Recenzja AMOLAD w Przekroju

Dyskusja o najnowszej płycie Maiden

Moderator: Administracja i Moderacja SanktuariuM

Deleted User 1499

Re: Recenzja AMOLAD w Przekroju

Postautor: Deleted User 1499 » pt wrz 29, 2006 10:13 pm

Ja chcialbym jeszcze wtracic na temat Motorhead.Moim zdaniem ten zespol trwa tak dlugo poniewaz utrzymuje go jednyna kontrowersyjna dla niektorych osobowosc - Lemmy.Podejrzewam ze gdyby byl tam zupelnie kto inny to Motorhead nie bylby dzis taki jaki jest.I to co napisalem nie jest ze zlosci , bo szanuje ich.
A dlaczego gra Judas Priest,a dlaczego gra AC/DC, a dlaczego gra Iron Maiden? ,bo...i tutaj cytuje TSA "wszyscy pragną rock'n rolla" ...może to sie nie odnosi to AD.2006 ale np. jeszcze pare lat temu tak było. Dlaczego te zespoły osiągneły taki sukces ..nie że miały kontrowersyjnych liderów tylko dlatego że ludzie chcą słuchać takiej muzyki, w latach '80 o Iron Maiden też być powiedział że trwali dzięki kontrowersyjnemu Brucowi? ,nie oni trwali bo ich ludzie chcieli,tak samo trwał Motorhead, ludzie ich chcą, takich jakich są..Ironi sie zmienili, bo zmieniło sie pokolenie ich fanów, tylko dlatego, ale mimo to trzymają w secie stare przeboje, by troche tych starych zostało i chodziło przynajmiej na koncerty.

Motorhead, AC/DC, Deep Purple,Judas Priest ,Iron Maiden to jest ta sama rasa, ta sama rasa muzyki, bo wywodzi sie z jednego kotła, Ironom blizej do Motorhead i AC/DC niż do Dream Theater czy innej kapeli tego typu..przynajmiej tak było kiedyś..Wiesz, gdyby Steve Harris nie był ortodoksyjnym, "tępym" (tak to teraz by zostało nazwane) fanatykiem hard-rocka, heavy-metalu Iron Maiden nigdy by sie tak nie wibył, gdyby stare kapele hard-rockowe nie brały by ich na support oni by sie tak nie wybili,ale dzięki właśnie tepu mogli sie utrzymać, tak samo jak Motorhead, AC/DC,Judas Priest itd .bo mieli charakter.
Ja napisalem jak mi sie wydaje.Moze dlatego tak uwazam bo nie slucham Motoru , no ale przeciez nie mam takiego obowiazku :)

Nomad
-#Weekend Warrior
-#Weekend Warrior
Posty: 2663
Rejestracja: pn maja 09, 2005 10:54 pm

Re: Recenzja AMOLAD w Przekroju

Postautor: Nomad » pt wrz 29, 2006 10:21 pm

Nie ,nie musisz, ja sam to jakoś tak strasnzie tez ich nie słucham, podobnie jak u Maiden uwielbiam stare płyty,z tym ze tych nowych to praktycznie nie słucham, ale szanuje( Ty też tak napisałeś,żeby nie było,że to aluzja ) ogromnie ,tak samo jak Maiden,Priest itd.

Inna rzecz że Lemmy sam dwa razy coverował Maiden i powiedział że Maiden to agresywny i szybki zespół, kiedyś, więc ten tekst rzeczywiscie jest troche głupi,bo przecież AMOLAD to nie jest kwintesencja stylu Maiden, Killers, Number of the Beast czy Powerslave nie są cytuje..."sztuczne i wydumane jak postać Eddiego " czy " rozdymane utwory do siedmiu minut a pomysłów starczy na trzy"

Jakby autor napisał co sie stało z Maiden? czy cos takiego,że podkreslił że kiedyś Ironi grali inaczej to ok, bo tak to wygląda jakby oni nigdy nie grali męskiego ,klasycznego heavy z werwą.

Deleted User 1499

Re: Recenzja AMOLAD w Przekroju

Postautor: Deleted User 1499 » pt wrz 29, 2006 10:28 pm

No bo ostatni album nie jest typowy dla Maiden.Z pewnoscia wiekszosc oczekiwala czegos chociaz podobnego do Dance...Ale od poczatku bylo panowie mowili ze album bedzie ciezko do zrozumienia i po 1 przesluchaniu mozna sie nieco zrazic.Ja podejrzewam ze dziennikarz przesuchal plyte 2-3 razy i wlasnie sie zrazil , a ze Motor mial utwory proste nie wymagajace zbyt duzej uwagi w sluchaniu , postawil wlasnie na nich.

Awatar użytkownika
Budziol
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 9526
Rejestracja: pt lip 30, 2004 9:19 am
Skąd: Łódź

Re: Recenzja AMOLAD w Przekroju

Postautor: Budziol » pt wrz 29, 2006 10:36 pm

Dyskusja ciekawa ale chyba odchodzimy od tematu. Oczekujemy na zloto, a ze zdaniem dziennikarza absolutnie nie trzeba sie zgadzac!

Awatar użytkownika
WICKER MAN
-#Rainmaker
-#Rainmaker
Posty: 6536
Rejestracja: pn mar 31, 2003 3:35 pm
Skąd: Warszawa

Re: Recenzja AMOLAD w Przekroju

Postautor: WICKER MAN » pt wrz 29, 2006 11:37 pm

W USA podobno 60 tysięcy poszło jak na razie
Do dzisiaj ok. 90.000 egz.
czytaliscie PRZEKROJ?!
Cholera mnie bierze!!!!porównanie Motorhead i Iron Maiden!
Cenię Przekrój, ale Szubrycht pisze dla nich trochę sztampowe recenzje... Zero konkretów tylko oceny kompletnie nie poparte sensownymi argumentami.
Bardzo ciekawy tekst, z którym się zgadzam. To chyba pierwszy tekst z Polskiej prasy nieprzychylny nowemu albumowi, czy coś przeoczyłem?
W zasadzie jeden z pierwszych. ;) Wcześniej chyba tylko Tele Tydzień zamieścił krótkę reckę o ile czegoś nie przegapiłem. ;)

spioch
-#Invader
-#Invader
Posty: 189
Rejestracja: pt maja 20, 2005 5:04 pm
Skąd: legnica

Re: Recenzja AMOLAD w Przekroju

Postautor: spioch » pt wrz 29, 2006 11:45 pm

Budziol fakt to ile jeszcze barkuje, ktos sie orjetuje w liczbach bo gwaizdki jeszcze niema w notowaniu olis :evil:

Deleted User 804

Re: Recenzja AMOLAD w Przekroju

Postautor: Deleted User 804 » pt wrz 29, 2006 11:47 pm

Takiego chłamu dawno nie czytałem :D koleś chyba ma uraz jeśli chodzi o ironówi. Moze jego była ich słuchała i chciał sie zemścić :lol:

Awatar użytkownika
Elevatorman
-#Clansman
-#Clansman
Posty: 4390
Rejestracja: pt maja 27, 2005 11:44 am
Skąd: Wrocław

Re: Recenzja AMOLAD w Przekroju

Postautor: Elevatorman » sob wrz 30, 2006 12:06 am

Takiego chłamu dawno nie czytałem
dokładnie :D

a najlepsze jest

"Sytuacja gitarzystów Iron Maiden jest nie do pozazdroszczenia. Wystarczyłby jeden a jest ich trzech :D o lol .... Maiden z jedną ghitarą brawo dla tego pana

a Kiss Of Death to ten sam motorhead nic ciekawego słuchałem tego albumu i nic ciekawego w nim nie ma ... więc ja zzamieniłbym te oceny ;)

Awatar użytkownika
jesper
-#Clairvoyant
-#Clairvoyant
Posty: 1308
Rejestracja: pn mar 31, 2003 8:16 pm
Skąd: Lublin

Re: Recenzja AMOLAD w Przekroju

Postautor: jesper » sob wrz 30, 2006 8:11 am

... no tak bo dla 90% forumowiczów jeżeli dziennikarz źle napisze o IRON MAIDEN jest "be" :evil: a jeżeli dobrze jest "cacy" :twisted: - a może w tym artykule chodzi także jeszcze o coś innego [proponuję ze zrozumieniem przeczytac 4 ostatnie zdania tego artykułu] a samo porównywanie IRON MAIDEN z MOTORHEAD jakby nie patrzeć jest nieco ironiczne ... ale czy to źle :?:

Deleted User 1499

Re: Recenzja AMOLAD w Przekroju

Postautor: Deleted User 1499 » sob wrz 30, 2006 10:15 am

... no tak bo dla 90% forumowiczów jeżeli dziennikarz źle napisze o IRON MAIDEN jest "be" :evil: a jeżeli dobrze jest "cacy" :twisted: - a może w tym artykule chodzi także jeszcze o coś innego [proponuję ze zrozumieniem przeczytac 4 ostatnie zdania tego artykułu] a samo porównywanie IRON MAIDEN z MOTORHEAD jakby nie patrzeć jest nieco ironiczne ... ale czy to źle :?:
Ja wcale nie uwazam ze jak ktos zle napisze o Maiden to jest ,,be''.Ale niech nie pisza takich glupot typu ,,Kazdy koncert wyglada tak samo'' albo ,,W maiden wystarczylby jeden gitarszysta'' no smiech mnie ogarnal.Jak juz jechac po Maiden to sensownymi argumentami , a nie klepac bzdury.

Awatar użytkownika
Mr.Hankey
-#Lord of the flies
-#Lord of the flies
Posty: 3011
Rejestracja: śr mar 08, 2006 8:13 pm
Skąd: Hoooowdy Hoooow

Re: Recenzja AMOLAD w Przekroju

Postautor: Mr.Hankey » sob wrz 30, 2006 10:36 am

Zgadzam się z przedmówcą :wink: Zdrowa krytyka to normalna sprawa, ale argumenty jakie podaje ten dziennikarz to kpina i niesmaczny żart.
Ostatnio zmieniony sob wrz 30, 2006 10:37 am przez Mr.Hankey, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
wojteq
-#Moonchild
-#Moonchild
Posty: 1817
Rejestracja: pt cze 30, 2006 11:37 am
Skąd: Szczecin

Re: Recenzja AMOLAD w Przekroju

Postautor: wojteq » sob wrz 30, 2006 10:37 am

Ja wcale nie uwazam ze jak ktos zle napisze o Maiden to jest ,,be''.Ale niech nie pisza takich glupot typu ,,Kazdy koncert wyglada tak samo'' albo ,,W maiden wystarczylby jeden gitarszysta'' no smiech mnie ogarnal.Jak juz jechac po Maiden to sensownymi argumentami , a nie klepac bzdury.
Dokładnie!! Można pisać źle o maiden, można ich krytykować, ale krytyka musi być konstruktywna, poparta argumentami mającymi swe odzwierciedlenie w rzeczywistości. Widać, że autor nie wie zbyt wiele o zespole, nie czytał chyba ani jednego wywiadu z nimi (bo w każdym niemal wywiadzie była odpowiedź ze strony muzyków na pytanie, dlaczego ich utwory sa tak długie na AMOLAD), facet po prostu nie umie krytykować, wg. niego Maiden jest "be" a Motorhead jest super!! Ot i cały artykuł :D

Oto słowo Wojciecha :rocx

Żabka
-#Ancient mariner
-#Ancient mariner
Posty: 744
Rejestracja: sob maja 13, 2006 2:47 pm
Skąd: Wrocek

Re: Recenzja AMOLAD w Przekroju

Postautor: Żabka » sob wrz 30, 2006 10:39 am

Poza tym ewidentnie preferuje Motorhead. Ktoś z takimi jednostronnymi poglądami nie powinien pisać recenzji bo wiadomo, że napisze bzdury.

adam IM
-#Trooper
-#Trooper
Posty: 337
Rejestracja: pn maja 01, 2006 5:50 pm
Skąd: z wioski zwanej zabrze

Re: Recenzja AMOLAD w Przekroju

Postautor: adam IM » sob wrz 30, 2006 10:52 am

Poza tym ewidentnie preferuje Motorhead. Ktoś z takimi jednostronnymi poglądami nie powinien pisać recenzji bo wiadomo, że napisze bzdury.
pamiętaj że to działa w obie strony :P

Żabka
-#Ancient mariner
-#Ancient mariner
Posty: 744
Rejestracja: sob maja 13, 2006 2:47 pm
Skąd: Wrocek

Re: Recenzja AMOLAD w Przekroju

Postautor: Żabka » sob wrz 30, 2006 11:06 am

Poza tym ewidentnie preferuje Motorhead. Ktoś z takimi jednostronnymi poglądami nie powinien pisać recenzji bo wiadomo, że napisze bzdury.
pamiętaj że to działa w obie strony :P
No tak, mega fan Maiden nie powinien porównywać ich z zespołem którego nie lubi, chyba że jest na tyle obiektywny aby krytykować sensownie.

Awatar użytkownika
Elevatorman
-#Clansman
-#Clansman
Posty: 4390
Rejestracja: pt maja 27, 2005 11:44 am
Skąd: Wrocław

Re: Recenzja AMOLAD w Przekroju

Postautor: Elevatorman » sob wrz 30, 2006 11:23 am

dokładnie...ta recenzja jest napisana w przeciwienstwach maiden na skrajny minus motorhead na skrajny plus... ten koles ocenia w mysticu nie ??

a no i Lemmy ma najlepszy głos dlatego że jest przepity :D

Deleted User 1499

Re: Recenzja AMOLAD w Przekroju

Postautor: Deleted User 1499 » sob wrz 30, 2006 11:33 am

Takie porownania powinny robic osoby bez stronne a tu ewidentnie widac , ze Szubrycht nie trawi Maiden.

Matek
-#Nomad
-#Nomad
Posty: 5477
Rejestracja: pn maja 02, 2005 3:17 pm

Re: Recenzja AMOLAD w Przekroju

Postautor: Matek » sob wrz 30, 2006 11:38 am

tekst raczej mało profesjonalny :lol: bardziej felieton niż recenzja ;) chyba gul mu skacze że maiden ma więcej fanów, sprzedanych płyt itp. ot zwykły ignorant. tak jak nomad na przykładk :lol: no ale pare określeń dość trafnych. zwłaszcza "sztuczna i wydumana". może ja bym nie określił tak całej twórczośći maiden ale amolad takie jest na pewno :lol:

Nomad
-#Weekend Warrior
-#Weekend Warrior
Posty: 2663
Rejestracja: pn maja 09, 2005 10:54 pm

Re: Recenzja AMOLAD w Przekroju

Postautor: Nomad » sob wrz 30, 2006 11:39 am

Ciekawy jestem co sądzi o innych płytach? Mógłby coś napisać ,bo tak to niewiadomo czy on ogólnie nie cierpi Maiden i uważa za słaby zespół, czy tylko mu sie ta nowa płyta nie podoba.
Wydaje mi sie że nie chodzi tu mu też tyle o nowe płyty,tylko drogi jakie obrały dwa zespoły..jedną jest granie ciągle tego samego i nie patrzenia na mody, trendy, a drugą jest ciągłe wydużanie utworów ,odchodzenie od prostych ,korzennych brzmień i tutaj autor uważa że lepsza jest pierwsza droga, bo nawet nie wymienia żadnych utworów z tych płyt,więc jakby nie o płyty tutaj chodzi.
Ale moge sie mylić,nie wiem nie jestem tym recenzentem...
ot zwykły ignorant. tak jak nomad na przykładk :lol: :
taa..aleś zagadał ,haha,nie ma jak wypowiedź poparta argumentami

Awatar użytkownika
Elevatorman
-#Clansman
-#Clansman
Posty: 4390
Rejestracja: pt maja 27, 2005 11:44 am
Skąd: Wrocław

Re: Recenzja AMOLAD w Przekroju

Postautor: Elevatorman » sob wrz 30, 2006 11:45 am

chyba gul mu skacze że maiden ma więcej fanów, sprzedanych płyt itp. ot zwykły ignorant.
no tak ...
no ale pare określeń dość trafnych. zwłaszcza "sztuczna i wydumana".
ja tam nie wiem bo do mnie ta plyta trafia o wiele bardziej niz Kiss Of Death


Wróć do „A Matter Of Life And Death”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości