Top 10: Skandynawia

Zbiór ankiet i Waszych opinii dotyczących innych zespołów.

Moderator: Administracja i Moderacja SanktuariuM

Awatar użytkownika
Bon Dzosef
-#The Alchemist
-#The Alchemist
Posty: 11449
Rejestracja: wt kwie 05, 2016 5:28 pm

Re: Top 10: Skandynawia

Postautor: Bon Dzosef » czw wrz 03, 2020 10:38 pm

Jeff Scott Soto na zawsze szacun za album Biker Mice from Mars - jedna z lepszych kreskówek ever. Zmutowane myszy na motocyklach słuchające heavy metalu i pijące piwo - takie rzeczy powinno oglądać się w dzieciństwie.

https://www.youtube.com/watch?v=DQ2I08R0OWE
Lubie Iron Maiden i Megadeth

pz = shakin stevens

oddawac długie podpisy

Awatar użytkownika
AncientMariner
-#Clansman
-#Clansman
Posty: 4273
Rejestracja: sob lis 22, 2014 4:50 pm
Skąd: Poznań

Re: Top 10: Skandynawia

Postautor: AncientMariner » śr wrz 09, 2020 12:07 pm

Candlemass
Count Raven
Mercyful Fate
King Diamond
Pretty Maids
Conception
Tarot
Heavy Load
At The Gates
Bathory


Poza tym jest mnóstwo dobrej muzyki pochodzącej ze Skandynawii. Począwszy od Ghost, Portrait, Trial, Hammerfall, Enforcer, Garnd Magus, Jorn, Ark, Altar Of Oblivion, Krux, Sorcerer, Witchhammer, stare thrash metalowe zespoły - Hexenhaus, Mezzrow, Midas Touch i Agony. Lubie Opeth i też death metal ze Szwecji. Nie tylko te znane zespoły jak Hypocrisy, Edge OfSanity, Entombed, Dismember i At The Gates bo podobają mi się tez Bloodbath, Runemagick, Pan.Thy.Monium i Afflicted. Black metalu za dużo nie słucham ale doceniam kilka zespołów jak np Emperor, Dissection, Satyricon i Enslaved. Mało które progresywne zespoły ze skandynawii do mnie trafiają. Nie za bardzo podchodzą mnie te wszystkie Anekdoteny, Gazpacho, The Flower Kings.
Fanem Malmsteena nie jestem. Mam trzy płyty na półce i mi wystarczy. Generalnie wkładu w muzykę heavy metalową odmówić mu nie można chociaż te jego zrzynki od Blackmore'a tez mówią wiele :). Zespoły jak Europe wydaje mi się mocno zaszkodziły heavy metalowi bo to głownie za sprawą tego zespołu amerykańska wiocha przeniosła sie do Europy. Podobnie źle działają na mnie twory takie jak Kotipelto i Stratovarius

Awatar użytkownika
LukaSieka
-#The Alchemist
-#The Alchemist
Posty: 14927
Rejestracja: pt lut 22, 2013 12:35 am
Skąd: Konin

Re: Top 10: Skandynawia

Postautor: LukaSieka » śr wrz 09, 2020 8:55 pm

Za kilka wymienionych nazw postawiłbym Ci piwo :D. Zwłaszcza Hexenhaus, Mezzrow, Midas Touch, Agony, Pan.Thy.Monium i Afflicted.
So what if the master walked on the water. I don't see him trying to stop the slaughter.

paulek
-#Lord of the flies
-#Lord of the flies
Posty: 3391
Rejestracja: pn cze 07, 2004 8:22 pm
Skąd: z narodu którego nie ma

Re: Top 10: Skandynawia

Postautor: paulek » śr wrz 09, 2020 9:31 pm

ało które progresywne zespoły ze skandynawii do mnie trafiają. Nie za bardzo podchodzą mnie te wszystkie Anekdoteny, Gazpacho, The Flower Kings.
Lata 70-te w Skandynawii dla rocka progresywnego sa genialne a dokonania takich artystów jak Jukka Tolonen, Pekka Pohjola, E. Wesala
Tasavallan Presidenti to wspaniałe rzeczy. Szwedzi też mieli mnóstwo wspaniałych zespołów, podobnie Norwedzy.... Naprawde skandynawia to jest wspaniały teren dla muzyki progresywnej. Do dziś...

Awatar użytkownika
Djuk_416
-#Lord of the flies
-#Lord of the flies
Posty: 3164
Rejestracja: wt lis 24, 2015 8:29 pm

Re: Top 10: Skandynawia

Postautor: Djuk_416 » czw wrz 10, 2020 1:31 pm

10 najlepszych byłoby ciężko wybrac. Przynajmniej mi. Może gdyby to miało byc 10 najlepszych black metalowych, potem 10 najlepszych death metalowych i 10 najlepszych heavy metalowych zespołów. Tak byłoby zdecydowanie łatwiej. Było i jest tam masa świetnej muzyki.

Awatar użytkownika
LukaSieka
-#The Alchemist
-#The Alchemist
Posty: 14927
Rejestracja: pt lut 22, 2013 12:35 am
Skąd: Konin

Re: Top 10: Skandynawia

Postautor: LukaSieka » czw wrz 10, 2020 2:06 pm

10 najlepszych byłoby ciężko wybrac. Przynajmniej mi. Może gdyby to miało byc 10 najlepszych black metalowych, potem 10 najlepszych death metalowych i 10 najlepszych heavy metalowych zespołów. Tak byłoby zdecydowanie łatwiej. Było i jest tam masa świetnej muzyki.
Jeżeli to nie problem to daj po dziesięciu najlepszych dla Ciebie z tych trzech gatunków. Ciekaw jestem najbardziej heavy metalowych pozycji.
So what if the master walked on the water. I don't see him trying to stop the slaughter.

Awatar użytkownika
Djuk_416
-#Lord of the flies
-#Lord of the flies
Posty: 3164
Rejestracja: wt lis 24, 2015 8:29 pm

Re: Top 10: Skandynawia

Postautor: Djuk_416 » czw wrz 10, 2020 2:56 pm

10 najlepszych byłoby ciężko wybrac. Przynajmniej mi. Może gdyby to miało byc 10 najlepszych black metalowych, potem 10 najlepszych death metalowych i 10 najlepszych heavy metalowych zespołów. Tak byłoby zdecydowanie łatwiej. Było i jest tam masa świetnej muzyki.
Jeżeli to nie problem to daj po dziesięciu najlepszych dla Ciebie z tych trzech gatunków. Ciekaw jestem najbardziej heavy metalowych pozycji.
Od razu zaznaczam że nie znam się tak jak ty na heavy metalu i na pewno nie słyszałem tylu zespołów ze Skandynawii grających tradycyjny heavy metal :) Wieczorem moze cos wrzucę, jakąs listę

Zdan
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 9898
Rejestracja: wt sty 29, 2019 12:29 pm

Re: Top 10: Skandynawia

Postautor: Zdan » czw wrz 10, 2020 3:04 pm

W razie czego lotne komando skoryguje listę ;)

Awatar użytkownika
Djuk_416
-#Lord of the flies
-#Lord of the flies
Posty: 3164
Rejestracja: wt lis 24, 2015 8:29 pm

Re: Top 10: Skandynawia

Postautor: Djuk_416 » wt gru 29, 2020 11:27 pm

No więc tak. Z nurtu heavy metal najbardziej lubię:
Mercyful Fate
King Diamond
Pretty Maids
Mercy
Axe Witch
Overdrive
Gotham City
Heavy Load
OZ
Tarot
Portrait
Trial
In Solitude
Rocka Rollas
Enforcer
Katana
Slingblade
Ambush
Screamer
Air Raid
Znam tez i lubie od czasu do czasu wrócić do np. Ram, Steelwing, Torch, E.F. Band, Sarcofagus, Black Angels, Wolf, Bullet, Night, Blazon Stone, Christian Mistress, Night Viper

Z doom metalowego grania jako ulubione moge wymienić-
Count Raven
Reverend Bizarre
Candlemass
Memento Mori
Sorcerer
Below
Krux
Altar Of Oblivion
Ereb Altor
Leif Edling
Avatarium
Znam oczywiście wiecej grup ale nie wracam do nich na tyle często co do tych wyżej wymienionych.

Skandynawia jednak dla mnie liczy się przede wszystkim z racji death i black metalu. Była masa zepsołów przy których cżłowiek dorastał na przełomie konca lat osiemdziesiątych i początku dziewięćdziesiątych. Zwłaszcza wtedy w tamtych rejonach był po prostu wysyp bardzo dobrych zespołów. Z grup death metalowych najbardziej cenię sobie:
Luciferion
Grave
Nihilist
Macabre End
God Macabre
Entombed
At The Gates
Gorement
Amorphis
The Crown
Ceremonial Oath
Demigod
Infestdead
Vomit
Soulreaper
Disgrace
Carnage
Unleashed
Desultory
Convulse
Pan.Thy.Monium
Evocation
Carbonized
Hypocrisy
Seance
Dismember
Vomitory
Edge Of Sanity
Sentenced
Wombbath
A Canorous Quintet
Afflicted
Purtenance
Depravity
Utumno
Nirvana 2002
Liers in Wait
Obscurity
Toxaemia
Moondark
Mordicus
Excruciate
Lubricant
Funebre

Z gatunku death/grind:

Xysma
Necrony
General Surgery
Regurgitate
Nasum
Rotten Sound
Gadget
Necrobiosis

Z death/doom: Crypt Of Kerberos, Rippikoulu, Eternal Darkness

A z black metalu to głównie:
Bathory
Marduk
Darkthrone
Mayhem
Impaled Nazarene
Immortal
Obtained Enslavement
Taake
Enslaved
In the Woods...
Ulver
Thorns
Carpathian Forest
Ragnarok
1349
Watain
Dissection
Satyricon
Dark Funeral
Funeral Mist
Tsjuder
Setherial
Gorgoroth
Keep Of Kalessin
Emperor
Dalej: Dimmu Borgir, Limbonic Art, Arcturus, Burzum, Craft, Moonsorrow, Sacramentum i Nattefrost
Było tez kilka grup z pogranicza death i black metalu, których też niegdyś dużo się słuchało jak Grotesque, Necrophobic, Darkified, Order, Cardinal Sin

Awatar użytkownika
LukaSieka
-#The Alchemist
-#The Alchemist
Posty: 14927
Rejestracja: pt lut 22, 2013 12:35 am
Skąd: Konin

Re: Top 10: Skandynawia

Postautor: LukaSieka » śr gru 30, 2020 9:22 pm

Z death metalu jak widze same klasyki. A nic z nowszych rzeczy ? Jak choćby np. Death Breath, Repugnant, Morbus Chron?
Coś z thrashowych kapel może jeszcze :) ? Czy z black /thrash? Jest masa dobrych kapel jak choćby Nifelheim, Aura Noir, Nocturnal Breed.
So what if the master walked on the water. I don't see him trying to stop the slaughter.

Deleted User 357

Re: Top 10: Skandynawia

Postautor: Deleted User 357 » śr gru 30, 2020 9:37 pm

Z heavy/doomu jednak brak Grand Magus razi ;)

Awatar użytkownika
Adrian S.O.S.
-#Nomad
-#Nomad
Posty: 5985
Rejestracja: ndz lut 09, 2014 3:11 pm

Re: Top 10: Skandynawia

Postautor: Adrian S.O.S. » czw sty 07, 2021 11:15 am

Grand Magus to świetny zespół. Po Wolf God mam lekki niedosyt i czekam cały czas na nowy krążek

Awatar użytkownika
Djuk_416
-#Lord of the flies
-#Lord of the flies
Posty: 3164
Rejestracja: wt lis 24, 2015 8:29 pm

Re: Top 10: Skandynawia

Postautor: Djuk_416 » czw sty 07, 2021 5:46 pm

Grand Magus przesłuchałem bodajże wszystkie płyty po jednym razie i mi wystarczyło. Najlepsze wydawały mi się Iron Will i Hammer of the North. Ogólnie dobry, fajny zespół ale jakoś wracać mi sie do tych płyt nie chce

Zdan
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 9898
Rejestracja: wt sty 29, 2019 12:29 pm

Re: Top 10: Skandynawia

Postautor: Zdan » czw sty 07, 2021 11:02 pm

Grand Magus przesłuchałem bodajże wszystkie płyty po jednym razie i mi wystarczyło. Najlepsze wydawały mi się Iron Will i Hammer of the North. Ogólnie dobry, fajny zespół ale jakoś wracać mi sie do tych płyt nie chce
Do tego warto jeszcze dołożyć absolutnie rewelacyjny Wolf's Return.

Zakkahletz
-#Rainmaker
-#Rainmaker
Posty: 6550
Rejestracja: sob sie 28, 2010 7:43 pm
Skąd: na północ (od W-wy)

Re: Top 10: Skandynawia

Postautor: Zakkahletz » czw lut 09, 2023 10:40 pm

Trzymając się tylko wąskiej amplitudy metal-rock już dubluję listę podaną w temacie, wybierając te, do których najczęściej wracam, a sporą grupę pozostawiam w poczekalni = poza tą dwudziestką. Tak więc w porządku alfabetycznym:

Amon Amarth
Amorphis
Barren Earth
Bullet
Conception
Edge of Sanity
Ensiferum
Finntroll
Grand Magus
Hammerfall
Heavy Load
Insomnium
Kalmah
Mustasch
Nightingale
Norther
Omnium Gatherum
Spiritual Beggars
Turisas
Unleashed

Deleted User 8107

Re: Top 10: Skandynawia

Postautor: Deleted User 8107 » pt lut 10, 2023 4:22 pm

Kolejność przypadkowa:

Opeth
Immortal
Burzum
Bathory
Dark Funeral
King Diamond
Impaled Nazarene
Darkthrone
Mayhem
Dissection


Wróć do „Ankiety”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości