Zespoły bez słabej płyty w dyskografii

Dyskusje o innych zespołach i albumach

Moderator: Administracja i Moderacja SanktuariuM

Odyseusz
-#Trooper
-#Trooper
Posty: 309
Rejestracja: pn lis 04, 2013 1:00 pm

Re: Zespoły bez słabej płyty w dyskografii

Postautor: Odyseusz » czw gru 05, 2013 9:11 am

Śmieszne, ale pierwsze co mi się nasuwa na myśl to Rainbow TYLKO z lat 70' i Black Sabbath BEZ lat 70'

Awatar użytkownika
LukaSieka
-#The Alchemist
-#The Alchemist
Posty: 14869
Rejestracja: pt lut 22, 2013 12:35 am
Skąd: Konin

Re: Zespoły bez słabej płyty w dyskografii

Postautor: LukaSieka » czw gru 05, 2013 11:48 am

Black Sabbath BEZ lat 70'
Ja rozumiem, że komuś płyty Black Sabbath z Ozzym mogą się mniej podobać, ale takie stwierdzenie to zwyczajna profanacja :) Kiedy ja zacząłem poznawać te kapele, płyta po płycie, zawsze odnosiłem wrażenie, ze wraz z odejściem Ozzyego prawdziwy Black Sabbath się skończył. Tym bardziej kiedy słucha się takich "Sabbath Bloody Sabbath" i "Seventh Star" czy "The Eternal Idol" po sobie :) Mimo, że "Never Say Die!" do najlepszych nie należy, a "Born Again" czy płyty nagrane z Dio i Martinem również baaaardzo lubię to jednak słychać to na takim "Heaven And Hell", że coś pękło, że to już nie to samo, że ten ciężar, surowość, magia, hipnotyzujące i porywające motywy z wcześniejszych płyt gdzieś uszły w zapomnienie. Na "Heaven And Hell" jest dużo świeżości i ewidentne podążanie w kierunku heavy metalowym znanym z dokonań grup lat osiemdziesiątych, co co niektórym może się nie podobać. Słyszałem częste zarzuty, ze Black Sabbath wyparli się swoich hard rockowych korzeni, gdzieś w tamtym czasie zagubili na rzecz coraz bardziej popularnego, przystępniejszego i melodyjniejszego heavy metalu. Trudno się z tym nie zgodzić, choć według mnie to ciągle zaje**sta muzyka.
Ostatnio zmieniony czw gru 05, 2013 11:54 am przez LukaSieka, łącznie zmieniany 2 razy.
So what if the master walked on the water. I don't see him trying to stop the slaughter.

Odyseusz
-#Trooper
-#Trooper
Posty: 309
Rejestracja: pn lis 04, 2013 1:00 pm

Re: Zespoły bez słabej płyty w dyskografii

Postautor: Odyseusz » czw gru 05, 2013 11:53 am

w takim razie Black Sabbath od początku do końca, bardziej mi chodziło, że to co wydali bez Ozzego jest świetne

Awatar użytkownika
LukaSieka
-#The Alchemist
-#The Alchemist
Posty: 14869
Rejestracja: pt lut 22, 2013 12:35 am
Skąd: Konin

Re: Zespoły bez słabej płyty w dyskografii

Postautor: LukaSieka » pt gru 06, 2013 9:43 am

accept
Predator?
"Predator" i "Death Row", ale bardziej mi się wydaje kuleje "Eat The Heat" na tle wszystkich wcześniejszych.



A zespoły bez słabej płyty w dyskografii??

Incantation
Death
Blasphemy
Motorhead
Ramones
D.R.I.
Wehrmacht
Hellhammer
Exodus
Dark Angel
Sortilège
Macabre
Impetigo
Amebix
Ostatnio zmieniony pt gru 06, 2013 11:16 am przez LukaSieka, łącznie zmieniany 1 raz.
So what if the master walked on the water. I don't see him trying to stop the slaughter.

Awatar użytkownika
widman
-#Rainmaker
-#Rainmaker
Posty: 7326
Rejestracja: ndz lip 24, 2005 7:52 pm

Re: Zespoły bez słabej płyty w dyskografii

Postautor: widman » pt gru 06, 2013 10:50 am

No, Motorhead, Ac/Dc, Black Sabbath, Exodus na pewno. Gdyby dyskografia Iron Maiden kończyła się na X Factor też na pewno bym ich wypisał :)

Awatar użytkownika
LukaSieka
-#The Alchemist
-#The Alchemist
Posty: 14869
Rejestracja: pt lut 22, 2013 12:35 am
Skąd: Konin

Re: Zespoły bez słabej płyty w dyskografii

Postautor: LukaSieka » pt gru 06, 2013 11:08 am

Black Sabbath może nie koniecznie, bo nie wiem czy o takim "Forbidden" można akurat powiedzieć, ze to taka dobra płyta.
Dwie ostatnie AC/DC też nie powalają :razz: Ale przynajmniej nie zaczęli grac popu czy disco i się nie zeszmacili.
Ostatnio zmieniony pt gru 06, 2013 11:02 pm przez LukaSieka, łącznie zmieniany 1 raz.
So what if the master walked on the water. I don't see him trying to stop the slaughter.

Awatar użytkownika
Lando
-#Weekend Warrior
-#Weekend Warrior
Posty: 2859
Rejestracja: sob wrz 18, 2010 11:44 am
Skąd: Łódź

Re: Zespoły bez słabej płyty w dyskografii

Postautor: Lando » pt gru 06, 2013 11:13 am

Jak dla mnie Iron Maiden, Motorhead i AC/DC. Mimo iż ostatnie 2 płyty IM podobają mi się tak w 3/4 , to jednak te 3/4 jest rewelacyjne co sprawia, że do płyt chętnie wracam. AC/DC i Motorhead nie schodzą poniżej pewnego poziomu, jedne utwory są lepsze, drugie ciut gorsze, ale zawsze coś tam w ucho wpadnie i do danego albumu chętnie się wróci. Oczywiście to tylko moje odczucia ;-)
Night Mistress Fan Club Łódź

Awatar użytkownika
Pawcio
-#Long distance runner
-#Long distance runner
Posty: 940
Rejestracja: pn lip 11, 2011 11:16 am
Skąd: Śrem

Re: Zespoły bez słabej płyty w dyskografii

Postautor: Pawcio » ndz gru 08, 2013 6:54 pm

Sex Pistols to pierwsze co mi przychodzi na myśl :lol: chyba nie ma zespołu który nie miał by jakiś nizin w swojej dyskografii.

Awatar użytkownika
voivod'
-#Moonchild
-#Moonchild
Posty: 1570
Rejestracja: pt paź 05, 2012 8:30 pm

Re: Zespoły bez słabej płyty w dyskografii

Postautor: voivod' » ndz gru 08, 2013 10:16 pm

Pierwsze co mi przychodzi na myśl to Metallica :lol:

Awatar użytkownika
Mr. M
-#Clansman
-#Clansman
Posty: 4119
Rejestracja: pt sty 08, 2010 4:21 pm

Re: Zespoły bez słabej płyty w dyskografii

Postautor: Mr. M » wt gru 10, 2013 5:24 pm

Pierwsze co mi przychodzi na myśl to Metallica :lol:
Bo żadnej dobrej też nie mają? ;)

Awatar użytkownika
voivod'
-#Moonchild
-#Moonchild
Posty: 1570
Rejestracja: pt paź 05, 2012 8:30 pm

Re: Zespoły bez słabej płyty w dyskografii

Postautor: voivod' » wt gru 10, 2013 5:53 pm

uważasz że nie mają?

Awatar użytkownika
LukaSieka
-#The Alchemist
-#The Alchemist
Posty: 14869
Rejestracja: pt lut 22, 2013 12:35 am
Skąd: Konin

Re: Zespoły bez słabej płyty w dyskografii

Postautor: LukaSieka » wt gru 10, 2013 6:33 pm

uważasz że nie mają?
Nie :mryellow:
So what if the master walked on the water. I don't see him trying to stop the slaughter.

Awatar użytkownika
Mr. M
-#Clansman
-#Clansman
Posty: 4119
Rejestracja: pt sty 08, 2010 4:21 pm

Re: Zespoły bez słabej płyty w dyskografii

Postautor: Mr. M » wt gru 10, 2013 6:46 pm

uważasz że nie mają?
Zależnie od punktu widzenia można powiedzieć, że tak ;) Akurat Metallica to taki zespół, do którego nie mam jednoznacznego stosunku, na swój sposób każdą ich płytą można nazwać genialną i wyjątkową, a z drugiej strony można powiedzieć, że nie nagrali żadnej dobrej płyty i to nie będzie to nie wiadomo jaki wymysł. Przy odpowiedniej argumentacji, w przypadku Metallicy praktycznie każda opinia jest sensowna wg mnie. I mimo że nie słucham jej zbyt często, to jednak bliższa mi jest opinia, że nie ma żadnego słabego albumu. Nawet St. Anger.

Awatar użytkownika
LukaSieka
-#The Alchemist
-#The Alchemist
Posty: 14869
Rejestracja: pt lut 22, 2013 12:35 am
Skąd: Konin

Re: Zespoły bez słabej płyty w dyskografii

Postautor: LukaSieka » śr gru 18, 2013 12:11 pm

W mordę. Przez przypadek znalazłem ten temat i sobie przypomniałem, że napisałem tu kiedyś posta (14 lipca 07). Tak się składa, że mniej więcej przez ten post, w którym to napisałem że albumy Venom bez Cronosa są kiepskie zacząłem tych albumów więcej słuchać. No i po tych sukcesywnych 6 miesiącach słuchania, mogę już powiedzieć, że albumy bez Cronosa są wyjebane. Osobiście stawiam teraz Prime Evil wyżej niż Possessed. Te albumy są po prostu miazgą i nie wiem czemu byłem, aż takim pedziem żeby wcześniej tego nie zauważyć :(
"Prime Evil" to na prawdę mocny materiał. Zawsze był u mnie na 4 miejscu, zaraz po "Welcome To Hell", "Black Metal" i "At War With Satan". Co prawda może mniej tam chaosu i tego charakterystycznego ognia z wcześniejszych płyt, mimo to kompozycyjnie ta płyta wypada dużo lepiej aniżeli, trochę już spuszczający z tonu "Possessed" czy heavy metalowy i bardziej wygładzony "Calm Before The Storm". Szkoda, że po 1989 roku Tony Dolan, Mantas i Abaddon nie nagrali już tak równego materiału jak ten na "Prime Evil". Choć wiadomo, takimi "Blackened Are The Priests", tytułowym "Prime Evil", "Skeletal Dance" chłopaki postawili sobie poprzeczkę bardzo wysoko. Dopiero na wydanym w 1997 "Cast In Stone" coś się ruszyło. Ale taka na prawdę Venom dopierd**ił w bardzo konkretnym stylu (niestety jak dla mnie na razie po raz ostatni) przy okazji wypuszczenia "Resurrection" W składzie Cronos, Mantas i Antton. Mocą ta płyta niszczy wszystkie wydawane w tamtym czasie Kataklysm, Soulreaper, Raise Hell, Myrkskog, Hypocrisy czy dyskotekowy Mayhem. Takimi "All There Is Fear", "Firelight", "War Against Christ" czy "Pandemonium" Cronos i Mantas pokazali, że po latach nie wypadli z obiegu i ciągle urywają jaja swoim soundem. Jak dla mnie wymienione utwory to hity niemal na miare "Bursting Out", "Lady Lust" czy "Die Hard". Z resztą posłuchajcie sami i machajcie głowami dla szatana :)

http://www.youtube.com/watch?v=qnAPMBSmPwQ

http://www.youtube.com/watch?v=c0CNU866QfQ

http://www.youtube.com/watch?v=uAHmTINavJk
So what if the master walked on the water. I don't see him trying to stop the slaughter.

Deleted User 2259

Re: Zespoły bez słabej płyty w dyskografii

Postautor: Deleted User 2259 » śr gru 18, 2013 6:05 pm

Chyba Alice In Chains.

Awatar użytkownika
Pablo1919
-#Assassin
-#Assassin
Posty: 2333
Rejestracja: ndz sty 03, 2010 4:13 pm
Skąd: Pawłowice

Re: Zespoły bez słabej płyty w dyskografii

Postautor: Pablo1919 » śr gru 18, 2013 6:17 pm

The Beatles.

Awatar użytkownika
remi
-#Weekend Warrior
-#Weekend Warrior
Posty: 2574
Rejestracja: pn mar 14, 2005 7:01 pm
Skąd: Białystok

Re: Zespoły bez słabej płyty w dyskografii

Postautor: remi » śr gru 18, 2013 7:13 pm

Chyba tylko Maideni i AC/DC.

Awatar użytkownika
krieg
-#Invader
-#Invader
Posty: 225
Rejestracja: wt lip 30, 2013 12:16 pm
Skąd: 3miasto

Re: Zespoły bez słabej płyty w dyskografii

Postautor: krieg » czw gru 19, 2013 8:49 am

Maiden, Death, Manowar i Slayer.

Awatar użytkownika
Saimon1995
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 7549
Rejestracja: wt cze 18, 2013 2:37 pm
Skąd: Będzin

Re: Zespoły bez słabej płyty w dyskografii

Postautor: Saimon1995 » czw gru 19, 2013 9:53 pm

Na myśl przychodzi mi przede wszystkim Jane's Addiction oraz... Nirvana ;-).

Awatar użytkownika
Szajba
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 9899
Rejestracja: sob gru 24, 2005 1:22 pm
Skąd: Metropolia Czeladzka

Re: Zespoły bez słabej płyty w dyskografii

Postautor: Szajba » czw gru 19, 2013 10:20 pm

Pink Floyd, Porcupine Tree

i pewnie jeszcze pare innych ale nie chce mi sie myslec
już nie mam tu najwięcej postów :roll: :evil:


Wróć do „Zespoły i Albumy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot], Google [Bot], johnny_o i 1 gość