Metallica

Dyskusje o innych zespołach i albumach

Moderator: Administracja i Moderacja SanktuariuM

RALF
-#The Alchemist
-#The Alchemist
Posty: 10216
Rejestracja: czw maja 24, 2007 11:16 pm
Skąd: Pabianice

Re: Metallica

Postautor: RALF » pn lis 04, 2013 10:59 am

Off - ja już sądziłem, że zakończymy temat :razz:

A to, że Urlich w jakimś tam wywiadzie wspomniał Lou Reed'a - to jedno, a oficjalne kondolencje i kilka słów pożegnania na oficjalnej, które by przeczytała rzesza ludzi - to inna rzecz, inna skala...

Jakoś omieszkali. No dobra, niech Ci będzie!

Na zamknięcie tematu - piękny fotomontaż znaleziony w przepastnych zasobach sieci WWW:

Przedstawiam Szanownemu Państwu THE FOUR BELIEBERMEN

Obrazek

Rozwaliło mnie to ale co by nie powiedzieć - znów są "trendy"... :mryellow:

Awatar użytkownika
LukaSieka
-#The Man Who Would Be Spammer
-#The Man Who Would Be Spammer
Posty: 15022
Rejestracja: pt lut 22, 2013 12:35 am
Skąd: Konin

Re: Metallica

Postautor: LukaSieka » pn lis 04, 2013 12:40 pm

Mi tam się podoba :razz: :razz: :razz:
So what if the master walked on the water. I don't see him trying to stop the slaughter.

Awatar użytkownika
Saimon1995
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 7722
Rejestracja: wt cze 18, 2013 2:37 pm
Skąd: Będzin

Re: Metallica

Postautor: Saimon1995 » pn lis 04, 2013 3:16 pm

Ten wpis odmienił moje życie :cool:.

Awatar użytkownika
voivod'
-#Moonchild
-#Moonchild
Posty: 1570
Rejestracja: pt paź 05, 2012 8:30 pm

Re: Metallica

Postautor: voivod' » wt lis 05, 2013 5:26 pm

Obrazek

Awatar użytkownika
Dejavu
-#Clansman
-#Clansman
Posty: 4927
Rejestracja: pt maja 31, 2013 9:30 pm

Re: Metallica

Postautor: Dejavu » wt lis 05, 2013 5:57 pm

Haha :lol: No cóż, Lars mógłby poćwiczyć chociaż tyle, żeby nie mylić się na koncertach ;-) Na żywo tego jakoś nie wyłapuję, ale jak kiedyś słuchałem bootlegu z jakiegoś ich koncertu to słuchając gry Larsa miałem podobną minę jak on na tym zdjęciu ;)

Awatar użytkownika
Kuki91
-#Clairvoyant
-#Clairvoyant
Posty: 1418
Rejestracja: pn kwie 21, 2008 2:16 pm
Skąd: Gliwice

Re: Metallica

Postautor: Kuki91 » wt lis 05, 2013 6:54 pm

Mylić niech się myli, ale niech zacznie cokolwiek na podwójnej stopie grać :p

Awatar użytkownika
Dejavu
-#Clansman
-#Clansman
Posty: 4927
Rejestracja: pt maja 31, 2013 9:30 pm

Re: Metallica

Postautor: Dejavu » wt lis 05, 2013 7:27 pm

Biorąc pod uwagę, że często się myli we fragmencie "One" gdzie jest podwójna stopa (a przecież generalnie nie jest to ani długi, ani bardzo trudny fragment) to może lepiej niech się nie zabiera za to granie na podwójnej, bo skończy się to jeszcze większą ilością błędów ;)

Deleted User 2259

Re: Metallica

Postautor: Deleted User 2259 » pn lis 11, 2013 11:45 pm


Awatar użytkownika
Saimon1995
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 7722
Rejestracja: wt cze 18, 2013 2:37 pm
Skąd: Będzin

Re: Metallica

Postautor: Saimon1995 » pn lis 18, 2013 9:20 pm

To na razie spekulacje, ale coraz częściej mówi się, że Meta ma w maju na Narodowy przyjechać z tą całą scenografią znaną z Through The Never.

W środę ma być to mega ogłoszenie ze strony LiveNation. Wydaje się, że to będzie albo Metallica, albo Aerosmith (obie kapele są bardzo wysoko na Ticket Alercie).

Awatar użytkownika
HolyDiver
-#Prisoner
-#Prisoner
Posty: 107
Rejestracja: ndz lut 24, 2013 11:18 pm
Skąd: Warszawa

Re: Metallica

Postautor: HolyDiver » pn lis 18, 2013 10:29 pm

W środę ma być to mega ogłoszenie ze strony LiveNation. Wydaje się, że to będzie albo Metallica, albo Aerosmith (obie kapele są bardzo wysoko na Ticket Alercie).
Dziwnie ujmują w słowa najnowsze ogłoszenie, nie napalałabym się, czuję że to będzie jednak jakiś festiwal.

RALF
-#The Alchemist
-#The Alchemist
Posty: 10216
Rejestracja: czw maja 24, 2007 11:16 pm
Skąd: Pabianice

Re: Metallica

Postautor: RALF » pn lis 18, 2013 10:40 pm

A może coś kompletnie innego...

Awatar użytkownika
Saimon1995
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 7722
Rejestracja: wt cze 18, 2013 2:37 pm
Skąd: Będzin

Re: Metallica

Postautor: Saimon1995 » pt lis 22, 2013 3:06 pm

Metallica Through The Never Coming on DVD

We're super excited to hit you with the home version details as the film will be released on DVD, Blu-Ray, 3D Blu-Ray, digitally and V.O.D. (Video On Demand) on January 28, 2014 through our very own label, Blackened Recordings.

Więcej: http://www.metallica.com/news/mttn-dvd-announcement.asp

Obowiązkowo trzeba będzie zakupić.

Awatar użytkownika
LukaSieka
-#The Man Who Would Be Spammer
-#The Man Who Would Be Spammer
Posty: 15022
Rejestracja: pt lut 22, 2013 12:35 am
Skąd: Konin

Re: Metallica

Postautor: LukaSieka » pt lis 22, 2013 3:23 pm

Obowiązkowo trzeba będzie zakupić.
Jakieś następne kiszkowate dvd obowiązkowo? heh.
Obowiązek to może dla tych, którzy poznali Metallice z 5 lat temu i do tej pory jeszcze się nie otrząsnęli, kupując wszystko jak leci, bez jakiejkolwiek krytyki i wyobraźni.
So what if the master walked on the water. I don't see him trying to stop the slaughter.

Awatar użytkownika
Saimon1995
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 7722
Rejestracja: wt cze 18, 2013 2:37 pm
Skąd: Będzin

Re: Metallica

Postautor: Saimon1995 » pt lis 22, 2013 3:28 pm

Jakieś następne kiszkowate dvd obowiązkowo? heh.
Obowiązek to może dla tych, którzy poznali Metallice z 5 lat temu i do tej pory jeszcze się nie otrząsnęli, kupując wszystko jak leci, bez jakiejkolwiek krytyki i wyobraźni.
No wiadomo, że kiszka. Wole jednak spędzić czas na oglądaniu tegoż DVD niż słuchaniu jakiś "tró metalowych albumików z lat 80." No i przy okazji lepiej wydany pieniądz.

Zapewne ty słuchasz Mety od 30 lat i dawno temu się otrząsnąłeś. Wiadomo - Meta skończyła się na Yellow Submarine.

Awatar użytkownika
LukaSieka
-#The Man Who Would Be Spammer
-#The Man Who Would Be Spammer
Posty: 15022
Rejestracja: pt lut 22, 2013 12:35 am
Skąd: Konin

Re: Metallica

Postautor: LukaSieka » pt lis 22, 2013 3:40 pm

"tró metalowych albumików z lat 80.
Wiadomo - Meta skończyła się na Yellow Submarine.
Typowy tekst piętnastoletniego internetowego artysty, poety, wszechwiedzącego, oczywiście anonimowego indywidua, przejawiającego talenty w każdej możliwej dziedzinie.
p.s. to "TRÓ" i "META" mi sie najbardziej podoba :D nie mniej niż Ironsi, nirvanka, sepulturka.... To takie cool i trendy.
p.s. 2. Metallica i moja pierwsza styczność z nią to teledysk "One" w 1991 roku.
Ostatnio zmieniony pt lis 22, 2013 5:51 pm przez LukaSieka, łącznie zmieniany 1 raz.
So what if the master walked on the water. I don't see him trying to stop the slaughter.

Awatar użytkownika
LukaSieka
-#The Man Who Would Be Spammer
-#The Man Who Would Be Spammer
Posty: 15022
Rejestracja: pt lut 22, 2013 12:35 am
Skąd: Konin

Re: Metallica

Postautor: LukaSieka » pt lis 22, 2013 5:40 pm

O samej Metallice pisałem już wcześniej. Lubiłem i lubię za pierwsze 4 płyty. Nigdy nie jarałem się AŻ TAK jak dzisiaj każdy młodociany metalczyk. Zawsze wolałem inne zespoły z takich klimatów, jak stary Exodus, Vio-lence, Atrophy, Slayer, Razor, Slammer, Evildead czy Overkill. O niemieckich kapelach nie wspominam, bo to te jednak zawsze były bliższe memu sercu. Szkoda tylko, ze większość tych kapel spotkał podobny los :sad:. Albo się rozpadły, albo zjeba*y, albo zostały gdzieś głęboko w dup*e. Mowa tu o Anthrax, Xentrix, Sacred Reich, Flotsam And Jetsam, Airdash, Death Angel, Heathen, Mortal Sin.... Wracając do Metallici to dodam jeszcze tylko, że nigdy takiego "Master Of Puppets" nie uważałem za jakiś fenomen, owszem wyróżniała się na tle tych wszystkich Kublai Khan, Re-animator, Dyoxen, Bitter End, Toxik, Realm itd, ale mimo wszystko są lepsze thrashowe płyty.
Za piąta nigdy nie przepadałem, bo tak jak zawsze ceniłem "...And Justice For All", tak "Metallica" była jakby niemal jej zaprzeczeniem. Przy długich, technicznych, rozbudowanych utworach z "...And Justice For All" tutaj mamy dużo prostsze kawałki, bardziej piosenkowe, zaopatrzone przeważnie w jeden główny chwytliwy motyw często powtarzany w kółko do samego końca. Poza tym to właśnie ta płyta wprowadziła Metallice na salony. Teledyski emitowane na TVP2 o 9:00 rano zaraz po bajkach, albo serialu "W Labiryncie", zdjęcia i wywiady udzielane dla w Bravo, Popcorn to już była dla mnie masakra :?: Źle mi się to wszystko kojarzyło. Generalnie strasznie chłopcy się później ugrzecznili.....
Kiedy sięgam pamięcią wstecz nie chce się momentami wierzyć, że to ta sama thrashersko-pijacka ekipa, która jeszcze 3-4 lata wcześniej na scenie niszczyła intensywnością dźwięku u boku takiego D.R.I., Voivod, Forbidden, Venom, Slayer czy Dark Angel :cry:
O późniejszych płytach zatytułowanych "Load" i Reload" pisać nie będę. Tak jak uważam, ze "Metallica" z 1991 roku może się podobać, tak w 1996 i 1997 tamte płyty to była jakaś kpina. Muzycznie te materiały bliższe są jakiemuś Guano Apes, R.E.M. albo Avril Lavigne niż zespołom metalowym.
Rzekomy "powrót do korzeni" jak dla mnie tragedia....
So what if the master walked on the water. I don't see him trying to stop the slaughter.

Awatar użytkownika
gumbyy
ZASŁUŻONY SANATORIANIN
Posty: 12796
Rejestracja: śr cze 01, 2005 1:49 am
Skąd: Wrocław

Re: Metallica

Postautor: gumbyy » pt lis 22, 2013 6:28 pm

O późniejszych płytach zatytułowanych "Load" i Reload" pisać nie będę. Tak jak uważam, ze "Metallica" z 1991 roku może się podobać, tak w 1996 i 1997 tamte płyty to była jakaś kpina. Muzycznie te materiały bliższe są jakiemuś Guano Apes, R.E.M. albo Avril Lavigne niż zespołom metalowym.
Rzekomy "powrót do korzeni" jak dla mnie tragedia....
W sumie zgadam się w pełni.

Album "Metallica" to dobra, heavy metalowa płyta, z tragiczną balladą ;) . A później już tylko było gorzej i gorzej... "Death Magnetic" - powrót do cięższego grania, no ale szału tam nie ma.
Teledyski emitowane na TVP2 o 9:00 rano zaraz po bajkach, albo serialu "W Labiryncie", zdjęcia i wywiady udzielane dla w Bravo, Popcorn to już była dla mnie masakra :?: Źle mi się to wszystko kojarzyło. Generalnie strasznie chłopcy się później ugrzecznili.....
Cóż poradzić... pozostają stare płyty i inne zespoły ;)
www.MetalSide.pl

Awatar użytkownika
voivod'
-#Moonchild
-#Moonchild
Posty: 1570
Rejestracja: pt paź 05, 2012 8:30 pm

Re: Metallica

Postautor: voivod' » pt lis 22, 2013 6:39 pm

O późniejszych płytach zatytułowanych "Load" i Reload" pisać nie będę. Tak jak uważam, ze "Metallica" z 1991 roku może się podobać, tak w 1996 i 1997 tamte płyty to była jakaś kpina. Muzycznie te materiały bliższe są jakiemuś Guano Apes, R.E.M. albo Avril Lavigne niż zespołom metalowym.
O ile rozumiem, że te albumy mogą się komuś nie podobać, to kompletnie nie rozumiem tych porównań. Load i Reaload są albumami zdecydowanie mniej agresywnymi niż wcześniejsze, ale wyraźnie słychać na nich inspiracje klasycznym hard i blues rockiem z lat 70. Zresztą album z coverami też pokazał gdzie leżą ich inspiracje.

Mam też pytanie, co myślisz o albumach Megadeth nagranych po RIP?

Odyseusz
-#Trooper
-#Trooper
Posty: 309
Rejestracja: pn lis 04, 2013 1:00 pm

Re: Metallica

Postautor: Odyseusz » pt lis 22, 2013 6:41 pm

Lukasieka, wg.mnie muzyka dzieli się na zespoły, nie na podgatunki, czy to ważne czy kapela gra thrash, heavy-metal czy co tam, każdy zespół jest wyjątkowy a nie, że są jakieś sceny którę składają się z kapel i oni działają razem, muzyka to indywidualna sprawa. Tak mi się wydaje...

Awatar użytkownika
Saimon1995
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 7722
Rejestracja: wt cze 18, 2013 2:37 pm
Skąd: Będzin

Re: Metallica

Postautor: Saimon1995 » pt lis 22, 2013 10:26 pm

Typowy tekst piętnastoletniego internetowego artysty, poety, wszechwiedzącego, oczywiście anonimowego indywidua, przejawiającego talenty w każdej możliwej dziedzinie.
p.s. to "TRÓ" i "META" mi sie najbardziej podoba :D nie mniej niż Ironsi, nirvanka, sepulturka.... To takie cool i trendy.
p.s. 2. Metallica i moja pierwsza styczność z nią to teledysk "One" w 1991 roku.
W sumie Sepulturkę tez lubię. Nirvanki nie kojarzę.

Moje pierwsze zetknięcie z ekipą Hetfielda nastąpiło w 2004 roku, więc w sumie słucham ich dłużej niż pięć lat. W sumie mam więcej niż 15 lat i nigdy nie myślałem, żeby zostać poetą czy artystą. Więc twój post (nie możesz pisać w jednym?) pierwszy troszeczkę bez sensu.

I tak najlepiej mi się podoba stwierdzenie, że albumy Load i Reload są zbliżone stylistycznie do niejakiej Avril Lavigne. W sumie fajnie wchodzić na to forum - można dowiedzieć się czegoś nowego (niekoniecznie pożytecznego). A co do R.E.M. Bardzo fajny zespół. Na pewno nie tak metalowy, ciężki (pewnie też się sprzedał), jak zespoły Dyoxen czy inne twory, ale bardzo w porządku.


Wróć do „Zespoły i Albumy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości