Speed Of Light - opinie

Wszystko na temat nowej płyty

Moderator: Administracja i Moderacja SanktuariuM

Jak oceniasz nowy utwór Iron Maiden

10
10
8%
9
13
10%
8
36
29%
7
24
19%
6
14
11%
5
16
13%
4
2
2%
3
7
6%
2
0
Brak głosów
1
2
2%
 
Liczba głosów: 124

Awatar użytkownika
nurni
-#Invader
-#Invader
Posty: 231
Rejestracja: sob sie 12, 2006 2:31 pm

Re: Speed Of Light - opinie

Postautor: nurni » śr wrz 16, 2015 9:40 pm

Dla mnie najlepszy z krótszych numerów. Spokojnie wygrywa z DoG. Chwycił od pierwszego przesłuchania, refren bardzo często sobie śpiewam ;)
+1
Jak dla mnie SOTV też za nim.
Swoją drogą, IESF nagrano w drop D, ale nie słychać tam jakoś szczególnie tego 'mięcha'. Natomiast w SOL zwrotki brzmią baardzo nisko i soczyście....czyżby i tu niski strój?
If 50 million people say a stupid thing, it's still a stupid thing.

Awatar użytkownika
dostoevsky
-#Assassin
-#Assassin
Posty: 2326
Rejestracja: pn sty 30, 2006 3:55 pm
Skąd: St Andrews

Re: Speed Of Light - opinie

Postautor: dostoevsky » śr wrz 16, 2015 10:05 pm

Dla mnie najlepszy z krótszych numerów. Spokojnie wygrywa z DoG. Chwycił od pierwszego przesłuchania, refren bardzo często sobie śpiewam ;)
+1
Jak dla mnie SOTV też za nim.
Swoją drogą, IESF nagrano w drop D, ale nie słychać tam jakoś szczególnie tego 'mięcha'. Natomiast w SOL zwrotki brzmią baardzo nisko i soczyście....czyżby i tu niski strój?
Nie sądzę.

Co do IESF, to na najniższej, obniżonej do D strunie gra głównie Adrian (oprócz Steve'a), to słychać w tym patataju na jednym z kanałów podczas zwrotek. Dopiero w refrenie lepiej słychać ten Drop D, a pierwszy akord do słów "riff in a sail..." to właśnie D.

Awatar użytkownika
Ace
-#Prisoner
-#Prisoner
Posty: 117
Rejestracja: śr lip 02, 2014 10:23 am

Re: Speed Of Light - opinie

Postautor: Ace » pt gru 18, 2015 9:00 am

Minęły ponad 4 miesiące od wydania SOL - moje odczucia co do tego singla, są jak wyświetlenia na youtube (połowa wyśwetleń w ciągu 1.5 tygodnia).
Szał na początku (w tydzien 4 miliony) - a teraz co jaaaakiś czas wracam posłuchać - dalej przyjemny :D
The lover of life's not a sinner.

Nomad.1985
-#Trooper
-#Trooper
Posty: 352
Rejestracja: sob cze 11, 2016 10:58 am

Re: Speed Of Light - opinie

Postautor: Nomad.1985 » wt cze 14, 2016 8:38 am

Mi się ten utwór nawet podoba, nie jest to oczywiście wielkie dzieło, ale dobry, przyjemny utwór na pewno. Coś jak otwieracz na The Final Frontier. Takie utwory są traktowane z rezerwą bo wszyscy teraz czekają na epiki i długie utwory, a to błąd. Jestem ciekaw jakby takie utwory były odbierane gdyby stanowiły większość na albumach Iron Maiden, być może lepiej.

Deleted User 2259

Re: Speed Of Light - opinie

Postautor: Deleted User 2259 » sob lip 01, 2017 10:15 pm

COs z no prayera tutaj slysze, daje 6, poki co nikt na albumie jakos mnie nie rozwalil muzycznie.Dave solo takie sobie, H o wiele lepiej

Awatar użytkownika
Geri666
-#Lord of the flies
-#Lord of the flies
Posty: 3696
Rejestracja: śr lis 17, 2010 11:47 pm
Skąd: Wwa

Re: Speed Of Light - opinie

Postautor: Geri666 » ndz lip 02, 2017 11:52 am

Po dwóch latach nadal broni się znakomicie, zwłaszcza wykonania na żywo. Jeden z lepszych rockerów po reunion. Stawiam na równi z Wickermanem i Rainmakerem.

Awatar użytkownika
MaidenFan
-#Clansman
-#Clansman
Posty: 4548
Rejestracja: śr cze 09, 2010 8:04 pm
Skąd: Rzeszów

Re: Speed Of Light - opinie

Postautor: MaidenFan » ndz lip 02, 2017 1:08 pm

Też bardzo lubię Speed of Light, nie uważam go za najsłabszy utwór na płycie. W ogóle The Book of Souls dla mnie jest w całości bardzo mocną płytą i ciężko wskazać słabszy utwór.

Awatar użytkownika
nexus6
-#Wrathchild
-#Wrathchild
Posty: 75
Rejestracja: czw maja 11, 2017 4:53 pm

Re: Speed Of Light - opinie

Postautor: nexus6 » pn lip 03, 2017 7:08 am

Dla mnie to jest najgorszy utwór na tym albumie. Często go skipuję przy słuchaniu albumu. Swego czasu teledysk z tym kawałkiem skutecznie mnie zniechęcał przez dłuższy czas do zakupu albumu (strona wizualna jest ok., chodzi mi o muzykę).

Deleted User 5800

Re: Speed Of Light - opinie

Postautor: Deleted User 5800 » pn lip 03, 2017 2:25 pm

Leci drugi rok od premiery albumu i mogę dać temu wałkowi solidne 5/10. Utwór w zasadzie zły nie jest, ale odstaje mocno od reszty albumu. Trochę za długi jak na to co ma do zaoferowania. Refren jak to u IM trochę za dużo razy. Wokal Bronka zdaje się być zbyt oderwany od melodii. Zdaje mi się jakby śpiewał do czegoś innego :)
To tyle z minusów.
Na plus to, że dobrze się sprawdza w wykonaniach na żywo (przynajmniej sądząc po video z Wacken '16). Ma też kopa szczególnie w pierwszej części i wywołujący uśmiech krzyk Bronka (z resztą przypomina to Be Quick or Be Dead). Plusem też jest to, że nie muszę go przewijać przy słuchaniu albumu :) Może nie brzmi przekonująco, ale to ważne :mrgreen:

Awatar użytkownika
Sardi
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 5572
Rejestracja: sob sty 23, 2016 11:06 pm
Skąd: Batumi

Re: Speed Of Light - opinie

Postautor: Sardi » wt lip 04, 2017 11:07 pm

dużo osób po nim jedzie, ale mnie to trochę dziwi
wg mnie to najlepszy singiel od czasów Wickera

chyba mi nie powiecie, że Wildest Dreams, czy El Dorado są lepsze od SoL :D
JAN BO I RICHIE FAULKNER PONAD WSZYSTKO
https://www.last.fm/pl/user/sardynex
setlist.fm/user/matt01

Awatar użytkownika
Mr. M
-#Clansman
-#Clansman
Posty: 4090
Rejestracja: pt sty 08, 2010 4:21 pm

Re: Speed Of Light - opinie

Postautor: Mr. M » wt lip 04, 2017 11:43 pm

chyba mi nie powiecie, że Wildest Dreams, czy El Dorado są lepsze od SoL :D
Nie, ale Rainmaker czy Different World tak :wink:
A dwa, to chyba najbardziej niezrozumiała rzecz dla mnie w tym zespole, wypuszczanie jako singli promujących album najsłabszych (albo prawie najsłabszych) utworów z danych krążków. Dlatego słaba konkurencja jak dla mnie nie powinna być argument za dla SoL :P

Awatar użytkownika
Sardi
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 5572
Rejestracja: sob sty 23, 2016 11:06 pm
Skąd: Batumi

Re: Speed Of Light - opinie

Postautor: Sardi » wt lip 04, 2017 11:46 pm

aj, nie zgodzę się, że SoL to jest najgorszy lub prawie najgorszy numer z Księgi Dusz

ja stawiam go wyżej od jakichś 5-6 kawalkow z tej płyty
JAN BO I RICHIE FAULKNER PONAD WSZYSTKO
https://www.last.fm/pl/user/sardynex
setlist.fm/user/matt01

Deleted User 5800

Re: Speed Of Light - opinie

Postautor: Deleted User 5800 » śr lip 05, 2017 11:14 am

A dwa, to chyba najbardziej niezrozumiała rzecz dla mnie w tym zespole, wypuszczanie jako singli promujących album najsłabszych (albo prawie najsłabszych) utworów z danych krążków.
100% racji :) Mają talent do wybierania najgorszych kawałków na single :roll:
Daliby z nowej płyty tytułowy i byłoby pozamiatane.

pz
-#The Man Who Would Be Spammer
-#The Man Who Would Be Spammer
Posty: 17184
Rejestracja: śr maja 07, 2014 12:56 am
Skąd: z Sanatorium

Re: Speed Of Light - opinie

Postautor: pz » śr lip 05, 2017 11:55 am

Tytułowy jest za długi. Z drugiej strony jak już wybrali kiedyś długi na singla, to... też był to najgorszy numer na płycie :)

19.04 Myrkur /PO 20.04 Turbo /Damasławek 24.04 G.Hughes /WA
3.05 Hellhaim /WA 8.05 Riot V /WA
10.05 Moriah Woods /WA 11.05 Turbo /Wyrzysk 28.05 Springsteen /Praga
5-8.06 Mystic Festival /GD 13.06 Night Demon, Riot City /WA
13.10 Made in Warsaw /WA 16.10 Apocalyptica /WA 31.10 Soen /KR 1.11 Guano Apes /WA 2.11 Soen /GD

Awatar użytkownika
hipcio_stg
-#Moonchild
-#Moonchild
Posty: 1676
Rejestracja: pn lip 08, 2013 7:13 am

Re: Speed Of Light - opinie

Postautor: hipcio_stg » śr lip 05, 2017 11:59 am

Tylko po co mają dawać na singla najlepszy utwór? Żeby później pisali, że podali cały tort na małym talerzyku? Wiadomo, że nie! Rozlałaby się fala hejtu, że płyta średnia, że narobili apetytu. Nie wróżyłoby to dobrej sprzedaży. A tak wybierają sobie średniaka, do którego dorobią ideologię, otoczkę marketingową. Dodajcie do tego głód fanów i już na dzień dobry utwór ma wirtualnie +2 gwiazdki w 10-cio stopniowej skali. Ludzie najarają się na album i kupią jeszcze w preorderze. Po przesłuchaniu stwierdzają, że to najlepsza płyta zespołu, bo nie spodziewali się takiego pierdolnięcia! Singiel wróci na swoje pierwotne miejsce (-2 gwiazdki) i wszyscy zadowoleni.

Deleted User 5800

Re: Speed Of Light - opinie

Postautor: Deleted User 5800 » śr lip 05, 2017 12:11 pm

A tak wybierają sobie średniaka, do którego dorobią ideologię, otoczkę marketingową. Dodajcie do tego głód fanów i już na dzień dobry utwór ma wirtualnie +2 gwiazdki w 10-cio stopniowej skali. Ludzie najarają się na album i kupią jeszcze w preorderze. Po przesłuchaniu stwierdzają, że to najlepsza płyta zespołu, bo nie spodziewali się takiego pierdolnięcia! Singiel wróci na swoje pierwotne miejsce (-2 gwiazdki) i wszyscy zadowoleni.
Opisałeś dokładnie moje odczucia co do SoL :lol: Nie uświadamiałem sobie tego, ale widać działa 8)

True_Estus
-#Charlotte
-#Charlotte
Posty: 19
Rejestracja: pt sty 12, 2018 2:51 pm

Re: Speed Of Light - opinie

Postautor: True_Estus » pn maja 14, 2018 2:14 pm

Dla mnie utwór słabnący. Gdy wyszedł jako singiel bardziej mnie nakręcał teraz jak dla mnie jest takim zapychaczo-rockerem w stylu dawnych lat bez progresji za to na szybkości. Solówki do zapomnienia, zaśpiewane przeciętnie jako utwór nic go nie wyróżnia. Blednie w towarzystwie IESF, BoS czy Empire. Paradoksalnie chciałbym by Maideni grali na albumach więcej szybkich, krótkich utworów z pazurem ale na wyższym poziomie bo to jak dla mnie takie 4/10.

Awatar użytkownika
remi
-#Weekend Warrior
-#Weekend Warrior
Posty: 2570
Rejestracja: pn mar 14, 2005 7:01 pm
Skąd: Białystok

Re: Speed Of Light - opinie

Postautor: remi » pn maja 14, 2018 8:58 pm

A mi się wydaje, że był napisany podczas sesji nagraniowej Final Frontier i tam był za słaby/średnio pasował to go sobie zostawili na dojrzewanie 5 letnie. Tematyka taka kosmiczna - prędkość światła itp:P

Awatar użytkownika
MaidenFan
-#Clansman
-#Clansman
Posty: 4548
Rejestracja: śr cze 09, 2010 8:04 pm
Skąd: Rzeszów

Re: Speed Of Light - opinie

Postautor: MaidenFan » pn maja 14, 2018 9:18 pm

Mogło tak być, tematyka pozostałych utworów jest daleka od tego co prezentuje SoL.

Awatar użytkownika
krusejder
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 9846
Rejestracja: wt sie 10, 2010 12:46 pm

Re: Speed Of Light - opinie

Postautor: krusejder » wt maja 15, 2018 9:51 am

Bardzo to możliwe, bo jest równie słaby jak TFF
Krusejder on tour 2024: I: Tierra Santa, Non Iron, Delain, II: Bonnie Tyler, Kazik & ProForma ... III: Helicon IV, Judas Priest, Saxon, Uriah Heep, Piotr Cugowski, U.D.O., Kult, Lady Pank, Glenn Hughes, Riot V, Rob Cray, Pendragon, Bruce Dickinson


Wróć do „The Book of Souls”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości