Rok wydania albumu, 2019..ale czy to prawda??

Wszystko na temat nowej płyty.

Moderator: Administracja i Moderacja SanktuariuM

CzytojestNoweIM?
-#Prisoner
-#Prisoner
Posty: 143
Rejestracja: wt sie 24, 2021 2:39 pm

Rok wydania albumu, 2019..ale czy to prawda??

Postautor: CzytojestNoweIM? » pt wrz 03, 2021 2:39 am

Uprzedzając pytanie w temacie uważam, że nie ma fizycznej możliwości by album Senjutsu powstał w 2019 r. Uczestniczymy tu w jakimś zbiorowym kłamstwie, które ma przykryć niemoc twórczą panów z Iron Maiden. Nie wierzę, że taki człowiek jak Steve Harris, który ma hopla na punkcie "starych, dobrych czasów", który podkreśla wszędzie to jak ważna dla muzyka jest nowa twórczość czekałby z premierą koncertową swoich utworów o rok dłużej. Powodem miałoby być dosłownie 20 koncertów trasy best-off? Gdyby Senjutsu powstał w 2019 roku na 100% w 2020 roku mielibyśmy trasę koncertową promującą ten album. Oczywiście w planach bo wiadomo, że wszystko pokrzyżowała pandemia. Skoro dla 20 koncertów trasy best-off opóźnialiby promocję nowej płyty to dlaczego nie robili tego wcześniej? Trasa Early Days 2005 również była sukcesem i jakoś z tego powodu w 2006 r. nie zdecydowali się na granie koncertów pod tym szyldem kosztem opóźniania promocji A Matter of Life and Death. Dokładnie tak samo było w 2010 r. Też można było się pokusić o drugą odnogę europejską Somewhere Back in Time, a jakoś tego nie zrobiono. Ta trasa odniosła według mnie większy sukces niż Legacy of the Beast. Jak było więc zatem? To jest tak proste jak konstrukcja cepa. Sesja nagraniowa w 2019 r. była jedną wielką kompromitacją, udało się nagrać jeden, góra dwa utwory. Muzycy rozjechali się do domów, a dodajmy, że nie byli chyba zbyt mocno pochłonięci muzyką (wywiad z Adrianem). Rod Smallwood wpadł na chytry plan przykrycia tego wydarzenia. Postanowił ciągnąć dalej Legacy of the Beast. Cały ten plan by się powiódł gdyby nie pandemia. Pół biedy gdyby chodziło to tylko o 2020 r., ale niestety okazało się, że granie koncertów w 2021 r. dalej było niemożliwe. Tak więc pozostało zmuszenie Harrisa do napisania na prędce 9-10 utworów by wydać album. Taka firma jak Iron Maiden nie może sobie pozwolić na 2 lata bez poważnych dochodzów, a sprzedaż merchu to troszkę za mało. Tak więc Harris zrobił to. Jako jedyny z muzyków ma potężne archiwum i napisania dla niego na kolanie jakichś, nawet długich utworów to nie jest wielki problem. Przecież to wyraźnie słychać na tym albumie. Zwyczajnie na tych kompozycjach wiele rzeczy się nie klei, sprawiają wrażenie sklejone z różnych pomysłów. Dlaczego tak nagle Harris byłby autorem aż 4 utworów podczas gdy na płytach od reunion miał tylko jeden utwór napisany samemu? Wpływ muzyczny Smitha i Gersa na album może być zresztą dużo mniejszy niż myślimy, równie dobrze może ograniczać się do kilku riffów. Utwory Dickinson/Smith równie dobrze mogłybyć szykowane na zupełnie inne wydawnictwo np. solowe a zostały wykorzystane tutaj. Kto to potwierdzi? Uważam, ze moja teoria jest więcej niż bardzo prawdopodobna, a moje argumenty trafne i logiczne.

Awatar użytkownika
blackcocker
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 9274
Rejestracja: czw cze 14, 2018 9:04 pm
Skąd: HerbacianePolaBatumi

Re: Rok wydania albumu, 2019..ale czy to prawda??

Postautor: blackcocker » pt wrz 03, 2021 6:44 am

A ja uważam, że najebałeś w cholerę tekstu, z którego nic nie wynika. Nie chcę już mówić o różnicach w podejściu muzyków na przestrzeni aż 14-16 lat, bo to bez sensu biorąc pod uwagę ich wiek. Najbardziej mnie bawi to, że to, że oni nie mają nic do powiedzenia muzycznie wiadomo od 15 lat, a nadal płaczesz (oczywiście nie tylko ty) jaka ta płyta jest słaba. Po co się tak kotłować?
#blackcocker2023

Najlepszą prozę pisze życie.
Ostatni jest wtedy, kiedy idziesz rzygać.

Awatar użytkownika
MaidenFan
-#Clansman
-#Clansman
Posty: 4522
Rejestracja: śr cze 09, 2010 8:04 pm
Skąd: Rzeszów

Re: Rok wydania albumu, 2019..ale czy to prawda??

Postautor: MaidenFan » pt wrz 03, 2021 8:32 am

Uprzedzając pytanie w temacie uważam, że nie ma fizycznej możliwości by album Senjutsu powstał w 2019 r. Uczestniczymy tu w jakimś zbiorowym kłamstwie, które ma przykryć niemoc twórczą panów z Iron Maiden. Nie wierzę, że taki człowiek jak Steve Harris, który ma hopla na punkcie "starych, dobrych czasów", który podkreśla wszędzie to jak ważna dla muzyka jest nowa twórczość czekałby z premierą koncertową swoich utworów o rok dłużej. Powodem miałoby być dosłownie 20 koncertów trasy best-off? Gdyby Senjutsu powstał w 2019 roku na 100% w 2020 roku mielibyśmy trasę koncertową promującą ten album. Oczywiście w planach bo wiadomo, że wszystko pokrzyżowała pandemia.
Wrzesień 2020 mieli grać na Rock in Rio już z nową trasą, reszty posta nie czytam.

Awatar użytkownika
Roberrcik
-#Ancient mariner
-#Ancient mariner
Posty: 518
Rejestracja: pn sie 09, 2010 7:00 pm

Re: Rok wydania albumu, 2019..ale czy to prawda??

Postautor: Roberrcik » pt wrz 03, 2021 8:43 am

Ale ja nie rozumiem chłopie jednej ważnej rzeczy - dlaczego panowie w podeszłym już z resztą wieku, z milionami na końcie, na pewno spełnieni muzycznie, mieliby tworzyć jakiś wielki spisek mający na celu przykrycie ich "dołku kompozycyjnego"? Czy oni mają komuś cokolwiek do udowodnienia?

No i to co pisze MaidenFan jest prawdą - Rock in Rio w 2020 to już koncert promujący nowe wydawnictwo, a krótka, 2 miesięczna trasa LOTB miała być pewnie traktowana jako rozgrzewka, prawdopodobnie z nowym singlem (coś jak trasa w 2003 czy 2010 przed TFF).

Awatar użytkownika
remi
-#Weekend Warrior
-#Weekend Warrior
Posty: 2566
Rejestracja: pn mar 14, 2005 7:01 pm
Skąd: Białystok

Re: Rok wydania albumu, 2019..ale czy to prawda??

Postautor: remi » pt wrz 03, 2021 9:16 am

Co za durny temat...przecież tak było w 2003 czy 2010, że robią krótką trasę promującą album. Bruce może wówczas na koncercie wspomnieć, że za miesiąc premiera nowej płyty i zawsze to jakoś może wpłynąć na sprzedaż.
Zespół nie jest skory się spotykać między trasami w innym celu niż nagranie albumu - stąd Paryż 2019. Mam nadzieję, że się zbiorą na History of IM Part 4 - ewentualnie nagrają to na trasie jak zrobili chyba z częścią 3.

Awatar użytkownika
wojczi
-#Ancient mariner
-#Ancient mariner
Posty: 531
Rejestracja: pt cze 12, 2015 12:24 am

Re: Rok wydania albumu, 2019..ale czy to prawda??

Postautor: wojczi » pt wrz 03, 2021 10:42 am

Większych bredni dawno nie czytałem, 6 dziadków i cały managment bawią się w ukrywanie kiedy nagrali płytę :lol:

IgorW
-#Moonchild
-#Moonchild
Posty: 1600
Rejestracja: śr sie 25, 2004 12:44 am
Skąd: Breslau

Re: Rok wydania albumu, 2019..ale czy to prawda??

Postautor: IgorW » pt wrz 03, 2021 11:17 am

Widzę, że teorie spiskowe wśród ludzi o specyficznej konstrukcji mentalnej mają się świetnie :). Szkoda, że nie doczepiłeś do tych kocopołów Sorosa, wielkiego resetu, chem trails i reptilian. Wtedy miałoby to sens ;)

Awatar użytkownika
gumbyy
ZDRAJCA SANATORIUM
Posty: 11875
Rejestracja: śr cze 01, 2005 1:49 am
Skąd: Wrocław

Re: Rok wydania albumu, 2019..ale czy to prawda??

Postautor: gumbyy » pt wrz 03, 2021 11:36 am

Nomad popłynąłeś z lekka.

Po jakiego ciula Harris i spółka mieliby "ukrywać" cokolwiek i jeszcze tworzyć jakieś spiski? Są leniami, nie chce im się nagrywać, to nie nagrywają. Proste.

Niby przed kim mają spiskować? Przed fanami, którzy i tak wszystko z ręki im zjedzą (vide ostatnia koncertówka)?
www.MetalSide.pl

CzytojestNoweIM?
-#Prisoner
-#Prisoner
Posty: 143
Rejestracja: wt sie 24, 2021 2:39 pm

Re: Rok wydania albumu, 2019..ale czy to prawda??

Postautor: CzytojestNoweIM? » pt wrz 03, 2021 11:48 am

Szczerze mówiąc jeśli chodzi o Iron Maiden to wszystkiego można się spodziewać. Nigdy wcześniej nie było takiej sytuacji, wydaje mi się ona dziwna dlatego takie moje tezy. To, że utwory sprawiają wrażenie posklejanych na siłę, wymęczonych nie jest tylko moją opinią. To już się działo na dwóch ostatnich płytach, ale tutaj mamy takich sytuacji zatrzęsienie. Jeśli jest faktycznie jak mówicie to też źle świadczy o muzykach Iron Maiden. Dla mnie normalna sytuacja jest taka, że muzyk coś nagrywa i nie może się doczekać reakcji ludzi na to. Potem dochodzi do takich sytuacji, że oni trzęśli się ze strachu by to przez 2 lata nie wyciekło. Durne to jest i nic nie zmieni mojego zdania.

Awatar użytkownika
gumbyy
ZDRAJCA SANATORIUM
Posty: 11875
Rejestracja: śr cze 01, 2005 1:49 am
Skąd: Wrocław

Re: Rok wydania albumu, 2019..ale czy to prawda??

Postautor: gumbyy » pt wrz 03, 2021 12:00 pm

To, że utwory sprawiają wrażenie posklejanych na siłę, wymęczonych nie jest tylko moją opinią.
Ale to już było na ostatniej płycie. A, że utwory posklejane, to wiadomo. Sam Dave mówił, że solówki improwizuje w studio, a Kevin to później klei, a Dave się ich uczy. Podejrzewam, że takich akcji jest pełno. Tym bardziej, że Adrian narzekał, że mało pracowali nad kompozycjami wspólnie.
www.MetalSide.pl

IgorW
-#Moonchild
-#Moonchild
Posty: 1600
Rejestracja: śr sie 25, 2004 12:44 am
Skąd: Breslau

Re: Rok wydania albumu, 2019..ale czy to prawda??

Postautor: IgorW » pt wrz 03, 2021 2:06 pm

Szczerze mówiąc jeśli chodzi o Iron Maiden to wszystkiego można się spodziewać. Nigdy wcześniej nie było takiej sytuacji, wydaje mi się ona dziwna dlatego takie moje tezy.
Rzecz w tym, że nie masz żadnego argumentu na poparcie tej hipotezy. Za to częstujesz nas tu jakimiś farmazonami na miarę QAnon ;) Serio, czym innym jest ocena jakości materiału - rzecz absolutnie subiektywna, a czym innym takie fantazjowanie heh. Chociaż, jak to czytam, to przestaję się dziwić, że ludzie potrafią wymyślić sobie totalnie odjechaną od rzeczywistości bzdurę i pchać ją w necie a jeszcze inni przyjmować to za pewnik, bo pasuje do klocków w ich wyobraźni :)

CzytojestNoweIM?
-#Prisoner
-#Prisoner
Posty: 143
Rejestracja: wt sie 24, 2021 2:39 pm

Re: Rok wydania albumu, 2019..ale czy to prawda??

Postautor: CzytojestNoweIM? » pt wrz 03, 2021 2:26 pm

Tylko, że ja autentycznie uważam, że jeśli tak jak oni mówią to jest to jeszcze gorsze. Działają jak dobrze zaprogramowana korporacja, zaprogramowana tylko na zysk, a nie ludzie z krwi i kości. Album powinien wyjść na światło dzienne jak najszybciej bo normalny artysta jest ciekawy reakcji ludzi na jego dzieło. Byłaby salwa śmiechu gdyby to gdzieś wyciekło w internecie w 2019 roku i co oni by wtedy zrobili?

AMOLAD
-#Charlotte
-#Charlotte
Posty: 24
Rejestracja: pt wrz 03, 2021 10:41 am

Re: Rok wydania albumu, 2019..ale czy to prawda??

Postautor: AMOLAD » pt wrz 03, 2021 2:26 pm

W 2019 to z tego co wiem nagrywali płytę w studiu. Na pewno nie wydali by jej w 2019 tylko jak coś wakacje albo koniec wakacji 2020. Przyszedł Covid 90% ludzi miało wtedy w dupie inne sprawy jak swoje zdrowie itd. więc gdyby wydali płytę w 2020 to nawet jak na taki zespół jak Maiden po prostu by przepadła, przykryta pandemią. Więc poczekali rok z premierą i o to jest płyta nagrana w 2019 a wydana w 2021 a Twoje dywagacje po prostu polegają na tym, że nagrali chujową płytę i Harris ma 4 utwory no to chyba trochę mało jak na takie hipotezy :wink:

Awatar użytkownika
Dejavu
-#Clansman
-#Clansman
Posty: 4927
Rejestracja: pt maja 31, 2013 9:30 pm

Re: Rok wydania albumu, 2019..ale czy to prawda??

Postautor: Dejavu » pt wrz 03, 2021 2:28 pm

Nie wiem jeszcze, co sądzę o nowej płycie, ale nie mam wątpliwości, że to jeden z najlepszych tematów od dawien dawna. Spodziewałem się, że płyta będzie przed niektórych wywyższana pod niebiosa, przez innych mieszana z błotem, ale że dorobi się własnej teorii spiskowej - o tym bym nie pomyślał :D
Widzę, że teorie spiskowe wśród ludzi o specyficznej konstrukcji mentalnej mają się świetnie :). Szkoda, że nie doczepiłeś do tych kocopołów Sorosa, wielkiego resetu, chem trails i reptilian. Wtedy miałoby to sens ;)
Dokładnie tak :)

pz
-#The Man Who Would Be Spammer
-#The Man Who Would Be Spammer
Posty: 17036
Rejestracja: śr maja 07, 2014 12:56 am
Skąd: z Sanatorium

Re: Rok wydania albumu, 2019..ale czy to prawda??

Postautor: pz » sob wrz 04, 2021 11:16 am

Album wydany na polecenie reptilian za pieniądze Sorosa? Kupuję to. :)

19.04 Myrkur /PO 20.04 Turbo /Damasławek 24.04 G.Hughes /WA
3.05 Hellhaim /WA 8.05 Riot V /WA
10.05 Moriah Woods /WA 11.05 Turbo /Wyrzysk 28.05 Springsteen /Praga
5-8.06 Mystic Festival /GD 13.06 Night Demon, Riot City /WA
13.10 Made in Warsaw /WA 16.10 Apocalyptica /WA 31.10 Soen /KR 1.11 Guano Apes /WA 2.11 Soen /GD

Awatar użytkownika
Bon Dzosef
-#The Alchemist
-#The Alchemist
Posty: 11449
Rejestracja: wt kwie 05, 2016 5:28 pm

Re: Rok wydania albumu, 2019..ale czy to prawda??

Postautor: Bon Dzosef » sob wrz 04, 2021 12:09 pm

czesc nomad
Lubie Iron Maiden i Megadeth

pz = shakin stevens

oddawac długie podpisy

Awatar użytkownika
Budziol
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 9524
Rejestracja: pt lip 30, 2004 9:19 am
Skąd: Łódź

Re: Rok wydania albumu, 2019..ale czy to prawda??

Postautor: Budziol » śr wrz 08, 2021 1:25 pm

Temat do zamknięcia :roll:
W stylu "śnilo mi się, ze skomponowałem nową płytę ze Stefkiem" :jee:

Awatar użytkownika
gumbyy
ZDRAJCA SANATORIUM
Posty: 11875
Rejestracja: śr cze 01, 2005 1:49 am
Skąd: Wrocław

Re: Rok wydania albumu, 2019..ale czy to prawda??

Postautor: gumbyy » śr wrz 08, 2021 3:53 pm

Temat do zamknięcia :roll:
W stylu "śnilo mi się, ze skomponowałem nową płytę ze Stefkiem" :jee:
Do wywalenia ;)
www.MetalSide.pl


Wróć do „Senjutsu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości