Strαtego - opinie

Wszystko na temat nowej płyty.

Moderator: Administracja i Moderacja SanktuariuM

Jak oceniasz nowy utwór Iron Maiden

10
4
8%
9
4
8%
8
21
40%
7
8
15%
6
8
15%
5
3
6%
4
0
Brak głosów
3
1
2%
2
1
2%
1
1
2%
0
1
2%
 
Liczba głosów: 52

Deleted User 357

Re: Strαtego - opinie na temat nowego singla

Postautor: Deleted User 357 » czw sie 19, 2021 7:43 pm

Jakby wywalić te klawisze i zrobić normalne brzmienie to całkiem niezły kawałek

Awatar użytkownika
MaidenFan
-#Clansman
-#Clansman
Posty: 4551
Rejestracja: śr cze 09, 2010 8:04 pm
Skąd: Rzeszów

Re: Strαtego - opinie na temat nowego singla

Postautor: MaidenFan » czw sie 19, 2021 7:44 pm

Też macie wrażenie, że TWOTW ma inne brzmienie?

Awatar użytkownika
Pierre Dolinski
-#Rainmaker
-#Rainmaker
Posty: 6537
Rejestracja: czw maja 03, 2012 7:22 pm

Re: Strαtego - opinie na temat nowego singla

Postautor: Pierre Dolinski » czw sie 19, 2021 7:44 pm

Administracja pokazała, że ma poczucie humoru. Ktokolwiek to zrobił, ma jaja i nie powinno się po nim jechać.
nie będę bił się z gównem

Awatar użytkownika
Budziol
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 9526
Rejestracja: pt lip 30, 2004 9:19 am
Skąd: Łódź

Re: Strαtego - opinie na temat nowego singla

Postautor: Budziol » czw sie 19, 2021 7:45 pm

Raczej nikt z adminów...
Żenada i dziecinada...

Awatar użytkownika
Geri666
-#Lord of the flies
-#Lord of the flies
Posty: 3696
Rejestracja: śr lis 17, 2010 11:47 pm
Skąd: Wwa

Re: Strαtego - opinie na temat nowego singla

Postautor: Geri666 » czw sie 19, 2021 7:45 pm

Też macie wrażenie, że TWOTW ma inne brzmienie?
W sumie inne instrumenty trochę grają w tych kawałkach. Tam mamy akustyka przez cały utwór, a to już wymusza zmianę brzmienia na bardziej "miękkie, rock and rollowe". Coś jak The Final Frontier.

Tutaj mamy takie wysokie i zimne klawisze, jak z Dream Theater Images And Words :P
Ostatnio zmieniony czw sie 19, 2021 7:48 pm przez Geri666, łącznie zmieniany 1 raz.

Falubaz
-#Charlotte
-#Charlotte
Posty: 11
Rejestracja: sob lis 24, 2012 1:17 pm

Re: Strαtego - opinie na temat nowego singla

Postautor: Falubaz » czw sie 19, 2021 7:46 pm

Trochę szacunku do administracji

cały czas, do końca dni .....moich lub ich
No More Lies

Awatar użytkownika
Budziol
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 9526
Rejestracja: pt lip 30, 2004 9:19 am
Skąd: Łódź

Re: Strαtego - opinie na temat nowego singla

Postautor: Budziol » czw sie 19, 2021 7:50 pm

Mial być patataj i jest, mial byc klimat BNW i zdecydowanie jest.
Dla mnie 2gi kawalek w ktorym Bruce nareszcie nie stęka i nie męczy się jak na Meksyku czy BOS.
Ciężki fajny utwór. Dziwnie troszkę ta gitara przez 1sza minutę 'leży' na głosie Bruca. I trzeba się do tych klawiszy przyzwyczaić na 1szym planie. Ogólne wrażenie po 1szym przesłuchaniu znów bardzo dobre. Cholera, a tak naprawdę czekam na kolosy Harrisa najbardziej, a tu już jest bardzo dobrze po 2ch kawałkach \m/

Awatar użytkownika
dostoevsky
-#Assassin
-#Assassin
Posty: 2326
Rejestracja: pn sty 30, 2006 3:55 pm
Skąd: St Andrews

Re: Strαtego - opinie na temat nowego singla

Postautor: dostoevsky » czw sie 19, 2021 7:53 pm

Tekst:

How do you read a madman’s mind
Teach me the art of war
For I shall bring more
Than you bargained for

Give me an ultimatum
That I could not dream of
Spills of a crying nation
Upon my soul

For I have not a mortal soul
That you already know
Look at my eyes
There’s no surprise

Ocean is black the devil’s track
Looking beyond beneath the sea
Eye of the storm is here again
Been there before you were ever born

Beyond the dark I feel the pain
It’s hidden but I can’t explain
A cross to bear
A heavy faith
My sorrow whispers
Time again

I hear you calling my name
Come to claim my life again
Pray for me I’m almost there
The pain almost too much to bear

I try to find my way back home
To feel the same again
The voice of nothing
Listened far too long

Little by little eat away
I think I’ve lost my mind
Too late to change now
What I left behind

Hear me listen my call
I am ready to fall
Lord hear me now – let me go

Ocean is black the devil’s track
Looking beyond beneath the sea
Eye of the storm is here again
Been there before you were ever born

Beyond the dark I feel the pain
It’s hidden but I can’t explain
A cross to bear
A heavy faith
My sorrow whispers
Time again

Deleted User 804

Re: Strαtego - opinie na temat nowego singla

Postautor: Deleted User 804 » czw sie 19, 2021 7:58 pm

Kawałek brzeni jak z albumu Blaza po tym jak wywalił zespół by było taniej. :( Mam nadzieje że te dwa kawałki "nie brzmiące jak maiden" to właśnie te single, bo inaczej to album zapowiada się beznadziejnie. :(

IgorW
-#Moonchild
-#Moonchild
Posty: 1604
Rejestracja: śr sie 25, 2004 12:44 am
Skąd: Breslau

Re: Strαtego - opinie na temat nowego singla

Postautor: IgorW » czw sie 19, 2021 7:59 pm

Drugi kawałek, który mi się podoba. Nie jest to tak oryginalny numer jak pierwszy singiel, więcej tu typowego dla Maiden grania, ale jest dobrze. Fajne linie melodyczne na wokalach, brzmienie klawiszy mi pasuje - przynajmniej coś innego do czego nas przyzwyczaili, poza tym jest ich mało, jakby komuś przeszkadzało. Solówka Jannicka niezbyt ciekawa i wokal faktycznie przytłumiony, to z minusów. Mam nadzieję, że cd zabrzmi inaczej, ale to niedługo sprawdzimy.

Awatar użytkownika
remi
-#Weekend Warrior
-#Weekend Warrior
Posty: 2570
Rejestracja: pn mar 14, 2005 7:01 pm
Skąd: Białystok

Re: Strαtego - opinie na temat nowego singla

Postautor: remi » czw sie 19, 2021 8:01 pm

Mial być patataj i jest, mial byc klimat BNW i zdecydowanie jest.
Dla mnie 2gi kawalek w ktorym Bruce nareszcie nie stęka i nie męczy się jak na Meksyku czy BOS.
Ciężki fajny utwór. Dziwnie troszkę ta gitara przez 1sza minutę 'leży' na głosie Bruca. I trzeba się do tych klawiszy przyzwyczaić na 1szym planie. Ogólne wrażenie po 1szym przesłuchaniu znów bardzo dobre. Cholera, a tak naprawdę czekam na kolosy Harrisa najbardziej, a tu już jest bardzo dobrze po 2ch kawałkach \m/
:pijak: :pijak:

Awatar użytkownika
MaidenFan
-#Clansman
-#Clansman
Posty: 4551
Rejestracja: śr cze 09, 2010 8:04 pm
Skąd: Rzeszów

Re: Strαtego - opinie na temat nowego singla

Postautor: MaidenFan » czw sie 19, 2021 8:06 pm

Jak kompletnie nie zgadzam się ze stwierdzeniami, że w TWOTW Bruce brzmi źle/nie słychać go, tak tu niestety przynajmniej na początku jest mocno schowany. Utwór solidny, pokuszę się o stwierdzenie, że gdyby nie skopany dźwięk to by był najlepszym krótszym utworem po reunion.

Deleted User 2259

Re: Strαtego - opinie na temat nowego singla

Postautor: Deleted User 2259 » czw sie 19, 2021 8:08 pm

6/10 - mogło byc gorzej. Bruce strasznie dziwnie brzmi, Geri miał recja - 3 gitary, a brzmią jak jedna. JP na ToT brzmiał jakby grało 10 gitarzystów, tak moc ma jego gitara. Singiel lepszy niż ten pierwszy jak na mój gust, ale może się nie znam.

Awatar użytkownika
sajki
-#Assassin
-#Assassin
Posty: 2267
Rejestracja: pt sie 14, 2015 9:01 am

Re: Strαtego - opinie na temat nowego singla

Postautor: sajki » czw sie 19, 2021 8:10 pm

Refren to najlepsza rzecz jaką nagrali od Dance of Death. Nie podejrzewałem ich jeszcze o takie coś. Jest naprawdę kapitalny. I jedyne jakie mam do niego zastrzeżenie to to, że jest tylko dwa razy zaśpiewany! W życiu bym nie podejrzewał, że kiedyś napiszę coś takiego o kawałku Maidenów.
O brzmieniu nie będę pisał, bo już wszystko powiedziałem na ten temat.
Solo jak solo, po Janicku obecnie bym się więcej nie spodziewał.
Ja faktycznie czuję w tym numerze BNW.
Zwrotki zbyt porywające nie są, trochę zbyt wesołe chyba. Ale nie ma tragedii.
Wokalnie tez jestem zaskoczony, bo Bruce śpiewa bardzo dobrze.
Kurde, jestem w niemałym szoku. Dwa numery i oba mi pasują. Ostatnio tak było na DoD.
UP THE IRONS!

Awatar użytkownika
Pawlo84
-#Assassin
-#Assassin
Posty: 2460
Rejestracja: pn lis 11, 2019 9:51 am

Re: Strαtego - opinie na temat nowego singla

Postautor: Pawlo84 » czw sie 19, 2021 8:15 pm

Na plus tempo i refren, na minus słabo słyszalny wokal i solo. Ogólnie całkiem nieźle się słucha, ale na razie wolę TWOTW. Ktoś napisał, że na koncertach może być dobrze i ja się z tym zgadzam.

Awatar użytkownika
wojteq
-#Moonchild
-#Moonchild
Posty: 1816
Rejestracja: pt cze 30, 2006 11:37 am
Skąd: Szczecin

Re: Strαtego - opinie na temat nowego singla

Postautor: wojteq » czw sie 19, 2021 8:20 pm

Słucham od godziny, na przemian z TWOTW, i póki co na pewno pierwszy singiel dużo bardziej mi leżał. Stratego jest jak dla mnie o wiele trudniejszy w odbiorze, w sporej mierze przez tak jawne przykrycie wokalu muzyką. Słychać, że Bruce naprawdę tu daje radę, ale psuje mi to fakt, że nie słyszę tego wokalu 100% dobrze, jakby zza ściany. Muszę przyznać, że z tymi paroma przesłuchaniami nowy kawałek zyskuje, ale w tym momencie jednak TWOTW jest wciąż lepszy.
Jeśli chodzi o skojarzenia, to mi się bardziej niż BNW jakoś kojarzy Bruce solo, trochę AoB, trochę CW, takie skojarzenie od początku mam.

Awatar użytkownika
dostoevsky
-#Assassin
-#Assassin
Posty: 2326
Rejestracja: pn sty 30, 2006 3:55 pm
Skąd: St Andrews

Re: Strαtego - opinie na temat nowego singla

Postautor: dostoevsky » czw sie 19, 2021 8:31 pm

Refren to najlepsza rzecz jaką nagrali od Dance of Death. Nie podejrzewałem ich jeszcze o takie coś. Jest naprawdę kapitalny. I jedyne jakie mam do niego zastrzeżenie to to, że jest tylko dwa razy zaśpiewany! W życiu bym nie podejrzewał, że kiedyś napiszę coś takiego o kawałku Maidenów.
Oni przeżywają drugą młodość - a na pewno przeżywali w tamtym czasie, po pierwszej części trasy Legacy w 2018 roku, kiedy koncertowo byli w znakomitej formie.

Przecież ten numer zjada utwór typu "The Alchemist" na śniadanie.

Nie mogę doczekać się albumu.

Awatar użytkownika
remi
-#Weekend Warrior
-#Weekend Warrior
Posty: 2570
Rejestracja: pn mar 14, 2005 7:01 pm
Skąd: Białystok

Re: Strαtego - opinie na temat nowego singla

Postautor: remi » czw sie 19, 2021 8:34 pm

Refren to najlepsza rzecz jaką nagrali od Dance of Death. Nie podejrzewałem ich jeszcze o takie coś. Jest naprawdę kapitalny. I jedyne jakie mam do niego zastrzeżenie to to, że jest tylko dwa razy zaśpiewany! W życiu bym nie podejrzewał, że kiedyś napiszę coś takiego o kawałku Maidenów.
Oni przeżywają drugą młodość - a na pewno przeżywali w tamtym czasie, po pierwszej części trasy Legacy w 2018 roku, kiedy koncertowo byli w znakomitej formie.

Przecież ten numer zjada utwór typu "The Alchemist" na śniadanie.

Nie mogę doczekać się albumu.
Dokładnie, Poziom obu nowych kawałków jest naprawdę wysoki i czuć dopracowanie. Alchemist to przy tym potworek.

Awatar użytkownika
beaviso
-#Moonchild
-#Moonchild
Posty: 1566
Rejestracja: pn mar 31, 2003 4:15 pm
Skąd: Gdańsk

Re: Strαtego - opinie na temat nowego singla

Postautor: beaviso » czw sie 19, 2021 8:38 pm

Trudno coś powiedzieć po 2 przesłuchaniach. Nie lubię męczyć w kółko, spokojnie posłucham przy innych okazjach.
U mnie utwory zaskakują znienacka - zwykle wówczas, gdy pewnego dnia obudzę się z ich melodią w głowie (choć wcześniej nie byłbym w stanie zanucić nowego utworu.) Tak miałem parę dni po premierze WOTW. Wcześniej przesłuchałem 2-3 razy i machnąłem ręką. Po dwóch dniach obudziłem się z refrenem w głowie i już "usiadło" całkiem, całkiem :)
Przez miesiąc oswoiłem się z WOTW na tyle, że całkiem go lubię, a najbardziej leży mi gra Nicko. Idealne do mojego maniakalnego stukania po blacie. Świetne, chyba się starzeję, że zaczynają podobać mi się takie kawałki wolniejsze od galopek.

Natomiast Stratego... Zobaczymy za jakiś czas. Tu stukania po blacie nie będzie, bo przez galop nie ma miejsca na feeling (ten cały groove czy jak?)

Refren bardzo fajny, efektownie dynamiczny i melodyjny - to na pewno. Za to najsłabiej solo Janicka - zupełnie niepotrzebne, zmarnowany czas. Po pierwszym razie niekoniecznie czuję się zaciekawiony. Ostatnimi kawałkami, które pasowały mi od pierwszego były IESF i TRATB (mimo że zupełnie różne.)

O produkcji się nie wypowiadam, bo słucham na laptopie z YT. Jak mi coś pasuje muzycznie/rytmicznie, to jakość mam zupełnie w dudzie. Ale mimo to słychać, tzn. nie słychać, Bruce'a jak należy.

Czekam na kolosy Stefana :mryellow:

M.

Awatar użytkownika
Puszek123
-#Ancient mariner
-#Ancient mariner
Posty: 688
Rejestracja: śr kwie 07, 2010 5:45 pm
Skąd: Żywiec

Re: Strαtego - opinie na temat nowego singla

Postautor: Puszek123 » czw sie 19, 2021 8:51 pm

Mial być patataj i jest, mial byc klimat BNW i zdecydowanie jest.
Dla mnie 2gi kawalek w ktorym Bruce nareszcie nie stęka i nie męczy się jak na Meksyku czy BOS.
Ciężki fajny utwór. Dziwnie troszkę ta gitara przez 1sza minutę 'leży' na głosie Bruca. I trzeba się do tych klawiszy przyzwyczaić na 1szym planie. Ogólne wrażenie po 1szym przesłuchaniu znów bardzo dobre. Cholera, a tak naprawdę czekam na kolosy Harrisa najbardziej, a tu już jest bardzo dobrze po 2ch kawałkach \m/
Budziol powiem Ci że zawsze zgadzam się z Tobą! Słowo w słowo zawsze i co do kawałków które uwielbiam FTGGOG czy RAB czy do komentarzy które zamieszczasz tu od 11 lat . A wracając do singla oczywiscie mega :D
IRON MAIDEN


Wróć do „Senjutsu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości