piosenki, do których nie możecie się przekonać

Tu dyskutujemy tylko o Iron Maiden

Moderator: Administracja i Moderacja SanktuariuM

Awatar użytkownika
Bartek777
-#Prodigal son
-#Prodigal son
Posty: 37
Rejestracja: ndz sty 30, 2005 1:48 pm
Skąd: niby Wrocław...ale....

Re: piosenki, do których nie możecie się przekonać

Postautor: Bartek777 » pn sty 31, 2005 6:59 am

Poison, zgadzam sie z Toba, On wymienił najbardziej rozbudowane [jak dla mnie] piosenki Iron Maiden.....i jedne z najlepszych~! :rocx :solo

SiódmySyn
-#Prisoner
-#Prisoner
Posty: 143
Rejestracja: ndz sty 30, 2005 1:02 pm
Skąd: Lublin

Re: piosenki, do których nie możecie się przekonać

Postautor: SiódmySyn » pn sty 31, 2005 7:15 am

Co do Afraid... to sie do tego nie moge jakos przekonać...poprostu zawsze odruchowo juz omijam tę piosenke. A Rime...hmm.....słyszałem wersje z Live After Death tylko....no i początek łady, ale potem to robi sie nudne...

Piwo dla Bartka ;) :beer

Awatar użytkownika
Bartek777
-#Prodigal son
-#Prodigal son
Posty: 37
Rejestracja: ndz sty 30, 2005 1:48 pm
Skąd: niby Wrocław...ale....

Re: piosenki, do których nie możecie się przekonać

Postautor: Bartek777 » pn sty 31, 2005 3:53 pm

No tak, rozumiem Cie po części, bo jak ja pierwszy raz słyszałem Seventh Son Of A Seventh Son to w ogóle mi sie nie podobało, ale jak przysłuchasz się głębiej to wyczujesz rytm, i pokochasz te piosenki, tego Ci życzę
Piwo dla Bartka :wink: :beer
Dzieki, dla Ciebie tez piwo :beer 8)

BeBe
-#Long distance runner
-#Long distance runner
Posty: 917
Rejestracja: pn mar 15, 2004 5:05 pm
Skąd: South Of Heaven.

Re: piosenki, do których nie możecie się przekonać

Postautor: BeBe » pn sty 31, 2005 5:08 pm

No tak, rozumiem Cie po części, bo jak ja pierwszy raz słyszałem Seventh Son Of A Seventh Son to w ogóle mi sie nie podobało, ale jak przysłuchasz się głębiej to wyczujesz rytm, i pokochasz te piosenki, tego Ci życzę
Piwo dla Bartka :wink: :beer
Dzieki, dla Ciebie tez piwo :beer 8)
A ja nie lubię ani Afraid.. bo mnie ta piosenka doprowadza do białej gorączki a SSOASS jest kiczowaty :P Nie podoba mi się już lepsze z tej płyty jest Only The Good Die Young. A do SSOASS się nie przekonam nigdy. Niestety ale ta piosenka także mnie strasznie wręcz masakrycznie drażni. Ale mimo to czasem jak mi się zechce to posłucham :wink: Pozdrawiam Syna i Bartka :beer

SiódmySyn
-#Prisoner
-#Prisoner
Posty: 143
Rejestracja: ndz sty 30, 2005 1:02 pm
Skąd: Lublin

Re: piosenki, do których nie możecie się przekonać

Postautor: SiódmySyn » pn sty 31, 2005 5:27 pm

7th'a lubie :D (patrzcie na nick ;) )

Ja sie nie moge jeszcze przekonać do Powerslave'a...niewiem czemu :/

Mam tez mieszane uczucia co do Como Estais Amigos...z jednej strony fajny utwor, a z drugiej szkoda ze to nie Bruce spiewa...:(

Awatar użytkownika
sobota
-#Trooper
-#Trooper
Posty: 494
Rejestracja: ndz gru 12, 2004 7:41 pm

Re: piosenki, do których nie możecie się przekonać

Postautor: sobota » pn sty 31, 2005 7:45 pm

no to moja lista najbardziej nielubianych kawałków:
Gangland, Total Eclipse, Quest For Fire, Sun And Steel, Losfer Words, The Duellist, Hooks In You, The Assassin, Chains Of Misery, Fear Is The Key, The Angel And The Gambler, The Fallen Angel, Gates Of Tommorow, Age Of Innocence.

Awatar użytkownika
Bartek777
-#Prodigal son
-#Prodigal son
Posty: 37
Rejestracja: ndz sty 30, 2005 1:48 pm
Skąd: niby Wrocław...ale....

Re: piosenki, do których nie możecie się przekonać

Postautor: Bartek777 » pn sty 31, 2005 8:17 pm

no to moja lista najbardziej nielubianych kawałków:
Gangland, Total Eclipse, Quest For Fire, Sun And Steel, Losfer Words, The Duellist, Hooks In You, The Assassin, Chains Of Misery, Fear Is The Key, The Angel And The Gambler, The Fallen Angel, Gates Of Tommorow, Age Of Innocence.>
<gleba>
Gangland[arcydzieło Burra] Fear Is The Key[chyba najlepsza piosenka z Fear Of The dark] Total eclipse [<nastepna gleba>] The Fallen Angel[popisowy kawałek Bruca]

Nie wiem jak inni na tym forum, ale mi sie zrobiło <NIEDOBRZEEE>

Awatar użytkownika
Cybul
-#Trooper
-#Trooper
Posty: 396
Rejestracja: czw sty 06, 2005 11:55 pm
Skąd: Siedlce

Re: piosenki, do których nie możecie się przekonać

Postautor: Cybul » pn sty 31, 2005 8:52 pm

Jeju... czytając posty z tego wątku naprawde można się przerazić.
Ale oczywiscie każdy ma swoje właśne zdanie i trzeba to uszanowac...Wszakże o gustach się nie dyskutuje.

BTW "Die With Your Boots On" jest dla mnie tym utorem którego nie mogłem przetrawić, odmieniło sie to jednak po trasie Give Me Ed...gdzie wypadł naprawde fajnie i dzisiaj jest jednym z moich ulubionych kawałków z POM. Co do reszty utwórów to chyba żaden nie wchodził mi tak ciezko jak ten powyższy ale niewatpliwie jest cała masa kawałków wypełniaczy typu Gates Of Tomorrow", czy dłużących się w nieskończoność jak The Angel And The Gambler" do których nie powracam zbyt często... :roll:

Seventh Son wersja umieszczona na BBC Archive z Donington 1988 jest piorunująca ! (IMO)

SiódmySyn
-#Prisoner
-#Prisoner
Posty: 143
Rejestracja: ndz sty 30, 2005 1:02 pm
Skąd: Lublin

Re: piosenki, do których nie możecie się przekonać

Postautor: SiódmySyn » pn sty 31, 2005 8:58 pm

Bartek szanuj zdanie innych.

Jak ktoś napisze ze nie lubi tych utworow ktore ja ubostwiam to spoko, i tak szanuje kolesia. Jak już było powtarzane w tym topicu wiele razy - o gustach się nie dyskutuje :D

Awatar użytkownika
Bartek777
-#Prodigal son
-#Prodigal son
Posty: 37
Rejestracja: ndz sty 30, 2005 1:48 pm
Skąd: niby Wrocław...ale....

Re: piosenki, do których nie możecie się przekonać

Postautor: Bartek777 » pn sty 31, 2005 9:06 pm

ok, przepraszam- to był tylko wyraz mojego szoku :beer

Awatar użytkownika
sobota
-#Trooper
-#Trooper
Posty: 494
Rejestracja: ndz gru 12, 2004 7:41 pm

Re: piosenki, do których nie możecie się przekonać

Postautor: sobota » wt lut 01, 2005 8:46 am

<gleba>
Gangland[arcydzieło Burra]
A Burr napisał jakieś inne kawałki poza tym? Co takiego widzisz w tej piosence, że podnosisz ją do rangi arcydzieła? Poza tym połowa formowiczów napisała że im sie Gangland nie podoba, więc chyba coś w tym jest...
Fear Is The Key[chyba najlepsza piosenka z Fear Of The dark]
a ja uważam że najgorsza na FOTD... i co z tego?
Total eclipse [<nastepna gleba>] The Fallen Angel[popisowy kawałek Bruca]
Oba kawałki nudne jak dla mnie (chociaż Total Eclipse nawet fajnie wyszło na Beast Over Hammersmith)
Nie wiem jak inni na tym forum, ale mi sie zrobiło <NIEDOBRZEEE>
A mi sie robi niedobrze jak Ciebie słysze.... Wyluzuj człowieku. Jak tu ktoś napisał, że nie lubi Rime Of The Ancient Mariner, Afraid To Shoot Strangers, Nomada i Pashendale, to nie mówiłem że mi jest niedobrze i że gość sie nie zna, bo chyba może mu sie coś nie podobać...

Awatar użytkownika
Bartek777
-#Prodigal son
-#Prodigal son
Posty: 37
Rejestracja: ndz sty 30, 2005 1:48 pm
Skąd: niby Wrocław...ale....

Re: piosenki, do których nie możecie się przekonać

Postautor: Bartek777 » wt lut 01, 2005 2:01 pm

A mi sie robi niedobrze jak Ciebie słysze.... Wyluzuj człowieku.
Po pierwsze czytaj mój post wyżej: własnie przeprosilem kolegę, nie będe sie powtarzał. :rocx
Jak tu ktoś napisał, że nie lubi Rime Of The Ancient Mariner, Afraid To Shoot Strangers, Nomada i Pashendale, to nie mówiłem że mi jest niedobrze i że gość sie nie zna, bo chyba może mu sie coś nie podobać...
Tak? To po co siedzieć na forum o Iron Maiden, jesli nie lubi się piosenek tego zespołu? :twisted:

PS. To masz dobry słuch jak słyszysz mnie nawet :wink: :lol: przez monitor

Awatar użytkownika
sobota
-#Trooper
-#Trooper
Posty: 494
Rejestracja: ndz gru 12, 2004 7:41 pm

Re: piosenki, do których nie możecie się przekonać

Postautor: sobota » wt lut 01, 2005 2:58 pm

Tak? To po co siedzieć na forum o Iron Maiden, jesli nie lubi się piosenek tego zespołu? :twisted:
A po co oglądać telewizję, skoro połowa przogramów to kiczowate meksykańskie telenowele i beznadziejne reality-show?
Najlepiej trwać w bezgranicznym uwielbieniu dla Maiden i mówić, że wszystko co nagrali jest super, niepowtarzalne i najlepsze na świecie.
PS. To masz dobry słuch jak słyszysz mnie nawet :wink: :lol: przez monitor
mało śmieszne :?

Awatar użytkownika
Maciek_
-#Invader
-#Invader
Posty: 157
Rejestracja: sob kwie 05, 2003 5:45 pm
Skąd: Siemiatycze

Re: piosenki, do których nie możecie się przekonać

Postautor: Maciek_ » wt lut 01, 2005 4:55 pm

tak wymieniacie te kawałki i sie sprzeczacie i wymieniacie i dochodze do wniosku że wielu ludzi nie trawi kawałków któe są naprawde ciekawe i troche odświeżają styl Maiden (najlepszy przykład - Gangland) gdzie nie ma tylko galopującego basu na funkcjach z co drugiego kawałka Maiden i reszty elementów charakterystycznych dla IM. niektóre takie utwory są naprawde ciekawe i pokazuja że chłopaki lubią nie tylko galopować :) ale widać cześć Sanktuarianów ma klapki na oczach ...
The World's My Oyster Soup Kitchen Floor Wax Museum

BeBe
-#Long distance runner
-#Long distance runner
Posty: 917
Rejestracja: pn mar 15, 2004 5:05 pm
Skąd: South Of Heaven.

Re: piosenki, do których nie możecie się przekonać

Postautor: BeBe » wt lut 01, 2005 7:19 pm

Taa Bartek, sobota ma racje. Wielu wymieniało ( w tym ja :P) że nie lubi piosenek takich jak:Nomad Rime itp. Ja nie lubie Nomada bo jest strasznie nudny: to apokleptyczne Nłoooomaad przyprawia mnie o mdłości. Ale innym się napewno podoba. Powiem tak...znowu najeżdżasz na czyjeś gusta...a o takowych się nie rozmawia. Do tego chciałbym dodać że piosenek Maiden które mi się nie podobają będzie więcej ale zapewne mi wyleciały z głowy...Iron Maiden to nie jest doskonały zespół (bo takiego nie ma) który ma wszystkie piosenki fajne itp.

Awatar użytkownika
white
-#Wrathchild
-#Wrathchild
Posty: 57
Rejestracja: czw lis 25, 2004 12:31 pm
Skąd: Wałbrzych

Re: piosenki, do których nie możecie się przekonać

Postautor: white » sob lut 05, 2005 12:36 pm

tak wymieniacie te kawałki i sie sprzeczacie i wymieniacie i dochodze do wniosku że wielu ludzi nie trawi kawałków któe są naprawde ciekawe i troche odświeżają styl Maiden (najlepszy przykład - Gangland) gdzie nie ma tylko galopującego basu na funkcjach z co drugiego kawałka Maiden i reszty elementów charakterystycznych dla IM. niektóre takie utwory są naprawde ciekawe i pokazuja że chłopaki lubią nie tylko galopować :) ale widać cześć Sanktuarianów ma klapki na oczach ...
raczej na uszach :)

a co do tego tematu to zamknijcie go bo sie robi nudny, blagam...

Awatar użytkownika
likipiki
-#Lord of the flies
-#Lord of the flies
Posty: 3214
Rejestracja: pt kwie 11, 2003 9:05 pm
Skąd: Racibórz / Kraków

Re: piosenki, do których nie możecie się przekonać

Postautor: likipiki » sob lut 05, 2005 1:18 pm

tak wymieniacie te kawałki i sie sprzeczacie i wymieniacie i dochodze do wniosku że wielu ludzi nie trawi kawałków któe są naprawde ciekawe i troche odświeżają styl Maiden (najlepszy przykład - Gangland) gdzie nie ma tylko galopującego basu na funkcjach z co drugiego kawałka Maiden i reszty elementów charakterystycznych dla IM. niektóre takie utwory są naprawde ciekawe i pokazuja że chłopaki lubią nie tylko galopować :) ale widać cześć Sanktuarianów ma klapki na oczach ...
Co z tego, że te kawałki nie są typowe dla IM, skoro są słabe. Jak dla mnie Gangland to jest wielka porażka, jeden z wieeelu słabych kawałków IM. Rozumiem, że można przełamać koncwencję, ale róbmy to z klasą ;)
And it's a dirty job but someone's gotta do it...

kocian_jr
-#Trooper
-#Trooper
Posty: 311
Rejestracja: pt lis 12, 2004 9:13 pm
Skąd: Lublin

Re: piosenki, do których nie możecie się przekonać

Postautor: kocian_jr » sob lut 05, 2005 1:35 pm

tak wymieniacie te kawałki i sie sprzeczacie i wymieniacie i dochodze do wniosku że wielu ludzi nie trawi kawałków któe są naprawde ciekawe i troche odświeżają styl Maiden (najlepszy przykład - Gangland) gdzie nie ma tylko galopującego basu na funkcjach z co drugiego kawałka Maiden i reszty elementów charakterystycznych dla IM. niektóre takie utwory są naprawde ciekawe i pokazuja że chłopaki lubią nie tylko galopować :) ale widać cześć Sanktuarianów ma klapki na oczach ...
Co z tego, że te kawałki nie są typowe dla IM, skoro są słabe. Jak dla mnie Gangland to jest wielka porażka, jeden z wieeelu słabych kawałków IM. Rozumiem, że można przełamać koncwencję, ale róbmy to z klasą ;)
Święta racja Świnek! Najlepszym takim przykładem przełamania konwencji jest Journeyman. Utwór ten odbiega od wszystkiego co stworzyli wcześniej Maideni i jest do tego naprawdę bardzo dobrą piosenką.

Awatar użytkownika
Bartek777
-#Prodigal son
-#Prodigal son
Posty: 37
Rejestracja: ndz sty 30, 2005 1:48 pm
Skąd: niby Wrocław...ale....

Re: piosenki, do których nie możecie się przekonać

Postautor: Bartek777 » sob lut 05, 2005 2:19 pm

tak wymieniacie te kawałki i sie sprzeczacie i wymieniacie i dochodze do wniosku że wielu ludzi nie trawi kawałków któe są naprawde ciekawe i troche odświeżają styl Maiden (najlepszy przykład - Gangland) gdzie nie ma tylko galopującego basu na funkcjach z co drugiego kawałka Maiden i reszty elementów charakterystycznych dla IM. niektóre takie utwory są naprawde ciekawe i pokazuja że chłopaki lubią nie tylko galopować :) ale widać cześć Sanktuarianów ma klapki na oczach ...
Co z tego, że te kawałki nie są typowe dla IM, skoro są słabe. Jak dla mnie Gangland to jest wielka porażka, jeden z wieeelu słabych kawałków IM. Rozumiem, że można przełamać koncwencję, ale róbmy to z klasą ;)
Dla mnie Gangland jest arcydziełem!!! :evil: Juz nie chodzi o to że stworzył go Burr, którego najbardziej poza Brucem lubię z całego zespołu, ale nie znam tak dobrze rozbudowanej piosenki Iron Maiden jesli chodzi o perkusję!!! A zresztą tez utwór ma naprawdę dobry klimat. Wielka szkoda że Burr odszedł zaraz po płycie Number of the Beast. Mógł stworzyć jeszcze kilka takich rarytasów jak Ganglang. No.....ale Nicko jest chyba godnym następca Cliva :). Trochę szkoda, że nawet nikt się nie pofatygował napisać chociaz trochę o Clivie w sanktuarium. Sampsona nawet nie warto wspominac.....ale Burra?

S1MON
-#Nomad
-#Nomad
Posty: 5213
Rejestracja: pt sie 20, 2004 11:12 pm
Skąd: South Park

Re: piosenki, do których nie możecie się przekonać

Postautor: S1MON » sob lut 05, 2005 2:29 pm

to co powiesz o where eagles dare z nicko :? to tez jest popis eot :evil:


Wróć do „Forum Główne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości