Brytyjski Patriotyzm i Konserwatyzm a twórczość Iron Maiden

Tu dyskutujemy tylko o Iron Maiden

Moderator: Administracja i Moderacja SanktuariuM

Deleted User 4432

Re: Brytyjski Patriotyzm i Konserwatyzm a twórczość Iron Maiden

Postautor: Deleted User 4432 » śr sie 04, 2010 10:36 am

Iron Maiden Commentary
O, człowieku ta strona jest maksymalnie wypasiona . Każdy kawałek rozłożony na czynniki pierwsze . Masz coś wspólnego z tym portalem ?

Awatar użytkownika
IM_Power
-#Clairvoyant
-#Clairvoyant
Posty: 1108
Rejestracja: śr kwie 09, 2008 12:35 pm

Re: Brytyjski Patriotyzm i Konserwatyzm a twórczość Iron Maiden

Postautor: IM_Power » śr sie 04, 2010 10:38 am

nie,poza tym ,że go czytam ,widać ludzie którzy ten portal tworzyli są prawdziwymi koneserami i znają się na rzeczy

Awatar użytkownika
DaveM
-#Trooper
-#Trooper
Posty: 474
Rejestracja: pn mar 22, 2010 7:21 pm
Skąd: Poznań

Re: Brytyjski Patriotyzm i Konserwatyzm a twórczość Iron Maiden

Postautor: DaveM » śr sie 04, 2010 11:16 am

Flight of Icarus więc potwierdzasz moją tezę o promowaniu tradycyjnych wartości ,
Taa ale pisałeś wcześniej, że gdy piszą na podstawie mitu, lub wydarzenia historycznego to nie trzeba tego tekstu interpretować, bo już historycy itp. to zrobili, o to mi chodziło..

A ta twoja teza o promowaniu tradycyjnych wartości, konserwatyzmie, patriotyzmie.. Bruce kiedyś powiedział "Gdy Steve pisał tekst o Aleksandrze Wielkim, miał na myśli Aleksandera Wielkiego, nic pozatym" Ale ja mogę tekst Alexandra Wielkiego uznać za hymn opiewający odwagę itd. Ale oni poprostu chcieli napisać słowa do lini melodycznej, nagrać to na płytę, i sprzedać w jak największej ilości egzemplarzy :B Taa patriotami też są wielkimi, Steve przez większośc czasu mieszka w Portugalii, żeby nie płacić podatków, Nicko na Florydzie, a Dave na Hawajach czy innych Bahamach.

A że piszą często o historii Anglii.. Pochodzą z tego rejonu, brakowało im weny.. :mryellow:

Deleted User 4432

Re: Brytyjski Patriotyzm i Konserwatyzm a twórczość Iron Maiden

Postautor: Deleted User 4432 » śr sie 04, 2010 3:28 pm

aa patriotami też są wielkimi, Steve przez większośc czasu mieszka w Portugalii, żeby nie płacić podatków, Nicko na Florydzie, a Dave na Hawajach czy innych Bahamach.
Myślę raczej, że mieszkają tam bo mają kasę . Jak bym miał tyle dzięgów co oni to też bym pewnie wyjechał na Hawaje czy inne Bahamy . Lepsze to niż ponury Londyn .

Co do tezy postawionej w temacie to sam nie wiem ale stwierdzić trzeba , że Ironi to grzeczne chłopaki i próżno szukać wśród ich tekstów np. pochwały picia alkoholu , szowinistycznych liryków o 'wyrywaniu dup', pieprzenia systemu, zachęty do mazania sprayem po murach pentagramów itd. A tego typu liryki są szalenie popularne (nawet bym powiedział ,że są standardem ) dla grup heavy metalowych . (pomijam tu kapele typu rhapsody gdzie przy akompaniamencie przesterowanych gitar śpiewa się o tęczowych wróżkach i różowych jednorożcach)

Awatar użytkownika
IM_Power
-#Clairvoyant
-#Clairvoyant
Posty: 1108
Rejestracja: śr kwie 09, 2008 12:35 pm

Re: Brytyjski Patriotyzm i Konserwatyzm a twórczość Iron Maiden

Postautor: IM_Power » śr sie 04, 2010 3:34 pm

Piszesz dobrze,ale podajesz chyba złe argumenty bo pochwała picia alkoholu czy wyrywania dup a już na pewno nie szowinistyczne teksty nie przeczą konserwatyzmowi, zresztą Ironów też jak większość grup rockowych czepiały się środowiska feministyczne( okładka singla Woman in Uniform) ,a absytentami przecież nie są...fakt nie prowadzą rozwiązłego trybu życia ,a kariery nie zawdzięczają skandalom czy skandalikom.
Czy są grzecznymi chłopakami, nie sądze, są normalni, grali poprostu w nieco grzeczniejszej epoce niż np. lata 70 dlatego nie było tam rozwalania hotelów,czy ekscesów narkotykowych.
Wiem o co Ci chodzi, o to ,że Ironi w odróżnieniu do typów tekstów które podałeś chwytają się rzeczy bardziej ambitnych, inspirowanych historią, kulturą itd.

Zresztą ja bym to teraz inaczej ujął, nie pisałbym o konserwatyźmie a bardziej o odnoszeniu się poprostu do tradycji ,bo konserwatyzm to tak bardzo politycznie brzmi.
Poza tym w formie i treści są bardzo Brytyjscy zresztą tak samo jak Jethro Tull czy Genesis, ulubione zespoły Steve'a Harrisa.

Awatar użytkownika
DaveM
-#Trooper
-#Trooper
Posty: 474
Rejestracja: pn mar 22, 2010 7:21 pm
Skąd: Poznań

Re: Brytyjski Patriotyzm i Konserwatyzm a twórczość Iron Maiden

Postautor: DaveM » śr sie 04, 2010 5:24 pm

Poza tym w formie i treści są bardzo Brytyjscy
A jacy mają być? Wszyscy członkowie pochodzą z Wielkiej Brytani, to mają w formie i treści być bardzo Madagaskarscy? Pochodzą z Anglii to odnoszą się do tego kraju, Lady Pank jest z Polski i nie słyszałem, żeby jakiś fan robił w gacie tylko dla tego, że Lady Pank w formie i treści są bardzo Polscy! Tekst piosenki to nie poezja jak to ktoś wcześniej celnie zauważył. :twisted:

Deleted User 4432

Re: Brytyjski Patriotyzm i Konserwatyzm a twórczość Iron Maiden

Postautor: Deleted User 4432 » śr sie 04, 2010 6:54 pm

Piszesz dobrze,ale podajesz chyba złe argumenty bo pochwała picia alkoholu czy wyrywania dup a już na pewno nie szowinistyczne teksty nie przeczą konserwatyzmowi, zresztą Ironów też jak większość grup rockowych czepiały się środowiska feministyczne( okładka singla Woman in Uniform) ,a absytentami przecież nie są...fakt nie prowadzą rozwiązłego trybu życia ,a kariery nie zawdzięczają skandalom czy skandalikom.
Z tym szowinizmem to tak mi się napisało ale ogólnie odnosiłem się do tego zdania :
"Zarzuty wobec muzyki rockowej często zresztą słuszne, o niszczenie tradycji, buntowanie nastolatków czy promowanie pustego hedonizmu czy nihilizmu, nijak mają się do Iron Maiden". Z czym się zgadzam , choć nie do końca bo nie uważam w żadnym wypadku ,żeby zarzuty takie były słuszne , tylko faktem jest , że Maidenów to nie dotyczy .
Wiem o co Ci chodzi, o to ,że Ironi w odróżnieniu do typów tekstów które podałeś chwytają się rzeczy bardziej ambitnych, inspirowanych historią, kulturą itd.
I za to ich lubię , dzięki nim zainteresowałem się takimi książkami jak "Nowy Wspaniały Świat" którą to wymieniam teraz jako jedną z moich ulubionych ,opowiadania Edgara Allana Poe albo z filmów np. "Upadek" , "Rob Roy".

Przytoczę jeszcze jednen cytat z pierwszego posta :
"U Ironów nie znajdziemy delikatnych utworów o miłości czy tekstów o zagubieniu się w świecie nastolatków, stąd ich publicznośc jest wyraźnie męska,jak zresztą na heavy-metal przystało,a słuchać ich może każdy i 15-latek i 40-latek,nie jest to muzyka okresu dojrzewania jak wiele zespołów rockowych."

Z tym się zgadzam w 100% i to jest jedna z rzeczy jakimi mnie urzekli . Kiedy dawno temu zabrałem się za biografię Micka Walla po przeczytaniu wstępu a konkretnie zdania "Po tym jak sprzedali 50 mln płyt , w dalszym ciągu przed nimi prawdziwy utwór o miłości , lub przynajmniej taki w którego tekście znajdziesz słowo "bejbe" , na które nie trafisz w żadnym z ponad czterdziestu przebojowych singli tej grupy " (specjalnie wstałem z krzesła , by przepisać ten cytat :) ) wiedziałem już , że to kapela dla mnie .

Awatar użytkownika
IM_Power
-#Clairvoyant
-#Clairvoyant
Posty: 1108
Rejestracja: śr kwie 09, 2008 12:35 pm

Re: Brytyjski Patriotyzm i Konserwatyzm a twórczość Iron Maiden

Postautor: IM_Power » śr sie 04, 2010 6:58 pm

no te zdanie nie ukrywam ,że zapożyczyłem właśnie z tej książki

Borys1978
-#Ancient mariner
-#Ancient mariner
Posty: 631
Rejestracja: pn lip 10, 2006 1:36 pm
Skąd: Wrocław - Krzyki

Re: Brytyjski Patriotyzm i Konserwatyzm a twórczość Iron Maiden

Postautor: Borys1978 » pt sie 06, 2010 12:24 am

Europa schodzi na psy!
NWO = J.P. Morgan, Wartburgowie, Rotszyldowie i Rokeffelerowie---- oni rządzą światem. Żydowska bankierka!

Z nimi nikt nie wygra, cyba, że w Rzeszy odrodzi się nacjonalizm, ale wtedy czeka nas konflikt zbrojny!

Awatar użytkownika
krusejder
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 9869
Rejestracja: wt sie 10, 2010 12:46 pm

Re: Brytyjski Patriotyzm i Konserwatyzm a twórczość Iron Maiden

Postautor: krusejder » wt sie 10, 2010 1:35 pm

Dla mnie poprostu Ironi promują tradycyjne wartości i mam to głęboko gdzieś czy dla kogoś ta teza wydaję się absurdalna.
pamiętam, że czytałem ten temat kilka lat temu i niemal zarejestrowałem się na forum, by się wpisać. Co się odwlecze, to nie uciecze ;)

Pełna zgoda z tezą Kol. IM_Power. Ironi promują te wartości, o których piszą. I ich przekaz jest w miarę spójny, jakkolwiek widać różnicę w estetyce 'Arry'ego i bardziej kosmopolitycznego Bruce'a.

IM są zespołem metalowym, więc nikt nie oczekuje po nich dzieł klasy sw. Tomasza z Akwinu. Ale mieszczą się w dziedzictwie chrześcijańskiej kultury europejskiej, nawet jeśli Św. Inkwizycja miałaby zastrzeżenia do pojedyńczych utworów (Charlotte the Harlot czy np. Montsegur). Jak na dzisiejsze czasy prymitywizmu i promocji antywartości, Iron Maiden wyróżnia się niezwykle pozytywnie. Wyobrażacie sobie utwór Harrisa promujący "paradę" pedałów ? Bo ja nie.

Awatar użytkownika
IM_Power
-#Clairvoyant
-#Clairvoyant
Posty: 1108
Rejestracja: śr kwie 09, 2008 12:35 pm

Re: Brytyjski Patriotyzm i Konserwatyzm a twórczość Iron Maiden

Postautor: IM_Power » wt sie 10, 2010 1:52 pm

Właśnie, to jest podstawowa sprawa, kto kiedyś mógł być liberałem,w dzisiejszych czasach może być nawet konserwatystą, dzisiejsze czasy straszliwie zmieniły punkt ciężkości, nawet nie chodzi o politykę ,idelogię tylko o zwykłe podejście do codziennych spraw, dzisiaj nawet refleksja ,zastanowienie się nad tym czy sprawy idą w dobrym kierunku może być konserwatywne ,archaiczne ,zwykła refleksja zamiast bezmyślnego pędu i zachwytem nad nowoczesnością ,kulturową i technologiczną

a co do parad to nie popierali by żadnej swoim autorytetem,ani lewackich ani "prawackich" ,bo mieszanie się w politykę to coś to totalnie nie pasuje do klasycznego hard-rocka,heavy-metalu ,to nie punk czy jakiś zmulony indie-rock

Awatar użytkownika
krusejder
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 9869
Rejestracja: wt sie 10, 2010 12:46 pm

Re: Brytyjski Patriotyzm i Konserwatyzm a twórczość Iron Maiden

Postautor: krusejder » wt sie 10, 2010 5:58 pm

Właśnie, to jest podstawowa sprawa, kto kiedyś mógł być liberałem,w dzisiejszych czasach może być nawet konserwatystą, dzisiejsze czasy straszliwie zmieniły punkt ciężkości, nawet nie chodzi o politykę ,idelogię tylko o zwykłe podejście do codziennych spraw, dzisiaj nawet refleksja ,zastanowienie się nad tym czy sprawy idą w dobrym kierunku może być konserwatywne ,archaiczne ,zwykła refleksja zamiast bezmyślnego pędu i zachwytem nad nowoczesnością ,kulturową i technologiczną
w dzisiejszych czasach ideologja wkracza w każdą sferę życia.

Gdyby śp. Ronnie Dio pożył jeszcze 10 lat, na pewno jacyś popier$eni bezbożnicy zażądaliby odeń, by zdjął z szyi krzyż, który obrażałby ich uczucia antyreligijne.

Awatar użytkownika
IM_Power
-#Clairvoyant
-#Clairvoyant
Posty: 1108
Rejestracja: śr kwie 09, 2008 12:35 pm

Re: Brytyjski Patriotyzm i Konserwatyzm a twórczość Iron Maiden

Postautor: IM_Power » wt sie 10, 2010 6:06 pm

Właśnie, to jest podstawowa sprawa, kto kiedyś mógł być liberałem,w dzisiejszych czasach może być nawet konserwatystą, dzisiejsze czasy straszliwie zmieniły punkt ciężkości, nawet nie chodzi o politykę ,idelogię tylko o zwykłe podejście do codziennych spraw, dzisiaj nawet refleksja ,zastanowienie się nad tym czy sprawy idą w dobrym kierunku może być konserwatywne ,archaiczne ,zwykła refleksja zamiast bezmyślnego pędu i zachwytem nad nowoczesnością ,kulturową i technologiczną
w dzisiejszych czasach ideologja wkracza w każdą sferę życia.

Gdyby śp. Ronnie Dio pożył jeszcze 10 lat, na pewno jacyś popier$eni bezbożnicy zażądaliby odeń, by zdjął z szyi krzyż, który obrażałby ich uczucia antyreligijne.
wiesz, tak samo jak fanatycy protestanncy beszczecili jego pogrzeb ostatnio (przynajmiej mieli takie plany ,chyba zrezygnowali ostatecznie) ,ja sobie jakiś czas temu zdałem sprawę ,że trzeba mieć własne poglądy, i prawa i lewa strona(zresztą jak ten podział ma się do dzisiejszych czasów) ma swoje za uszami, ogólnie Ci poprawni politycznie i Ci na siłę niepoprawni jednakowo manipulują ludźmi, trzeba się trzymać swojego zdania by jakoś nie zwariować, no i pewnych zasad ,wynikających z Wiary i patriotyzmu ...ogólnie zwątpiłem we wszystkich ,każda opcja polityczna mniej zawiodła dlatego może tak mówię

Awatar użytkownika
krusejder
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 9869
Rejestracja: wt sie 10, 2010 12:46 pm

Re: Brytyjski Patriotyzm i Konserwatyzm a twórczość Iron Maiden

Postautor: krusejder » wt sie 10, 2010 6:16 pm

I ja jaknajbardziej mam własne poglądy i mają się one nijak do obecnego zwłaszcza w Polsce podziału na lewicę bezbożną i lewicę pobożną oraz Korwin- Mikkego. Jestem wolnorynkowym monarchistą.

Władza jest od tego by manipulować społeczeństwem. Transparencja podejmowania decyzyj oznacza ich słabość, przynajmniej w krajach, które znaczą cokolwiek. Problemem jest raczej krótkowzroczność działań u wszystkich ("byle do wyborów" i tak co 2-4 lata) i aideowość.
Krusejder on tour 2024: I: Tierra Santa, Non Iron, Delain, II: Bonnie Tyler, Kazik & ProForma ... III: Helicon IV, Judas Priest, Saxon, Uriah Heep, Piotr Cugowski, U.D.O., Kult, Lady Pank, Glenn Hughes, Riot V, Rob Cray, Pendragon, Bruce Dickinson

Awatar użytkownika
IM_Power
-#Clairvoyant
-#Clairvoyant
Posty: 1108
Rejestracja: śr kwie 09, 2008 12:35 pm

Re: Brytyjski Patriotyzm i Konserwatyzm a twórczość Iron Maiden

Postautor: IM_Power » wt sie 10, 2010 6:27 pm

Wiem,że masz, piszę ogólnie ,tak samo jak piszę ogólnie o manipulacji, nie robi tego tylko władza, ale także media i różni poprawiacze rzeczywistości od Frondy poprzez Krytykę Polityczną, zauważyłem że ludzie zamiast myśleć po swojemu w tamtych organizacjach mają totalnie uproszczoną wizję świata i mają przygotowane odpowiedzi na wszystkie pytania. Tak samo brzydzą mnie młodzieżówki partyjne.
Cenię patriotów starego typu jak Olszewski,Romaszewski,Gwiazda,śp.dr.Religa, niech teraz politykę robią lewicowcy ,prawicowcy byli to ludzie o poglądach niepodległościowych, ideowi ,boję się co będzie gdy władzę przejmą ludzie młodsi ode mnie, gdy oni będą wpływać na rzeczywistość .

Co do wolnego rynku to w takim kraju jak Polska normalnie nie funkcjonować nie może, źle została przeprowadzona transformacja

Awatar użytkownika
Bon Dzosef
-#The Alchemist
-#The Alchemist
Posty: 11449
Rejestracja: wt kwie 05, 2016 5:28 pm

Re: Brytyjski Patriotyzm i Konserwatyzm a twórczość Iron Maiden

Postautor: Bon Dzosef » czw wrz 03, 2020 10:41 pm

Taki temat mógł mieć tylko jednego autora
Lubie Iron Maiden i Megadeth

pz = shakin stevens

oddawac długie podpisy

Awatar użytkownika
Geri666
-#Lord of the flies
-#Lord of the flies
Posty: 3696
Rejestracja: śr lis 17, 2010 11:47 pm
Skąd: Wwa

Re: Brytyjski Patriotyzm i Konserwatyzm a twórczość Iron Maiden

Postautor: Geri666 » czw wrz 03, 2020 10:46 pm

Taki temat mógł mieć tylko jednego autora
Dobry byl jak chcial, zeby mu ktos we Wroclawiu otworzyl charytatywnie metalowy bar, zeby mogl tam chodzic pic 2 razy w miesiacu :D

Awatar użytkownika
Bon Dzosef
-#The Alchemist
-#The Alchemist
Posty: 11449
Rejestracja: wt kwie 05, 2016 5:28 pm

Re: Brytyjski Patriotyzm i Konserwatyzm a twórczość Iron Maiden

Postautor: Bon Dzosef » czw wrz 03, 2020 10:50 pm

Ja najbardziej lubie historie o Maiden w Pradze na TFF tour :D
Lubie Iron Maiden i Megadeth

pz = shakin stevens

oddawac długie podpisy

Awatar użytkownika
Michał
-#Nomad
-#Nomad
Posty: 5204
Rejestracja: sob lis 02, 2013 10:19 pm
Skąd: Ruda Śląska

Re: Brytyjski Patriotyzm i Konserwatyzm a twórczość Iron Maiden

Postautor: Michał » czw wrz 03, 2020 11:10 pm

Ja najbardziej lubie historie o Maiden w Pradze na TFF tour :D
NK
NAJWIĘKSZY FAN DAWIDA PODSIADŁO NA SANATORIUM





Wróć do „Forum Główne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości