Czy sprawdzacie, czy śpiewający myje ręce i odmawia pacierz?

Dyskusje o innych zespołach i albumach

Moderator: Administracja i Moderacja SanktuariuM

Awatar użytkownika
Vacter
-#Trooper
-#Trooper

Czy sprawdzacie, czy śpiewający myje ręce i odmawia pacierz?

Postautor: Vacter » śr cze 22, 2022 6:45 pm

Dziwny tytuł i bardzo dobrze. Dodałbym jeszcze "Czy sprawdzacie, czy członkowie słuchanego zespołu uczęszczają na niedzielne msze, zanim posłuchacie utworu/płyty?" lub "Czy sprawdzacie z kim sypia wasz ulubiony śpiewak?".

Czy zwracacie uwagę na rzeczy pozamuzyczne w muzyce, czy po prostu słuchacie? Znam ludzi, którzy jak dowiedzą się czegoś o muzyku czy artyście, to porzucają temat. Cejrowski np. stwierdził, że nie będzie słuchał muzyki narkomanów i zostało mu tylko Country (chociaż skąd on wie co oni tam kosztują) i Salsa. Niektórzy mogą mieć problem z przełknięciem Judas Priest, że nawet Painkiller nie pomoże. Inni patrzą krzywo na ludzi w koszulach Burzum, słuchają zasłaniając oczy.

Od siebie mogę powiedzieć, że nie lubię jak komuś ktoś podkradnie zespół. Mam problem ze słuchaniem wtedy (ale nie znam się na konfliktach tego rodzaju zbyt dobrze, poza tym, że mi ukradziono nazwę zespołu :)).

Awatar użytkownika
Vacter
-#Trooper
-#Trooper

Re: Czy sprawdzacie, czy śpiewający myje ręce i odmawia pacierz?

Postautor: Vacter » śr cze 22, 2022 6:51 pm

Wydaje mi sie, że to offtop bardziej albo do wywalenia. Nie spojrzałem gdzie zakładam.

Awatar użytkownika
Scarred
-#Ancient mariner
-#Ancient mariner

Postautor: Scarred » śr cze 22, 2022 6:52 pm

Mnie to obojętne, na pierwszym miejscu stawiam muzykę. A czy koleś jest pedałem, czy lata do kościoła, to już mnie średnio interesuje :)

No to moderator przeniesie do odpowiedniego działu :)
Plany: Pearl Jam - Krk, Opeth - Wro

Awatar użytkownika
Bon Dzosef
-#Lord of light
-#Lord of light

Postautor: Bon Dzosef » śr cze 22, 2022 6:52 pm

Bardzo mi przeszkadza jak lider zespołu jest oszustem w stylu Tobiasa Forge, przestalem przez to jarać się Ghostem. Dragi, dziwki, strzelaniny - luz. Ale nie można wbijac kolegom noża
Obrazek

Rogal
oddaj
podpisy

Awatar użytkownika
Michał
-#Clansman
-#Clansman

Postautor: Michał » śr cze 22, 2022 8:30 pm

Jak kogoś nie lubię z jakiegoś powodu to w słuchaniu muzyki mi nie przeszkadza, ale w kupowaniu płyt lub chodzeniu na koncerty już tak.
:dance: DISCOPONADWSZYSTKO :dance:

Awatar użytkownika
Dejavu
-#Clansman
-#Clansman

Postautor: Dejavu » śr cze 22, 2022 8:47 pm

Ciekawy temat. Kiedyś na to zwracałem większą uwagę, z wiekiem mi przeszło, w najgorszym razie podobnie jak Michał, mógłbym mieć problem z kupnem płyt czy koncertami, ale to też jakieś skrajne przypadki. Tak w skrócie: nie zależy mi, żeby artysta był świetnym człowiekiem lub żeby miał podobne poglądy do moich czy cokolwiek - niech po prostu tworzy dobre rzeczy.

pz
-#The Alchemist
-#The Alchemist

Postautor: pz » śr cze 22, 2022 8:48 pm

W sumie od tego jest, żeby tworzyć muzykę. Dopóki nie przekonuje mnie do swoich poglądów na koncertach jakoś natarczywie, to zupełnie mi nie przeszkadzają.

07: 16.The Kroach 21.Priest 22.Paradise Lost 23.British Lion 24.Maiden 27.Striker 30.Priest

Awatar użytkownika
remi
-#Assassin
-#Assassin

Postautor: remi » śr cze 22, 2022 9:32 pm

Tylko playback by mnie zraził całkowicie i ewentualnie wsparcie jakichś "ruchów" ze względu na "modę' typu zmiana zdjęcia profilowego w jakąkolwiek stronę.

Awatar użytkownika
Sardi z Batumi
-#Weekend Warrior
-#Weekend Warrior

Postautor: Sardi z Batumi » śr cze 22, 2022 10:37 pm

Wspieranie jakichkolwiek ruchów jest jak najbardziej ok, jeśli nie robią one społecznie szkodliwego syfu

Awatar użytkownika
Schizoid
-#Rainmaker
-#Rainmaker

Postautor: Schizoid » śr cze 22, 2022 10:46 pm

Musi lubić piwo Żubr
RUSKA KURWA AEEEEOOO AEEEEOOO RUSKA KURWA AEEEEOOO AEEEEOOO

Awatar użytkownika
krusejder
-#Lord of light
-#Lord of light

Postautor: krusejder » śr cze 22, 2022 10:58 pm

Zakładając, że tekst nie jest rzeczą pozamuzyczną w utworze, to niespecjalnie.

Mam na tyle ekstremalne poglądy, że gdybym nie był tolerancyjny, to musiałbym się kisić w niewielkiej niszy ludzi identycznych jak ja, z którymi nie miałbym o czem gadać.

Oczywiście tolerancja (dla zła - bowiem toleruje się zawsze zło, jak uczą scholastycy) nie jest wartością specjalnie pozytywną, a zatem musi być ograniczona.

Awatar użytkownika
Vacter
-#Trooper
-#Trooper

Postautor: Vacter » czw cze 23, 2022 10:55 pm

Teksty to sprawa raczej muzyczna, choć pojawia się aspekt graniczny. Czasem wokaliści próbują przekonać, że śpiewają o czymś co jest ważne i ma zastosowanie w życiu. Czasem śpiewają o bzdurach, które mimo wszystko do życia się odnoszą. Np. "Look into the night, world will be yours, just live free" i takie tam.

Co jednak jak artysta z jednej strony co utwór radzi jak żyć, a z drugiej sam sobie kompletnie nie radzi. Na kolejnych płytach ledwo śpiewa, na koncerty muszą go reanimować jak w filmie muzycznym Pink Floydów z The Wall. Robią gościowi jakieś kroplówki, płukanki, dają mu zapalić cokolwiek tam ma, jakieś kryształy etc. Potem wraca na scenę jak trup i śpiewa "Do what you want". Oczywiście, mamy tutaj już wpływ na muzykę. Performance mocno naćpanego/napitego gościa to często kiepska rzecz. Jednak jak to będzie z tymi tekstami? Z jednej strony wciskanie słuchaczowi kitu, a z drugiej pokazywanie własnym życiem, że te teksty są bzdurami prawdopodobnie. Mam tu na myśli nie wielkie tekściwa z prog rocka itp. gdzie już sięga się po cięższy kaliber osiągania mitycznego szczęścia, jeśli chodzi o ocenę rzeczywistości. Nawiązuję głównie do prostych tekstów, które poruszają jakieś hasła buntu, po których pada "yeah". Nie wiem czy takiej prostszej muzyki z tekstami bohaterskimi można słuchać, jak wiesz, że wokalista to właściwie cienias jak jakiś coach. Piję do jednego zespołu, a dokładnie "Pentagram", kiedyś lubiłem słuchać tego tzw. Black Sabbath dla ubogich.

thorgal_30
-#Clansman
-#Clansman

Postautor: thorgal_30 » czw cze 23, 2022 11:30 pm

Musi lubić piwo Żubr
Bez spełnienia tego warunku, to nawet nie warto zaczynać słuchania danego Artysty. Bardzo trafna uwaga.
The Number Of The .....

Awatar użytkownika
Recit The Thornographer
-#Wrathchild
-#Wrathchild

Postautor: Recit The Thornographer » pt cze 24, 2022 11:16 am

Zależy co. Tankard i takie klimaty to tylko rozrywka. Muzyka "religijna" , a takiej w metalu sporo, wymaga jednak pewnego zrozumienia. Jasne, że można tego słuchać tylko dla zabawy, ale to przecież to samo, co chodzenie na mszę katolicką dla "odklepania" albo dlatego, że się pieśni podobają (w starym rycie są nawet niezłe dla ucha).

To jest zawsze pytanie o to, jak coś się przeżywa. Spora część metalowej muzyki dużo traci, jeżeli skupimy się tylko na muzyce. Nie bez powodu zespoły dopieszczają przecież w szczegółach oprawy graficzne, teksty. Nawet taki celebryta jak Nergal korzysta przecież z pomocy kogoś, kto jest bardzo obeznany. Można do tego tylko machać głową, ale to jest głupie.

Awatar użytkownika
Schizoid
-#Rainmaker
-#Rainmaker

Postautor: Schizoid » pt cze 24, 2022 12:24 pm

Szczerze, to jakbym słyszał O Father O Satan O Sun na żywo, to by mnie w ogóle nie kręciło, że to w sumie poniekąd muzyczne przełożenie mszy gnostycznej, to po prostu świetny numer. Albo takie Watain (czy kiedyś Dissection), no dla mnie te ich wierzenia są idiotyczne, nieszczególnie bawią mnie zapędy MLO, żeby przeżywać to jakoś głębiej. A Nergal w tych wszystkich Crowleyów ma wywalone, liczy się show i pieniądz, zresztą jego słuchacze nawet nie wiedzą, o czym on tak naprawdę śpiewa.

Awatar użytkownika
Recit The Thornographer
-#Wrathchild
-#Wrathchild

Postautor: Recit The Thornographer » pt cze 24, 2022 12:51 pm

A Nergal w tych wszystkich Crowleyów ma wywalone, liczy się show i pieniądz, zresztą jego słuchacze nawet nie wiedzą, o czym on tak naprawdę śpiewa.
Nergal ma wywalone? A to ciekawa opinia. Czym poparta? Dissection to znakomity przykład. Słuchanie tej muzyki na zasadzie grania "do kotleta" to dla mnie skrajny przejaw głupoty i ignorancji. Narzekamy, że ludzie w kraju są jak lemingi: bezmyślnie głosują, żyją, praktykują religię, podejmują naukę... Dissection zostaje sprowadzony do roli Bayer Full?

To, że słuchacze nie wiedzą co się dzieje na scenie to taki sam problem "jakości" słuchaczy jak "jakości" katolików, którzy nie mają pojęcia co się dzieje podczas mszy. Takich oczywiście jest pełno, ale czy to satysfakcjonujące?

Zdan
-#Lord of light
-#Lord of light

Postautor: Zdan » pt cze 24, 2022 1:05 pm

Powiem tak - dla mnie przejawem wybitnego ego i odczepienia peronu jest imputowanie - nawet pośrednio - komukolwiek jak ma słuchać muzyki, na co zwracać uwagę i których zespołów słuchać z uwagą a których nie.

Dla jasności - każdy ma prawo twierdzić, że ktoś inny słuchający inaczej jest głupi etc. Tylko niech liczy się z konsekwencjami tego twierdzenia.

Awatar użytkownika
Bon Dzosef
-#Lord of light
-#Lord of light

Postautor: Bon Dzosef » pt cze 24, 2022 1:55 pm

A Nergal w tych wszystkich Crowleyów ma wywalone, liczy się show i pieniądz, zresztą jego słuchacze nawet nie wiedzą, o czym on tak naprawdę śpiewa.
Nergal ma wywalone? A to ciekawa opinia. Czym poparta? Dissection to znakomity przykład. Słuchanie tej muzyki na zasadzie grania "do kotleta" to dla mnie skrajny przejaw głupoty i ignorancji. Narzekamy, że ludzie w kraju są jak lemingi: bezmyślnie głosują, żyją, praktykują religię, podejmują naukę... Dissection zostaje sprowadzony do roli Bayer Full?
To już chyba trochę za daleko, bo jednak bezmyślne głosowanie ma wpływ na twoje życie, a słuchanie Dissection bez zagłębiania się w choroby psychiczne twórcy nikomu nie szkodzi :P
Obrazek

Rogal
oddaj
podpisy

Awatar użytkownika
gumbyy
-#Lord of light
-#Lord of light

Postautor: gumbyy » pt cze 24, 2022 2:21 pm

A czy przed oglądnięciem filmu też trzeba zrobić rachunek sumienia i sprawdzić wszystkich aktorów, reżysera i panią scenograf? Przed meczem piłki nożnej wystarczy samych piłkarzy sprawdzić, czy masażysta też musi być? A jak do żabki idę po czteropak żubra w promocji, to Pani sprzedająca musi być sprawdzona? A kierowca autobusu? Czy należy sprawdzić z jakiego powodu klaszcze na końcu każdej dobrej historii?
www.MentalSlide.pl

Awatar użytkownika
Schizoid
-#Rainmaker
-#Rainmaker

Postautor: Schizoid » pt cze 24, 2022 2:31 pm

Nie znam nikogo, kto odbiera Dissection jak Bayer Full. Czy pod wpływem The Somberlain przybijasz koty do drzwi albo planujesz samobójstwo? Jakby ludzie zaczęli słuchać tej kapeli bardziej świadomie i z efektami, to mielibyśmy kilka tysięcy metalowców w więzieniach, bo Jon był autentycznie pieprznięty, a jego wierzenia i sposób ich praktykowania nie znajdą akceptacji ze strony żadnego cywilizowanego społeczeństwa, ani prawa. Inna kwestia, że był też geniuszem. No i właśnie za to ludzie cenią sobie jego twórczość.

Nergal ma to wszystko gdzieś, bo jest ateistą, który do ekstremalnej muzyki potrzebuje odpowiedniej otoczki. Współpracuje z Azarewiczem, bo on gwarantuje teksty odbiegające od gimnazjalnego "jeee devil szatan szatan". Nie wiem, czy kiedykolwiek na serio jarał go jakikolwiek okultyzm lub ezoteryzm. Najbliżej mu do LaVeya, a ten za wiele wspólnego z nimi nie ma.

Wróć do „Zespoły i Albumy”