Metallica

Dyskusje o innych zespołach i albumach

Moderator: Administracja i Moderacja SanktuariuM

Awatar użytkownika
Pawcio
-#Long distance runner
-#Long distance runner
Posty: 940
Rejestracja: pn lip 11, 2011 11:16 am
Skąd: Śrem

Re: Metallica

Postautor: Pawcio » sob lis 23, 2013 7:29 am

Load i ReLoad to świetne płyty. W żadnym wypadku nie powiedziałbym, że się "sprzedali"- nagranie tych dwóch albumów było bardzo odważne i ryzykowne. Kłopot by był gdyby nagrali album w styli Avenged Sevenfold czy innego takiego potworka, a nie dobrą hard rockową płytę.

Awatar użytkownika
gumbyy
ZASŁUŻONY SANATORIANIN
Posty: 12796
Rejestracja: śr cze 01, 2005 1:49 am
Skąd: Wrocław

Re: Metallica

Postautor: gumbyy » sob lis 23, 2013 2:54 pm

Load i ReLoad to świetne płyty.
Nie :) to nie są świetne płyty ;)
www.MetalSide.pl

Awatar użytkownika
LukaSieka
-#The Man Who Would Be Spammer
-#The Man Who Would Be Spammer
Posty: 15022
Rejestracja: pt lut 22, 2013 12:35 am
Skąd: Konin

Re: Metallica

Postautor: LukaSieka » ndz lis 24, 2013 12:35 pm

Mam też pytanie, co myślisz o albumach Megadeth nagranych po RIP?
Tu sprawa wygląda tak, że ja nigdy jakoś Megadeth nie lubiłem, tego z przed "Rust In Peace", a tym bardziej dalej. Choć znam dobrze "Killing Is My Business....", "Peace Sells...", "So Far..." i "Rust In Peace" to żadnej z tych płyt na półce nie mam. O płytach wydanych po "Rust...." mogę jedynie napisać, że "Countdown To Extinction" to jedna z najgorszych płyt jakie słyszałem w ogóle. Kompletnie nic mi się tam nie podoba, nie odpowiada, drażni mnie wszystko, od tej mięciuśkiej produkcji, po te manierę rudego, która na wcześniejszych płytach jeszcze AŻ tak mi nie przeszkadzała. Chociaż akurat Mustaine, zawsze dla mnie brzmiał jakby miał z 70 stopni gorączki :razz: Piszcie sobie co chcecie, ale takie "Sweating Bullets" i zwłaszcza "Symphony Of Destruction" są dla mnie niesłuchalne. Takie jest moje zdanie.... Pozostałe płyty kiedyś słuchałem, po kilka razy, ale jednak to nie dla mnie. Wole już o wiele Testament albo Overkill z tamtego okresu. Pamiętam jeszcze, że była taka płyta "Risk", którą wyrzuciłem do kosza po dwóch przesłuchaniach, ale to było ze sto lat temu :razz: Teraz wracać do tej płyty raczej nie zamierzam, wole sobie po raz 666 włączyć "We Have Arrived" Dark Angel niż zgłębiać takie tematy.
So what if the master walked on the water. I don't see him trying to stop the slaughter.

Awatar użytkownika
LukaSieka
-#The Man Who Would Be Spammer
-#The Man Who Would Be Spammer
Posty: 15022
Rejestracja: pt lut 22, 2013 12:35 am
Skąd: Konin

Re: Metallica

Postautor: LukaSieka » ndz lis 24, 2013 12:50 pm

Load i ReLoad to świetne płyty. W żadnym wypadku nie powiedziałbym, że się "sprzedali"- nagranie tych dwóch albumów było bardzo odważne i ryzykowne. Kłopot by był gdyby nagrali album w styli Avenged Sevenfold czy innego takiego potworka, a nie dobrą hard rockową płytę.
Ja akurat mam inne podejście w tym temacie, chyba bardziej konserwatywne mimo wszystko, bo gdyby np. taki Sodom albo Dark Angel nagrał hard rockową płytę (nawet jeżeli byłaby tak dobra jak "Sabbath Bloody Sabbath", "Machine Head" i "Never Turn Your Back On A Friend" razem wzięte), w moim odczuciu to byłaby katastrofa i tym samym koniec.
A, że "Load" czy Reload" nagrała METALLICA, to wiadomo, ze te płyty muszą być dobre :razz:
Ja mam 4 pierwsze płyty na cd na półce, "Creeping Death", "One", "Garage Days Re-Revisited", "Jump In The Fire", "Harvester Of Sorrow" na winylach, "Cliff 'Em All!" i "Seattle '89" na dvd i to mi w zupełności wystarczy.
So what if the master walked on the water. I don't see him trying to stop the slaughter.

Awatar użytkownika
voivod'
-#Moonchild
-#Moonchild
Posty: 1570
Rejestracja: pt paź 05, 2012 8:30 pm

Re: Metallica

Postautor: voivod' » ndz lis 24, 2013 1:11 pm

Ja akurat mam inne podejście w tym temacie, chyba bardziej konserwatywne mimo wszystko, bo gdyby np. taki Sodom albo Dark Angel nagrał hard rockową płytę (nawet jeżeli byłaby tak dobra jak "Sabbath Bloody Sabbath", "Machine Head" i "Never Turn Your Back On A Friend" razem wzięte), w moim odczuciu to byłaby katastrofa i tym samym koniec.
przecież granie muzyki hard rockowej, blues rockowej jest bardziej konserwatywne niż granie metalu ;)

mimski
-#Assassin
-#Assassin
Posty: 2090
Rejestracja: ndz wrz 07, 2003 3:23 pm
Skąd: Lubliniec/Falubazy

Re: Metallica

Postautor: mimski » ndz lis 24, 2013 1:22 pm

Komu się podoba, łapka w górę :P
http://www.youtube.com/watch?v=XMr2LVnbM70
To nie demokracja, ale własność prywatna, produkcja i dobrowolna wymiana są źródłem dobrobytu.

Awatar użytkownika
LukaSieka
-#The Man Who Would Be Spammer
-#The Man Who Would Be Spammer
Posty: 15022
Rejestracja: pt lut 22, 2013 12:35 am
Skąd: Konin

Re: Metallica

Postautor: LukaSieka » ndz lis 24, 2013 3:06 pm

Ja akurat mam inne podejście w tym temacie, chyba bardziej konserwatywne mimo wszystko, bo gdyby np. taki Sodom albo Dark Angel nagrał hard rockową płytę (nawet jeżeli byłaby tak dobra jak "Sabbath Bloody Sabbath", "Machine Head" i "Never Turn Your Back On A Friend" razem wzięte), w moim odczuciu to byłaby katastrofa i tym samym koniec.
przecież granie muzyki hard rockowej, blues rockowej jest bardziej konserwatywne niż granie metalu ;)
Wiesz, chodziło mi o to, że widocznie moje podejście jest bardziej konserwatywne, niż niektórych z tego forum, a nie podejście kolesi którzy te blues rockową i hard rockowa muzykę wykonują.
So what if the master walked on the water. I don't see him trying to stop the slaughter.

Awatar użytkownika
Kuki91
-#Clairvoyant
-#Clairvoyant
Posty: 1418
Rejestracja: pn kwie 21, 2008 2:16 pm
Skąd: Gliwice

Re: Metallica

Postautor: Kuki91 » ndz lis 24, 2013 7:48 pm

Load i ReLoad to świetne płyty.
Nie :) to nie są świetne płyty ;)
Load na przykład jest doskonały, a nie świetny ;)

niech ktoś zamknie ten temat, bo co wrzucony link będzie to samo wałkowane :lol:

Awatar użytkownika
erosinho
-#Moonchild
-#Moonchild
Posty: 1756
Rejestracja: czw sie 19, 2010 6:35 pm
Skąd: Góra Kalwaria

Re: Metallica

Postautor: erosinho » pn lis 25, 2013 9:16 am

Komu się podoba, łapka w górę :P
http://www.youtube.com/watch?v=XMr2LVnbM70
świetny kawałek. W ogóle cała płytka jest super.

Awatar użytkownika
tomtomala
-#Weekend Warrior
-#Weekend Warrior
Posty: 2577
Rejestracja: wt gru 11, 2007 2:32 pm
Skąd: Basel

Re: Metallica

Postautor: tomtomala » pn lis 25, 2013 11:56 am

oad na przykład jest doskonały, a nie świetny
+1. Ta płyta jest świetna od początku do końca.

Zakkahletz
-#Rainmaker
-#Rainmaker
Posty: 6550
Rejestracja: sob sie 28, 2010 7:43 pm
Skąd: na północ (od W-wy)

Re: Metallica

Postautor: Zakkahletz » pn lis 25, 2013 3:48 pm


Awatar użytkownika
Saimon1995
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 7722
Rejestracja: wt cze 18, 2013 2:37 pm
Skąd: Będzin

Re: Metallica

Postautor: Saimon1995 » pn lis 25, 2013 4:14 pm

W sumie jest to prawie pewne (no chyba, że Pearl Jam będzie headem). Za tydzień być może się dowiemy wraz z pierwszymi ogłoszeniami odnośnie UK.

Awatar użytkownika
dewastator88
-#Prisoner
-#Prisoner
Posty: 107
Rejestracja: czw lis 21, 2013 3:50 pm

Re: Metallica

Postautor: dewastator88 » pn lis 25, 2013 4:16 pm

Jak PJ będzie headem to w Polsce odbędzie się ten festiwal na jakimś Mosirze albo parku.

Awatar użytkownika
Saimon1995
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 7722
Rejestracja: wt cze 18, 2013 2:37 pm
Skąd: Będzin

Re: Metallica

Postautor: Saimon1995 » pn lis 25, 2013 4:38 pm

Jak PJ będzie headem to w Polsce odbędzie się ten festiwal na jakimś Mosirze albo parku.
A można wiedzieć dlaczego?

EDIT: Pierwsza (prawie oficjalna) data podana - 8 lipiec 2014 Praga na na Aerodrome Festival w Výstaviště Praha - Holešovice. Jest to hala, więc już ruszyły spekulacje, że przyjadą ze sceną znaną z Through The Never. Co oznacza, że w Polsce koncert nie odbędzie się na Bemowie (o ile z tą sceną przyjadą). Co mnie osobiście cieszy. Teraz tylko czekać na polską datę.

Awatar użytkownika
LukaSieka
-#The Man Who Would Be Spammer
-#The Man Who Would Be Spammer
Posty: 15022
Rejestracja: pt lut 22, 2013 12:35 am
Skąd: Konin

Re: Metallica

Postautor: LukaSieka » wt lis 26, 2013 4:05 pm

A co do R.E.M. Bardzo fajny zespół. Na pewno nie tak metalowy, ciężki (pewnie też się sprzedał), jak zespoły Dyoxen czy inne twory, ale bardzo w porządku.
Nie wiem po co tak się droczyć. Momentami taki R.E.M. wydaje się być o wiele bardziej wiarygodny niż jakaś Metallica po 91 roku. Takie porównania do "Load" czy "Relaod" były przypadkowe, widzę nie zrozumieli co niektórzy o co mi do końca chodziło. Dla mnie to bez znaczenia czy napisze Avril, Steczkowska, Jeżowska, Top One czy Kajagoogoo, według mnie i to i "Load" czy "Reload" to ta sama liga. I nie chodzi mi tylko o muzykę, bo tez o postawę i w ogóle całokształt tej kapeli w latach 90tych.
Generalnie ten zespół jest za bardzo przereklamowany, za bardzo go MTV, kolorowe czasopisma dla nastolatków wyniosły na piedestał.
Są bardziej kultowe kapele niż Metallica, które się tak nie popsuły, a mało się o nich gada i pisze. I gdzie tu sprawiedliwość.....
Ostatnio zmieniony wt lis 26, 2013 4:20 pm przez LukaSieka, łącznie zmieniany 1 raz.
So what if the master walked on the water. I don't see him trying to stop the slaughter.

Awatar użytkownika
WICKER MAN
-#Rainmaker
-#Rainmaker
Posty: 6538
Rejestracja: pn mar 31, 2003 3:35 pm
Skąd: Warszawa

Re: Metallica

Postautor: WICKER MAN » wt lis 26, 2013 4:15 pm

EDIT: Pierwsza (prawie oficjalna) data podana - 8 lipiec 2014 Praga na na Aerodrome Festival w Výstaviště Praha - Holešovice. Jest to hala, więc już ruszyły spekulacje, że przyjadą ze sceną znaną z Through The Never. Co oznacza, że w Polsce koncert nie odbędzie się na Bemowie (o ile z tą sceną przyjadą). Co mnie osobiście cieszy. Teraz tylko czekać na polską datę.
To nie hala tylko teren przed centrum wystawowym - dokładnie tam gdzie w 2011 odbywał się Sonisphere z Maiden. A więc...klepisko. ;)

Deleted User 5147

Re: Metallica

Postautor: Deleted User 5147 » wt lis 26, 2013 5:42 pm

http://www.metallica.com/news/metallica-by-request.asp

Niezle to panowie wykombinowali :D żeby Maiden na coś takiego kiedyś wpadli...to by było wesoło:D

Awatar użytkownika
Kuki91
-#Clairvoyant
-#Clairvoyant
Posty: 1418
Rejestracja: pn kwie 21, 2008 2:16 pm
Skąd: Gliwice

Re: Metallica

Postautor: Kuki91 » pn gru 02, 2013 9:31 pm

I musieliby się od nowa uczyć niektórych kawałków, Meta mniej ryzykuje, bo tylko Lars musiałby na nowo kupić do domu zestaw, aby poza próbami ćwiczyć :P

Awatar użytkownika
widman
-#Rainmaker
-#Rainmaker
Posty: 7419
Rejestracja: ndz lip 24, 2005 7:52 pm

Re: Metallica

Postautor: widman » wt gru 03, 2013 12:59 pm

haha... fajny pomysł, o wiele ciekawszy niż skostniałe Maiden... nie wiem czy nasza szósta pyszałków dałaby radę i miała jaja... chociaż...... z drugiej strony też za dużo nie musieliby się uczyć, oblatane nowe kawałki i tak mają :):):)

Awatar użytkownika
Emilio
-#Lord of the flies
-#Lord of the flies
Posty: 3457
Rejestracja: sob cze 12, 2010 12:47 am
Skąd: Oborniki, k Poznania

Re: Metallica

Postautor: Emilio » wt gru 03, 2013 1:08 pm

Piosenki na życzenie w czasie koncertu to nie jest nowy wynalazek, ale lepsze to na pewno niż katowanie non stop tego samego :)
"Moje dni upływają pomiędzy logiką, gwizdaniem, chodzeniem na spacery i stanami depresji."


Wróć do „Zespoły i Albumy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot] i 4 gości