TSA,Turbo czy Kat

Dyskusje o innych zespołach i albumach

Moderator: Administracja i Moderacja SanktuariuM

Kogo najlepiej lubisz ?

TSA
37
25%
Turbo
40
27%
Kat
71
48%
 
Liczba głosów: 148

Awatar użytkownika
blackcocker
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 9593
Rejestracja: czw cze 14, 2018 9:04 pm
Skąd: HerbacianePolaBatumi

Re: TSA,Turbo czy Kat

Postautor: blackcocker » śr cze 29, 2022 7:29 am

Scream Maker w hołdzie Romanowi - Roman Cover Festiwal
Ale na plaży?
#blackcocker2023

Najlepszą prozę pisze życie.
Ostatni jest wtedy, kiedy idziesz rzygać.

Awatar użytkownika
Pierre Dolinski
-#Rainmaker
-#Rainmaker
Posty: 6542
Rejestracja: czw maja 03, 2012 7:22 pm

Re: TSA,Turbo czy Kat

Postautor: Pierre Dolinski » śr cze 29, 2022 8:17 am

"Na plaży słońce praży, tu bladość ciał zanika..."
czyli tyż piekło. :)
nie będę bił się z gównem

Zakkahletz
-#Rainmaker
-#Rainmaker
Posty: 6550
Rejestracja: sob sie 28, 2010 7:43 pm
Skąd: na północ (od W-wy)

Re: TSA,Turbo czy Kat

Postautor: Zakkahletz » śr cze 29, 2022 8:47 am

Dawajcie swoje propozycje
Turbo z Piekarczykiem na wokalu grają cały "Oddech wymarłych światów" wstecz.

Awatar użytkownika
Bon Dzosef
-#The Alchemist
-#The Alchemist
Posty: 11449
Rejestracja: wt kwie 05, 2016 5:28 pm

Re: TSA,Turbo czy Kat

Postautor: Bon Dzosef » śr cze 29, 2022 9:16 am

Scream Maker w hołdzie Romanowi - Roman Cover Festiwal
Ooooo dobre panie redaktorze
Lubie Iron Maiden i Megadeth

pz = shakin stevens

oddawac długie podpisy

Awatar użytkownika
Shedao Shai
-#Lord of the flies
-#Lord of the flies
Posty: 3751
Rejestracja: śr cze 01, 2011 8:30 pm
Skąd: Wrocław

Re: TSA,Turbo czy Kat

Postautor: Shedao Shai » śr cze 29, 2022 9:28 am

Bo jeśli się przeczytało, co ci ludzie mają do powiedzenia, to raczej ciężko wyciągnąć z tego wnioski, jakoby chodziło o ego pań.
Był w planach jeden memoriał, został zaplanowany zgodnie z tym, jak chciał to Roman i w takiej formie, w jakiej chciał. Kris i Laksa mieli te kwestie obgadane z Jackami, zdanie Kościeja też znali - postanowili to wszystko olać i wystąpić jako "muzycy Kat & Roman Kostrzewski" (bo wspomniani chcieli przy tej nazwie trwać, co bez Romana byłoby niezwykle niesmaczne). Tutaj chodzi wyłącznie o kasę i to niestety gościom, którzy przez lata kumplowali się z Kostrzewskim, a dla wielu fanów byli artystami godnymi marki Kata. Metal Doctrine też zachowało się słabiutko, skoro były poczynione ustalenia, które jedna strona wyrzuciła do kosza. Generalnie wszystko to brzmi polsko i niestety typowo dla Kata, wokół którego chyba zawsze kręciły się wszelkiego rodzaju gnidy i po śmierci Romka wszystko zostało po staremu.
Może i tak, ja po prostu mam mega alergię na zasłanianie się w kontekście takich spraw "wolą rodziny" czy "wolą zmarłego", bądź combo: "wolą rodziny opartą o wolę zmarłego" xD i automatycznie przyglądam się argumentom strony przeciwnej. Innym, mam wrażenie, tego zabrakło i po oświadczeniu rodziny wydali od razu wyrok: Laksa i Kris bad, rodzina, Hiro i Nowak good. Nie wykluczam, że tak jest, ale jednak wiele tu zostało wzięte na wiarę tylko wg. kilku oświadczeń (gdzie każdy wydający oświadczenie konstruuje je tak, żeby wyszło na jego; sam czytając post Nowaka miałem "łoo chłopie masz rację"). A jak już pisałem, szczególnie nieufny jestem takim oświadczeniom ze strony rodziny, wkurwionej że ktoś śmie robić coś... i nie poprosił ich o błogosławieństwo.

No i też poniekąd rozumiem Krisa i Laksę, dla których zespół był źródłem zarobku od 17-18 lat, że chcieliby to w jakiejś formie ciągnąć dalej. No, niefortunne że zmarł gość którego nazwisko jest w nazwie zespołu xD, więc jako Kat & RK już nie pograją, ale sam pewnie na ich miejscu kombinowałbym z jakimiś "w hołdzie...", "muzycy Kat & RK" czy coś. Zaczynać z nową nazwą to jak zaczynać od nowa, więc nie dziwię się że kombinują. Tak, widać że chcą dalej zarabiać na marce i nie widzę w tym nic złego. Wymyślą kiepski koncept, to ludzie go oleją, nie zarobią i tyle.

Może przekombinowałem z tym wszystkim, nie wiem. Po prostu "wola rodziny/zmarłego" działa na mnie jak płachta na byka XD

Jestem pewien, że czeka nas jeszcze sporo wycierania sobie gęb nazwiskiem Romana z każdej strony zaangażowanej w ten spór. No i jednak zabawne, jak często u nas po śmierci bardziej znaczącego muzyka wybija szambo i ludzie mu bliscy rzucają się sobie do gardeł żeby wykroić dla siebie kawałek tortu. Czekam tylko na oświadczenie kałboja :mrgreen:

pz
-#The Man Who Would Be Spammer
-#The Man Who Would Be Spammer
Posty: 17380
Rejestracja: śr maja 07, 2014 12:56 am
Skąd: z Sanatorium

Re: TSA,Turbo czy Kat

Postautor: pz » śr cze 29, 2022 9:40 am

Scream Maker w hołdzie Romanowi - Roman Cover Festiwal
Ooooo dobre panie redaktorze
Trzeba nad nazwą popracować. Mamy King of rock and roll, to tutaj pasowałoby Czort of metal. Dodatkowo edycja plażowa "Czort of Metal you bitch"

19.04 Myrkur /PO 20.04 Turbo /Damasławek 24.04 G.Hughes /WA
3.05 Hellhaim /WA 8.05 Riot V /WA
10.05 Moriah Woods /WA 11.05 Turbo /Wyrzysk 28.05 Springsteen /Praga
5-8.06 Mystic Festival /GD 13.06 Night Demon, Riot City /WA
13.10 Made in Warsaw /WA 16.10 Apocalyptica /WA 31.10 Soen /KR 1.11 Guano Apes /WA 2.11 Soen /GD

Awatar użytkownika
krusejder
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 9867
Rejestracja: wt sie 10, 2010 12:46 pm

Re: TSA,Turbo czy Kat

Postautor: krusejder » śr cze 29, 2022 11:51 am

I śmieszna i straszna jak to mówią na Krymie
Krusejder on tour 2024: I: Tierra Santa, Non Iron, Delain, II: Bonnie Tyler, Kazik & ProForma ... III: Helicon IV, Judas Priest, Saxon, Uriah Heep, Piotr Cugowski, U.D.O., Kult, Lady Pank, Glenn Hughes, Riot V, Rob Cray, Pendragon, Bruce Dickinson

Awatar użytkownika
MaidenFan
-#Clansman
-#Clansman
Posty: 4559
Rejestracja: śr cze 09, 2010 8:04 pm
Skąd: Rzeszów

Re: TSA,Turbo czy Kat

Postautor: MaidenFan » śr cze 29, 2022 3:19 pm

Scream Maker w hołdzie Romanowi - Roman Cover Festiwal
Czemu mam wrażenie, że to tylko kwestia czasu? :P

Awatar użytkownika
Pierre Dolinski
-#Rainmaker
-#Rainmaker
Posty: 6542
Rejestracja: czw maja 03, 2012 7:22 pm

Re: TSA,Turbo czy Kat

Postautor: Pierre Dolinski » śr cze 29, 2022 4:50 pm

Ja czasem mam wrażenie, że spuścizną i pamięcią zmarłych muzyków najbardziej wyciera sobie gęby rodzina.
No niby ma prawo, bo to często spadkobiercy praw autorskich..... tylko czy wszyscy spadkobiercy zachowują się godnie i dorastają do dysponowania zapisanym spadkiem? Mam czasem wątpliwości, kiedy patrzę na przykłady życia codziennego, nie tylko tego ze świata muzyki.
Nie mnie sądzić. Piszę ogólnie, bo nie znam sprawy od środka, ale mam czasem wrażenie, że w niebiosach(czy w piekle jak kto woli) jest zupełnie inaczej, niż wymyślili to sobie nadal żyjący.... że np. Chuck Schuldiner nie miałby nic przeciwko temu, żeby chłopaki z Control Denied dokończyli drugą płytę w oparciu o to co zostało już przez niego stworzone. Chuck nie był przecież człowiekiem, który tworzył do szuflady.
nie będę bił się z gównem

Zdan
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 9898
Rejestracja: wt sty 29, 2019 12:29 pm

Re: TSA,Turbo czy Kat

Postautor: Zdan » śr cze 29, 2022 5:44 pm

Scream Maker w hołdzie Romanowi - Roman Cover Festiwal
Czemu mam wrażenie, że to tylko kwestia czasu? :P
Obym był złym prorokiem bo takie coś naprawdę byłoby przegięciem i to sporym.

Awatar użytkownika
krusejder
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 9867
Rejestracja: wt sie 10, 2010 12:46 pm

Re: TSA,Turbo czy Kat

Postautor: krusejder » śr cze 29, 2022 5:49 pm

Scream Maker w hołdzie Romanowi - Roman Cover Festiwal
Czemu mam wrażenie, że to tylko kwestia czasu? :P
tylko czemu wycieracie sobie twarz Scream Makerem?
Krusejder on tour 2024: I: Tierra Santa, Non Iron, Delain, II: Bonnie Tyler, Kazik & ProForma ... III: Helicon IV, Judas Priest, Saxon, Uriah Heep, Piotr Cugowski, U.D.O., Kult, Lady Pank, Glenn Hughes, Riot V, Rob Cray, Pendragon, Bruce Dickinson

Awatar użytkownika
blackcocker
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 9593
Rejestracja: czw cze 14, 2018 9:04 pm
Skąd: HerbacianePolaBatumi

Re: TSA,Turbo czy Kat

Postautor: blackcocker » śr cze 29, 2022 6:09 pm

Bo to <wstaw emocjonalny cytat z Scream Maker Rzeszow> ;)
#blackcocker2023

Najlepszą prozę pisze życie.
Ostatni jest wtedy, kiedy idziesz rzygać.

Awatar użytkownika
Bon Dzosef
-#The Alchemist
-#The Alchemist
Posty: 11449
Rejestracja: wt kwie 05, 2016 5:28 pm

Re: TSA,Turbo czy Kat

Postautor: Bon Dzosef » śr cze 29, 2022 6:58 pm

Scream Maker w hołdzie Romanowi - Roman Cover Festiwal
Czemu mam wrażenie, że to tylko kwestia czasu? :P
tylko czemu wycieracie sobie twarz Scream Makerem?
Bo robimy sobie jaja, a scream maker do konwencji głupich ruchów pasuje idealnie
Lubie Iron Maiden i Megadeth

pz = shakin stevens

oddawac długie podpisy

Awatar użytkownika
blackcocker
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 9593
Rejestracja: czw cze 14, 2018 9:04 pm
Skąd: HerbacianePolaBatumi

Re: TSA,Turbo czy Kat

Postautor: blackcocker » pt lip 29, 2022 3:24 pm

Bogusz się właśnie pochwalił, że mija mu miesiąc bez fajek, jeszcze w Stalowej kopcił, więc trzymamy kciuki!!!
#blackcocker2023

Najlepszą prozę pisze życie.
Ostatni jest wtedy, kiedy idziesz rzygać.

pz
-#The Man Who Would Be Spammer
-#The Man Who Would Be Spammer
Posty: 17380
Rejestracja: śr maja 07, 2014 12:56 am
Skąd: z Sanatorium

Re: TSA,Turbo czy Kat

Postautor: pz » pt lip 29, 2022 3:37 pm

Nie wierzę. Zawsze pierwszy uciekał że sceny, żeby zajarać.

19.04 Myrkur /PO 20.04 Turbo /Damasławek 24.04 G.Hughes /WA
3.05 Hellhaim /WA 8.05 Riot V /WA
10.05 Moriah Woods /WA 11.05 Turbo /Wyrzysk 28.05 Springsteen /Praga
5-8.06 Mystic Festival /GD 13.06 Night Demon, Riot City /WA
13.10 Made in Warsaw /WA 16.10 Apocalyptica /WA 31.10 Soen /KR 1.11 Guano Apes /WA 2.11 Soen /GD

Zakkahletz
-#Rainmaker
-#Rainmaker
Posty: 6550
Rejestracja: sob sie 28, 2010 7:43 pm
Skąd: na północ (od W-wy)

Re: TSA,Turbo czy Kat

Postautor: Zakkahletz » pn wrz 19, 2022 7:47 am

https://pl-pl.facebook.com/tsa.MNK

Patrzę, że TSA Michalski Niekrasz Kapłon sporo grają live, a wokalista zupełnie nieźle daje radę.
www.youtube.com/watch?v=WTvxmmTyf90

Może ktoś z Was był na koncercie i podzieli się wrażeniami? Ciekawe, czy dużo klasyków TSA mają w setach.

Awatar użytkownika
krusejder
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 9867
Rejestracja: wt sie 10, 2010 12:46 pm

Re: TSA,Turbo czy Kat

Postautor: krusejder » pn wrz 19, 2022 12:11 pm

Pewnie grają 1-2 numery własne
Krusejder on tour 2024: I: Tierra Santa, Non Iron, Delain, II: Bonnie Tyler, Kazik & ProForma ... III: Helicon IV, Judas Priest, Saxon, Uriah Heep, Piotr Cugowski, U.D.O., Kult, Lady Pank, Glenn Hughes, Riot V, Rob Cray, Pendragon, Bruce Dickinson

Nomaosławski
-#Prisoner
-#Prisoner
Posty: 144
Rejestracja: pt paź 21, 2022 8:49 pm

Re: TSA,Turbo czy Kat

Postautor: Nomaosławski » pt paź 21, 2022 10:15 pm

Fatum, Budka Suflera
GLORY MAN UNITED

ALEX FERGUSSON IS MASTER OF FOOTBALL!!!!

Nomaosławski
-#Prisoner
-#Prisoner
Posty: 144
Rejestracja: pt paź 21, 2022 8:49 pm

Re: TSA,Turbo czy Kat

Postautor: Nomaosławski » pn paź 24, 2022 1:35 pm

Kata nigdy nie słuchałem, a TSA trudno oceniać poważnie jak oni nagrali przez ponad 40 lat tylko kilka płyt, ale co do Turbo. Po latach uważam, że to bardzo przereklamowany zespół. Tak naprawdę oni tylko reagowali na to co działo się na zachodzie i to kopiowali. Nigdy nic od siebie. Najciekawsi muzycznie byli chyba na Smaku Ciszy bo tam tego własnego stylu jest najwięcej. Nie kupuję tego, że jeden zespół grał chyba z 6 styli muzycznych w swojej historii, od klasycznego heavy na dwóch pierwszych, po taki heavy/thrash na Kawalerii, czysty thrash na Wojowniku, techniczne granie na Epidemiach czy wreszcie nu-metal na Awatar. Gdy heavy-metal wraca do łask to nagle dziwnym trafem oni też grają heavy-metal na Tożsamości czy Strażniku. Uważam, że w Polsce mógł powstać lepszy zespół heavy-metalowy i większa taka jakby gwiazda. Papiery na to miał Fatum który na swoim debiucie gra utwory powyżej możliwości Turbo. Moja opinia tylko. Do tego w Turbo zawsze mi się nie podobały te płaczliwe żale o to, że gdybyśmy się urodzili na zachodzie to byśmy gdzie indziej byli. Rozmawiałem kiedyś z Kupczykiem i on mi powiedział, że od Turbo lepsze było w heavy-metalu tylko Iron Maiden, a takie Judas Priest to oni już prześcigali. No... jakby to powiedzieć nie. Nie chciałem się kłócić bo miałem wtedy 20 lat i jakoś tak nie wypadało.

Moja opinia się zmieniła w tej kwestii po latach, jak byłem na swoim pierwszym koncercie Turbo w 2005 r. to wydawało się, że w tym składzie oni zagrają jeszcze z 5-6 b.dobrych płyt heavy-metalowych i jakoś tak bardziej zapiszą się w historii. Teraz to już z 8 lat są bez żadnej płyty .
GLORY MAN UNITED

ALEX FERGUSSON IS MASTER OF FOOTBALL!!!!

Awatar użytkownika
sajki
-#Assassin
-#Assassin
Posty: 2276
Rejestracja: pt sie 14, 2015 9:01 am

Re: TSA,Turbo czy Kat

Postautor: sajki » pn paź 24, 2022 3:01 pm

No właśnie, co z nową płytą? Hoffman już dawno temu ją zapowiadał i ani widu ani słychu.


Wróć do „Zespoły i Albumy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot], thorgal_30 i 3 gości