Jethro Tull

Dyskusje o innych zespołach i albumach

Moderator: Administracja i Moderacja SanktuariuM

Awatar użytkownika
Geri666
-#Lord of the flies
-#Lord of the flies
Posty: 3696
Rejestracja: śr lis 17, 2010 11:47 pm
Skąd: Wwa

Re: Jethro Tull

Postautor: Geri666 » wt lip 28, 2020 11:14 pm

Dwóch kolesi z USA potwierdziło to co pisałem , z Crest of a Knave JT wrócili do łask wśród fanow. Fanow JT nie Vader ;)
No spoko, ale to już nie lata 80, żeby Ci wierzyć na słowo. Mamy internet i portale na których fani oceniają albumy muzyczne i piszą recenzje. Jesli zna się język angielski, to już w ogóle ma się dostęp do ogromu wiedzy i społeczności. Ty masz 2 kolegów, ja czytam 15 recenzji na progarchives, czy chociażby komentarze na YT. A tam wyraźnie wskazują inspirację Dire Straits. Nie umniejsza to w żaden sposób płycie, czy zespołowi.

PS. jak ktoś jest betonwym fanem, to nawet jak mu zespól pluje w twarz, to mówi, że deszcz pada. W żaden sposób nie traktowałbym "opinii fanów JT" jako jakiegoś jedynego, słusznego źródła odniesienia.

Awatar użytkownika
octavian
-#Lord of the flies
-#Lord of the flies
Posty: 3115
Rejestracja: pn lis 30, 2015 9:34 pm

Re: Jethro Tull

Postautor: octavian » wt lip 28, 2020 11:14 pm

Dwóch kolesi z USA potwierdziło to co pisałem , z Crest of a Knave JT wrócili do łask wśród fanow. Fanow JT nie Vader ;)
Wiadomo - w USA to sie znają na Jethro Tull. Tam i tylko tam. Wieśniacy z Polski nie mają odnośnie Jethro Tull nic do gadania. To jest prawda Vorgela

Awatar użytkownika
Adrian S.O.S.
-#Nomad
-#Nomad
Posty: 5960
Rejestracja: ndz lut 09, 2014 3:11 pm

Re: Jethro Tull

Postautor: Adrian S.O.S. » wt lip 28, 2020 11:17 pm

W razie jakichś wątpliwości co do płyty czy zespołu , czy jest dobry czy zły trzeba pisać do Vorgela żeby zwrócił sie do swoich kolegów z USA. Niech oni piszą co jest dobre a co nie i bedzie problem z głowy

Awatar użytkownika
widman
-#Rainmaker
-#Rainmaker
Posty: 7326
Rejestracja: ndz lip 24, 2005 7:52 pm

Re: Jethro Tull

Postautor: widman » śr lip 29, 2020 12:17 pm

Wiadomo, od zawsze USA > Poland.

Awatar użytkownika
Vorgel
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 8097
Rejestracja: śr sty 27, 2016 5:26 pm

Re: Jethro Tull

Postautor: Vorgel » śr lip 29, 2020 6:20 pm

Dwóch kolesi z USA potwierdziło to co pisałem , z Crest of a Knave JT wrócili do łask wśród fanow. Fanow JT nie Vader ;)
No spoko, ale to już nie lata 80, żeby Ci wierzyć na słowo. Mamy internet i portale na których fani oceniają albumy muzyczne i piszą recenzje. Jesli zna się język angielski, to już w ogóle ma się dostęp do ogromu wiedzy i społeczności. Ty masz 2 kolegów, ja czytam 15 recenzji na progarchives, czy chociażby komentarze na YT. A tam wyraźnie wskazują inspirację Dire Straits. Nie umniejsza to w żaden sposób płycie, czy zespołowi.

PS. jak ktoś jest betonwym fanem, to nawet jak mu zespól pluje w twarz, to mówi, że deszcz pada. W żaden sposób nie traktowałbym "opinii fanów JT" jako jakiegoś jedynego, słusznego źródła odniesienia.
Pytałem jednego z nich jak została odebrana płyta w latach 80. Natomiast na progarchives zobacz jak oceniają ją dzisiaj fani. Moje źródło jest tak samo dobre jak wasze.

Awatar użytkownika
Djuk_416
-#Lord of the flies
-#Lord of the flies
Posty: 3143
Rejestracja: wt lis 24, 2015 8:29 pm

Re: Jethro Tull

Postautor: Djuk_416 » śr lip 29, 2020 6:23 pm

Dwóch kolesi z USA potwierdziło to co pisałem , z Crest of a Knave JT wrócili do łask wśród fanow. Fanow JT nie Vader ;)
No spoko, ale to już nie lata 80, żeby Ci wierzyć na słowo. Mamy internet i portale na których fani oceniają albumy muzyczne i piszą recenzje. Jesli zna się język angielski, to już w ogóle ma się dostęp do ogromu wiedzy i społeczności. Ty masz 2 kolegów, ja czytam 15 recenzji na progarchives, czy chociażby komentarze na YT. A tam wyraźnie wskazują inspirację Dire Straits. Nie umniejsza to w żaden sposób płycie, czy zespołowi.

PS. jak ktoś jest betonwym fanem, to nawet jak mu zespól pluje w twarz, to mówi, że deszcz pada. W żaden sposób nie traktowałbym "opinii fanów JT" jako jakiegoś jedynego, słusznego źródła odniesienia.
Pytałem jednego z nich jak została odebrana płyta w latach 80. Natomiast na progarchives zobacz jak oceniają ją dzisiaj fani. Moje źródło jest tak samo dobre jak wasze.
"nasze" wcześniejsze źródła jakoś były niewiarygodne i wymyślone, teraz piszesz co innego... Hmmm. No niech będzie

Kolega z USA
-#Charlotte
-#Charlotte
Posty: 15
Rejestracja: śr lip 29, 2020 9:16 pm

Re: Jethro Tull

Postautor: Kolega z USA » śr lip 29, 2020 9:18 pm

Dokładnie tak guys. Crest to tutaj, in America bardzo szanowany album. My wszyscy love it - to był really powrót starego dobrego Jethro Tull. Oj słuchało się that album podczas naszych coniedzielnych barbecue.

pz
-#The Man Who Would Be Spammer
-#The Man Who Would Be Spammer
Posty: 17403
Rejestracja: śr maja 07, 2014 12:56 am
Skąd: z Sanatorium

Re: Jethro Tull

Postautor: pz » śr lip 29, 2020 9:20 pm

Dokładnie tak guys. Crest to tutaj, in America bardzo szanowany album. My wszyscy love it - to był really powrót starego dobrego Jethro Tull. Oj słuchało się that album podczas naszych coniedzielnych barbecue.
:lol:

19.04 Myrkur /PO 20.04 Turbo /Damasławek 24.04 G.Hughes /WA
3.05 Hellhaim /WA 8.05 Riot V /WA
10.05 Moriah Woods /WA 11.05 Turbo /Wyrzysk 28.05 Springsteen /Praga
5-8.06 Mystic Festival /GD 13.06 Night Demon, Riot City /WA
13.10 Made in Warsaw /WA 16.10 Apocalyptica /WA 31.10 Soen /KR 1.11 Guano Apes /WA 2.11 Soen /GD

Awatar użytkownika
Geri666
-#Lord of the flies
-#Lord of the flies
Posty: 3696
Rejestracja: śr lis 17, 2010 11:47 pm
Skąd: Wwa

Re: Jethro Tull

Postautor: Geri666 » śr lip 29, 2020 9:21 pm

1529932389_ohxnsa_600.jpg

Deleted User 7916

Re: Jethro Tull

Postautor: Deleted User 7916 » czw lip 30, 2020 11:16 am

Dokładnie tak guys. Crest to tutaj, in America bardzo szanowany album. My wszyscy love it - to był really powrót starego dobrego Jethro Tull. Oj słuchało się that album podczas naszych coniedzielnych barbecue.
:lol:
Kiedyś nie mogłem się do niej przekonać, obecnie twierdzę,że jest jedną z ważniejszych płyt JT.

Awatar użytkownika
Vorgel
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 8097
Rejestracja: śr sty 27, 2016 5:26 pm

Re: Jethro Tull

Postautor: Vorgel » czw lip 30, 2020 2:28 pm

Mam dokładnie tak samo. Kiedyś mnie ten album zupełnie nie ruszał. No ale z jakiegoś powodu uznanie wśród fanów znalazł. Więc dałem mu szansę.

Awatar użytkownika
widman
-#Rainmaker
-#Rainmaker
Posty: 7326
Rejestracja: ndz lip 24, 2005 7:52 pm

Re: Jethro Tull

Postautor: widman » pt lip 31, 2020 2:24 pm

To może jakichś fanów co zaczęło od niego słuchać Jethro Tull. Bo jednak Ci, którzy "dorastali" z zespołem to raczej wyzywali.

Awatar użytkownika
AncientMariner
-#Clansman
-#Clansman
Posty: 4258
Rejestracja: sob lis 22, 2014 4:50 pm
Skąd: Poznań

Re: Jethro Tull

Postautor: AncientMariner » sob sie 01, 2020 11:37 am

To może jakichś fanów co zaczęło od niego słuchać Jethro Tull. Bo jednak Ci, którzy "dorastali" z zespołem to raczej wyzywali.
Ja słuchałem płyt Jethro Tull mniej wiecej po kolei i już te albumy po Stormwatch mi gorzej wchodziły. Do The Broadsword and the Beast sie z czasem bardziej przekonałem bo z poczatku nie podobało mi sie za bardzo brzmienie tej płyty. W ogóle te płyty z laty osiemdziesiątych mają okropne brzmienie jak dla muzyki Jethro Tull. Ale to cecha wielu wykonawców z lat siedemdziesiątych którzy później się chcieli jakoś utrzymać i wydawali często słabe płyty z ta typową dla lat osiemdziesiątych produkcją. Wracając do Crest of a Knave to nie jesteście jedyni którzy na te płyte patrza źle przez pryzmat tych durnych zapożyczeń z Dire Straits. Ogólnie dla zespołu pokroju Jethro Tull to wielka ujma tak bezczelnie kopiować Dire Straits bo przeciez to była juz wczesniej rozpoznawalna i solidna jakby nie było marka

Awatar użytkownika
Djuk_416
-#Lord of the flies
-#Lord of the flies
Posty: 3143
Rejestracja: wt lis 24, 2015 8:29 pm

Re: Jethro Tull

Postautor: Djuk_416 » sob sie 01, 2020 11:45 am

Mam dokładnie tak samo. Kiedyś mnie ten album zupełnie nie ruszał. No ale z jakiegoś powodu uznanie wśród fanów znalazł. Więc dałem mu szansę.
Opinia jednego gościa na forum który zna Crest of a Knave z opowiadań swojego kolegi z USA nic za bardzo nie znaczy :wink:

Awatar użytkownika
Vorgel
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 8097
Rejestracja: śr sty 27, 2016 5:26 pm

Re: Jethro Tull

Postautor: Vorgel » sob sie 01, 2020 12:02 pm

Jest jeszcze sprzedaż płyt ;)

Awatar użytkownika
Djuk_416
-#Lord of the flies
-#Lord of the flies
Posty: 3143
Rejestracja: wt lis 24, 2015 8:29 pm

Re: Jethro Tull

Postautor: Djuk_416 » sob sie 01, 2020 12:06 pm

Jest jeszcze sprzedaż płyt ;)
No to jest przecież najważniejsza sprawa jeżeli chodzi o muzyke. Juz to dawno ustaliliśmy

Awatar użytkownika
Vorgel
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 8097
Rejestracja: śr sty 27, 2016 5:26 pm

Re: Jethro Tull

Postautor: Vorgel » sob sie 01, 2020 12:09 pm

Jest ważna, jak widzę JT - CoaK - gold po prawie dekadzie, to znaczy, że fani docenili, tak jak docenili inne ich płyty, te z lat 70.

Awatar użytkownika
octavian
-#Lord of the flies
-#Lord of the flies
Posty: 3115
Rejestracja: pn lis 30, 2015 9:34 pm

Re: Jethro Tull

Postautor: octavian » sob sie 01, 2020 12:41 pm

Jest ważna, jak widzę JT - CoaK - gold po prawie dekadzie, to znaczy, że fani docenili, tak jak docenili inne ich płyty, te z lat 70.
Może fani Dire Straits chociaz i w to wątpię bo kto by chciał jakichś marnych podróbek ich ulubionego zespołu słuchać.
Muzycznie ta płytą nic nie wnieśli raczej zrazili do siebie czesc swoich fanów. Może pozyskali nowych a na pewno Anderson i reszta wybili się z finansowego dołka :)

Awatar użytkownika
Vorgel
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 8097
Rejestracja: śr sty 27, 2016 5:26 pm

Re: Jethro Tull

Postautor: Vorgel » sob sie 01, 2020 12:51 pm

Fani JT, nie dorabiaj sobie filozofii. Pytałem jaka była reakcja fanów na ten krążek w USA i fani byli generalnie zadowoleni. A przecież dowiedziałem się tego od osoby, która chodziła na ich koncerty wtedy. Sam też na dwóch byłem i fani chcieli Budapest. Ian posłuchał i o ile w Katowicach tego nie zagrali, o tyle w Poznaniu 4 lata później już było. Byłem tam!

Awatar użytkownika
widman
-#Rainmaker
-#Rainmaker
Posty: 7326
Rejestracja: ndz lip 24, 2005 7:52 pm

Re: Jethro Tull

Postautor: widman » sob sie 01, 2020 1:31 pm

To może jakichś fanów co zaczęło od niego słuchać Jethro Tull. Bo jednak Ci, którzy "dorastali" z zespołem to raczej wyzywali.
Ja słuchałem płyt Jethro Tull mniej wiecej po kolei i już te albumy po Stormwatch mi gorzej wchodziły. Do The Broadsword and the Beast sie z czasem bardziej przekonałem bo z poczatku nie podobało mi sie za bardzo brzmienie tej płyty. W ogóle te płyty z laty osiemdziesiątych mają okropne brzmienie jak dla muzyki Jethro Tull. Ale to cecha wielu wykonawców z lat siedemdziesiątych którzy później się chcieli jakoś utrzymać i wydawali często słabe płyty z ta typową dla lat osiemdziesiątych produkcją. Wracając do Crest of a Knave to nie jesteście jedyni którzy na te płyte patrza źle przez pryzmat tych durnych zapożyczeń z Dire Straits. Ogólnie dla zespołu pokroju Jethro Tull to wielka ujma tak bezczelnie kopiować Dire Straits bo przeciez to była juz wczesniej rozpoznawalna i solidna jakby nie było marka
Z tym Broadsword miałem podobnie. Na początku mnie wkurzała, a teraz dość często do niej wracam.


Wróć do „Zespoły i Albumy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość