O nowym albumie i singlu - dla malkontentów

Wszystko na temat nowej płyty.

Moderator: Administracja i Moderacja SanktuariuM

Deleted User 804

Re: O nowym albumie i singlu - dla malkontentów

Postautor: Deleted User 804 » czw sie 19, 2021 11:57 pm

To po co kupiłeś boxa za 2 koła dla tego stempelka?
Jak zobaczyłem ze jest sold out po 2 minutach, to myślałem ze spokojnie z ciekawości można zamówić by za jakiś czas bez problemu odsprzedać, ale jak się okazało ze sold out to ściema to anulowałem zamówienie by nie umoczyć kasy
Czyli Ty zmieniasz z uporem maniaka tytul tematu o nowym singlu?
Panel administracyjny->konserwacja-> dziennik moderatorów i będziesz widział wszystkie zmiany postów robione przez administracje

Awatar użytkownika
Budziol
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 9526
Rejestracja: pt lip 30, 2004 9:19 am
Skąd: Łódź

Re: O nowym albumie i singlu - dla malkontentów

Postautor: Budziol » czw sie 19, 2021 11:59 pm

Taaaaa, dobranoc. Baw się dobrze :)

Awatar użytkownika
Pierre Dolinski
-#Rainmaker
-#Rainmaker
Posty: 6532
Rejestracja: czw maja 03, 2012 7:22 pm

Re: O nowym albumie i singlu - dla malkontentów

Postautor: Pierre Dolinski » pt sie 20, 2021 7:21 am

Kurka. Nie dość, że męczą bułę jacy to niektórzy z nas niedobrzy i głupi, bo nie lubią nowego Maiden, bo nie wiemy czego chcemy itd., to jeszcze przychodzą tutaj do nas malkontentów i do sracza męczyć bułę. Tu się narzeka. Zachwyca się w temacie założonym przez dostoyevskiego.
Nosz kurde. Żeby trzeba było bawić się w moderatora na stare lata i przypominać gdzie jest jaki temat.... :lol:
nie będę bił się z gównem

nugz
SMERF MARUDA
Posty: 4508
Rejestracja: ndz lip 15, 2018 10:08 pm

Re: O nowym albumie i singlu - dla malkontentów

Postautor: nugz » pt sie 20, 2021 7:43 am


Awatar użytkownika
Pierre Dolinski
-#Rainmaker
-#Rainmaker
Posty: 6532
Rejestracja: czw maja 03, 2012 7:22 pm

Re: O nowym albumie i singlu - dla malkontentów

Postautor: Pierre Dolinski » pt sie 20, 2021 7:47 am

Nie znam angielskiego, więc nie mam pojęcia o czym gadają. :lol:
nie będę bił się z gównem

Awatar użytkownika
sajki
-#Assassin
-#Assassin
Posty: 2266
Rejestracja: pt sie 14, 2015 9:01 am

Re: O nowym albumie i singlu - dla malkontentów

Postautor: sajki » pt sie 20, 2021 8:02 am

Bruce mówi, że z tych trzech zamykających kolosów jego numerem dwa jest The Parchment i sam się sobie dziwi, bo jest tam dużo powtórzeń. Widać nie tylko fani mają problem z tym aspektem twórczości Steve'a. Szkoda, że nawet Bruce nie ma tam nic do gadania. Bo mówi też, że Steve nie lubi jak ktoś mu spontanicznie dokłada jakieś pomysły do jego kawałka, bo i tak robi po swojemu i że jego największym spontanem jest, że przyjdzie i wszystkim powie, że sam zrobił właśnie nowy utwór. :)

Deleted User 2259

Re: O nowym albumie i singlu - dla malkontentów

Postautor: Deleted User 2259 » pt sie 20, 2021 8:05 am

Niech robią po swojemu jak chca te wałki, najgorsze jest to, że zadnych prób nie robia. Tak jak Deleted User 804 napisał, Jam Session w Paryżu.

Awatar użytkownika
sajki
-#Assassin
-#Assassin
Posty: 2266
Rejestracja: pt sie 14, 2015 9:01 am

Re: O nowym albumie i singlu - dla malkontentów

Postautor: sajki » pt sie 20, 2021 8:08 am

Tak, uważam, że gdyby te kawałki dopracować, to faktycznie spodziewałbym się nawet poziomu DoD, a może i BNW. Choć i tak uważam, że po ostatnich gównianych singlach (SoL, El Dorado) to te nowe są jak jakieś objawienie.
A może mi wymagania mocno spadły?

Awatar użytkownika
Pierre Dolinski
-#Rainmaker
-#Rainmaker
Posty: 6532
Rejestracja: czw maja 03, 2012 7:22 pm

Re: O nowym albumie i singlu - dla malkontentów

Postautor: Pierre Dolinski » pt sie 20, 2021 8:18 am

Dzięki za przybliżenie tematu.
nie będę bił się z gównem

Awatar użytkownika
sajki
-#Assassin
-#Assassin
Posty: 2266
Rejestracja: pt sie 14, 2015 9:01 am

Re: O nowym albumie i singlu - dla malkontentów

Postautor: sajki » pt sie 20, 2021 8:26 am

Spoko, choć to tylko jeden z ciekawszych fragmentów.
Mówi też, że chciałby kiedyś wykonać live ten kawałek:
https://www.youtube.com/watch?v=RW9OYsMn4ds
bo Dio śpiewa tam inaczej niż zwykle. I faktycznie- poznalibyście go? Ja nie. Tzn. jak teraz wiem, że to on, to słyszę go, ale jakbym nie wiedział, to bym nie rozpoznał.
Zgadza się też, że Time Machine to świetny numer. Mówi, że najlepiej mu się pracuje z Adrianem. Trochę o pomysłach na teledysk i kampanię z nim związaną.
Trochę dziwi mnie to, że w absolutnie żadnym wywiadzie nie pada nazwisko Murray, żaden redaktor nawet nie zapytał dlaczego Dave nic nie napisał, a członkowie IM też o nim nic nie mówią.

Awatar użytkownika
gumbyy
ZASŁUŻONY SANATORIANIN
Posty: 12070
Rejestracja: śr cze 01, 2005 1:49 am
Skąd: Wrocław

Re: O nowym albumie i singlu - dla malkontentów

Postautor: gumbyy » pt sie 20, 2021 10:17 am

Kurka. Nie dość, że męczą bułę jacy to niektórzy z nas niedobrzy i głupi, bo nie lubią nowego Maiden, bo nie wiemy czego chcemy itd., to jeszcze przychodzą tutaj do nas malkontentów i do sracza męczyć bułę. Tu się narzeka. Zachwyca się w temacie założonym przez dostoyevskiego.
Nosz kurde. Żeby trzeba było bawić się w moderatora na stare lata i przypominać gdzie jest jaki temat.... :lol:
No widzisz... bo to jest misja. Wszędzie i zawsze przekonywilać malkontentów :lol: Nie wolno pisać źle o IM ;)
www.MetalSide.pl

Awatar użytkownika
MaidenFan
-#Clansman
-#Clansman
Posty: 4548
Rejestracja: śr cze 09, 2010 8:04 pm
Skąd: Rzeszów

Re: O nowym albumie i singlu - dla malkontentów

Postautor: MaidenFan » pt sie 20, 2021 12:18 pm

Trochę dziwi mnie to, że w absolutnie żadnym wywiadzie nie pada nazwisko Murray, żaden redaktor nawet nie zapytał dlaczego Dave nic nie napisał, a członkowie IM też o nim nic nie mówią.
Ktoś przy TBOS pisał, że Dave do studia przyniósł dużo pomysłów, ale były tak słabe, że wykorzystali tylko intro do The Man of Sorrows, które też nie jest wybitne. Więc może to i lepiej, że nic nie napisał.

Awatar użytkownika
sajki
-#Assassin
-#Assassin
Posty: 2266
Rejestracja: pt sie 14, 2015 9:01 am

Re: O nowym albumie i singlu - dla malkontentów

Postautor: sajki » pt sie 20, 2021 12:27 pm

Słyszałem o tym, że przyniósł około godzinę materiału no TBOS.

Awatar użytkownika
Dejavu
-#Clansman
-#Clansman
Posty: 4927
Rejestracja: pt maja 31, 2013 9:30 pm

Re: O nowym albumie i singlu - dla malkontentów

Postautor: Dejavu » pt sie 20, 2021 12:31 pm

Trochę dziwi mnie to, że w absolutnie żadnym wywiadzie nie pada nazwisko Murray, żaden redaktor nawet nie zapytał dlaczego Dave nic nie napisał, a członkowie IM też o nim nic nie mówią.
Ktoś przy TBOS pisał, że Dave do studia przyniósł dużo pomysłów, ale były tak słabe, że wykorzystali tylko intro do The Man of Sorrows, które też nie jest wybitne. Więc może to i lepiej, że nic nie napisał.
Myślę że outro to też jego robota.

Awatar użytkownika
Budziol
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 9526
Rejestracja: pt lip 30, 2004 9:19 am
Skąd: Łódź

Re: O nowym albumie i singlu - dla malkontentów

Postautor: Budziol » pt sie 20, 2021 12:52 pm

Spadam Panie Pierremoderatorze, bo tu dokładnie odwrotnie napisac, ze cos sie podoba to wstyd i analfabetyzm muzyczny od razu :wink:
Jedni warci drugich ;)

Awatar użytkownika
Pierre Dolinski
-#Rainmaker
-#Rainmaker
Posty: 6532
Rejestracja: czw maja 03, 2012 7:22 pm

Re: O nowym albumie i singlu - dla malkontentów

Postautor: Pierre Dolinski » sob sie 21, 2021 2:08 am

Nie spadaj. Chodzi o to, ze jak się tam idzie, to gadacie "wyluzuj" i też to robisz. Ja nie mam nic przeciw temu, żebyś sobie tu chwalił, jednak nie bez satysfakcji stwierdzam, że nie ma symetrii w tym względzie. 8)
nie będę bił się z gównem

Awatar użytkownika
Sara
-#Wrathchild
-#Wrathchild
Posty: 71
Rejestracja: pn maja 24, 2021 6:29 pm

Re: O nowym albumie i singlu - dla malkontentów

Postautor: Sara » sob sie 21, 2021 3:34 pm

Cholera no, może ze mnie żaden znawca muzyczny, może i nawet słoń mi na ucho nadepnął, ale to co nam zaserwowano pod względem jakości jest naprawdę słabe. O ile mam drobne zastrzeżenia do TWotW, tak w S-trarego już kompletnie skopali sprawę. Wokal Dickinsona jest tutaj naprawdę dobry, taki jak powinien być, ale strasznie przeszkadza mi, że jest tak schowany, przytłumiony. Klawisze faktycznie brzmią trochę jak wujek Władek na odpuście pod Łowiczem po 3 żubrach, ale po wielokrotnym odsłuchu już się do nich przyzwyczaiłam i wydają się być nawet sympatyczne w swojej kiczowatości. W sumie całe Iron Maiden słynie z kiczu. Za to ich przecież kochamy :lol:
Dla mnie to niedopuszczalne, żeby taki zespół tego formatu wypuszczał na światło dzienne coś tak niedopracowanego. Bo kiepską jakość to mogę sobie dodać ja, no-name, którego oglądają 3 osoby albo nawet nie.
Kolejna sprawa, to solówka w S-tratego, której jakby w ogóle nie było, w ogóle jej nie zauważam i za nic nie mogę sobie jej odtworzyć w głowie, nawet po wielu przesłuchaniach.

Piszecie wyżej, że Ironi dziecinnieją na starość. Kolejna płyta wydana za jakieś 7-8 lat będzie składała się z kołysanek i smerfnych hitów, ponoć Dickinson też w jednym utworze będzie grał na harfie anielskiej. Ponadto panowie będą ubrani w różowe stroje króliczków i misiów, a w ustach będą mieć smoczki, a na tyłkach pieluchy. Będą mieć plastikowe instrumenty. Za to długość będzie nieproporcjonalna do wieku, bo każdy z utworów Harrisa będzie trwał po 40 minut wzwyż.

Ps. Gratuluję zmiany tytułu S-tratego na Sratego skryptem :lol: Takie rzeczy robiłam koledze na forum, na którym byliśmy tylko we dwójkę, jak miałam 16 lat :lol: Dzięki takim rzeczom uwielbiam to forum :lol: Bo gdzie indziej mogłyby dziać się takie rzeczy?
I am the man who walks alone.

Deleted User 804

Re: O nowym albumie i singlu - dla malkontentów

Postautor: Deleted User 804 » sob sie 21, 2021 4:39 pm

Po paru dodatkowych przesłuchaniach mam wrażanie że w Strαtego panuje straszny bałagan. Momentami jest tam upchane na siłę za dużo dźwięków z których część zupełnie nie pasuje do maiden. Miejscami też jest słabo z wokalem Bruca: nie dość że nie wszędzue potrafi utrzymać swojej świetnej do tej pory dykcji to jeszcze zaczął się ratować efektami w partiach, które kiedyś sam by wyciągnął. Ogólnie całkiem niezłe jak na demo, ale jako finalna wersja to ogromne rozczarowanie.

Awatar użytkownika
Budziol
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 9526
Rejestracja: pt lip 30, 2004 9:19 am
Skąd: Łódź

Re: O nowym albumie i singlu - dla malkontentów

Postautor: Budziol » sob sie 21, 2021 6:21 pm

Tez zwrocilem uwagę na pogłosy, ale juz na BOS byly chocby w openerze. Dzis pierwszy odsluch brz słuchawek wtedy te klawisze tak nie wala po uszach

Awatar użytkownika
mad
-#Weekend Warrior
-#Weekend Warrior
Posty: 2554
Rejestracja: sob sty 10, 2015 8:46 pm

Re: O nowym albumie i singlu - dla malkontentów

Postautor: mad » sob sie 28, 2021 12:22 am

Bardzo krótko o 3 moich niepokojach, skoro do premiery pozostały może bardziej godziny niż dni.
1. Jakość singli.
Niby nie są jakieś rozczarowujące, ale wystawiłem im średnią 6,5 - czyli szału nie stwierdzono. Ale liczę, że dłuższe utwory będą lepsze.
2. Komponujemy i nagrywamy szybko
- tak mniej więcej powiedział Stefan (nie cytuję wprost). Kurde, wydaje mi się, że nad taką muzyką trzeba trochę posiedzieć, podłubać w niej nieco. Kompozycje powinny się uleżeć. Zbyt szybkie nagrywanie skutkuje aranżacyjnymi i konstrukcyjnymi babolami. A nawet wyborem fałszywych melodii.
3. Utwory się snują
- tak mniej więcej napisał jeden z recenzentów w necie o 3 kończących drugą płytę kolosach Harrisa. Wystawił albumowi ocenę 7/10, ale zarzut snucia się jest niepokojący. Ja taki zarzut mogę postawić wszystkim dłuższym kompozycjom z TFF (oprócz ostatniej), Niby są dobre pomysły - ale brakuje w tym jakiejś dramaturgii. Ot, lecą sobie nawet fajne melodie, z których niewiele wynika. Tego boję się najbardziej, pamiętam rozczarowanie TFF, które trwa do dzisiaj. Za to TBOS to już dla mnie miodzio (mimo drobnych, standardowych dla Maiden baboli). I tego chciałbym się trzymać.


Wróć do „Senjutsu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości