, ale zastanawia mnie wg jakich kryteriów oceniasz, co jest nagrane dla funu, a co nie ;) To jest nieweryfikowalne.
Chodzi głównie o tą napinkę i przekonywanie całego świata, że nowa płyta to arcydzieło. Purple tego nie robią
Może oni sami są świadomi że to nie brzmi tak jak chcieli żeby brzmiało i robią dobrą mine do złej gry? Chociaż IMO niepotrzebnie.
Everything I hear influences me. I can't tell you all my influences as a musician.

Lemmy

Awatar użytkownika
blackcocker
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 9277
Rejestracja: czw cze 14, 2018 9:04 pm
Skąd: HerbacianePolaBatumi

Re: Senjutsu - Ostatni album?

Postautor: blackcocker » pn wrz 06, 2021 9:02 am

Nie mam nic przeciwko nowym albumom DP, ale zastanawia mnie wg jakich kryteriów oceniasz, co jest nagrane dla funu, a co nie ;) To jest nieweryfikowalne.
Chodzi głównie o tą napinkę i przekonywanie całego świata, że nowa płyta to arcydzieło. Purple tego nie robią
Może oni sami są świadomi że to nie brzmi tak jak chcieli żeby brzmiało i robią dobrą mine do złej gry? Chociaż IMO niepotrzebnie.
Jasne, to możliwe. W takim razie Maiden (i oczywiście wieeeeeelu innym zespołom) przydałaby się taka świadomość :P
#blackcocker2023

Najlepszą prozę pisze życie.
Ostatni jest wtedy, kiedy idziesz rzygać.

Awatar użytkownika
grieeg
-#Wrathchild
-#Wrathchild
Posty: 64
Rejestracja: ndz wrz 05, 2021 7:57 am

Re: Senjutsu - Ostatni album?

Postautor: grieeg » pn wrz 06, 2021 10:39 am



Chodzi głównie o tą napinkę i przekonywanie całego świata, że nowa płyta to arcydzieło. Purple tego nie robią
Może oni sami są świadomi że to nie brzmi tak jak chcieli żeby brzmiało i robią dobrą mine do złej gry? Chociaż IMO niepotrzebnie.
Jasne, to możliwe. W takim razie Maiden (i oczywiście wieeeeeelu innym zespołom) przydałaby się taka świadomość :P
Z drugiej strony wtedy Maiden nagrywali by album nie 5 lat tylko 15 😁
Everything I hear influences me. I can't tell you all my influences as a musician.

Lemmy

Awatar użytkownika
blackcocker
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 9277
Rejestracja: czw cze 14, 2018 9:04 pm
Skąd: HerbacianePolaBatumi

Re: Senjutsu - Ostatni album?

Postautor: blackcocker » pn wrz 06, 2021 10:45 am



Może oni sami są świadomi że to nie brzmi tak jak chcieli żeby brzmiało i robią dobrą mine do złej gry? Chociaż IMO niepotrzebnie.
Jasne, to możliwe. W takim razie Maiden (i oczywiście wieeeeeelu innym zespołom) przydałaby się taka świadomość :P
Z drugiej strony wtedy Maiden nagrywali by album nie 5 lat tylko 15 😁
Szczerze, dla mnie to żadna przeszkoda. Nie ilość, a jakość :D
#blackcocker2023

Najlepszą prozę pisze życie.
Ostatni jest wtedy, kiedy idziesz rzygać.

Awatar użytkownika
Roberrcik
-#Ancient mariner
-#Ancient mariner
Posty: 518
Rejestracja: pn sie 09, 2010 7:00 pm

Re: Senjutsu - Ostatni album?

Postautor: Roberrcik » pn wrz 06, 2021 10:52 am

Jeśli Harris jest w stanie pisac takie numery jak Hell on Earth to niech napierdala jeszcze z 5 albumów.
+100

A co do ilość vs jakość - na tym etapie kariery mi się wydaje, że jakości już jest wystarczająco :D Więc niech nawalają ile wlezie teraz.

Deleted User 5155

Re: Senjutsu - Ostatni album?

Postautor: Deleted User 5155 » pn wrz 06, 2021 11:44 am

Jeśli Harris jest w stanie pisac takie numery jak Hell on Earth to niech napierdala jeszcze z 5 albumów.
+100

A co do ilość vs jakość - na tym etapie kariery mi się wydaje, że jakości już jest wystarczająco :D Więc niech nawalają ile wlezie teraz.
+101


Wróć do „Senjutsu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości