6,7/03/2009 - Metalmania - Zlin i Warszawa - Stodoła

Archiwalny dział o koncertach, imprezach, zlotach

Moderator: Administracja i Moderacja SanktuariuM

S1MON
-#Nomad
-#Nomad
Posty: 5213
Rejestracja: pt sie 20, 2004 11:12 pm
Skąd: South Park

Re: 6,7/03/2009 - Metalmania - Zlin i Warszawa - Stodoła

Postautor: S1MON » ndz mar 08, 2009 10:16 am

01.Blood Fire War Hate
02.Sanctuary
03.Troops Of Doom
04.Prophecy
05.Seek'n'Strike
06.Corporal Jigsore Quandary / Enemy Ghost
07.Mars
08.Doom
09.Wasting Away / Cockroaches / Guerillas / Sum Of Your Achievements
10.Last Of The Mohicans / Raining Blood
11.Molotov
12.Drum Jam
13.Cornucopia / Desperate Cry
14.Propaganda
15.Fall Of The Sycophants
16.Refuse-Resist
17.Frontlines
18.Unleash ( w. Richie C. )
19.Roots Bloody Roots
20.Jumpdafuckup / Eye For An Eye

Deleted User 2868

Re: 6,7/03/2009 - Metalmania - Zlin i Warszawa - Stodoła

Postautor: Deleted User 2868 » ndz mar 08, 2009 10:48 am

:shock: świetny set

Stormshield
-#Moonchild
-#Moonchild
Posty: 1908
Rejestracja: śr wrz 13, 2006 8:58 pm
Skąd: Tychy/Katowice

Re: 6,7/03/2009 - Metalmania - Zlin i Warszawa - Stodoła

Postautor: Stormshield » ndz mar 08, 2009 11:21 am

A sety Overkilla i Exodusa? Żebym mógł się powkurwiać co straciłem...

yankes
-#Clansman
-#Clansman
Posty: 4097
Rejestracja: pt mar 30, 2007 7:06 pm

Re: 6,7/03/2009 - Metalmania - Zlin i Warszawa - Stodoła

Postautor: yankes » ndz mar 08, 2009 11:32 am

Pozdrowienia dla spotkanych forumowiczów: Szkieletor, Tomtomala, Herki, Tobink, S1, Archeon, Miki, Szatanista i wszystkich, których jakoś pominąłem ;-)

Artur
-#Nomad
-#Nomad
Posty: 5547
Rejestracja: wt wrz 06, 2005 4:37 pm
Skąd: Siem-ce Śl./Kraków

Re: 6,7/03/2009 - Metalmania - Zlin i Warszawa - Stodoła

Postautor: Artur » ndz mar 08, 2009 12:37 pm

moje wrażenie z występów na czeskiej Mańce:

przybyliśmy tak w trakcie występu niemiecjiej Xandrii, ale jako że chyba żadnego z nas to nie interesowało to od razu wyszliśmy na zewnątrz więc i nic o ich występie powiedzieć nie moge :P

TORTURE SQUAD - muzycznie tych Brazylijczyków w ogóle nie znałem przed występem i bardzo mile sie zaskoczyłem bo koncert dali wg mnie bardzo solidny. Konkretne napieprzanie i dobra thrashowa rozgrzewka przed dwoma thrash-legendami. Postaram sie zapoznać, bo naprawde mi sie podobało. Szybko, ostro i do przodu. Dlatego też ich występ po pewnym czasie mógł kogoś znużyć, bo generalnie to co grali nie było szczególnie zróżnicowane, no ale akurat mnie sie to nie udzieliło. Na tym udział muzyków tej kapeli w festiwali się nie skończył ale o tym później.
aha - co od razu sie rzuciło w uszy to naprawde dobre nagłośnienie, dlatego też występ Torture Squad tak mi przypasował. Podejrzewam że przy nagłośnieniu typowym dla polskiej Metalmanii ich muzyka zlewała by sie w totalny łomot...

INCITE - tej Amerykańskiej grupy też nie znałem i raczej nie poznam, bo niczym mnie nie zainteresowali. Taki tam metalcore, wokalista starał sie robić groźne miny, w ogóle to czasem mi troche Anselmo z ryja przypominał :P Grali 0,5h więc na szczęście dość szybko zleciało. Cóż, przyszłością gatunku raczej nie zostaną, raczej świadectwem tego że chyba powoli dogorywa. Na szczęście po występie tej kapeli festiwal zaczynało sie to po co przyjechaliśmy....

EXODUS - o kurwa...... na tym mógłbym poprzestać :P REWELACJA, mnie po prostu zniszczyli, dawno nie pamiętam koncertu, na którym tak dobrze bym sie bawił i na którym byłbym tak naładowany. 100% thrash metal, gdzieś czytałem że Exo na koncertach brzmi bardzo nowocześnie ale na pewni tak nie było przedwczoraj. Znakomita współpraca Holta i Altusa, niezmordowany Gibson na basie, do tego Barker miast Huntinga za garnkami no i 'pan ceremonii' czyli Dukes :lol: Wyszło z niego troche buraka bo pewnie te teksty któymi 'karmił' czeską publikę wypowiedział też wczoraj w Wawie :P ale z kolei na końcu zachował sie bardzo fajnie, kiedy przekazał ochroniarzowi kartkę z set listą i kazał dać młodemu chłopaczkowi w I-wszym rzędzie. w ogóle to śmiesznie wyglądał :P Holt i Altus bardzo uśmiechnięci, więc chyba bardzo im sie podobało. Jak już Szajba wspomniał, na "Toxic Waltz" na scenę weszli muzycy Torture Squad i Gama Bomb co też pokazało że na tej trasie musi panować bardzo miła i przyjazna atmosfera. muzycy tej pierwszej kapeli to generalnie widać że wielcy fani takiej muzyki bo występy kolejnych kapel oglądali sprzed barierek, nieustannie machając dyńkami ;) Set lista Exo:

Bonded By Blood
44 Magnum Opus
Fabulous Disaster
Piranha
Children Of a Worthless God
BLACKLIST :twisted:
Metal Command
A Lesson In Violence
War Is My Shepherd
Toxic Waltz
Strike Of The Beast

Koncert po prostu znakomity a najlepsze jest to że nie można wg mnie o nim powiedzieć że był zdecydowanie najlepszy tego dnia bo kolejne zespoły spisały sie w zasadzie równie znakomicie :D z ciekawostek dodam jeszcze że na "Strike Of The Beast" była wall of death. ale nie wiem jak to Czechom wyszło :P

OVERKILL - tak, to był KILL :D Zajebongo po prostu, ale powiem szczerze że takiego właśnie występu się spodziewałem pamiętając ich występ sprzed roku w katowickim Spodku. Tym fajniej, że tym razem był to dłuższy, ponadgodzinny występ. Energia, witalność bijąca z kapeli była niesamowita, choć nie wiem czy Blitz nie dostał jakiejś zadyszki, bo kiedy zaczynały sie solówkowe części utworów to szedł gdzieś na tyły sceny i przyklękał. Nie wiem, może był zmęczony czy coś, może jakiś kac :P. W sumie nie pamiętam teraz czy tak samo było w Katowicach, ale chyba nie... ale forma wokalna bardzo dobra, reszta zespołu, z niezmordowanym D.D. Verni na czele też. Generalnie prochu tu nie wymyślę, bo co też można napisać o takim świetnym występie. Dla fana thrash metalu zobaczenie Overkill w akcji powinno być musem, nawet jeśli nie stawia ich w absolutnej czołówce. Po tych 2-óch występach które miałem okazję zobaczyć mogę śmiało stwierdzić, że dla mnie to jeden z najlepszych koncertowych zespołów, dlatego już czekam na kolejny koncert ;) nawet jeśli artystycznie już nie są w tak dobrej formie jak Exodus, Slayer czy też Testament to na koncertach zdecydowanie nadrabiają i spokojnie można powiedzieć że to ekstraklasa. pewnie też po części dlatego że grają głównie materiał ze starych płyt ;) oczywiście niezmordowani muzycy Torture Squad równie dobrze jak na Exo bawili się na Overkill ;] Set:

Deny The Cross
E.vil N.ever D.ies
Rotten To The Core
Hello From The Gutter
Feel The Fire
In Union We Stand
Thanx For Nothing
Horrorscope
Hammerhead
Elimination
Overkill
------------
Necroshine
Fuck You/Overkill (Motorhead)/Fuck You

SOULFLY - teoretycznie to co dla mnie najbardziej interesujące już zagrało, ale jako że lubię Soulfly to oczywiście cieszyłem się na ich występ. I zdecydowanie warto to było zobaczyć, Soulfly również dał znakomity koncert, który w zdecydowanej większości wypełniony był agresywnym (około) thrashowym materiałem (Sepultura !!!!). Mark Rizzo pokazał że jest znakomitym gitarzystą, wycinając świetne solówki (świetna partia w "Mars"). Bardzo dobra praca perkmana no i mistrz ceremonii - Max Cavalera. Grał na tych swoich charakterystycznych gitarach z flagą Brazylii, zmieniał kilka razy koszulki (Morbid Angel, Discharge, Cannibal Corpse), wydzierał się jak trzeba i bardzo dobrze rozumiał się z publiką. W pewnym momencie zachował się naprawde świetnie i zaprosił na scenę w trakcie jamowania na bębenkach tego samego młodego chłopaka który na życzenie Dukesa dostał set listę Exo, także młodzian miał iście niezapomnianą Metalmanię ;) Cały zespół uśmiechnięty, widać że naprawde dobrze się bawili i ta pozytywna energia udzieliła się chyba wszystkim. W trakcie wykonywania "Roots" na scenie pojawił się wokalista Torture Squad i wspomógł wokalnie starszego kolegę. Generalnie występ naprawde mocny, wybrali ciężki i agresywny materiał więc nic tylko się cieszyć, do tego fragmenty kilku epokowych kompozycji ("Raining Blood", "Children Of The Grave", "Creeping Death"). Z przyjemnością znowu bym ich zobaczył. Set lista niepełna bo nie wszystko znałem, część posprawdzałem i wyszło mi coś takiego:

Blood Fire War Hate
Sanctuary (Cavalera Concpiracy) *
Refuse/Resist (Sepultura)
Prophecy
Back To The Primitive
Seek N' Strike
Enemy Ghost
Mars
Troops Of Doom (Sepultura)
Carved Inside
Last Of The Mohicans/Raining Blood (Slayer) *
Molotov
Drum Jam/Bumba
Wasting Away (Nailbomb)
???
Inner Self (Sepultura)
Unleash
Babylon
Jumpdafuckup *
Roots Bloody Roots (Sepultura)
Eye For An Eye
Children Of The Grave (Black Sabbath)/Creeping Death (Metallica) *

* fragmenty


Festiwal bardzo udany, bardzo dobra organizacja (nie było przesadnego przeszukiwania plecaków, więc mogliśmy wnieść aparat; opaski to już ofkorz norma; wszystkie występy zgodnie z harmonogramem, a czasem nawet z wyprzedzeniem). Muszę raz jeszcze wspomnieć o bardzo dobrym nagłośnieniu (czemu u nas tak nie może być ????? ), które sprawiało że słuchanie i oglądanie występów było prawdziwą przyjemnością. Cena biletu dużo tańsza niż do Wawy, podróżowanie czeskimi kolejami to też sprawa niedroga a jednoczesnie bardziej komfortowa niż w Polsce, także nie mogę na nic narzekać, Szajba i Raf zapewne też :) zapewne jak MM wróci do katowickiego Spodka to raczej będzie dla mnie priorytetem ale nie wykluczam, że w Zlinie zjawię się ponownie, czy to w przyszłym roku czy kiedyś indziej.

Zapomniałbym - naprawde żałuje że nie mogłeś sie z nami Storm wybrać :/ mam nadzieje że będzie jeszcze okazja zobaczyć wspólnie Exodus w akcji. 3mam za to kciuki.
Ostatnio zmieniony ndz mar 08, 2009 12:40 pm przez Artur, łącznie zmieniany 1 raz.

El Dorado

Re: 6,7/03/2009 - Metalmania - Zlin i Warszawa - Stodoła

Postautor: El Dorado » ndz mar 08, 2009 12:38 pm

hehe, dobrze było. za darmo xD

Awatar użytkownika
Szajba
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 9899
Rejestracja: sob gru 24, 2005 1:22 pm
Skąd: Metropolia Czeladzka

Re: 6,7/03/2009 - Metalmania - Zlin i Warszawa - Stodoła

Postautor: Szajba » ndz mar 08, 2009 12:41 pm

A sety Overkilla i Exodusa?
artur wrzuci cały, ja tylko Exo z pamięci:

Bonded by Blood
44 Magnum Opus
Fabulous Disaster
Children of a Worthless God
A Lesson in Violence
Blacklist
Children of a Worthless God
Piranha
Toxic Waltz
Metal Command
Strike of the Beast

EDIT:
lol. jak spisywałem setliste to Arczi cala relacje wrzucił :lol:
Ostatnio zmieniony ndz mar 08, 2009 5:57 pm przez Szajba, łącznie zmieniany 1 raz.
już nie mam tu najwięcej postów :roll: :evil:

herki
-#Clansman
-#Clansman
Posty: 4929
Rejestracja: pn maja 23, 2005 6:05 pm
Skąd: wawa

Re: 6,7/03/2009 - Metalmania - Zlin i Warszawa - Stodoła

Postautor: herki » ndz mar 08, 2009 1:32 pm

Hehe, byłem za darmochę, widziałem tylko 2 kawałki Exodusa i trochę ponad połowę Overkilla, ale było wybornie cała polska w cieniu śląska.


Artur, cholernie mnie to zastanawia nie pierwszy raz - jakim cudem Ty zapamiętujesz setlisty z każdego koncertu na jakim jesteś? Ty to sobie zapisujesz gdzieś w trakcie koncertu czy masz tak oporowo dobrą pamięć? : - ) Bo ja choćbym się zesrał nigdy po koncercie nie odtworzę całej setlisty, nawet jak każdy z granych kawałków znam na blachę itd xd

Artur
-#Nomad
-#Nomad
Posty: 5547
Rejestracja: wt wrz 06, 2005 4:37 pm
Skąd: Siem-ce Śl./Kraków

Re: 6,7/03/2009 - Metalmania - Zlin i Warszawa - Stodoła

Postautor: Artur » ndz mar 08, 2009 1:36 pm

Ty to sobie zapisujesz gdzieś w trakcie koncertu
bingo ;]

kiedyś próbowałem zapamiętywać, ale ciężko było, to często po prostu sobie zapisuję w komórce :P

EDIT: cholera, słaby ze mnie magik, bo zdradziłem sekret swoich "sztuczek" :lol: :lol:

Awatar użytkownika
Szajba
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 9899
Rejestracja: sob gru 24, 2005 1:22 pm
Skąd: Metropolia Czeladzka

Re: 6,7/03/2009 - Metalmania - Zlin i Warszawa - Stodoła

Postautor: Szajba » ndz mar 08, 2009 5:59 pm

już nie mam tu najwięcej postów :roll: :evil:

Szkieletor
-#Invader
-#Invader
Posty: 229
Rejestracja: pt lis 28, 2003 8:28 am
Skąd: Wielkopolska

Re: 6,7/03/2009 - Metalmania - Zlin i Warszawa - Stodoła

Postautor: Szkieletor » ndz mar 08, 2009 6:20 pm

01.Blood Fire War Hate
02.Sanctuary
03.Troops Of Doom
04.Prophecy
05.Seek'n'Strike
06.Corporal Jigsore Quandary / Enemy Ghost
07.Mars
08.Doom
09.Wasting Away / Cockroaches / Guerillas / Sum Of Your Achievements
10.Last Of The Mohicans / Raining Blood
11.Molotov
12.Drum Jam
13.Cornucopia / Desperate Cry
14.Propaganda
15.Fall Of The Sycophants
16.Refuse-Resist
17.Frontlines
18.Unleash ( w. Richie C. )
19.Roots Bloody Roots
20.Jumpdafuckup / Eye For An Eye
jeszcze było Back To The Primitive chyba po Sick & Strike
I'd rather die on my feet than keep living on my knees...

El Dorado

Re: 6,7/03/2009 - Metalmania - Zlin i Warszawa - Stodoła

Postautor: El Dorado » ndz mar 08, 2009 6:48 pm

Sick & Strike
xD
seek and strike ;]

Awatar użytkownika
Szajba
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 9899
Rejestracja: sob gru 24, 2005 1:22 pm
Skąd: Metropolia Czeladzka

Re: 6,7/03/2009 - Metalmania - Zlin i Warszawa - Stodoła

Postautor: Szajba » ndz mar 08, 2009 7:13 pm

Pare zdjęć:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony ndz mar 08, 2009 7:26 pm przez Szajba, łącznie zmieniany 2 razy.
już nie mam tu najwięcej postów :roll: :evil:

El Dorado

Re: 6,7/03/2009 - Metalmania - Zlin i Warszawa - Stodoła

Postautor: El Dorado » ndz mar 08, 2009 7:20 pm

Ładny masz wąs, zadbany.

Deleted User 357

Re: 6,7/03/2009 - Metalmania - Zlin i Warszawa - Stodoła

Postautor: Deleted User 357 » ndz mar 08, 2009 8:25 pm

. 3,5 godziny czekania było dość ciężkim wyzwaniem, zważywszy na pogode i temperaturę, ale daliśmy rade.
:lol: :lol: :lol:

No nie mów mi tylko że czekaliście na dworze, przecież w okolicach dworca są co najmniej 3 knajpy całodobowe, w tym jedna z wielkim napisem "Nonstop bar" :lol:

Awatar użytkownika
Szajba
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 9899
Rejestracja: sob gru 24, 2005 1:22 pm
Skąd: Metropolia Czeladzka

Re: 6,7/03/2009 - Metalmania - Zlin i Warszawa - Stodoła

Postautor: Szajba » ndz mar 08, 2009 8:27 pm

w tym jedna z wielkim napisem "Nonstop bar" :lol:
no wiem, Ale jakoś nie bardzo nam się chciało tam iść ;)
już nie mam tu najwięcej postów :roll: :evil:

Deleted User 357

Re: 6,7/03/2009 - Metalmania - Zlin i Warszawa - Stodoła

Postautor: Deleted User 357 » ndz mar 08, 2009 8:30 pm

Pieprzysz, normalna knajpa z tanim bronkiem - zjebaliście i tyle ;-)


W sumie żałuję że się nie wybrałem, ale za późno się obudziłem że w sumie mógłbym jechać i już nie chciałem wydawać 120zł na bilet - no cóż, next time

Awatar użytkownika
tomtomala
-#Weekend Warrior
-#Weekend Warrior
Posty: 2577
Rejestracja: wt gru 11, 2007 2:32 pm
Skąd: Basel

Re: 6,7/03/2009 - Metalmania - Zlin i Warszawa - Stodoła

Postautor: tomtomala » pn mar 09, 2009 8:03 am

Wczoraj zrobiłem sobie day off od kompa i dzień zwiedzania zabytków Wawy :)

Koncert bardzo fajny. Szkoda tylko, że dopiero na Soulfly dźwięk był jaki taki. Na Exodusie bardzo słabo słychać było solówki, Overkill już dużo lepiej. Z tych 3 kapel tylko Soulfly mam wybite na blachę, więc podobało mi się przeokrutnie. Exodus i Overkill - bardzo pozytywne wrażenie.

Pozdrawiam wszystkich spotkanych forumowiczów i nieforumowiczów. Poza przygodą wiadomą z niebieskimi ludzikami cały wieczór baardzo pozytywnie.

El Dorado

Re: 6,7/03/2009 - Metalmania - Zlin i Warszawa - Stodoła

Postautor: El Dorado » pn mar 09, 2009 1:27 pm

JP JP!

miki
-#Clansman
-#Clansman
Posty: 4867
Rejestracja: sob paź 04, 2003 1:41 pm
Skąd: katowice

Re: 6,7/03/2009 - Metalmania - Zlin i Warszawa - Stodoła

Postautor: miki » śr gru 09, 2009 11:30 pm

co z metalmanią 2010...?


Wróć do „Koncerty, Imprezy, Spotkania”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości